Bolest břicha 2 týdny po porodu. Čím to je?

denousek
20. dub 2012

Ahoj ..potřebuju prodiskutovat co si o tom myslíte.. jsem 16dní po porodu.. malý se narodil 4.4. a mě dneska v noci začala bolet v podbřišku.. a hlavně když kašlu tak mě tam píchá.v prostřed,jako by děloha... uzv po porodu mi dělali.mám strach z nějakého zánětu nebo tak..musím říct že ted je to lepsí než ráno ale přece jen když zakašlu nebo dosedám nebo naopak vstávám tak to cítím..
strašily ě tu zánětem děohy a tak... nechci nic zanedbat ale zase hned dneska nepojedu k dr... třeba je to jen z nachlazení ,nevím..zažily jste to?

qitecek
21. dub 2012

@beruska24.9. no.. ten tlak je nepopsatelný 😅 😀 bohužel je to celkem běžné. Na pokoji jsem měla babu, co to prý cítila i deset let po prvním porodu 😖

beruska24.9.
21. dub 2012

@qitecek - 10let??? 😕
jo, v porodnici jsme byly také pěkná banda 😅 já než přešla přes pokoj, tak jsem se zaťatými zuby předvedla vývoj člověka - od nějakého skrčeného lidoopa po člověka vzpřímeného 😀 😀 a na jídelně většina maminek seděla v tak nějak nepřirozeně zkroucených polohách 😕 😀
a znám ženskou, která si 3 měsíce po porodu normálně nesedla 😖

qitecek
21. dub 2012

@beruska24.9. to jsou teda pěkně humorné povídky 😀 😀 Vývoj člověka byl naprosto bezkonkurenční 😀 Jsi dobrá kaskadérka, že jsi na pokoj přešla... u nás vozí, i kdyby ses na hlavu stavěla 😀 Asi bych to došla, ale když jsem zjistila, jaký heroický výkon pro mě je si přelézt byť na to vedlejší lůžko, vzdala jsem jakékoliv hrdinství a poníženě se svezla 😀

Tak ona to cítila hlavně při "větší potřebě".. ale těžko říct, jak to tehdy řešila, jestli používala nějaké dubové kúry apod. na hojení 😕 Ale ona to byla všeobecně taková víc upovídaná, než myslící baba 😠 Krom toho, že hubu otevřela v 8 ráno a zavřela ve 23, kdy se mi budil akorát malej, jinak jsem ji vůbec neměla chuť praštit židlí o hlavu.. prostě taková "pohodová" ženská, která rozebírala i před svým novým partnerem jejich intimní i vztahové problémy se dvěma cizími ženskými na pokoji 😀 A ten chudák tam jen tak stál, poslouchal a krčil rameny, ani na svého syna nesměl sahat, protože "to neumí", tak asi aby se to pro jistotu ani nenaučil 😀 Už jsem jí měla sto chutí poslat (po 40 probdělých hodinách celkově, 20hodinách po porodu, kdy mi malého přivezli už 3 hodiny po porodu 😵 ), peprně k šípku.. a ona zrovna káča než jsem se dobelhala ze záchoda usnula. 😠

beruska24.9.
22. dub 2012

@qitecek - pošlu ip, nějak se začínáme vzdalovat od tématu 😉

pusinecka
17. dub 2013

Ahoj, jsem 9 dní po porodu a druhý den mě bolí občas píchá v podbříšku, hlavně když se třeba zvedám s postele a tak. Po příchodu z porodnice jsem doma začala normálně fungovat (uklízet, vařit atd.), tak nevím, jestli jsem to třeba nepřehnala. Každopádně teď jsem si nařídila klid a celé šestinedělí budu odpočívat. Taky mám trochu takový tlak na konečník. Vždy po stolici mám pocit, že je to lepší. Stolici mám pravidelnou. Nevíte čím by to mohlo být? Přemýšlím, že bych zajela do porodnice, aby mě zkontrolovali, ale moc se mi tam nechce...

otynacek
27. kvě 2013

@denousek Ahoj, muzu se zeptat co ti tenkrát po tom porodu bylo? Mám totožné bolesti a doktori rikaji ze nevi cim to je. Delali mi utz a ten je v pořádku. Já mám ale pořád bolesti a jsou jiné než při stahování dělohy.
Děkuji předem za info
Lucie

denousek
autor
31. kvě 2013

@otynacek pouze stačilo pít urologický čaj..bylo to fakt nachlazení ..

igamogam
10. bře 2017

@pusinecka Je to už hodně starý příspěvek, ale mám momentálně úplně stejný problém, tak bych ráda věděla jak ti to tenkrát dopadlo? Co to může být? Děkuji

pusinecka
11. bře 2017

Ahoj, mě se tenkrát k tomu přidaly strašné bolesti zad, že jsem nakonec zajela do porodnice. Tam mě léčili tři doktoři a každý na něco jiného, žádný pořádně nevěděl, co mi je. Nakonec mi pomohly antibiotika.
Dodnes se domnívám, že jsem to s fyzickou aktivitou po porodu přehnala, přece jen to šestinedělí od něčeho je.
Tak přeji, ať je brzy lépe.

fialka58
16. bře 2017

myslím si že by bylo dobré si zajít k dr. aby se vědělo co se tedy v tobě děje..=)

igamogam
16. bře 2017

@fialka58 Tak to byl zánět močových cest. Byl pátek a prázdniny, takže nikde žádný doktor. Koupila jsem v lékárně Uroval a urologický čaj a odeznělo to. Kontrola u doktorky pak v pondělí dopadla dobře. Už se jen pořádně prolevám pitím. 👍

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru