Antikoncepce po porodu Mirena. Máte zkušenost?

paseky
21. říj 2007

Prosímkdo s ní máte zkušenosti podělte se dík 🙂

anky
4. črc 2010

holky, mám dotaz, už dva roky mám zavedenou mirenu, první rok jsem lehce hnědě špinila, druhý rok už jen trochu víc hlenu zhruba každý měsíc, maximálně byl lehce zabarvený, jen tak na dvě slipovky za den. Dneska jsem si dělala srandu, že mám naběhlá a bolavá prsa, jako bych měla jít rodit a asi 2 hodiny na to, jsem začala krvácet, docela festovně, musela jsem si jít půjčit vložky k mamči, protože doma už přechovávám jen slipovky. Krvácím jasně červenou krví, tak mě to celkem zarazilo, že se to po roce klidu takhle spustilo 😕 Vlákna jsou na svém místě, takže jsem Mirenu neztratila, ale měla bych se tím nějak zabývat, případně po svátcích zavolat gyndaři?

akisek
20. črc 2010

Ahoj holky, já cítím Mirenu v určité fázi cyklu - plastový konec a pořád uzlík na vláknech. Mirenu mám od dubna a dr.mi řekla, že nic není špatně. I vlákno je o hodně delší, tak doufám, že funguje a neotěhotním. Jaké máte zkušenosti? Co vám říkali mudři? Funguje posunutá Mirena? 😠 Jinak pořád špiním a krvácím a mám křeče.. 😝

monaberuska1
9. lis 2010

prosím kdo máte zkušenosti s mirenou ale tělískem stojí přes 5000kč a je na 5 let?? jsme po šestinedělí a dneska mi bylo doktorkou doporučeno.. chtěla bych se zeptat jestli vás bolelo zavádění a jaký máte stím zkušenosti??děkuji

kacab
12. lis 2010

ahojda, já jí mám od šestinedělí - už skoro rok... a pohoda.... stála 5600, zavedení při vědomí a mimo menzes - při kojení jsem ho ani neměla... trochu nepříjemné, ale kdo už rodil, tak to je úplný prd 🙂 5 měsíců jsem slabě špinila a mezi tím 1 normálně silná menstruace... občas růžový hlen... Každá na to reaguje jinak.... někdo slabě pravidelně menstruuje, někdo vůbec a kamarádke za celých 5 let měla asi 3 normální menstruace... Jinak pohoda...

monaberuska1
12. lis 2010

@kacab moc děkuji, takže tobě zavešdení nebolelo? byla to pohoda???

kacab
14. lis 2010

bolelo nebolelo... bylo to trošičku nepříjemné, ale byl to takový fofr, že uspávat či oblbovat bych se kvůli tomu v žádném případě nedala... Vrtání zubu je mnohem horší... jestli to mám přirovnat.... nebo hamiltonův hmat před porodem byl taky mnohem hrší....a při menzesu to musí být ještě otevřenější, to už podle mě musí být sotva cítit.... ale každá má asi subjektivně jiné vnímání bolesti....

orlik
26. lis 2010

Mirenu mám už skoro rok a jsem spokojená, zavádění taky nebylo tak hrozné. Jediný nepříjemný vedlejší účinek je bolest prsou. Před 2 měsíci mě začala dost bolet prsa a našla jsem si dokonce bulku. Na ultrazvukovém vyšetření bylo vše v pořádku a doktorka mi říkala, že je to spojeno s Mirenou.

miona
27. lis 2010

Já zatím nevím..asi jsem spokojená, ale docela pořád špiním, tak jsem zvědavá, po tom půl roce, jesti to ustane.

shaula
27. lis 2010

@miona Já bohužel špiním dodnes, a to je to už rok... Už mě to začíná štvát... 🙄

mobina
1. pro 2010

@monaberuska1 Mám Mirenu od srpna a spokojenost maximální. Po zavedení jsem špinila asi 1,5 měsíce a od té doby nic a to jsem během té doby přestala i kojit. Zavádění jsem čekala mnohem mnohem horší. Přirovnala bych to k silné MS bolesti.

monaberuska1
3. led 2011

ahojk holky prosím za týden jdu na to zavedení mireny ale jak čtu tak prý je lepší jít na zavedení když se menstrujuje jelikož to pak oc nebolí že je to frdlo otevřené ale já jsem 3 měsíce po porodu a ještě jsem menstruaci neměla tak se bojím že to bude boet 😢 jsem hrozná cíťa posera prostě..

mobina
4. led 2011

@monaberuska1 Mono já jsem taky nemenstruovala. resp. ms byla na spadnutí, tak jsem dostala provokovačku, ale jen jsem zašpinila. Čípek byl tvrdý, takže jsem dostala injekci na změkčení.

monaberuska1
4. led 2011

@mobina děkuji, takže to bolelo takže proto ti to dalla jo??

mobina
4. led 2011

@monaberuska1 mono ne to ne, po vyšetření před zavedením konstatovala, že i přes špinění je čípek tuhý a že mi dá tu injekci, ta není kvůli bolesti, ale kvůli lepšímu zavedení tělíska

monaberuska1
4. led 2011

@mobina aha tak to jo, a to zavedení bolelo???

mobina
4. led 2011

@monaberuska1 Mono už to máš ode mě v příspěvku z 1.12. Nijak hrozný mi to nepřišlo. trvá to chviličku 😉 Když jsi zmákla dva porody, tohle je procházka růžovým sadem 😉

monaberuska1
4. led 2011

@mobina aha .. no já jsme ztho nějak vedel.. jsme poseroutka nechápu jak jsme mohla porodit dvě děti 😀 😀 😀 😀

mobina
4. led 2011

@monaberuska1 Mono já byla taky hodně nervozní, ale fakt jsem to čekala mnohem horší. Jestli jsi byla zvyklá na bolestivější MS, tak to zmákneš levou zadní 😉

monaberuska1
4. led 2011

@mobina no až tak bolestivou MS sem neměla právě, jako podbříšek mě bolele ale nic hroznýho.. no tak at už to je za mnou 😀děkuji

hatakaspi
14. led 2011

Nemáte některá po zavedení Mireny problémy s přibíváním na váze? Předem děkuji za odpovědi.

monaberuska1
14. led 2011

@hatakaspi mám jí ani ne týden, takže nevím 😀 ale nemělo by prý být,

já bych se chtěla zepta vůbec nekrvácím jenom ten jeden den po zavedení jsme mírně krvácela ale pak vůbec je to možné??mě jí tedy zaváděla a nemenstruovala jsem, jelikož jsem po 6ti nedělku takže ještě jsem po porodu MS nedostala..měl jste to někdo??takhle??

shaula
14. led 2011

@hatakaspi Tak je fakt, že já jsem celkem přibrala, ale spíš bych to přisuzovala svému přejídání a dojídání zbytků po klucích, než Mireně 😀 😅

@monaberuska1 Právě po zavedení bys neměla moc krvácet 😉 Tak den, max. dva, než se to usadí (nebo spíš zahojí oděrky). A pak je to ve hvězdách. Mně zaváděli Mirenu rok a čtvrt po porodu, také mimo MS, jelikož jsem v té době nemenstruovala (Azalia + kojení, jestli se to tak dalo ještě nazvat) a MS jsem dostala 10 dní po zavedení. Od té doby jsem už MS neměla (je to něco přes rok). Ty jsi čerstvě po porodu, takže pokud navíc kojíš, nemusíš MS dostat vůbec nebo až za dlouhou dobu. A i pokud nekojíš, každé tělo se s porodem srovnává jinak 😉

monaberuska1
15. led 2011

@shaula děkuji :_) kojím hodně pořád po těch dvou hodkách, takže jsem zvědavá kdy přijde, doufám žene v létě 😀děkuji

jitta
15. led 2011

@monaberuska1 já si nechala mirenu dát těsně po šestinedělí,což bylo v polovině února 2010, to jsem asi 3 dny před mírně krválcela a asi dva dny po zavedení jsem špinila a pak nic. Skoro celý rok jsem menstruaci nedostala, až letos na nový rok, ale to jsem asi 4 dny jen tak špinila. A tak uvidím, jak to te´d bude pokračovat, kojím už jen ráno, večer a 1x v noci.

monaberuska1
15. led 2011

@jitta děkuji, no to je super 🙂 tak snad začnu třeba jen špinit až třeba za rok 😀

jitta
15. led 2011

@monaberuska1 nemáš zač, musím přiznat, že to bylo fajn, a že doufám, že to přijde zase až za rok 😀

monaberuska1
15. led 2011

@jitta jojo to věřím 😀 😀 😀 😀

monaberuska1
29. led 2011

mohla bych se zeptat co se dělá když to tělísko manželovi vadí??? děkuji moc

mobina
30. led 2011

@monaberuska1 zajdeš na gyndu, aby ti zkrátili fousky 😉

monaberuska1
30. led 2011

@mobina no jo... ale aji přesto když krvácím, špiním??? 😖

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru