Antikoncepce po porodu Mirena. Máte zkušenost?

paseky
21. říj 2007

Prosímkdo s ní máte zkušenosti podělte se dík 🙂

danullinnka
21. lis 2007

Ahojky,za kluky moc děkuju,kdyby aspon Kubík poslouchal tak pěkně jak je pěkný 😉 dneska jsme byli venku,musela jsem do obchodu,je krásně,venku mi to připadlo,jak kdyby začínalo jaro a ne zima 😅 takže po obědě půjde Luky asi hajat ven.Elly,jak jsem ti kdysi psala,že mě pobolívá na tom stehně,tak jak jsem měla těch 18dní čisto,tak mě to nebolelo a jak ted zas špiním,tak to sem tam opět zabolí,tak nevím,zeptám se pak dr,ale ven to nepůjde ani omylem 😨
Luky se předevčírem naučil na nás křičet 😀 někdy se spolu dohadujem,já ho napodobuju a on pak přidá ještě víc a je mu to hrozně směšné 😀 tak malý a tak mazaný 😅
A co Mike????já furt nevím,co koupit malému na ty vánoce,Kubovi mám dárků nad hlavu a Lukymu...nic,to jsem matka 😖

elly
21. lis 2007

Ahoj Danu, hm s tim stehnem to je divny... 😕 ja jsem se dival do toho navodu..ale tam nic takoveho nepisou...ze by nerv ci co? Neboli te spis zada?
No ja pro Mika taky jeste nic nemam...pro nikoho z rodiny...neni cas. Ale chtela bych Mikeovi koupit bud lehatko nebo ohradku..jeste nevim..a samozrejme nejake pekne obleceni..no ted uz mu je 50 pomalu mala, tak neco vic v 56 velikosti ...mam hodne 62 od mamky a taky jsem neco koupila..no myslela jsem si ze Mike bude obrik 😀
Jinak ja si s Mikem taky povidam v te jeho reci..to je psina...pak vypadam jak magor... 😵

danullinnka
21. lis 2007

já taky 😀 kolikrát si říkám,že kdyby mě někdo pozoroval,tak si myslí,že mám papíry na hlavu 😅 kdo ví,co si o nás myslí prcci 🙂
záda mě nebolí vůbec,nevím,asi jsem divná ☹

danullinnka
23. lis 2007

Ahoj Elly,chtěla bych se tě zeptat,jak jsem ted špinila a včera to přešlo do slabšího krvácení,dnes zas špinění,tak jak se vyčůrám a utřu,tak na papíře zůstanou takové krvavé žmolky nebo taková sraženina-nevím jak to přesně vystihnout.Myslíš,že je to tím,že ten hormon brání tomu krvácení a tak se to třeba sráží??I když ted mě 3dny svědí pipka 😠 já jsem hodně mívala záněty,tak asi zas.Říkala jsem si,že jak jsou u zánětu takové bílé kousíčky,jestli třeba ted nejsou zbarveny tou krví,ale je tam i ta krevní sraženina 😨 tak nevím,no ☹ ve středu se poptám dr a dám vědět 😉
Dnes jdem s Lukáškem na kontrolu s nožkama,v úterý s ramínkem po TBC a ve středu se snad bude moct už naočkovat,at to má bobek za sebou.
Elly,dívala jsem se,že ti naši prcci,jsou od sebe přesně o dva měsíce.Kdy se Mike narodil??Luky 25.6.moje segra zrovna měla 20,tak jsem ušetřila za dárek 😀 😀

elly
24. lis 2007

Ahoj Danu,
no me dr rikal, ze ta krevni srazenina muze byt zapricinena tim, ze ted se v deloze dela huzci prostredi, aby spermie nepronikly ci co...nebo to muze byt menzes ne? Prece by si to tak okolo 6 tydnu po zavedeni mela dostat ne? Kazdopadne se poptej...
Co se tyce toho svedeni....no tak si kup hermanek a udelej si koupel..to me vzdycky poomahalo...sedla jsem si do hermankove koupele..a za chvili byl klid. No na kazdeho pusobi neco jineho...treba si rekni dr o cipky ci tak...
Ja ted uz skoro nespinim, jen takova jak rikal dr stara krev....ta nahnedla (promin za popis). Jen jsem to jeste nestudovala, zda tam ty dratky jsou...nejak se bolij, abych za ne omylel nezatahna a mela bych po ptakach 😕 😀 ty to pravidelne zjistujes, zda jsou tam????
Mike se narodil presne mesic ode me.. 😀 on je 26.8 a ja 26.9 😎 😵 takze je den od Lukiho.
My jdeme na ockovani 28.11. chuderka malej..

danullinnka
25. lis 2007

Ahoj Elly,my jsme měli včera Kateřinský jarmark,takže mám chvilku až ted,když Luky a manža spí,Kubík je nahoře u babičky 😉
Popis mi nevadí,já jsem taky nevěděla,jak to popsat,nějak slušně 😅
Já se musím dr,teprve ve středu zeptat,jak se to nahmatá.Zkoušela jsem to jen jednou,nic jsem neobjevila 😕 a manža taky nic necítí,tak snad to tam je 😨 a dr.ti ukazoval jak na to???
Tak já pořád špiním-už týden,dnes je to slabší krvácení 😠 už mě to s... 😠
Tak Luky má dnes 5měsíců a už se nám konečně přes noc prořezal druhý zoubek 🙂
Já tě potěším,já mám narozky 26.7. 😀 a brali jsme se 24.8.2002 😉
no,my možná taky půjdem ve středu na očkování,nejhorší je,že ho musím držet.Nedokážu se na to dívat,asi bych se složila,nesnáším u sebe,když mi berou třeba krev,ne tak u malého broučka ☹

elly
25. lis 2007

Ahoj Danu, tak ja kdyz jsem tam byla na zavadeni, tak me ty dratky ""dal"jakoby na stranu a do ted jsem to nezkousela a manzel taky nic necitil..tak snad dobry..nerada bych dalsiho zlatouska..ikdyz dr rikal, ze kdyz krvacis, tak tehu byt stejne nemuzes. 😅 Doufam, ze ma pravdu 😕
Jeee to je pekny, ze mas taky 26 narozky 😀 😀 tak by se brali 31.7.2004. 🙂
No my chceme jed do Düsseldorfu do Nemecka na vanocni trhy..uz se tesim.
Ja jsem dneska pro manzu oa mamku objednala na netu foto puzzle s fotkou Mika 😉 tak za tyden bude doma..format 20x30 cm asi 112ks...u vas to pry dela to fotostar.cz...ty me inspirovali. 😉 proste originalni darek.

danullinnka
26. lis 2007

Ahoj Elly,vy bydlíte v Německu??Myslela jsem si,že někde v Americe nebo tak,podle jména Mike 😅
já nechávám dělat zase kalendář s klukama 😀 Loni měl jen Kubík,letos budou oba spolu,jdu je tam dnes objednat,dělají to u fotografa,vyfotí je víckrát a pak mi dá vybrat 😉
No,dnes musím končit,jdu zavést kluky k moji babči a jedu do města,musím vyřídit znovu rodičovský příspěvek-strašná ta naše vláda a objednat kluky na to focení,tak tu budu až večer.Zatím pa 😉

elly
26. lis 2007

Ahoj Danu nee ja nebydlim v Nemecku..tak jezdime obcas jen na nakupy..my bydlime v Nizozemi. 😉
Jinak pres net je to pohodlnejsi, kdyz mam fotky...pak nikam v tom mrazu nemusis. 🙂
Ja to dneska asi dostala..tak dr rikal, tak za 6 tydnu a ja to mam uz ted za mesic..vlastne presne pred mesicem me to zavadel. 😉 No snad to je menzes. 😕
Tak pekne zarizovani..pa pa.

danullinnka
26. lis 2007

Elly,tak jsem vše povyřizovala a jsem ještě ted nasr... 😠 tak ten slavný příspěvek mě tak vytočil....létala jsem od jednoho úřadu k druhému,pak mě ještě poslali do bývalé práce pro potvrzení,které ve finále nechtěli 😠 je to odstupnované,podle toho jak dlouho budu doma,tak jsem napsala 3roky,abych dostávala 7600kč jak dosud a ta kráva mi řekla,že na to nemám nárok,že od nového roku budu dostávat 3800kč a můžu být s Lukym doma 4roky.Prý si mám dát děcka hlídat a přivydělávat si,puška jedna 😠 promin ty výrazy,ale totálně mě vytočila.Manža výplatu taky nemá nic moc,jsme pod životním minimem 20tis 😢 a to jsme chtěli našetřetit na fasádu,máme zatím jen zatepleno polystyrenem,jen nějaká ta barva chybí,tak s takovou to uděláme za 10let ☹ 😠
Fotit se kluci jdou zítra,s takovou rychlovkou jsem nepočítala 😉
No,mě to asi zase končí,jsem zvědavá na středu u dr.

elly
27. lis 2007

Ahoj Danu,

tak ja jsem ted zacala krvacet uz od nedele..ale dneska zase nic moc..takze nevim,, zda to byl menzes nebo co. 😕 Je v tom peknej bordel. 😠
No to si dokazu predstavit, ze jsi pekne namedena...ja bych byl ataky..kdo ti ma co rikat, jak dlouho bys mela byt doma. To zalezi na tobe ne?
No, ja jsem vcera odpoledne byla pro to dvd pod stromecek manzelovi..tak toho uz mam vyreseneho. Tak zase je to investice na par let..takze kdyz pak tu castku rozdelis..tak to neni tak hrozny..jen ta platba..to se me protocili kukadla. 😕 😉

danullinnka
27. lis 2007

Ahoj Elly,tak mě včera špinění přestávalo,do rána nic a ted krev 😠 zítra jdu k té dr a jestli mě bude prohlížet i přes krev 😕
Tak Luky má už ramínko po TBC dobré,takže zítra očkování..vy jdete taky,že??Božátka malé. ☹ Budu trpět za něj 😢
Už se tedy i vyfotili,Kuba nejdřív stávkoval,pak se otrkal-on je stydlivka-a pak nechtěl domů 🙂 ležel tam na berušce a pani co je fotila říkala,že to šijí ve městě za 250kč,tak možná pisnem Ježíškovi 😉
A co jsi kupovala za dvd??Lechtivé?? 😉

moncicik
27. lis 2007

Ahojda holky, tak jsem se odvažila sem vstoupit.
Porodila jsem v srpnu cisařským řezem.
Muj gynekolog ,mi doporučil MIRENU , nikdy před tím jsem tělísko neměla,vždy jen pilulky ale že mě po nich bolí hlava a žaludek asi je MIRENA to nejlepší řešení ..
😕 ale..slyšela jsem že zavadění bolí (já jsem strašný posera) 😨 a že potom se tak 3.měsíce v kuse krvácí je to tak?že dost bolí břicho a tak..
furt přemyšlím zda ano či ne, chtěli bychom ještě jedno miminko ale po cisaři pry musim 3 roky počkat..no co ,tak bych počkala 5 let.
Mám se čeho bát jsou tam negatiiiva??
děkuji posera Mona

danullinnka
27. lis 2007

Ahoj Moni,já jsem taky posera 😅
Zavádění je prý nepříjemné,já jsem měla znecitlivění a Elly ne,prý se to dalo.Zkus kouknout na předešlé stránky,ale spíš na 1stranu,tam jsme to popsali.Ale nechej si dát tu drahou,ta levná za 1000kč je na dvě věci,kámoška ji ted dává ven-po půl roku 😖
No,my s Elly na přeskáčku krvacíme,špiníme,já ji mám 2měsíce,zatím jsem měla jen 18dní čisto ☹ A špinit nebo krvácet můžeš 3-6měsíců.
a jinak po této Mireně budeš mít pak menstruaci krátkou nebo jen špinění a asi u 75procent žen není vůbec,tak si s Elly říkáme,at jsme v těch 75proc. 😉

kamhajek
27. lis 2007

Mončičik: já mám mirenu bez dvou měsíců rok. Zavádění bolí, ale vydržet se to dá. Je to takové nepříjemné. Špinila jsem jen pár dní a od zavedění mireny jsem neměla klasickou menstruaci, jen tak jednou za dva měsíce den dva špiním. Stačí mi na to intimka. Jsem s ní moc, moc spokojená. jak píše Danulinka, do levného tělíska bych nešla, doktorka mi říkala, že jestli chci mít ještě děti ať si obyč tělísko nedávám,

elly
27. lis 2007

Ahoj Moncici,

neboj ono to neboli...vsak jsi prodelala cisare, tak to prezijes 😉 😀 ono to je neprijemne jako menstruacni bolest.Fakt.
Vic ci o tom muzes precist na strance www.mirena.cz
No jinak krvaceni? Spis spineni..ale jak pise danu to se pak srovna. Jinak by pry pak do roka mela mit menses jen 1/2 dni nebo vubec...
Je to lepsi nez anitkoncepse...tohle je na urovni sterilizace..a hormin ti jde jen do delohy a ne do celeho tela 😉
A jak pise danu..dej si tu za tech 6000kc...

danullinnka
27. lis 2007

Tak Elly,máme nové kamarádky 😉 nějak jsme to tu rozjely,co?? 😅 no,fakt jsem zvědavá na ten zítřek u dr. 😖

elly
27. lis 2007

Danu drzim ti pesticky a pak musis poreferovat..jeste te boli to stehno?~
No ja si myslim, ze mirenu ma vic holek nez si myslime. 😉

danullinnka
27. lis 2007

No,to teda jo 😉 Elly,to stehno jen když krvácím,když špiním tak bolí jen malinko nebo vůbec,já jsem fakt extrém 😅

elly
27. lis 2007

Danu jsem zvedava, co ti na to rekne dr. 😕 😨

moncicik
27. lis 2007

🙂 🙂 jeeee holky moc děkuju...
tak já do toho teda jdu! 😀 bolest přežiju.snad 😕
Jinak mě ji gynekolog nabidl za 5500,- na 5 let.

A holky co sex? citite tu věc tam? nebo manža i u obratnějších poloh? 😅

elly
27. lis 2007

Monci..jo bez do te lepsi..je na 5 let a kdyby neco a ty jsi chtela dalsi mimi 😀 tak ti to kdykoliv muzou vytahnout a jsi hned plodna 😉
Sex? No bez problemu, ale to zalezi jak dlouhe ti dr ty dratky necha...jinak bys musela zpet, aby ti je jeste vic zkratil..jinak to necitis vubec...jsou tenouske a jemnocke....hlavne to manzovi nerikej..to vis..jak reknes dratek..tak uz vidi, ze si ho pichne do pindika a byl by pruser...zeptej se ho az po sexu 😉 ..dobra rada nad zlato 😉 chlapi maji velkou fantazii 😀 jo a pri kontrole..teda ja jsem si ji jeste nedelala...za dtaky nikdy netahej!..dalsi rada nad zlato 😀

danullinnka
27. lis 2007

Monci,se vším souhlasím s Elly a ještě se nesmí používat tampony,že by se ty drátky mohly na něj namotat a pak jak bys ho měnila,tak bys to mohla vytáhnout 😨
Jinak já jsem se ptala manži až po sexu 😉 a necitil nic,tak je to ok.

danullinnka
27. lis 2007

Elly,dnes se kluci fotili a vloni to byl jen formát 30x40cm a kolik jsem chtěla kusů,letos mají nějakou akci,je to sada-1kalendář 30x40cm a k tomu 3malé(půl A4)bud kalendáře nebo PF 2008.Tak jsme dali ty PF,takže budem mít 6kalend.a 18PF 😅 co s tím???? 😅 Ta sada je za 119kč,se dá,loni jen ten kalendář stál 99kč.Paní mi i všechny fotky vypálila na cd,tak už je mám v pc 😉
A co Mike??Zítra nás taky čeká očkování ☹ tak se držte 😢

elly
28. lis 2007

Ahoj Danu, jo jo dnes je den D..chudak malej..mysli na nas v 10 hodin..to uz se tu dnes asi neukazu, pac bude mrzutej a pobrekavat. Chudacek myj. To zas budu trpet.
Jo, prihod fotky do albumu at vidim...a co s tim? Vsak si neco schovas do albumu ne? A posles mamce, tchyni, znamym...proc ne? Bude to pryc nez se nadejes. 😉
Jinak ja jsem myslela, ze tampony mormalne muzes..stalo to v brozurce 😕 ..ale me to nevadi..ja stejne ty spunty nenosim 😀
Tak zatim pa pa 😉

moncicik
28. lis 2007

Holky děkuju.tak ja do toho jdu.
Tampony snad nebudou potřeba když MS postupně vymizí ne?
No snad si to nevytáhnu... 😅

danullinnka
28. lis 2007

Ahoj Elly,jo nějaké tam dám,at vidíš jak to jim to šlo 😉 jen tam není to zimní pozadí,druhý fotograf to odvezl do školy,kde fotil,tak pak jim to počítačově upraví 😉
Tak jsme naočkovaní,malý ani nepípl,uvidíme jak bude přes den,doted spal.
U dr.jsem dopadla dobře,Mirena na svém místě,kontrolovat to mám ve sprše,prostě to nahmatat prstem,že to jsou tenké nitky,jak třeba rybářský vlasec 😅 Ukazovala jsem ji menstr.kalendář,říkala,že to nepravidelné špinění a krvácení mám asi z nedostatku železa,tak mi ho rovnou napsala a ještě vit.c na zpevnění žilní stěny,tak se to prý upraví.Jinak pokud nebudou problémy,tak mám přijít za rok,čili v září-rok od zavedení.A to stehno mě je prý od páteře 😖
Jo,v brožurce jsou tampony dovoleny,ale dr.radila radši ne.Stejně to vyjde na slipku,tak na co špunty? 😉
jo a dr.říkala,že to postupně vymizí,že se nemám bát.Tak je na to pět let 😀 😀

elly
28. lis 2007

Ahoj Danu, tak to je fajn, ze kontrola probehla hladce..no asi pak budu muset prekonat tu zvedavost a taky se pokusit rybarit 😀 😀 snad to nahmatam.
Takze od zad???? Myslis od porodu??? Chodis na nejake fyzio? Mozna by to ted bylo na miste.
Jinak ty jsi dostala vitamin C, kdyz mas malo zeleza???? 😕 neni to blbost??? 😕
Tak ja se tesim na to foto.....jinak mame 56cm a 4,6 kg!! Dobry ne? Sice hodne brecel, ale ted uz spinka. Jo a dneska me prislo to puzzle s Mikovou fotkou..je to bozi.

Moncicik..dej vedet az ti to zavedou jake byli dojmy a pojmy 😉 tesime se na komentare. 😉 Hodne stesti! 🙂

danullinnka
28. lis 2007

Elly,tak Luky to celkem zvládl,sice kolem půl 5 začal pomrčkávat,tak jsem ho nosila a usnul mi na rukách,tak jsem ho dala do postýlky a spal asi 3/4 hodky.Ted usnul až před půl 9,ale spí-to je hlavní 😉
Jinak máme 65cm a 7,50kg,kus chlapa,co? 😉 kolik měl Mike,když se narodil?Luky 3,80kg a 52cm,síla 😨 to bych chtěla držet 4,6kg,takový bobišek 🙂
No,tak mi ty prášky předepsala,už mám dva v sobě a na další dva se chystám 😉 tak snad to pomůže.Jinak při sprchování jsem to zkoušela nahmatat a je tam 😉 Jo a ještě říkala,že jsem od porodu vlastně neměla normální menstruaci,jen to špinění,i šestinedělí bylo krátké a ne moc krvavé,promin ten popis 😖 ale prý to nevadí.Jdu ted zmenšit ty fotky a dám je tam.
To puzzle musí být fakt super,taky si jedno složíš? 😉 já jsem zvědavá na ty kalendáře,budou až v úterý ☹

Monci,tak držíme palečky 😉

leninek
29. lis 2007

ahoj, zdravim🙂 a jsem rada za toto tema.i kdyz me moc nepotesilo.take chci telisko.mam dva prcky,toho druheho neplanovane🙂)a ted uz zadne prekvapeni nechci🙂doktor mi doporucil to levne telisko,nebyla jsem z nej nadsena a ted co ctu vasi diskusi mam docela strach.chtela jsem take mirenu....ale pry bych ji nemusela snest a vyhodila bych 5tis,takhle to pry odzkousime a pak si muzu nechat zavest mirenu.tak jsem zvedava...hodne.cekam na ms.
pak dam vedet....
jinak dik a mejte se!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru