Antikoncepce v injekci po porodu. Máte zkušenost?

vojtisek2007
28. črc 2008

Chtěla bych se zeptat, jestli máte někdo zkušenosti po porodu s antikoncepční injekcí - nevím přesně žádný název - ale diskutovaly jsme s maminama o antik.pilulích cerazette - ty jediné se můžou po porodu - mě po minulém porodu dr.nabídnul i injekci,ale vzala jsem ty pilule - pak jsem po nich docela dlouho špinila, tak jsem myslela,že teď po porodu půjdu do té injekce (mám ještě cca 2 týdny na rozmyšlenou),ale v právě zmiňované diskusy o anti.pilulí jí spousta mamin "hanilo",ale dr. mi nic takového neříkal - tak prosím jestli máte nějaké zkušenosti, sem s nimi. Díky 🙂

lucisia
29. črc 2008

Já Depo Proveru užívám, jsem s ní maximálně spokojená. Jen nemám po porodu, tak v téhle situaci Ti neporadím. V mém okolí ji pár ženských taky bere a žádné negativuj jsem od nich neslyšela. Mně sedí tahle injekce ze všech antikoncepcí nejlíp, ale to je dopředu u každého težko odhadnout. 😉

cazadora
29. črc 2008

vojtisku tak u nás v říjnovém tématu melo depo proveru cca 5 holek a spokojená byla asi jen jedna. Já jsme si jí nechala píchnout a mudr mi k tomu nic neřekl ani název(já se teda neptala asi poblázněnost hormonama) a těch negativ je tam víc(po dlouhodobém užívání píšou i řídnutí kostí). Já si teda nechala píchnout jednu a celé tři měsíce jsem špinila a krvácela(střídavě). pak po vysazení jsem měla menstruaci jeden měsíc. a já jen a jen za sebe říkám ne už bych do toho nikdy nešla. nikdy jsem po žádný antikoncepci neměla sebemenší problém špinění nic. dej si do vyhledávače depo provera a vyjede ti spousta odkazů na diskuze a názory

vojtisek2007
autor
29. črc 2008

Ahoj holky,
díky moc za vaše odpovědi, tak jsem z toho trochu zklamaná ☹ , myslela jsem,že si jí nechám píchnout,nebudu se muset starat o pilule 😖 a bude klid, ale pak zase třeba tři měsíce špinit nebo krvácet,to teda nevím, při pilulích jsem špinila 40dnů, pak jsem se na ně vyprdla, ale to už s injekcí nepůjde,jak mi jí zobnou, tak už to zpátky nevezmu, a musela bych ty 3měsíce protrpět.... 🙂 Tak nevím, ještě se teda asi poradím s dr. zatím díky

cazadora
29. črc 2008

vojtisku určo se poraď a snaž se zjistit co nejvíc info protože jak píšeš jak už ti jí jednou zobnou musíš to vydržet

andu
29. črc 2008

Ahojky, Vojtisku 🙂 Ja Depo Proveru taky brala, ale stejně jako lucisia, ne po porodu 😉 Když jsem ji měla, byla jsem stejně spokojena jako Lucisia, neb mrcha mě vůbec neotravovala, bylo to levné a nemusela jsem myslet na prášky - paráda... Ale teď se snažíme, cykly mám totálně rozházené atp. No taky už bych do ní nešla, pokud bych tedy nebyla rozhodnuta, že už další dítě nechci...

lucisia
29. črc 2008

Je to opravdu individuální, každý organismus je jiný. Já už ji mám asi tři roky, ani jednou jsem nešpinila, nemusím myslet na to, že mám užít prášek, je to bez starosti. Druhá věc bude, jak se potom bude dařit otěhotnět, časem. Taky prý se nemá brát víc než pět let, pak je to nutné změnit. Když jsem se rozhodovala, hodně jsem si četla na netu, ale co člověk to názor.

ronie
29. črc 2008

Ahojda jen dávám tip na mnohem lepší a zdravější antinu než injekce-jsou to antik.kroužky-hned jak budu potřebovat jdu do nich. Doktorka mi je moc doporučovala 😉 Akorát je to dražší a musí se zavádět jednou měsíčně ale pořád lepší než každej den papat pilule 😝
http://www.planovanirodiny.cz/view.php?cislocla...

schnek
29. črc 2008

souhlasím s ronie, NuvaRing-y jsou super, ale pokud vím, tak při kojení by se používat neměly, ne?

petrunka01
29. črc 2008

ahoj...kolik prosím vás stojí ten kroužek?dost mě to zaujalo,ale cenu jsem nenašla 😒 .
Jinak k tématu-já injekce po porodu měla a nevyhovovaly mi.Špinila jsem skoro celou dobu.Vždycky mi dr.napsal nějaký prášky a při nich jsem nešpinila,ale po dobrání zase jo.Když jsem přestala kojit,vrátila jsem se zase k pilulím 🙄

ronie
29. črc 2008

petrunko cca 300kč/ks

šneku asi ne, to se dává jen cerrazete-přitom teda nevim proč, tohle by mělo být bezpečný 😝

schnek
29. črc 2008

já četla celej ten leták a myslím, že to v něm nedoporučovali, klasicky obsahuje estrogeny 😉 ale jinak je opravdu super 😵

petrunka01
29. črc 2008

ronie-díky,popřemýšlím

ronie
29. črc 2008

no jo ale melé množství a působí místně a neleze to do krve,teda aspoň nen nijak moc 🙂 ale jasné..nedoporučují to. Já snad kojit dlouho zase nebudu 😀

vojtisek2007
autor
29. črc 2008

Ronie - koukala jsem na ten odkaz na ty kroužky, vypadá to fajn, ale nějak mi nejní jasný, jak si to tam jako sama zavedu, aby to bylo dobře a plnilo to funkci - nebo to zavádí lékař ???

ronie
30. črc 2008

vojti-prvně ti to zavede mudra abys věděla jak na to, alespoň mě to říkala, ale možná je tam návod 🙂

vojtisek2007
autor
30. črc 2008

jééé, tak to mě by musela zavádět asi pokaždý - sama bych se asi nespolehla na to,že jsem to udělala správně 😀

schnek
30. črc 2008

holky, to je malinkej pružnej kroužek, kterej zmáčknete v ruce na placato a zavedete jako tampon 😉

haluskacz
30. črc 2008

muze se soucasne pouzivat kalich?

simply.vero
30. črc 2008

Halusko, přesně ta samá otázka mě napadla, když jsem o tom prvně slyšela. 🙂 Řekla bych, že se stopro může, jelikož i s kroužkem se dělá týdenní přestávka jako s pilulema, takže kalich už potom s kroužkem vůbec neinterferuje. 😀

Na nějaké to špinění anebo bazénové použití uprostřed cyklu to asi s kalichem moc nebude, ale tak zase kdyby se během nějakého takového ojedinělého použití kalichu kroužek uvolnil nebo povytáhl, tak snad nebude problém poupravit jeho polohu prstem, respektive zastrčit zpátky na svoje místo... 😉 Já tedy zatím kroužek nepoužívám, teprve o něm uvažuju, takže z praxe to nemám, tohle mi radí pouze selský rozum.

schnek
30. črc 2008

haluš, já ho používala, dávala jsem si bacha, aby ten kroužek nezajel do kalichu - při první MS jsem měla kroužek od 1. dne a pak se dělá normálně pauza a ok 😉

haluskacz
31. črc 2008

jasne, s pauzou v pohode... akorat nevim no furt jsou to hormony... ale vypada to zajimave

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru