Antikoncepce po porodu Mirena. Máte zkušenost?

paseky
21. říj 2007

Prosímkdo s ní máte zkušenosti podělte se dík 🙂

lucildol
5. kvě 2008

Ahoj, holky,
mám Mirenu zavedenou tři týdny, tak se chci vás zkušenějších zeptat, jestli tampony opravdu NE? Zatím pořád špiním a teď mám dokonce menses. Chodím s malým plavat, takže proto se ptám na tampony. Dr. mi říkala, že tampony nepoužívat, ale řekla mi to při zavedení a nevím, jestli to myslela jako pořád nebo jen do kontroly, kdy jsem nemohla ani sex. Jsem se zapomněla pak zeptat 😨
Používal jste je někdo nebo ne?

pipisek
6. kvě 2008

ahoj lucidol
já mám Mirenu cca 3 měsíce, při zavádění jsem se na tampony ptala. můj dr. řekl, že tampony nevadí, ale nemám je používat při MS, pouze na plavání ....takže ti moc neporadím. fakt je, že názory se různí, jedni říkají, že tampony ani náhodou a druzí, že tampony jsou ok, tak si pak vyber !
já tedy doufám, že MS po Mireně vymizí, zatím se tak nestalo, mám tu mrchu stejně a kamarádka, která má Mirenu o už 5 měsíců, tak ta Ms má taky 😒
docela se divím, že ti dr. zakázala sex...mě nezakázal můj dr. nic, a na ko jdu až za 14 dní po 3měs. po zavedení. před zavedením mi udělal UZ a po zavedení taky, řekl, že je tam, kde být má a nazdar za 3 měsíce

lucildol
6. kvě 2008

pipisek:
ten zákaz trval jen týden, než jsem šla na kontrolu po zavedení. UTZ nedělala, takže asi proto. Asi jí zkusím zavolat a uvidím,co mi doktorka řekne. Já bych ty tampony nechtěla používat pořád, jde mi jen o tu půlhodinku v bazénu.

martinka79
6. kvě 2008

Holky nevím co vám na to napsat já měla Mirenu před synem zhruba 5let a menses mi zmizela, ale vím, že tampony se mohli používat dr. mi nijak jejich použití nevymlouvala. 😉 Já měla to štěstí, že mi menses zmizela brzy po zavedení. JInak se chystám za 14dní na zavedení druhé a doufám, že mi ji usadí dobře abych nekrvácela. 😉
co dr. to nátzor, ale nemyslím si, že tampon uškodil. jinaks UTZ samozž´řejmě musí udělat po zavedení jak se usadila a ppokud se déle než 6měs. krvácí může si dr amlinko pošoupnout aby si sedla. 😉 Sex určitě nechápu proč zakazovat. 😉

pipisek
6. kvě 2008

ono u těch tamponů jde o podtlak, který vznikne při vyndavání tamponu, ikrátka podle mého dr. jde o to, že kdyby bylo tělísko nějak blbě usazené nebo uvolněné, tak by se tím podtlakem mohlo povytáhnout...
asi bych ten tampon do bazénu na hodinku vůbec neřešila

danullinnka
11. kvě 2008

Ahojky holky,já ted v květnu budu mít Mirenu 8měsíců a Ms nemám,začátek byl teda krušný,ale ted pohodička 😵
Mě dr.říkala,že tampony raději ne,aby se tělísko nevytáhlo,mě stačila jen slipka,ze začátku ale vložka.Takže tampon stejně nebyl potřeba.Sex nezakázala.A UTZ mi taky dělali před i po zavedení.Na kontrolu jdu až po roce-v září.
A tampon do bazenu,tu chvilku se snad nic neděje. 😉

slunickopavla
27. srp 2008

Ahoj všem, mám zavedené již druhé nitroděložní tělísko a jsem s ním max spokojená.Druhá výměna proběhla na podzim minulého roku, jsem bez menstruace,každých půl roku musím sice na kontrolu, což se u tělíska musí, ale to mi neva, alespoň mám klid, že je vše v pohodě.Investice do tělíska je sice jednorázově větší (cca 6 800,-), ale když si to propočítáte do pěti let, navíc, odpadnou starosti jako s práškama, myslet každý den na to spolknout pilulku, nedej bože odjet na dovču a zapomenout prášky doma .
Takže věřte, mám ji otestovanou po 6 letech užívání dobře.
Při závádění Mireny jsem ani poprvé ani podruhé neměla narkózu, zavedení bylo jen lehce nepříjemné ale né bolestivé.Vše provedeno ambulantně! 🙂

emjee
1. zář 2008

lucielb • 2d • 25. červen 2008 v 08:59
Ahojky,
po šestinedělí uvažuji o zavedení tělíska Mirena, a prosím kdo z Vás má zkušenosti s touto antikonc.napište sem jak jí snášíte
všem předem děkuji Lucka

petule.h • 2d • 25. červen 2008 v 09:01
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
zrovna jsem na to koukala ve volné diskuzi na téma nitroděložní tělísko

danullinnka • 2d • 25. červen 2008 v 10:55
Ahojky téma mirena tu je a i v nitr.tělísku jsme to probírali

Jinak já ji mám 9měsíců a jsem spokojená,jsem bez menstruace

lucielb • 2d • 25. červen 2008 v 11:55
děkuji děkuji za info

slunickopavla • 26. srpen 2008 ve 14:05
Ahoj všem, mám zavedené již druhé nitroděložní tělísko a jsem s ním max spokojená.Druhá výměna proběhla na podzim minulého roku, jsem bez menstruace,každých půl roku musím sice na kontrolu, což se u tělíska musí, ale to mi neva, alespoň mám klid že je vše v pohodě.Investice do tělíska je sice jednorázově větší (cca 6 800,-), ale když si to propočítáte do pěti let, navíc odpadnou starosti jako s práškama, myslet každý den na to spolknout pilulku, nedej bože odjet na dovču a zapomenout prášky doma .
Takže věřte, mám ji otestovanou po 6 letech užívání dobře.
Kdyby snad některá měla dotaz a nechtěla psát veřejně, tak zde je můj email slunickopavla@seznam.cz

lucielb • 2d • 27. srpen 2008 v 16:17
děkuji všem za info, už mám také mirenu zavedenou, první 5 týdnů jsem trochu špinila, teď už v pohodě, jen ty vlákne musí manžel trochu ohnout) prý ho šimrají))))

slunickopavla • 30. srpen 2008 ve 21:44
lucielb , pokud vlákýnka šimrají manžela, řekni to na kontrole svému gynekologovi a on je zastříhne.

pipisek • 2d • Včera v 09:28
nazdar...už jsem to tady někde psala...mám Mirenu od února a kamarádka ještě od 2-3 měsíce déla...a jsme obě exotky, pořád menstruujeme

martinka79 • 2d • Včera ve 12:59
zdravím už jsme psala na jinou diskusi. Mám Mirenu už podruhé a super. Poprvé před šesti lety zavedena špinění velmi krátké. 5let naprostého klidu a pohody od stresu a menses žádný.Teď ji mám zhruba 4měs. a naprosto stejné. pohhodový život. neměnila bych.
Kamrádka také dlouho nmenstruovala. nechala si mirenumalinko posunout (hejbnout s ní) a vše bylo z razu OK.teď ji má podruhé a naprostý opak.

pavlato
24. zář 2008

Ahoj holky, pořád zvažuji zavedení Mireny. Těch negativních reakcí je docela dost, ale zase kdyby mně sedla, bylo by to fajn. Můžete mi některá napsat něco o tom zavádění, je to opravdu tak bolestivé, jak se často píše?Jak často se chodí na kontroly? Měla jste některá problémy s přibíráním? Děkuji předem za odpovědi

evaje
25. říj 2008

Ahojky holky, plánuji zavedení tělíska po šestinedělí. Chci se vás zeptat, jestli jste některá nepoužívaly při menzes Menstruační kalíšek nebo softcup a jestli se to dá použít i s tělískem. Díky

mata35
6. pro 2008
Uživatel mata35 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od mata35.

danullinnka, prosím ťa, čo to znamená, že začiatky boli krušné?
Lebo ja som 3 mes. po pôrode a 2 týždne mám mirenu a stále krvácam, ako pri menzese. Asi v pondelok zavolám doktorovi, čo mám robiť a to som už po pôrode sa tešila, že som bez vložiek a teraz som urobila takú somarinu, že som si tú mirenu dala.

rozarinka
14. dub 2009

Ahojky, já jsem týden po zavedení Mireny a v pohodě, ani nešpinim.. prostě nic. Tampony mi můj mudr taky zrovna nedoporučoval, že je možnost vytažení tělíska 😢 Zavedení teda nic moc, docela to bolelo, ale pak už pohoda. Ani manžel jí necítí, takže ani vlákna nebudu muset nechat zkrátit. Na kontrolu jdu za měsíc, tak se na ty tampony jen na půlhodinu do bazénu zeptám... Míša

sue24
10. čer 2009

Ahojky holky, ja mam Mirenu tri tydny a pribrala som 4 kg!!! Nemuze to byt tim??? Mam z toho docela strach, protoze tohle mi pride opravdu hodne. S vahou jsem na tom byla standartne....nikdy jsem vyrazne nezhubla ani nepribrala. A ted jsem mela obrovske stresy v skole a ani jsem moc nejedla......takze se tomu prirustku docela divim...

deathy
10. čer 2009

Ahoj, já mám Mirenu taky nějak 3 týdny, zatím je to takový všelijaký, jednou špiním, pak ne, pak docela teču, nebo mě bolí nebolí břicho. No, prostě bez vložky radši nevycházim, protože kdo ví co bude. O tamponech sem uvažovala, ale strach z vytažení teda vyhrál... A jak psala sue, přibírání se taky bojim. Sice teda od porodu se mi nijak váha nezměnila, ale vidim na sobě, že mi přibraly nohy a zadek, a to neni vůůůůůbec hezký 😠 😖 Tak jen doufám že to nebude tim, ale bojim se že spíš jo, protože proč by mi najednou ta prdel tak narostla, když od porodu byla tak nějak v normě.. No, zkusim zamakat na kole a dát to pryč, ale jestli to nepude a budu dál růst, nevim nevim...

sue24
11. čer 2009

No tak ja zistila, ze mame rozbitou vahu 😵 😵 😵 Mala si z ni dela potaji trampolinu.....pretoze i kdyz se postavim na vahu hned za sebou tak tak je porad rozdil cca 3-4 kg!!! Dokonca i kdyz vazim malou je tam furt rozdil....ach jo, co ty deti vsechno neznici.....no alespon o jeden stes mam min 😀

deathy
11. čer 2009

😀 😀 😀 😀 Tak to je opravdu pěkný zjištění, kdybych já tak zjistila že máme špatný zrcadlo a já sem slepá 😅

shaula
1. srp 2009

Ahoj, holky, přemýšlím taky o Mireně, ale co čtu příspěvky na různých diskuzích, tak spousta holek si stěžuje na dlouhotrvající krvácení, špinění atd., a že s musely Mirenu nechat vytáhnout. Tak mě to dost zviklalo, mám z toho trochu strach, ale zase cpát se práškama až do přechodu se mi taky nechce, je mi "teprve" 31 🙂 Váhu neřeším, vždycky jsem měla nadváhu, takže tohle mě netrápí. Akorát ještě kdybych patřila k těm, kterým menstruace nezmizí, tak bych asi nevydržela s vložkami, jsem zvyklá na tampony, s těmi je to pohodička... Zatím si po porodu užívám volnosti, ještě jsem MS neměla 😵
Můžete prosím trochu shrnout Vaše zkušenosti s Mirenou? Stačí krátce, hlavně jestli (ne)litujete, že jste si ji daly a jestli byste do toho šly znovu... Moc díky, potřebuju prostě trochu postrčit 😉

shaula
1. srp 2009

Jo a taky kolik Vás stála, můj gynekolog chce 6800, to mi přijde trochu moc (i když prášky jsou ještě mnohem dražší), v lékárně by se asi dala koupit levněji, že?

pavlivla
5. srp 2009

Ahojky,Mirenu mám od března.Stála 5900.Začátek hrozný,krvácela jsem nebo špinila skoro 3měsíce.Teď už v pohodě.

shaula
5. srp 2009

pavlivla, děkuji za odpověď. Přikláním se zatím spíš k Mireně, kámoška ji má taky a je spokojená, špinila prý jen chvíli - třeba dva dny jo, pak týden ne, pak zase pár dní jo... Tak to bych vydržela🙂 Zatím jsem měla 2 druhy HA a oba bez problémů, tak nějak věřím, že bez problémů bude i Mirena, i když je to tělísko 😉

ava
6. srp 2009

shaula - já tedy Mirenu nemám, takže je to asi od věci, ale nelíbí se mi vlbec ten princip, kdy tělísko brání uhnízdění již oplodněného vajíčka. Jak řekla moje gynekoložka - mimčo se nemůže uchytit 🤐 takže pro mě hrozná představa, potřebuji antiko, kdy k oplodění nedojde...no zatím je u nás nejlepší antikoncepce miminko, lásky mám spoustu a nemám na sex ani pomyšlení

shaula
6. srp 2009

ava - ale Mirena zároveň zahušťuje hlen děložního hrdla, takže brání průniku spermií do dělohy. Takže to není tak, že by jenom bránila uhnízdění oplodněného vajíčka (i když i tuhle funkci má, když už náhodou k oplodnění dojde). A k neuhnízdění oplodněného vajíčka dochází i přirozeně, někdy i ke spontánnímu potratu v prvních dnech a týdnech těhotenství, a žena o tom ani neví. Takže ač to bude znít cynicky, tohle mě trápí méně, obzvlášť když vůbec nevím, jestli nějaké vajíčko vůbec oplodněno bylo...

pavlivla
6. srp 2009

Shaula-asi tak 😉souhlásím s Tvým názorem.Jinak jestli se pro Mirenu rozhodneš,tak atˇjsi spokojená. 🙂

mousa
21. srp 2009

Ahoj - tak já si ji nechala dát dneska, tak jsem zvědavá jaké to bude. Zavedení nic moc příjemného, ale přežít se to dalo 😀 , teď mě teda pobolívá břicho a krvácím, tak snad se to zklidní 🙂 .

svetruska
24. srp 2009

Ahojky holky,

chtela jsem se zeptat, zdali nemate tuto zkusenost s Mirenou , deprese, psychicke potize (nic cloveka nebavi a z niceho se neraduje, je podrazdeny) , kamaradka ji ma rok a premysli o vyndani, po prvnim diteti niz z toho to nemela , po druhem si nechala zavest telisko a uz rok se trapi...diky za nazory 😉

shaula
16. říj 2009

Svetruska - teoreticky je to možné, příbalový leták k Mireně uvádí tyto příznaky jako časté (mohou se objevit u 1 - 10 z každých 100 pacientek): depresivní nálada, nervozita, snížení libida, bolesti hlavy, změna nálady, migréna (poslední 2 jsou méně časté, tj. u 1 - 10 na každých 1000).

Holky, já se nakonec rozhodla pro Mirenu, už ji mám doma, nakonec jsem si ji brala v lékárně za 5300, cenu jsem si zjistila dopředu, protože můj gyndr za ni chtěl 6000, divil se, kde ji prý seženu za 5300, že to je super cena 😀 Ještě budu platit poplatek za zavedení, pokud jsem dobře poslouchala, tak 300.
Na zavedení jdu v pondělí, trošku se bojím, špatně snáším bolest 😝 Doktor sice tvrdil, že to vůbec nebolí, ale co jsem četla v různých diskuzích, tak prý to trochu bolí, tak uvidíme, jak mám šikovného doktora 😀

pavlicka
19. říj 2009

Mirenu jsem si nechala zavést po druhém dítěti letos v červnu a to hned po skončení šestinedělí. Pro mě je to super, jen první měsíc slabé špinění. Aplikace byla bezbolestná, spíš to bylo trochu nepříjemné. Jinak samá pozitiva, velmi se mi zlepšíla pleť a bez jakéhokoli omezení jídla a hubnutí jsem velmi rychle na své původní váze (po prvním synovi až po roce a půl). Nevím jestli vše pozitivní můžu přičíst Mireně, ale já jen doporučuju. Kojím, takže zatím nemenstruuji, ale většina kamarádek tak max. 2 dny špiní, toť vše!!

Takže doporučuju všem.

shaula
19. říj 2009

Tak to mám za sebou. Že by to zavádění teda bylo dvakrát příjemné, to tedy ne, ovšem nemůžu ani říct, že by to bylo extra moc bolestivé. HOOOOOODNĚ nepříjemné bylo, když mi doktor natahoval čípek, to jsem si připadala jak kuchaný kapr 😀 Pak mě něco píchlo, asi když se protlačil skrz čípek do dělohy. Trošku jsem krvácela a cítím teď něco jako silnější menstruační bolesti, ale řekla bych, že to pomalu ustupuje.
Po porodu jsem ještě neměla menstruaci, tak doufám, že už ani nepřijde 😵

ronja27
21. říj 2009

ahojky, prosim poradite kdy mam jit na zavedeni mireny? sestricka mi rekla posledni den menses ale to mi vychazi na sobotu nebo nedeli je to ruzne nekdy ji mam pet jindy sest dni..Tak ted nevim jestli je lepsi jit v patek a nebo az v pondeli a zalezi na tom vubec? diky za odpoved

pipisek
22. říj 2009

ronja27
já tedy šla úplně mino menzes, mě dr. říkal, že je to u mě jedno, tím myslel, že jsem po 2. porodu a že snad děložní hrdlo je už roztažené a může se zavádět kdykoliv...zavádí to i těm maminkám, které ještě menzes po porodu vůbec neměly ....a jaký jsem měla strach, že to bude bolet, tak to nic nebylo, já měla spíš problém pak večer a v noci s bolestma jako při menzes, ale dr. mi dal po zavedení injekci NO-SPA a s sebou NO-SPA tablety...tělísko je cizí těleso v pochvě, takže se ho děložní svaly snaží vypudit a proto jsou ty menstr. bolest, děloha jako sval pracuje....já krvácela pravidelně víc než půl roku, ale postupně se intenzita prodlužovala a teď rok a půl po zavedení nemám dobré tři měsíce ani špinění

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru