Antikoncepce po porodu Mirena. Máte zkušenost?

paseky
21. říj 2007

Prosímkdo s ní máte zkušenosti podělte se dík 🙂

monaberuska1
16. bře 2011

@zuzik28 právě mě dr, jí doporučovala že hned po šestinedělí jjí zavedeme že je to antikoncepce při které můžeš aji kojit. a já mám dcerku 6 měs necelých a kojíme dál a v pohodě .-) 😵 😵 a mám tu hormonální

flapi
16. bře 2011

@zuzik28 ona mi vlastně ani doktorka tu hormonální nenabídla... ale asi proto že jsem říkala že hormony už nechci 😅

zuzik28
16. bře 2011

@monaberuska1 Tak já nevím jestli má doktor něco za to, že předepisuje tu Azalii nebo co. Ale přišlo mi, že mi ani nedal na výběr, prostě prášky a basta... 😖 A s tím já teda nejsem spokojená. Oblzvášť když vím, že se teda může ta Mirena hned po šestinedělí...

monaberuska1
16. bře 2011

@zuzik28 ano, já jí mám po šestinedělí 🙂 a právě mi ji doporučila že se může na kojení a tak 🙂 to je zajímavé co ti teda řekl tvůj doktor 😅 😅 😅

reruna
21. bře 2011

Ahoj, tak se hlásím, že mám dneska taky zavedenou Mirenu. @zuzik28 Mirena se při kojení může zavést, já taky ještě kojím.
Chtěa bych napsat hlavně pro maminky, které jsou po císaři - tedy nerodily vaginálně. Tělísko se běžně zavádí ženám po porodu, ale je to možné i po císaři, i když běžně to možná gynekologové nedělají, protože je to obtížnější. No, já jsem to každopádně přežila, bolestivé to bylo, ale netrvalo to dlouho a dalo se to vydržet. Dělal mi to 4. den menses, když je děložní hrdlo pootevřené. Te´d mám bolesti zad a podbřišku asi jako při bolestivější menses, trochu ještě krvácím a cítím pálení dole, asi jak roztahoval ten čípek, tak už aspon vím, jaké to asi je po porodu, i když asi jen vzdáleně, po porodu to musí být 100X horší.
Doufám, že to během dvou dnů odezní, tak mi to aspon můj dr. říkal, a že bude všechnno ok. Po nějaké době se ozvu, abych poreferovala, jak to snáším.

reruna
21. bře 2011

jo a ještě jste tu řešily jestli hormonální nebo nehormonální tělísko, tak já jsem vvybrala to hormonální tedy mirenu, protože je to spolehlivější antikoncepce, chrání proti zánětům v malé pánvi narozdíl od těch obyčejných, zkracuje délku trvání menses a dost to krvácení omezuje (aspoň většinou, doufám, že budu ten případ) , ty obyč naopak dělají prý silnější a delší menses a hodně žen si stěžuje na záněty nebo alergie (třeba na to měděné) ... podle mě teda všechno mluví pro mirenu, jen ta cena teda ne. A mirena obsahuje hormon, který se uvolňuje jen v děloze a působí teda jen lokálně a ne celkově, jako prášky, nemusí se myslet na to, jestli jsem prášek spolkla, nehrozí že ji vyzvracím při střevní chřipce a taky je mirena mnohem levnější, než jakékoli prášky. Takže to jsou zhruba moje důvody, proč mirena, ale teda odhodlávala jsem se dost dlouho, protože jsem se bála hlavně toho zavádění a taky dlouho po porodu celkem potřeba antikoncepce nebyla....

zuzzie
31. kvě 2011

Ahoj,mám zavedenou Mirenu něco málo přes 3týdny a pořád špinim.Jak dlouho vám to trvalo než se vám to ustálilo?Už mě to moc neba 😒

salinka87
15. zář 2011

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jestli některá z vás, co mají Mirenu, chcete do budoucna ještě děti? máme ročního prcka, do budoucna bychom ještě jednoho raráška chtěli, ale asi tak za ty 4 roky, uvidíme. Ale nechce se mi brát prášky, přijde mi to tělísko takové šetrnější. Gynekolog mi doporučil z tělísek Mirenu, že je nejlepší, že u ní nebývají záněty. ale stejně říkal, že pokud chceme další dítě, tak že by radši prášky. i když se se záněty u mireny nesetkal.
dík za odpovědˇ. s.

jarunkaxyz1
19. zář 2011

ahojky, mám 3 týdny zavedenou Mirenu. První týden slabounké špinění, pak týden vůbec nic a teď 3 dny krvácení jako při MS. Nemáte s tím některá také zkušenosti, jestli je to normální průběh, příp. jestli může být silnější krvácená?

jasekd
19. zář 2011

@salinka87 Ja asi nebudu moct z pracovnich duvodu, ale mozna bych to treti jeste chtela, az pujdou deti do skoly, cili tak za 5-6 let. Mirenu mam. Protoze druhe dite se povedlo na jendu nehodu, tak jsem chtela neco spolehliveho , a taky abych nemela cukani mit to treti ted. Ted mam proste Mirenu a za 5 let se uvidi. Ale na moznost mit dalsi dite jsem se neptala, ale nikdo mi ani nerikal, ze je to problem, v letacku pisou, ze v pohode, ale to je jejich letacek, ze jo 😀
@jarunkaxyz1 Ja to mela taky tak. Spineni tak 14 dnu, pak asi 3 dny nic, pak sex a krvaceni. Plne kojim. Mozna to ale byla MS? Trvalo to celkem asi mesic. Ted uz uplne v pohode. Bolesti jsem nemela nikdy zadne. Nevim sama, zda to byla MS (kdyz mam Mirenu a navic kojim), nebo jeste nejake krvaceni po tom zavedeni. Pokud nemas bolesti, zkontrolovala bych si, zda jsou ty vlakna na svem miste, a pockala. Jinak uvadeji, ze silne krvaceni, pokud predtim nebylo, muze znamenat, ze se telisko posunulo, tak ja hned vysilovala a kontrolovala vlakna 😀 Ted uz jsem si zvykla a Mirene verim.

Mam jinej dotaz, M. jsem chtela i z duvodu, ze pusobi lokalne, a ten celkovy ucinek by mel byt mensi nez u HA, ale co ji mam, jsem podrazdenejsi, unavenejsi, podobne jako u HA 😅 Po porodu jsem i v 6tinedeli byla az na vyjimky v pohode, a ted nevim, zda to bylo jeste tou euforii po porodu a stestim z mimina, a ted jsme v norme, nebo je ta zmena nalad k horsimu tim teliskem. Mate to nekdo? Dik. Dost me to stve a uprimne, tohle vedet, tak si ji nedam 😔

jasekd
19. zář 2011

@reruna Muzu se zeptat tebe na ty zmeny nalad, nemas to taky? Diky...

reruna
20. zář 2011

@jasekd změny nálad - nepociťuju, že by to bylo horší, než před zavedením, řekla bych, že je to se mnou pořád stejně hrozné 😀
@jarunkaxyz1 první měsíc jsem měla slabou menses skoro 3 týdny, druhý měsíc už jen týden, třetí týden jen 2 dny slabé špinění a od té doby už menses nemám, jen v době menses mám trochu výtok a jinak úplně stejný příznaky, jako jsem měla i před tím (tedy špatná nálada, nervozita, pocit nafouknutí, pupínky atd.)
@salinka87 no v současné době třetí dítě neplánujeme, jako nikdy neříkej nikdy že 😀 , ale zatím mi ti dva moji pokladi stačí 🙂 ale všude jsem četla, že právě mirena je vhodná i mezi dvěma těhu, že možnost otěhotnět je hned první měsíc po zavedení, kdežto u prášků se většinou doporučuje 2-3 měsíce čekat. Asi ale nenajdeš moc holek, které by si dávaly mirenu, když by plánovaly další dítě s menším, než tím 4-5 letým odstupem, protože jinak by se to finančně nevyplatilo, nechat si mirenu vyndat dříve. Po prvním dítěti jsme používali kondom, pak jsme přestali, když jsme chtěli druhé.
Já se chtěla zeptat spíš těch, co mirenu mají a nemají u toho menses, dělaly jste si i těhu testy, abyste měly jistotu?

jarunkaxyz1
20. zář 2011

No já právě nevim, co je ještě normální a co ne...jako tohle co mám ten třetí týden, to je normální MS, tak snad si to tělo ještě zvyká, no

jasekd
20. zář 2011

@reruna Dik za odpoved. Ja uz si test delala 😀 Prisli jsme do vchodu, soused otevrel dvere, smrad cigaret a prepaleneho tuku, sotva jsem dojela nahoru a doma hodila... Normalne az tak slaby zaludek nemam, a po Vendy jsem paranoidni, pac uz vim, ze jde otehotnet i velmi snadno 😀 Planuju si test udelat, kdyz se mi nebude neco zdat, pravidelne ne. Ale vadi mi to zvysene riziko mimodelozniho, i kdyz to by se ohlasilo samo bolestmi. No myslim, ze clvek casem otupi, az zjisti, ze telisko funguje 🙂

reruna
20. zář 2011

@jasekd aha, no já zatím příznaky žádné nemám, myslela jsem, že budu ráda, když nebudu mít 5 let menses, ale teď začínám být zase lehce nervozní, co kdyby náhodou a já to poznala až někdy v 5-6 měsíci 😀 tak možná pro jistotu taky ten test koupím. Ty teda taky už nemáš menses?
@jarunkaxyz1 nepravidelné krvácení může trvat až půl roku, ale snad nebudeš ten případ a brzo to přestane jako mě

jarunkaxyz1
20. zář 2011

No to jsem si taky říkala, jak to poznáme, kdyby něco 😉 To by už bylo i pozdě, co se týče užívání lékků, případného alkoholu a tak, co? Tohle mě taky znervozňuje...... 😉

jasekd
20. zář 2011

@reruna Ja mam Mirenu zavedenou od 14.6., cili 3 mesice. Krvacela jsem prvni mesic, pak uz nic. Navic plne kojim, tak ani nevim, co je diky kojeni a co diky telisku. Ani nevim, tim, ze jsem to telisko dostala hned po 6tinedeli, kdy bych vlastne mela MS mit. Podle nejakych priznaku ja to nepoznam... Nasr... a unavena jsem ted nejak furt 😀 Ten mamatest stoji par kourn, tak jsem tp proste koupila, lepsi nez dumat, co kdyby... A sla jsem si pro nej hrde, s tandem kocarkem s obema detma 😀 Obcas asi testnu... Na druhou stranu, ta pravdepodobnost je mala, a nemely bysme tak vysilovat 😉 Co se tyka alkoholu a leku, ja stejne kojim, takze tohle @jarunkaxyz1 zatim neresim, spis jsem si rikala, kdyby nedejboze, tak pro me potrat asi nepripada v uvahu, jen ze zdr. duvodu, tak aby to miminu neublizilo nebo prave nebylo to mimodel. Ale kdybych otehotnela, visim na prvni vetvi 😀 Nemuzu si to absolutne dovolit kvuli praci, navic malej byt, a fyzicky bych to nedala... I kdyz srdce by mozna i chtelo, blbec jeden 😀

reruna
20. zář 2011

@jarunkaxyz1 @jasekd no asi nám nezbyde, než důvěřovat... a občas si pro větší klid udělat ten test za pár korun, asi si zvyknem, jako mě ta menses nechybí, to teda zas ne - vložky a bolesti břicha, akorát tohle mi trochu vrtá hlavou, jinak jsem zatím spokojená

jarunkaxyz1
20. zář 2011

Holky, zeptám se blbě, ale když mám to tělísko teď 3 týdny, kolik je tak normálka krvácet za den?

jasekd
21. zář 2011

@jarunkaxyz1 no ja pouzivam latkove intimky, pripadne kupovane bez folie, a ty mi protykaly. Kdyz jsem si ale vzala na vylet menstr. kalisek a mela ho cca tech 8 hodin, tak to odhaduju tak na 5 ml, proste malo. Na te vlozce to vypadalo daleko vic.

jarunkaxyz1
21. zář 2011

@jasekd: no já to odhaduju na 3 plné Alwaysky za den....

jasekd
21. zář 2011

@jarunkaxyz1 Jestli se ti neco nezda, vem telefon a volej na gyndu a zeptej se. Ja se ji taky ptala. Na spineni mi doporucila Ascorutin, volne prodejny v lekarne.

babara
14. lis 2011

Holky prosim za rychlou odpoved
Kolik jste platily za ZAVEDENI Mireny krom platby za ni (nasla jsem si ji na netu za 5200). V Krci chtej 1000, to mi teda prijde moc, muj gyndar to nedela :(

jasekd
14. lis 2011

@babara 5500 Kc za Mirenu a zavedeni. U me doktorky. Telisko mi prodala ona, neshanela jsem ho sama.

babara
14. lis 2011

@jasekd dekuju za odpoved. Zatim to teda vsichni meli levnejsi :(
A ty jsi odkud?

jasekd
14. lis 2011

@babara Jablonec nad Nisou.

cherub
14. lis 2011

@babara 5tis mě stála mirena a zavedení 30 Kč 😅 jakoby klasická lékařská prohlídka 🤐

kamarádčina gyndařka ji nabízí mirenu se zavedením za 5800... a to jen pro to, že je ve větším městě, než já... někteří doktoři na tom prostě chtějí vydělat, nic jiného v tom není 🙄

miarosa
15. lis 2011

ahoj holky Mirenu mam zavedenou necelé 2 týdny, nic mě nebolelo, už dlouho nekojím, stálo mě to celkem 6030,- neřešila sem to, protože vím, že moje gynkoložka je šikovná a budu mít 5 let pokoj, krvácela sem jen jeden den hodně a pak už jen špinila, po 5 dnech nešpiním vůbec, dokonce hubnu, což je u mě hodně zvláštní, a nálady mám divné, sem teď hdoně podrឨděná, ale snažím se na to nemyslet a všechno brát hodně pozitivně, takže můj dojem z tělíska je vlastně pozitivní, ale bojím se jeslti nepříjde něaké krvácení, nebo něco jiného, jinak sem zapoměla napsat, že si občas dáme s manželem víno a po 2 skleničkách mě druhý den strašně bolí hlava, což sem nikdy neměla ikdybych toho vypila víc. Tak možná si už nebudu dávat ani skleničku 😀

jasekd
16. lis 2011

@miarosa Ty nalady jsme mela taky, po porodu uplna euforie, vse jsem zvladala hladce a po Mirene pad dolu. Tezko rict, zda to bylo Mirenou nebo proste jen odlivem popordnich hormonu a dopadem velke unavy ze dvou malych deti. Male byly dva mesice, kdyz jsem si M. nechala dat. Ted bych rekla, ze uz mi zadny problemy nedela, MS nemam vubec (ale plne kojim a v noci i 5x), po zavedeni jsem teda spinila urcite mesic, ted vubec nic 🙂 Jinak ze zacatku jsem to furt kontrolovala, zda je na svem miste, bala se (dcerusku mame z jedne nehody ne uplne planovanou 🙂 ), dokonce jsem si delala jednou i test (udelalo se mi desne zle z nejakyho smradu, coz se mi stavalo jen jako tehotne), ale ted uz telisku verim a jsem v pohode, takze se to u tebe taky usadi 🙂 Nejsem nadsena, ze mam v sobe hormony, ale potrebovala jsem neco spolehliveho, treti dite ted mit proste nemuzu. S alkoholem zkusenost nemam, kdyz zatim kojim. Nemam pocit, ze by me hlava bolela vic nez predtim.

miarosa
16. lis 2011

@jasekd , tak já už mam 20 měs. chlapečka tak nekojím déle a je pravda že po porodu sem měla zvláštní nálady z hormonu, jak šli pryč. Můžu se zeptat jak si zjistila nebo jak si zkontrolovala že je tělísko na svém místě, asi je to hloupá otázka 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru