Antikoncepcia Cerazette. Ako sa začínajú brať tabletky?

petaba
20. črc 2007

Ahojte nevie mi niekto poradit ako sa zacinaju brat tabletky po porode, ked este nie je menzes?Dakujem za vsetky odpovede

panenka
20. črc 2007

Ahoj, začne se brát kterýkoliv den bez ohledu na to, jeslti už jsi menzes měla nebo ne. Už je beru 5 měsíců a jsem spokojená a menzes jsem snad ještě neměla, teda jen tak jeden den trochu špinění, jinak nic.

zuzka1000
20. črc 2007

Beru také antikoncepci Cerazette a moje DR řekla, že je mám brát v kuse, protože menzes nemáš tak nemusíš dělat pauzu.

petaba
autor
20. črc 2007

takze ked doberiem prve balenie hned mam zacat druhe?

panenka
20. črc 2007

Přesně tak, žádná přestávka, taky proto je na platíčku 28 pilulek, místo 21 jako u běžné antikoncepce 🙂

petaba
autor
20. črc 2007

vazne, vobec som si to nevsimla

panenka
20. črc 2007

No já taky ne, ale je to napsané na krabičce 3x28 😀

petaba
autor
20. črc 2007

dakujem ti velmi pekne za cenne rady

panenka
20. črc 2007

Od toho jsme přece na koníkovi, abychom si vzájemně všechny pomáhaly! První mimčo je krok do neznáma a každá pomoc a rada je dobrá! 😵

petaba
autor
20. črc 2007

to mas obrovsku pravdu, ale nie vsetky su ochotne pomoct

feitka
20. črc 2007

mě řekl doktor, že tato antikoncepce chrání až 7.den jejího užití, tak pozoor!!!

panenka
20. črc 2007

Jo a narozdíl od normální antikoncepce, když ji přestaneš brát, tak přestane fungovat, tak taky pozor!!! 😀

mesulka
20. črc 2007

A mě doktor říkal, že po Cerazette se snižuje chuť na sex tak pozor!!! 😀

hruska22
20. črc 2007

ahojky ja som hned dostala menzes ked som ju začala brat a to som si mylsela že si ešte na chvílu od toho oddýchnem no smola 😀 😀

mesulka
20. črc 2007

Já jsem to teda ještě nedostala a jsem strašně ráda, ale je mi jasné, že mě to zase čeká ☹ Je to teď taková pohoda...

lottie
20. črc 2007

taky jsem to dostala po sedmi dnech braní a nějak hoodně, od té doby nic a to načínám třetí plato, tak nevím čert se v tom vyznej, mudr říkal, že je to normální, všechno o.k.

andrea73
4. říj 2007

Tak teď jsem pochopila, proč nemám choutky na sexík...a to já mohla vždycky, všude a v jakoukoli hodinu 😀 😀 😀 ...hmmm, ale aspoň mám teď výmluvu pro chlapa 😀 😀 😀

pitrska
19. bře 2008

jO HOLKY JA JI MELA TAKY A BYLA SEM STASTNA,ZE JI MUZU VYSADIT PRY JE TO DOBRA A NOVA ANTI,....hruza mela jsem to neustale takze sem brzo prestala kojit tak jsem byla rada a mohla sem prejit na svoji starou ted se mi to pripomelo zapomela jsem si rano vzit du na to 😀 😀 😀

melani
19. bře 2008

a jak je to s vahou??nepribira se po nem???

andrea73
19. bře 2008

Melani tak to já nevím, já ještě nezhubla, protože stále kojím a antikoncepci do sebe cpu furt. Ale jsem optimista a spoléhám na to, že jak přestanu kojit a ládovat se práškama zhubnu 😅 😝

melani
19. bře 2008

ja se prave snazim hubnout,jidlo si odeprit neumim,ale chodim na dlouhe a svizne prochazky a dobre to funguje..Tak bych nerada zase nabrala 😀

ria80
19. bře 2008

Ahoj,tak jste mě pěkně vylekaly.Jsem tady četla,že prvních 7 dnů braní se ještrě musí použít jiná metoda.To jsem se vyděsila! 😲 Hned jsem se tam šla podívat a pochopila bych to takhle.Když to začnete brát první den menstruace,tak to funguje hned a neotěhotníte.Pokud si to vezmete poprvé až některý z dalších dnů menstruace nebo pokud ještě menstruaci po porodu nemáte,tak prvních 7 dnů je potřeba se chránit ještě jinak.Doufám,že jsem to napsala srozumitekně.To pro další,který to budou ještě číst,aby se nevyděsily tak jako já. 😉

jandalinka
19. bře 2008

Tak já jsem načala 3platíčko a můžu říct,že tím končím.Po 10dnech braní cerazette jsem začala krvácet a tak to trvá každých 10dní po 4-5dny krvácení.Takže to shrnu:10dní nic a 5dní krvácení.Ze začátku jsem se zhrozila a volala mudr.,ale prý je to normální a není to menses,jen negativný účinek po cerazette.Ale když to trvalo další měsíc,tak jsem šla raději na kontrolu,ale mudr.mě prohlídla a udělala ultrazvuk a opravdu mě ujistila,že je vše v pořádku a pokud mě to obtěžuje časté krvácení,tak pak mi napíše jiné.Hm. ☹ Takže za cca 12dní končím s posledním balením a uvidím,zda to bylo po těchto prášcích.Ale myslím na 99%,že to je po nich.

melani
19. bře 2008

tak ja teda ani nezacnu..vydrzim nez prestanu kojit Laure bude deset mesicu tak bych to chtela pomalu ukoncit a vratim se k Cilestu ten mi vyhovoval maximalne 🙂 diky za rady 🙂

kachnik
25. bře 2008

jandalinka, taky jsem to tu řešila. začla jsem je brát a hned po 10 prášcích jsem to dostala na čtyři dny, ale MS byla jiná než obvykle, taky jsem žhavila dráty dr. ten řekl, že mám brát 2 - 3 dny po dvou. Doberu platíčko a kašlu na to, budeme si radši dávat pozor, než dostávat ms když kojím a beru prášky. Mám dvě platíčka, nechce někdo koupit, kdo má s nimi dobrou zkušenost?

bramburka
30. črc 2008

pořád špiním, už 13. den, přibrala jsem za měsíc 3 kg uplně najednou - před tím jsem naopak hubla, jsem nervozní, děs - to jsou jen pro info me zkušenosti, doberu 2. platíčko a končím, nevíte, jestli to muzu prestat brat uprostřed, když stejně porad krvácím?

marfushenka
30. črc 2008

Tady čtu samé negativní reakce.. já ji beru už čtvrtý měsíc a všechno naprosto v pohodě. 😎

nara
31. črc 2008

Holky, beru jí už taky 4 měsíce a v pohodě. Menses jsem za celou dobu měla "jeden" den...
S tou (ne)chutí na sex jsem to netušila, připisovala jsem to spíš stavu po porodu a celkový vyčerpanosti, ale už se to jaktakž srovnalo 😀

tlap.ka
31. črc 2008

holky, to jsem ráda, že někdo s ní je spokojený,trochu jsem se vyděsila, když jsem to tady četla 🙂 já ji beru teprve 3týdny a měla jsem "MS"asi 2dny a jinak pohoda, tak snad to tak bude i nadále 🙂

bramburka
31. črc 2008

na každěho to asi pusobí jinak, ja dostala velmi silnou menses, ta neskončila, porad jsem spinila a ted úo 14 dnech zakrvácene prosteradlo, vsechno (to jsem na noc mela vlozku), bolest v podbrisku a je to tu znovu. Takze aniž by to skončilo, mam ji znovu. Hruza. Jsem z toho uplne vedle. A hormonama po porodu to neni, protoze jsem menses mela 2x, pravidelne (celkem) nez jsem zacala brat tyto prasky. Ale ono to v pribalovem letaku píšou, že nemusíte mít menses vubec a nebo taky krvácet po celou dobu... 😠

tlap.ka
31. črc 2008

bramburko,tak to Ti fakt vůbec nezávidím, to je asi fakt lepší ji přestat brát a nahradit něčím jiným nebo si dávat pozor 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru