Bolest jizvy po nástřihu hráze. Dá se s tím něco dělat?

anatanka
30. říj 2008

Uz me to fakt stve a zacinam pochybovat o schopnostech sveho porodnika. Mam skoro rok a pul po porodu a porad me boli jizva po nastrihu hraze. Nekdy dost silne. Predpokladam, ze uz mi to asi zustane.

Jak to mate s jizvou vy? Da se s tim neco delat?

gtver
30. říj 2008

Ahoj, tak až takové problémy nemám, ale v poslední době jí víc cítím, jakoby "mě tahá" 😒 . Ale stalo se mi teď, že jsem ji měla vysloveně vyběhlou, docela jsem se lekla, co se děje - den nato jsem poprvé po porodu dostala menzes. Celkově mám pocit, že se mi to časem zhoršuje, víc o ní vím 😒

caira
30. říj 2008

me bolela jizva cca 4 mesice..a to jsem to fakt mela spatny, 4ty den po porodu mi praskly stehy a muselo se to nechavat srust samo a hooodne to bolelo..ale ted uz to necitim vubec... 🙂

listicka77
30. říj 2008

Anatanko, a co zkusit tu jizvu jemně rozmasírovávat? Třeba olejíčkem na masáž hráze? Aby se prostě ta tkáň stala poddajnější.

liviky
31. říj 2008

mě po prvním porodu bolela jizva po nástřihu asi 4měs. a ted po druhém ani né měsíc,já osobně bych při takových potížích vyhledala doktora,protože jako mamka musím fungovat a né uvažovat,že třeba nevím jak se v klidu posadit!!!....a to krémování co tu listicka nadhodila má určitě taky něco do sebe 😉 🙂

novako
31. říj 2008

Olejíček je super a stačí jakýkoliv. Třeba extrapanenský olivový olej. 🙂

bajnokova
31. říj 2008

Ahoj taj ja se taky přidám muj první porod byl před 6 ti lety a občas přo změně počasí nebo po fakt dlouhém sedění mě ta jizva občas bolí,myslela jsem že třeba po druhém porodu mě jizvu lépe zašijí nebo něco,jenže druhý porod byl císařem 😒

lenkabu
31. říj 2008

Mně pomohlo masírování Bepanthenem 😉

petule.h
31. říj 2008

můj pervní porod byl císařem- jaká krása, protože druhý byl normálně, měla jsem přes 30 stehů, šili mě přes hodinu a dodnes mě to bolí, navíc mě šili porodní asistentky a je vidět , že to opravdu stojí za opravu, jak řekl i můj gynekolog, hlavně to počasí mě trápí, na to trpím...bolí mě i zavedení tampónu..a sex?????????????????????

bajnokova
3. lis 2008

To počasí je fakt to mě taky trápí!

aponchie
3. lis 2008

a neda se to treba smiknout a sesit lip znova?ja nevim jen se ptam,samozrejme pri umrtveni 😝

bajnokova
3. lis 2008

Asi dá manžel už mi to taky navrhoval ale ja se bojím ☹

aniska
3. lis 2008

aponchie to je prast ako uhod- nikdy nikto uplne nevie prisit naspat tak ako to bolo.. 😢
ja mam tiez nerpijemne problemy snastrihom, a tiez som sa radsej s tym zmierila, ako by som to mala podstupit este raz. pretoze nikdy nevies ci ti to este nezhorsia, ze 😝

aniska
3. lis 2008

a ta predstava ze si tam dam este raz , v podstate "zbytocne" strihat- bbrrrr fuj 😝 🤐

inak podla mojej jazvy bezpecne poznam ze mi ide ms, je to strasne neprijene...

bajnokova
4. lis 2008

Aniska přesně ta představa že by mě zas nastřihovali to se stím radši smířím,myslím že už další miminko nee tak se stím radši fakt smířím 😒

kozlenka
29. kvě 2011

Ahoj holky, já jsem měla jizvu po nástřihu v pohodě, ještě jsem si chválila, jak si dal porodník záležet 😀 Ale teď jsem podruhé těhu a jizva svědí tak, že bych občas vyletěla z kůže 😖 Myslíte, že s tím druhé těhu nějak souvisí? 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru