Antikoncepce po porodu Mirena. Máte zkušenost?

paseky
21. říj 2007

Prosímkdo s ní máte zkušenosti podělte se dík 🙂

elly
29. lis 2007

Ahoj Leniku, no kdyz se na to podivas z druhe strany, tak ta mirena je draha jen jednorazove..kdyz to rozlozis do tech peti let, tak je to nekdy i levnejsi na mecis, jak nejake antikoncepcni pilulky.. 😉 hlavne si nech dat tu drahsi..jak pises za ted 5 tisic.
Jo je lepsi to nechvat zavadet pri menzesu 😉 pak dej vedet Leniku 😉

Danu, tak rybareni dopadlo dobre..to je fajn. Alespon si muzes oddychnout, ze tam jeste jsou 😀 ja mozna budu rybarit dneska...jsem zvedava...jinak ja ted taky uz nespinim...trochu krvacim..tak nevim, zda tomu mam rikat menzes 😕 😖 mam v tom ted takovej bordel, ze nevim zda je to ono ci ne..ale obcas me poboliva brisko jako u menzesu, tak snad jo...musim se pak zepatat dr.
Ptas se kolik mel Mike pri narozeni? Mel 2310 gramu a 47 cm 😀 😅 ale me museli v 37 tt vyvolat porod, protoze jsem mela preeklapsii...proto byl tak malej 😉

danullinnka
29. lis 2007

Ahojky Elly,aha,tak to jo:No u mě měla taky podezření na preeklapsii,ale dopadlo to dobře,sice jsem měla taky vyvolávání-u obou kluků-nechtělo se jim ven,přenášela jsem 😅
Tak já dnes špiním i nešpiním,to už je fakt o nervy 😠 Manža by už i chtěl sexovat,ale nějak se mu příčí i to špinění 😢 no,snad to brzo přejde a potěším ho 😀 😀

Leni,souhlasím s Elly,taky bych šla do té dražší.Vyjde to fakt levněji.Myslím,že ta drahá je kvalitnější a tělo si zvykne,než nějaká levná a obyčejná,která by mohla dělat problémy.\rozhodnutí je na tobě,pak nám dej vědět. 😉

elly
29. lis 2007

Danu tak proc nesexuje pres kondom??? Nebo je to pro nej jak lizat nanuka pred sklo??? 😅 😀 Hm...tak si hold musi pockat 😅
Jinak ja v tom mam ted taky peknej gulas..jsem zvedava kdy se to usadi a ja v tom buud mit zase prehled. Uz aby to bylo.

elly
29. lis 2007

Jo jinak bych malem zapomela...fotecku jsou Danu opravdu moooc krasne..klukum to vazne slusi..a malej se mooc hezky kreni 😀 😉

danullinnka
29. lis 2007

Elly,děkuju za ty malé rošťáky 😀 zkusím mu ten kondom navrhnout,ted má ale noční,takže to spolu nejsme a do víkendu se to snad upraví 😅 musím ted Kubovi pustit Krtečka,jinak mě ukamenuje 😀

elly
30. lis 2007

Ahoj Danu, mam dotaz...kdyz krvacis..taky te obcas boli bricho nebo ne? ja jen ze pry kdyz boli bricho, ze to neni dobry..ale ja nevim, zda je to menzes bolest nebo ze by telisko spatne sedelo.. 😕
Jinak jsem vcera rybarila..jo dratky tak byly 😀

danullinnka
30. lis 2007

Ahojky Elly,tak to je fajn,že se rybaření zdařilo 😀
No,mě břicho nikdy u měsíčků nebolelo,takže ani ted 😕 a bolí tě moc???kdy jdeš na kontrolu??zkus třeba zajít dřív a radši se ujistit co a jak.A dělali ti po zavedení ultrazvuk?Jestli tam sedělo dobře,tak myslím,že by se samo nemělo pohnout,ne? 😨
No,já ted dělám klukům pořádek ve věcech,co je malé,směr krabice a na půdu.Bordel tu je kapitální 😕 tak jdu pokračovat a držím ti palečky 😉 neboj,to přejde 😉 mě to stehno pobolívá pořád ☹

elly
30. lis 2007

Danu nee, to bricho me boli jen obcas..takze si nemyslim, ze b to bylo samotne telisko..jinak by to asi bolelo porad a festove, nemyslis? Jinak me po zavedeni nikdo utrazvuk nedelal...to asi az ted pri kontrole..nebo jak to kontroluji u vas? Utrazvukem nebo vnitrne? 😕 Ja jdu na kontrolu 18.12.
Jo vanocni uklid uz u me zacal pred pul mesicem...zacla jsem oknama a ted kazdy tyden delam kousek, jinak bych se zblaznila. Ted me cekaji jeste 2 okna a pak sklenene tabuule doma...tech je asi 8 😠 zase lest po staflik. No a pak lustry a tak co nedelam kazdej mesic.Vsak to znas... Jinak letni veci a veci ktere jsou nam male uz jsou uklizene. takze to jdem letos zvladla na cas.

danullinnka
30. lis 2007

Tak já mám v úklidu pokračování zítra,je toho nad hlavu.Okna a pořádný úklid mě teprve čeká,ale pomáhá mi manža 😉 tak to půjde raz dva.
No,mě udělali ultrazvuk hned pozavedení,dělali to ale přes spodek,takže ze mě hrklo plno krve 😒 a ted to dr.vyšetřila klasika jak normální kontrola.
Tak z těch štaflí nespadni 😉 já výšky nechám manžovi 😉

elly
2. pro 2007

Ahojda, tak z uklidu je prd, protoze me uz dva dni boli v krku a nos mam jak vodovodni kohoutek 😒
Jinak preju peknou prvni Adventni nedeli! 😉

danullinnka
2. pro 2007

Ahojky,já tobě taky,tak se pěkně vylež.

danullinnka
3. pro 2007

Ahojky Elly,tak už je líp??Já bývám pravidelně na vánoce nebo po nich nemocná,tak jen čekám,kdy to přijde 😠
špinění mi už celkem přešlo,tak měl manža radost 😀 😀
Luky měl večer zvýšenou teplotku,v noci už 38,8 tak jsme šli ráno k dr.tak ho poslouchal,nic vše čisté,v krku taky nic,pak kuknul do pusy a že má nateklé dásenka,tak asi další zuby,byl překvapený,že už má dva 😉
A co břicho,ještě tě pobolívá??

elly
3. pro 2007

Ahoj Danu, no dik za optani..bricho uz skoro neboli...jen obcas. Ja spinim a krvacim na preskacku 😠
Jinak gratuluju k dalsimu zoubku...to jde pekne rychle 😅 😉
No jeste me do zpevu neni...jsem rada, ze trochu mluvim..a chraptim...nos odrenej..no silena krasavice 😀

danullinnka
3. pro 2007

no,ze mě krasavice teprve bude,jak to na mě vleze ☹ 😠 jak jsme šli od dr.tak zrovna přišla holčička a strašně kašlala a neměla ruku před pusinkou,byl s námi i kubík,tak doufám,že jsme tam nic nechytli ☹
a co Mike??Poslouchá??
Včera jsme byli pozvaní na oběd k tatkovi,jeho přítelkyně měla narozeniny 23 😅 asi 5chodů,totálně jsem už nemohla a co se nevešlo na stůl,tak jsme vyfasovali domů 😨 ještě ted jsem najezená 😒 😉

elly
3. pro 2007

Jo pekny 😀 😀 23 let 😀 😀 a jak ji prosim te rikas? Mami? 😅 No ja vim, bez komentare 😅
Mike je mooc hodny...kdyz neji tak spinka nebo si hraje...jsem rada, ze mam tak hodne ditko.
Jen doufam, ze tvuj Kubik nebude nemocnej..ted pred Vanocema.. 😖 jinak nadilku uz mas koupenou? Jak ji davas na balkon? Mamka nam ji v\zdycky davala na balkon...to bylo super. 😉

danullinnka
3. pro 2007

Ty jo,to je dobrý nápad,tatka se chtěl obléct jako čert,ale nevyjde to,musí pracovně do Prahy a přijede pozdě večer a my nic nemáme,že by se manža převlékl,tak to vyřeší balkon 😉
No,mami ji neříkám 😀 normálně jménem 😉 manža ji říká ze srandy tchýně 😅 Tak to je Mike šikulka,Kubík byl taky takový,zato ted si to vybírá 😝
Luky se ted vzbudil,musela jsem ho převléct,byl úplně spocený,než usnul,měl opět horečku 38,5,Dávám mu sirup panadol baby.
Jo,Kuba dostal moc advent.kalendářů,neví o nich,má je ještě schované,ale jeden jsem mu 1.dala,atsi jednu čokoládku už spapá,vrátila jsem to pak na poličku,šla do kuchyně,vrátím se a on celý kalendář vyjezený 😠 dal si stoleček a podal si to 😅

danullinnka
4. pro 2007

ahojky Elly,kdepak jsi? 😢 Neskolila tě ta nemoc?? ☹
Dnes jsem byla pro ty kalendáře z fotek,nádhera.900kč ani jsem nemrkla 😉
Luky je už dnes bez teploty,ale celý den promrčel,tak už jen čekám,kdy se objeví bílá čárka-zoubek 😅
Jinak přes den špiním i ne,už at se to ustálí nebo mě už trefí 😠

simona
4. pro 2007

Ahoj holky,
taky přemýšlím o Mireně. Mám 4 měsíce po porodu 1.dítěte a měla jsem Proveru, a myslím, že mi rozházela hormony, není mi po psychické stránce vůbec dobře. Cerrazette je prý úplně to samé, akorát to jsou prášky. Tak mi dr. nabídl nitr.tělísko - jedno za 1000 kč na 5 let, ale u toho se prý hodně menstruuje, známá to měla třeba 9 dní v měsíci, nevím jestli je to Dana, nebo co. A Mirenu. Dá se prý kdykoliv vyndat, když budu chtít podruhé otěhotnět. A když si spočítám cenu za prášky, tak mi to za ty roky vyjde na stejno.
Chci se jen zeptat, jestli se po tom přibírá a jestli je 100% spolehlivá. Taky se bojím toho zavádění, aby to nějak moc nebolelo a toho co bude potom. Četla jsem, že některé holky po tom měly jako porodní bolesti několik dní.

elly
4. pro 2007

Ahoj Danu..no ja jsm nemocna..ale ted i Mike 😖 tak chudak ☹ cely den jen plakal..zkousel spat a tak mu ted plnej nosik tak vadil a ja furt odsavala a odsavala...ted nestasti spinka...jeste budu muset podsadit postel..
Jinak ja taky tak..spinim a pak zase krvacim..no silenej bordel v tom mam. 😖 😅

Ahoj Simco..neni ceho se bat..bolest pri zavadeni je jako mentruacni..coz znas 😉 nekteri doktori by ti mohli dat i anestesii..jen znecitliveni 😉
Jinak na tu za 1000 kc zapomen.....hodne holkam pry ndela dobre..dej si tu Mirenu...na je super..cela s plastu, takze nedrazdi zadnyma kovovyma dilkama. Po Mirene jinak 75 % zen po roce bud menstruuje jen 1-2 dn neb uz vubec.

danullinnka
5. pro 2007

Ahoj Elly,chudáček malý,to je nejhorší,když si mimi ještě neví rady se smrkáním,to jsme taky zažili a ne jednou ☹
Luky tuto noc celou promrčel,jen zub pořád nikde 😠

Ahoj Simi,souhlasím s Elly,za 1000kč ani omylem,kamarádka ji ted vyndává,má ji 7měsíců a pořád špiní nebo krvácí 😠
U toho zavádění jsem měla znecitlivění 😉 Je na 5 let,já ji měla za 5800kč-dle lékáren 😉
Jo a cerezete jsem měla při prvním klukovi a 40dní v kuse jsem krvácela,takže skončily v koši 😠 ted jsem spokojená,snad to špinění už brzo přejde,na srovnání je 3-6 měsíců 😉
A Dana je už zastaralá,ne??Nechej si Mirenu-drahou 🙂

elly
6. pro 2007

Ahoj Danu, takk jsem dneska byli na fyzioterapii, Mike je na tom dopre..jen jeste nema tolik silnou brisni stenu, tak opatrne ze zvedanim bez podpory atd. Jinak musime cvicit brevalovani ze zadicek na stranu a past koniky. 😉
Jinak uz Mikovi ryma trochu ustupuje, je na tom lepe. A jak vy???
Jinak plany na vikend uz mas?

danullinnka
6. pro 2007

Ahojky Elly,tak držíme Mikovi palečky,at má dost síly.To převalování půjde,neboj.Luky se sám otočil ve 3 a půl měsíci,ted už se točí i zpátky ma zádička a zkouší se plazit,jen ty ručky nějak zapomíná pod sebou 😅
Jinak 3 noc už promrčel,přes den spává po půl hodině-viz ted-a jen mrčí a musí být na rukách,jinak je hrůza 😝 a zub pořád nikde 😠 😠
a to jsem pomalu začala s úklidem,no asi to fakt podělám až o víkendu s manžou 😉 s Lukym není šance,mám zatím půl kuchyně,aspon že nemusím péct,to nám peče tchýně 😉
Jinak plány na víkend..sobota asi to uklízení a v neděli jdem odpol na náves,budou tam čerti a pak dojde tatka s tou svoji,protože budu mítv úterý svátek,tak chvilku posedíme 😉 a ty budeš co dělat?

elly
6. pro 2007

Danu, tak si dojdi do lekarny, prodavaji tam nejaky gel na dasnicky...chladici gel, pak by nemusel Luky tak plakat. 😕Zkus se preptat.
Co budeme delat my? No ja v sobotu uklizet jako ty 😀 , pak nakup a vecer prijdou znamy na panaka 😀 a v nedeli se z toho budeme lecit 😀 😝 nee, legrace....proste relax.
Jdu ted pracovat..mamm toho nad hlavu..tak zatim pa 😉

danullinnka
6. pro 2007

No,já opět mám po uklízení,spal zas půl hodky a mrčení přešlo na šílený řev 😢 manža má odpolední,segra dělá seminárky do školy,tchýně dojde z práce až ve 3 hodiny,už šílím 😝
No,my v sobotu večer možná půjdem na večeři.Koupila jsem si ke svátku nové prádlo 😉 tak uvidíme 😅

elly
7. pro 2007

Ahoj Danu, tak jsme vcera vecer byli jeste na malem nakupu pro personal..vanocni balicky a pak jsem si nakoupila asi 15 velkych barevnych svicek s se sklenenou a kovovou podlozko...tak jsem to doma pojala trochu romanticky.....fakt uz na me dycha ta atmosfera Vanoc! 😵 Mam to moc rada, kor tento rok kvuli Mikovi 😉

Koupila jsis nove pradlo??? 😅 😉 copak bude dalsi miminko 😀 nee legrace..ja nedavno taky 😉

danullinnka
7. pro 2007

Ahoj Elly,na mě ta atmosféra taky jde.Ty svíčky musí být krásné,my máme v obýváku adventní věnec,ale bez svíček,Kuba je každý rok vytahuje a to je tam lepím voskem,tak letos jsem je ani nedala 😅
No,mimi opravdu nebude 😀 může se snažit jak chce,stejně je mirena nepustí 😀 a musela jsem si nějaké koupit,jaksi po dvou dětech se to číslo podprdy viditelně zmenšuje 😠 😢 někdy je mi z toho smutno ☹
ale koupila jsem si fakt hezké i něco na způsob korzetu,jen pod tou podprdou to je průhledné,barva černá,krajka kolem červená 😀 😉

elly
7. pro 2007

Jee danu vymen si to se mnou! Ja cchi zase mensi prsa! Ja mela vzdycky trojky a ted po kojeni petky..proste se do niceho nevejdu ☹ uz jsem premyslela o plastice, ale rikali me az jeste pockam..ze se to mozna jeste srazi zpatky.. 😨

danullinnka
7. pro 2007

Jéé,tu výměnu teda beru 😅 já jsem taky přemýšlela o silikonech,ale jaksi na to nemáme peníze ☹ moje segra je taky prsatá až moc a já nic 😢 to je teda spravedlnost 😅 a po kojení se fakt zmenšujou,tak uvidíš,ale bud ráda,že je máš 😉

elly
7. pro 2007

Danu, ale ja nekojim..nemela jsem po te preeklapsii mlicko..jen malo a to z je dva mesice pryc ☹ takze mam kozy jako vozy 😠
Ja taky na to zatim nemam penize, ale manzel si to taky nepreje..ze pry jsou pekny, ale me to vadi..nedky me je do breku..zadnou svoji podpsenku neobliknu..jsem mala a mam hubeny zada, tak je to jak pest na oko..no, ja stejne jeste musi schodit nejake to kilo, tak mozna jeste se zmensi tim, jinak nevim. Nevim o nejake super dietce? A nerikej me nezrat..tu znam 😀
No ja jim mozlane a hlidam se a furt se me ty kila drzi jako kliste 😠 to je k vzteku.

elly
7. pro 2007

Jeste jsem ti chtela rict, ze ty fotky v albu si muzes otocit..je tak takova sipka nad kazdym fotem a kdyz k ni zajedes, tak se te pta, zda otocit o 90 stupnu tak kliknes ano...dokud fotka neni jak ma byt. 😉 Lip se pak na ne kouka 🙂

Tak prcham neco delat..pa pa 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru