Bolest břicha 2 týdny po porodu. Čím to je?

denousek
20. dub 2012

Ahoj ..potřebuju prodiskutovat co si o tom myslíte.. jsem 16dní po porodu.. malý se narodil 4.4. a mě dneska v noci začala bolet v podbřišku.. a hlavně když kašlu tak mě tam píchá.v prostřed,jako by děloha... uzv po porodu mi dělali.mám strach z nějakého zánětu nebo tak..musím říct že ted je to lepsí než ráno ale přece jen když zakašlu nebo dosedám nebo naopak vstávám tak to cítím..
strašily ě tu zánětem děohy a tak... nechci nic zanedbat ale zase hned dneska nepojedu k dr... třeba je to jen z nachlazení ,nevím..zažily jste to?

akrimala
20. dub 2012

Ne, určitě bych šla k lékaři co nejdřív. Raději i na pohotovost, aby se zánět vyloučil. Nikdy nevíš. Napadá mě, nemáš bolest když jdeš na malou, já po obou porodech měla zánět moč. cest.

denousek
autor
20. dub 2012

@akrimala no čoveče ted jsem ned tim uvažovala že při čůrání cítím divný tlak... ale tak při zánetu jsem četla že bych měla zapáchaající výtok a teplotu..nemám ani jedno tak nevim... nechci et hned na pohotovost že me přes den sem tam zabolí břicho 😒

denousek
autor
20. dub 2012

@akrimala a na to ti jak přišy?a jak se to léčilo?ale to jsi mel asi hned po porodu ne?nebo taky 2 tydny po,??

llluckaaa
20. dub 2012

@denousek Já po porodu takové bolesti neměla, tak jen píšu k tomu zánětu močových cest, s tím mám hodně bohaté zkušenosti. Nemusí být teplota ani výtok, ale vždy se mi chtělo často na záchod, vyčůrala jsem jen trochu a hodně to svědilo a někdy až pálilo. A je to poznat i na moči - bývá zakalená, normální zdravá moč je čirá. Tak zkus překontrolovat třeba toto. A tebe cévkovali? To bývá vysoké riziko zánětu močáku.

denousek
autor
20. dub 2012

@llluckaaa nene necévkovali.. a nic mě nepálí ani nesvědí .. chjo..no uvidime v noci doufám že nebudu muset na pohotovost..

při kašli mě to bolí přímo v prostrredku nad stydkou kostí..

lucifereeek
20. dub 2012

@denousek podle mě by tě zánět močáku bolel nejen při tom kašlání, možná to je jen zavinování dělohy, pokud to jsou jen tlaky, no každopádně nic nedáš za to, když na tebe dr. koukne.

denousek
autor
20. dub 2012

@lucifereeek no to nedam ale ztra je sob a nikam jinam se mi nechce.. kdyz to bude bolet vic tak samozdřejmě pojedu... ale nechce se mi ☹ když zakašlu tek me tam v prostred jakoby píchne

beruska24.9.
20. dub 2012

@denousek - nemusíš přímo na pohotovost, můžeš zkusit zajít/zajet do porodnice, kdes rodila a tam říct, že máš takové a takové problémy po porodu, jestli by na tebe dr. kouknul. měla jsem nějaké problémy (jiné než ty) po 1. císaři a také jsem s tím jela do porodnice. a normálně mě vzali a dr. vyšetřil.

akrimala
20. dub 2012

@denousek Po prvním porodu jsem to měla tak za deset dní a teď po druhým tak do týdne. Po druhým to byla zvláštní bolest jak píšeš ty, takovej tlak při čurání, nebylo to nijak silný, že by to píchalo nebo tak něco, takže jsem nasadila brusinky a urologickej čaj pro kojící a tak nějak to odeznělo samo....Tak hodně, hodně pij a jestli seženeš ty brusinky nebo urinal akut tuším, no pokoukni na netu.

llluckaaa
20. dub 2012

@denousek Tak to si opravdu radši zajdi na vyšetření, to vypadá na zánět v děloze nebo tam někde. Já dnes na gyndě na zánět vyfasovala lokální ATB. A po pravdě taky mě občas někde dole píchlo, ale já mám od porodu už hodně daleko 😒

denousek
autor
20. dub 2012

@llluckaaa no jo tak uvidime zitra :(

denousek
autor
21. dub 2012

@llluckaaa
@akrimala
@beruska24.9.
@lucifereeek

holky tak bych rekla že je to lepší cítím to sabě jen když zakašlu...tak mě napadlo že to můžu mít jen z nachlazení??beztak ze... v krku mám knedlík ☹

beruska24.9.
21. dub 2012

@denousek - stejně, radši bych do té porodky zajela. příp. ti řeknou, že ti nic není, co tam otravuješ 😀 ale pořád lepší, než něco zanedbat.......

marketnieuw
21. dub 2012

@denousek nemela jsi nejake vnitrni stehy? mne takhle tahalo/bolelo pri dosedani to siti jeste nekolik tydnu ... myslim cele sestinedeli

denousek
autor
21. dub 2012

@beruska24.9. i kdyz je to lepsi?uz to skoro necitim...

denousek
autor
21. dub 2012

@marketnieuw to mi nikdo nerekl ☹ ale myslím že néé

beruska24.9.
21. dub 2012

@marketnieuw
@denousek
pokud to nebolelo a začalo až po 14 dnech?.......stehy by bolely už dříve, ne? tedy myslím to šití 🙂
no, nevím, sama musíš vědět, jak se cítíš. pokud se ti něco nezdá, tak pro klid duše zajdi. píši jen svůj názor, nedokáži pořádně zhodnotit situaci, sama mám za sebou 2 císaře, takže netuším, jak to vypadá po klasickém porodu 😕 😉

denousek
autor
21. dub 2012

@beruska24.9. jj no prave cekala jsem ze se to bude horšit a překvapive je to lepsi troufam si rict že uz to necítím ted ale hrozne by me zajimalo co to teda jako melo byt ... mela jsem fakt strach... nechtela bych do nemocnice vždyt mám miminko..

beruska24.9.
21. dub 2012

@denousek - tak pokud už to nebolí, tak to asi zkus nechat. kdyby se ti něco nezdálo, tak můžeš vždycky do té porodky zajet. a pak se na to zeptej dr., až půjdeš na kontrolu po 6tinedělí. snad už to bude dobré....

marecek4
21. dub 2012

@denousek pokud Tě bolelo břicho a teď je to zase lepší,zkus si vzpomenout co jsi dělala a taky jedla-a jak vypadají nadále očistky,mohla jsi dělat něco namáhavějšího,taky děloha se pořád stahuje a pracuje-i to je někdy pěkně cítit,takže pokud se něděje dál nic,co by nasvědčovalo nějakému problému,asi bych to nechala,ale kdyby se to ozvalo znovu,běž k dr dřív

denousek
autor
21. dub 2012

@marecek4 no neboli to uz.. tak me napadloze mi břicho mohlo protestovat ze jsem se natahovala se synem ma 17kg ..

marecek4
21. dub 2012

@denousek se pak nediv,že tělo protestuje!,natáhla a namohla jsi si celý spodek.Musíš Vojtíka naučit,že nějakou dobu ho nemůžeš zvedat,a na pomazlení si prostě sedni a ať Ti vyleze na klín,pokud potřebuje utěšit a pofoukat třeba koleno,tak si sedni a zase ať si radši vyleze na klín-já měla ty tři první rizikový těhu,tak jsem to takto dělala,v nemocnici jsem zůstat nemohla,tak jsem to musela taky řešit.
A mimochodem,na velkou zátěž si dávejte pozor všecky,nejen po porodu,kolegyně z práce teď skončila doma s celým vyhřeznutým konečníkem z nadměrné zátěže,do té doby nic takového neměla,a o hemeroidech si může nechat zdát.A že je to kus ženské.

denousek
autor
21. dub 2012

@marecek4 ☹( tyy jo tak to vážně může byt z toho? ☹ že jsem se s nim tahala,?ja ho musim sem tam poponyst.. řekne třeba večer že chce zanýst do postele a jen od maminky...nebo třeba kdyz za mnou v noci vleze do postele tak jak usne tak ho prenesu a tak... .-( šmarja ..by mě nenapadlo že si muzu něco udelat...

qitecek
21. dub 2012

@denousek ahojky, mně se objevovaly dost bolesti jak se stahovala děloha.. nejen při kojení (kdy to bývá nejintenzivnější), často přes den i při normálních činnostech, odeznělo to asi po šestinedělí, ale už po měsíci to bylo skoro v pohodě. 🙂
A ve 14 dnech jsem normálně tahala ze 3. patra kočárek 16kg+4kg mimčo... a bolesti se zrovna v té době nevyskytovaly... To dělám doteď i s těžším mimi... řekla bych, že to bylo vážně tím stahováním..

denousek
autor
21. dub 2012

@qitecek jj ale to uz nebude ono...tohle ted citím jen při kašli...

beruska24.9.
21. dub 2012

@marecek4
@denousek
tak tohle mě nenapadlo, ale je pravda, že po porodu (císař) jsem starší také vysvětlovala, že maminka nemůže nosit a když už chtěla ke mně, tak musela počkat, až si sednu. no a asi týden po návratu z porodnice starší blbla v kuchyni na židli, najednou se ji to smeklo a já po ní instinktivně skočila, aby sebou nepráskla na dlažbu. ji jsem chytla, mě pak bolelo břicho a měla jsem pořádné nervy, abych si něco neudělala s jizvou 🙄 😝
jinak ten vyhřeznutý konečník z nadměrné zátěže jsem nikdy neslyšela, ani mě nenapadlo, že by se něco takového mohlo stát. tak to bych asi na sebe měla dávat větší pozor a né každou chvíli tahat obě holky najednou 😕 když starší si každou chvíli hraje na miminko a žárlí na mladší, že se nosí..... 😀

qitecek
21. dub 2012

@beruska24.9. ten vyhřeznutý konečník nebo taky hemoroidy je dosti běžný, právě po porodu z toho tlačení 😔

marecek4
21. dub 2012

@qitecek po porodu celkem pochopitelný a poměrně běžný,ale asi těžko pochopitelný u paní,která rodila někdy před skoro 30ti lety☹ a čeká vnoučátko,ale v práci se opravdu nataháme-každá jinak těžký tašky,batohy a vozíky nejen s poštou,ale hlavně s pitomýma letákama,a do zmiňovaných 5 kilo to má pěkně daleko ☹ a není pravodu,že když se nese zátěž na zádech,že je to úleva-paní zrovna nosí batoh a jak dopadla,i dr prý říkal,že tohle nikdy neviděl

marecek4
21. dub 2012

@qitecek jenže ty bolesti ze stahování dělohy jsou celkem pravidelný,a při kojení ještě víc podmíněný-že ta děloha v ten moment pracuje víc,a rozhodně se neobjeví až po čtrnácti dnech,a taky trvají u každé jinak dlouho,já je cítila ještě i po třech měsících-už teda jen u toho kojení ale cítit to bylo

beruska24.9.
21. dub 2012

@qitecek - o vyhřeznutí konečníku po porodu jsem slyšela (nemám zkušenost s přirozeným porodem, mám za sebou 2 císaře), hemoroidy mě trápily v obou těhotenstvích, reagovala jsem na tu zátěž (mimo porod, těhotenství) jak tu psala @marecek4 o tom jsem nikdy dřív neslyšela. no, možné je asi všechno.....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru