Bolest kolen a končetin po porodu, máte stejný problém?

iv123
22. dub 2012

Ahoj, jsem 10 měsíců po porodu a už nějakou dobu mě strašně bolí kolena, nohy i ruce. Kolikrát mám problém i vstanout z postele. Máte někdo taky stejný problém? Co pomáhá?

petulka25
24. dub 2012

ahoj mě zas od porodu-8 měsíců strašně bolí třísla,kyčle-pánev!!!ráno vstávám úplně zničená ☹ koupila jsem si vápník a je to trošinku lepší!!!! a kojíš?

iv123
autor
24. dub 2012

@petulka25 Jo, pořád kojím. Napadlo mě, že to je i z toho kojení...

petulka25
25. dub 2012

@iv123 ahojky jjj mě dr říkala že to bude asi tím. a je fakt,že mléko nepju-občas si dám jogurt....takže dostat do sebe něj vápník!!! 🙂

anehap
26. dub 2012

@iv123 měla jsem to úplně stejně, byla jsem z toho už zoufalá. Nakonec jsem zjistila, že mi prostě něco chybělo - nevím, jestli konkrétně vápník, mléčných výrobků jsem neměla málo, ale je fakt, že není jen tam,ale taky jsem ještě kojila, plně do sedmi měsíců, navíc jsem shodila kojením asi 7 kilo(už předtím jsem byla hubená) a celkově jsem se necítila moc dobře. Jako kdyby na mě lezla chřipka 😒 Pak jsem zkusila brát vitaminy(Femibion, ten co se bere od 4. měsíce těhotenství a pak i během kojení a jak jsem dobrala, tak Calibrum pro kojící) a do týdne úplně klid!! takže je to asi fakt nedostatkem nějakých vitamínů, kojení dost tělu bere a někdy se nepodaří dodat mu jen stravou, co potřebuje....tak zkus ty vitamíny....

petulka25
26. dub 2012

@anehap ahojky když to tu tak čtu-tak je to u nás podobnéé!!!! malou kojím co 2 hodky od 2 měsíců ted má 7 1/2 a pořád chce prso co 2 hodky-časté noční vstávání + další 4 leté dítě!kojením jsem zhubla vše z těhu a navíc je ještě dole dalších 5. jsem unavená,je mi pořád zima, jako když na mě něco leze.....takže nejsem sama

efkas
26. dub 2012

tak se hlásím do klubu ☹ ,sedm měsíců po porodu,šílené bolesti kolem,kloubů a všeho možného.O zádech snad ani není třeba se zminovat!
Mě se bohužel nepodařilo ani schodit všechna kila,pořád mám tak 7 kg navíc 😠 😠 😠
Zkusím taky nějaký doplněk stravy,Dobrý nápad.

fatin
26. dub 2012

Ahojky, taky si poslední dobou stěžuju, že mě bolí kolena. Jen mě to teda nenapadlo dávat do souvislosti s kojením, ale něco na tom být může... Vitamíny beru jen občas.

garfie
26. dub 2012

Holky určitě nějaké vitamíny. Moc jim nefandím a běžně je neberu, ale u prvního dítěte mi pediatr řekl už při první návštěvě, abych si nějaké pořídila, že dítě ze mě všechno vysaje. Měla jsem tuším mamavit a fakt to fungovalo, kolikrát jsem ho nevzala a po dvou dnech byla hotová-a naopak, zabíralo to i na celkovou únavu a tak....teď zatím beru jen hořčík (ale toho mám nedostatek i normálně) a železo, sem tam něco navíc.

anehap
26. dub 2012

@petulka25
@efkas určitě holky ty vitamíny zkuste, mně třeba praktická dr. taky tvrdila, že to kojením být nemůže, ale gynekolog a dětská dr. byli opačného názoru, říkali, že rozhodně ano 😉 Malá do půl roka přibírala, jako bych měla smetanu, ale zato já chřadla 😝 Někdo mi radil přestat s kojením, ale to jsem nechtěla, tak jsem zkusila ty vitamíny, ač normálně taky nic neberu, a opravdu to pomohlo moc, samotný vápník ale asi nestačí. Začalo mi být i líp, jak jsem nekojila plně a přidávala jsem příkrmy, od 15 měsíců jsem kojiila už jen večer a úplně skončila s kojením ve 20 měsících. Naštěstí malá jako plně kojená pila každé tři hodiny a v noci 1 - 2x, tak jsem na tom nebyla tak špatně.....kojení ale opravdu vyčerpává - a když je výdej, musí být příjem a zvlášť v zimě asi těch vitamínů do sebe z jídla moc nedostaneme 😉 ....tak ať je vám líp 😵

missymici
30. srp 2012

Ahoj,...ted to tady ctu a docela jsem prekvapena...ze tyto problemu muzu byt kojenim...nenapadlo me to ,...Pred koncem tehu jsem mela problem s chodidly,ne jenom oteklost ale bolest,spatne se mi chodilo-došlapovalo na chodidla...a ted jsem po porodu 6t a brutalne me ty chodidla bolej,...kolem kotniku,nart a prsty,...kosti proste citm jak bolej,...došlapuji špatne tym padem ,kor kdyz se postavim z postele,nebo vstanu ze sedu,nebo jen kdyz sedim,tak uz citim chodidla,jak boli a musim prozhejbavat.Plne kojim kazde 3hodky ,...mlecne vyrobky jím,ale neni to nejakej extrem ... a taky posledni tri dny se citim unavena jako pred chripkou....
Jake vitaminy nejlepe doplnit...?krome vapniku....

evcakol
18. lis 2013

Ahoj, jak tak tady čtu tak mám stejný problém, ale já už nekojím. Malému je 6 neděl a teprve teď to začalo. Nemůžu ani pořádně vstát z postele, ze židle a i mi dělá problém si sednout natož si kleknout a teď i při chození to začíná bolet a špatně se chodí po schodech. Už nevím co s tím. Mám velké bolesti v kolenou a jde to trošku i výš. :(

sss0408
21. dub 2014

Byli jste někdo u ortopeda pro radu? Mě bolí kolena jen při vsávání a sedání. Při chůzi ani moc ne. Kojím 4 měsíce. Pomohlo vám na bolest kolen něco? Děkuji

ivca_ivca
31. srp 2014

Taky se přidávám se svou troškou. Plně kojím, malá má 6 měsíců a je to docela cvalík. Bolest kloubů mám od těhotenství, beru občas vitamíny, teda když se cítím fakt zle ráno, tak si dám, jinak na to nemyslím 🙂. U ortopeda jsem byla tento týden, zablokovala se mi krční páteř, opichy nepřišly v úvahu kvůli kojení, takže jsem si to vychutnala.
Říkal, že to může být špatným držením těla, třeba i při nočním kojení, když u toho polospím a mám nakloněnou hlavu, nebo když usnu ve špatné poloze a vůbec špatným držením těla při nošení malé. Od páteře se to pak přesouvá i do kloubů prý. Takže mi poradil zpevnit záda, cvičit a hlavně správně držet tělo a nehrbit se u toho. A pestrá strava no.. ale to se mi teda taky moc nedaří.

verunelka
4. lis 2014

Ahoj maminky,je to sice starší diskuze ale chci se zeptat co Vám zjistili nebo co pomohlo?Malá ma 13 měsíců,6 měsíců jsem kojila,ztuhlost kotníků jsem měla hlavně ráno,nyní i přes den po sezení,jinak bolest kloubů a kostí,dnes mě z ortopedie poslali na cévní k vyloučeni trombozy,to naštěstí bylo ok...v pátek mě čeká vyšetření žil,jsme už z toho nervní ☹

alka2015
30. bře 2015

Ahoj holky taky by mne zajímalo co vám pomohlo kojim 22 měsíců, vždy jsem jezdila na kole a sportovala ted vyjedu a bolest kloubů a končetin po aktivitě je neskutečná. Chodím plavat po této aktivitě bolest neni doktor mi doporučil vitamíny ale zatim zlepšení nevidím.... :( Máte nějaké zkušenosti ?

cernamamba00
27. dub 2016

@verunelka chtela jsem se zeptat jak to vse dopadlo

verunelka
27. dub 2016

Zjistili mi nedostatečnost žil dolních končetin. ..předepsalii Detalex..dnes už jej neberu vse se postupem času zlepšilo. ..

angipe
15. kvě 2016

Ahoj, tez sem mela a mazala sem konopnou mastickou. Nevim jestli pomohlo to a nebo to, ze sem se zacala zdrave stravovat. Kazdopadne po case bolet prestalo. 🙂

cernamamba00
15. kvě 2016

já koupila kamzíka a taky začínám lépe jíst .. je to mírně lepší 🙂

karolka89
26. kvě 2016

@iv123 přesně malé je 9,5 měsíce a začaly mě bolet kolena až dolů, sem jak zpraskana už třetí den ☹ , jestli nám chybí hořčík či co.

karolka89
26. kvě 2016

Tak zkusím vitamíny jak to tu čtu. Snad to pomůže 🙂 ať je vám líp! 😉

alubif
26. kvě 2016

Už dva měsíce nekojím, a za chvíli to bude rok od porodu, stále mě bolí velké klouvy dolních končetin +kotníky, plosky noh a pánevní skloubení. Když jsem kojila bolely mě i malé klouby na rukách. Ono je tam víc faktorů - kojení - děti z nás vysají co se dá 🙂, další věc že porodem se změní konstituce postavy ženy, klesne klenba nožní a i tyto změny mají vliv na postavení všech kloubů, které jsou teď enormě nezvykle zatěžovány. další faktor je neustálé zvedání a přenášení dítěte, kdy jsou to opět neobvyklé pohyby pro tělo - kolik z nás před otěhotnění přenášelo několikrát za hodinu 3 a více kil?! 🙂 Dál ženské hormony mají vliv na skladbu kostí a chrupavky - tedy odvápňují a jejich nápor v těhotensví byl obří.
Takže já jsem zatím žádný doplněk stravy nezkusila, ale asi je na čase. Myslela jsem, že mě bolesti po kojení přejdou, bohužel omyl...

cernamamba00
31. kvě 2016

já užívám druhý měsíc kamzíka, musím uznat, že klouby o něco lepší ... ale co mne trápí je příšerná bolest v kříži v kostrči to je stále něco a to jsem 3 měsíce po porodu císařem, nekojím :D

erika5488
5. čer 2016

Ajoj maminy jsem tu nová a tak nevím jak to tu chodí a jestli píšu zrovna sem dobře,ale chtěla jsem se zeptat jestli má nějaká z vás zkušenost s RA??? Plně kojím,malému je 1měsíc a je to teda mazec dnes v noci když jsem vstávala k malému tak se mi podlomila ruka že jsem si jí málem zlomila o nohách ani nemluvím.... největší strach mám když malého vytahuji z postýlky... nevím jestli ho udržím nebo ne :-/ .... máte někdo zkušenost??? co na to pomáhá krom kortikoidů? chtěla bych kojit dokud to půjde... děkuji za odpovědi...

nikulka1
27. čer 2016

@erika5488 ako si na tom? Totiz akoby si mna opisovala...tiez malu neviem z postielky dvihnut 😲 mala su epidural?

petraou
30. čer 2016

@iv123 Já to vyřešila doplňkem stravy, doktor mi doporučil kostičky od Colafitu, ty jahodové, a je to znatelně lepší

emmaricht
11. zář 2016
Uživatel emmaricht je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od emmaricht.

Ja zase elektronickym pristojem co jsem nasla na netu a je uzasny, prasek jsem uz nemela ani nepamatuju.

hrozinka8
21. zář 2016

@erika5488 co to je RA?
Jinak mě zlobí též záda, ale to jsem měla už mnoho let před otěhotněním - plotýnky...takže zvedání malé z postýlky je síla a bude to horší. Ale taky mě začly po šestinedělí bolet kolena, tak mě napadlo že to bude tím kojením. Čeká mě poporodní návštěva mojí gyndařky, tak se jí vyptám. Snad se to zlepší, cítím se jak stařena při čupání a klekání🙂)

hrozinka8
21. zář 2016

@nikulka1 bolí Vás záda? že by píchnutí epiduralu na to mělo vliv? to snad ne. já teda epidural taky měla, ale spíš si myslím že je to jen tím zvedáním, přece jen je to zápřah na celé tělo a při zvedání je to obvzlášť zátěž na záda. já mám též problém, ale to bylo už před porodem. mám slabé břišní svaly, takže vše tahám zádama...bohužel se mi nepodařilo záda dát do kupy před porodem....rehabky (a že jich bylo) nepomohly, možná to každodenní cvičení když bych zvládla, ale dlouhodobě se mi to nedařilo. přeji ať je brzy líp!

barchen
21. zář 2016

Kolena me boleli uz koncem 8ho mesice a ted 2 mesice po porodu porad.Pripisuji to vahovemu prirustku a ted ubytku,protoze nejvic jsem pribrala prave v tom 7-8 mesici a po porodu to slo rychle dolu a prece jen to je poradna zatez na klouby a kolena.Rekla jsem to i doktorce,pokud to do pul roku nevymizi,mam jit za obvodackou.Koupila jsem si doplnek na klouby a verim,ze to bude ok.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru