Antikoncepce po porodu Mirena. Máte zkušenost?

paseky
21. říj 2007

Prosímkdo s ní máte zkušenosti podělte se dík 🙂

denousek
21. říj 2007

segre ji ted dr napsal a myslim ze se bere porad dokola ze je tam 28tbl a ze se nedela mezera na MS ptz vlastne mas MS az dokojis ze...takze se bere jedno plato za druhym....je urceno pro kojici matky...vic nevim ted ho zacina brat....ale jak ji znam tak si vyzadala ze chce i neco na plet takze to bude mozna i na plet ...moc jsem asi nepomohla no ale aspon neco...

musko
21. říj 2007

Je to vnútromaternicové teliesko - hormonálne, zavádza sa myslím na 3-4 roky? Stojí cca 5000 KČ.

denousek
21. říj 2007

?? to sou tabletky ne?

denousek
21. říj 2007

tak to se mooocc omlouvam to ma asi jen podobny nazev 🤐

s.arik
21. říj 2007

20 odpovědí máš tady...já se nakonec rozhodla, že neeee 🙂

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

elly
21. říj 2007

Mirena, telisko je na 5 let a stoji 6000 kc. 😉

danullinnka
24. říj 2007

já mám zavedou Mirenu měsíc,je na 5 let a stála 5800kč a dělali ji při mírném uspání,aby to nebylo tak nepříjemné.Při ní by menstruace neměla být.Kamarádka má také Mirenu,ale za 1000kč a při ní jsou měsíčky normálně. 😉

elly
26. říj 2007

No dneska me zavedli Mirenu...jinak pisu, co jsem se dozvedela a zazitek......zadne uspani nebo injekce proti bolesti..to delaji jen zenskym, ktere jeste deti nemely. Dalo se to vydrzet. Zavadi se pri menstruaci nebo do 7 menstruacniho dne, kdy je delozni hrdlo hodne otevrene, pak je to min bolestne. Prvni tri mesice se to rovna do roku asi tak 75% zenskych ma menstruaci 1-2 dni nebo vubec.
Jinak Mirena se zavadi ve dvou pripadech..na 5 let jako antikoncepce nebo na 3 pro zensky v prechodu. 😉
Ja osobne jsem si vybrala Mirenu ze vou duvodu..ze uz s manzelem nechceme mit dalsi deti a ze zdravotnich, protoze jsem prodelala preeklapsii a spatnou funkci jater a Mirene nezatezuje tolik jatra jako pilulky. 😉

danullinnka
27. říj 2007

ahoj Elly,mě udělali jen takovou částečnou narkozu,trošku jsem si zdřímla až na pokoji,kde se dvě hodky leželo,jestli nevznikne nějaká komplikace,jinak při zákroku jsem nespala,spíš to bylo takové znecitlivění,protože jsem nic necítila.Jinak mám dvě děti,je mi 25.Taky jsem si mirenu nechala dát,že už děti nechci a také mi ji doporučila gynekoložka,protože při ultrazvuku objevila pár myomů na děloze,tak prý nemít měsíčky bude pro mě lepší.Jinak jí mám měsíc a zatím pořád malinko špiním jen do odpoledne,pak do rána nic,ale to se srovná 😉

elly
27. říj 2007

Ahoj Danullinnko, no me taky dr rikal, ze to trva tak 2-3 mesice nez se ten cyklus srovna a i to spineni. Ja jinak mela taky malej nalez na deloznim cipku, tak pro me taky lip. 😉 Ale dr rikala, ze to po porodu muze ztratit. Jen si musim zvyknout na ty dratky...a doufam, ze manzel taky. 😉

danullinnka
29. říj 2007

ahojky Elly,tak mě osobně ty drátky nevadily,vůbec o nich nevím a ptala jsem se manžela po prvním styku,jestli mu to tam nějak vadí nebo to cítil a říkal,že ne.Kdyby to tvému manželovi vadilo,tak ti je dr,ještě zkrátí. 😉

elly
29. říj 2007

Ahoj Danullinnko, jo ja vim..dr me to taky rikal. No jeste nebyl cas to vyzkouset 😀
Hele mam takovej dotaz..nejsi trochu nervozni, zda to dobre sedi??? Zda je to v poradku? Kontrolujes to kazdy den? 😕

danullinnka
30. říj 2007

ahoj Elly,mě po tom zákroku hned zkontrovali ultrazvukem a bylo to na svém místě.Zkoušela jsem to najít,ale asi je to někde daleko a dr.mi to zatím neukázala,teprve půjdu na kontrolu.Ale tak v kalhotkách jsem nic neobjevila tomu podobné 😉 Prý mám přijít na kontrolu po prvních měsíčkách,ty už teoreticky měly být,ale jak to mám poznat,když furt špiním a nebo nic 😒 ale tak má se přijít po 4-6 týdnech od zavedení,tak to mi ted tak akorát vychází se objednat.Pak dám vědět,jak jsem dopadla 😉 A ty to kontroluješ?

danullinnka
30. říj 2007

Jo Elly,skoro každý den-ale je to jen chvilkové-mě pobolívá až úplně nahoře na stehně,nevím jestli je to nějaká reakce na to tělísko nebo to je od něčeho jiného.Zeptám se pak dr a pisnu od čeho to je.Nedělá ti to taky? 😕

elly
30. říj 2007

Danu no zatim nekontrolovala 😕 dr me stejne ty dratky hodil pry na stranu, aby me neprekazely 😀 ale nevim, zda se pohly 😕 ja mam jit na kontrolu take za 6 tydnu..takze pry 10.12. mam prijit..tak jsem zvedava. Jinak kdyz ty dratky zkracoval, tak me pak ten zbytek ukazal, tak jsem si sahla, jake jsou...
Ja taky zatim kazdy den spinim ci krvacim..tak asi to k tomu patri nez se to srovna...ale uz je to sileny...od porodu mam porad kazdy den vlozku a uz me to neba. 😠
No pobolivani na stehne to nemam..obcas podbrisek jako u menzes, ale to je asi normalni..jinak by si se na vedlejsi priznaky mela mrknout na mirena.cz nebo jestli ti dr dala letacek..me jo. Je fakt, ze kdyz tam pisou co vsechno mas kotrolovat tak me pripada, ze bych mela byt celej den jen koncetrovana na mirenu 😀 😀
Jinak nemyslis, ze jsou to spis kycle??? Ze se ti kycelni svaly atd vraci zpet po porodu na misto? 😉

danullinnka
30. říj 2007

Elly,letáček mám,jak to čtu,tak bych se fakt furt musela kontrovat,jestli to či ono k tomu patří 😉 no,ty kyčle můžou být od toho,vidíš to mě nenapadlo 😕 mě ty drátky neukazovali,ani jsem nevěděla,že už to tam je 😉 no,já taky pořád chodím s vložkou,ted nosím spíš slipové vl.to stačí,ale po zavedení to valilo jak po porodu 😒

elly
30. říj 2007

Danu, tak to ja taky ty slipove..ale stejne... 😒 jinak ty dratky jsou vazne pidi...tenoucky.... 😉 jeste aby ne co? To by se manzelum asi nelibilo 😅
Ale rikali, ze je to lepsi nez pilulky...ze je to skoro jako sterilita..tak jen doufam, zrovna ja nebudu ted priprad 2 z 1000, ktere otehotni 😀 😀

danullinnka
30. říj 2007

Elly,v to doufám taky,že ten případ nebudu,při mém štěstí... 😅 jak na potvoru by to byl třetí kluk a to néééé 😉 dva rarášci mi stačí nad hlavu 😀 no,mě už to taky leze krkem,se chodím "přebalovat" jak mimino 😉 tak asi nám už dali kvalitu s tenoučkýma drátkama 🙂 ještě aby ne.Já jsem mívala prášky,ale tak snad se to brzo ustálí a do 30 budu mít klid 😀 Elly,kdyby jsi chtěla někdy pokecat přes icq,tak mé číslo je 460004439.Tento týden tam bývám dopoledne.

elly
31. říj 2007

Danu nezapomen pak dat vedet, jak dopadla kontrola 😉 chtela jsem se te este zeptat..kdyz mam menzes, mas ho ted vic bolestivejsi nez s praskama? 😕

danullinnka
31. říj 2007

ahoj Elly,abych pravdu řekla,měla jsem je mít 13.10.jenže v tom špinění vím kulové,jestli byly nebo ne....Jinak já jsem od prvních měsíčků nikdy bolesti neměla,takže ani s práškama a ani ted při Mireně.Jinak jestli fakt bude působit jak má,že by mšsíčky vymizely,tak na to se těším jak malé děcko na Vánoce 🙂

elly
31. říj 2007

Danu, pry do roka vymizi u 75% zenskych..... 😠 tak jsem na to taky zvedava...alespon usetrime na vlozkach 😀
Jinak to jsi mela jit..doktor by ti rekl zda jsi mela menzes nebo ne..oni to pry umi poznat ultrazvukem ci co. 😉

danullinnka
1. lis 2007

Ahoj Elly,už tam musím zavolat a objednat se,ted už budu mít i hlídání 😅 taky jsem manželovi říkala,že ušetřím na vložkách,protože jak slyšel tu cenu,tak jsem myslela,že mu půjdu dát chladný obklad 😀 no,když to nevymizí u nás,tak to bude třeba jen ty dva dny ☹ ale když je to na pět let,tak snad jo.Při mém štěstí to vymizí tak měsíc před vyndáním 😅

elly
1. lis 2007

Ahoj Danu, no ty dva dny to bych jeste brala..lepsi nez tech co jsem mela..... 😉 no muj manzel zrovna nadsenej nebyl, ze bych nemela mit menzes..pry kvuli cisteni tela..ale dr me rila, ze menzes je vlastne jen kvuli tomu, kdyz chces otehotnet a ovu nic vic.

danullinnka
2. lis 2007

Ahojky Ellynko,no můj manžel se taky jako první ptal,jak to bude,když nebudu měsíčky a nepůjde to ven.Dr,říkala,že bude v krvi akorát větší obsah železa.No,už 3 den jsem bez vložky,prostě čisťoučko 😀 no,ale jak to dopíšu,tak určitě dojdu na wc a zas nanovo 😖 snad ne,aspon na chvilku klid 😉 a co malý brouček,poslouchá?Je krásný,mě tam fotka nejde dát,má moc Mb.. ☹

elly
2. lis 2007

Ahoj Danu, tak to narozdil ode me mas stesti..ja porad s vlozkou a vidim to jeste na dlouho...hold zadna slipovka 😠 ach jo.
S tema fotkama.....no fotky se daji v pc zmensit...zeptej se manzela..on ti treba pomuze 😉 ja taky musim fotky zmensovat.
Jo Mike posloucha jako hodinky. 😵 To je muj broucek. Jsem moc stastna, ze je tak hodny..skoro neplace, spinka skoro porad, prdiky nas moc netrapi 😉 co vic si muzu prat. 🙂
A jak u tebe? Jak to zvladas ty?

danullinnka
2. lis 2007

no,my jsme s manželem takový antitalenti na pc 😅 ale jo,mě už to celkem jde a on se učí,když něco poradí mi segra,je mladší,tak má přehled,navíc ve škole s tím pořád dělají....Tak já mám Mirenu malinko přes měsíc a teda ty š dny je pokoj,tak třeba ti to taky tak zapůsobí nebo i dřív,přála bych ti to,s těma vložkama to je fakt na otravu 😠 Jo,děti...Kubík-ten starší byl zlaté mimi-něco jak tvůj Mike,za to ted si to vynahrazuje ☹ 😉 a Lukášek je taky moje zlatíčko,nejraději by spával jen venku v kočárku a doma nic moc ☹ některou noc prospí do rána do 5 a z toho se budí snad co hodku,viz dnešní noc 😝 a prdíky,ty ho opravdu netrápí,horší jak starý chlap 😀 😀

elly
2. lis 2007

No uz se tesim na nejaky fotecku Danu...a Vy uz do holcicky tedy nejdete? 😀
ja jsem si prala holcicku..ale ted bych nemenila ani za nic. 😵

danullinnka
2. lis 2007

No,do holčičky už opravdu nepůjdem 😅 já jsem asi továrna na kluky 😀 manžel říkal,že radši 5 kluků než jednu holku,on tomu nerozumí 😉 ted jsem si myslela,že to bude holčička,nechtěl se pořád ukázat,až ve 32tt,no a byl to kluk,ale jsem ráda za oba 😵

elly
2. lis 2007

Moje zmana ma taky dva kluky..a ted cekaji tretiho...taky si prala holcicku. 😅 hold nekdo ma zase kluky a nekdo holky. 😉 treba se to jeste povede..casu dost ne? 😀

danullinnka
3. lis 2007

my už vážně štěstí pokoušet nebudem 😅 Elly,tak jsem přemýšlela,ty budeš mít děti s tím 5letým odstupem,až vyndáš Mirenu nebo si to necháš vyndat dřív?Ted jdem ven se vyvětrat 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru