Bolest kyčle po porodu, uvolněné vazivo. Stalo se vám?

pavlinka3
5. kvě 2008

Ahoj holky, po porodu mě hrozně bolela pravá půlka zadnice....skoro jsem nemohla chodit, tak jsem si po 14dnech od porodu zašla k doktorovi - ortopedovi. Ten mi řekl, že po porodu mám uvolněné vazivo v pravém kyčelním kloubu. Napsal mi náplasti proti bolesti (přilepí se na to nejvíc bolestivé místo a látka tišící bolest se uvolňuje postupně) a nízký stahovací pás mi taky udělali, abych ho nosila, když vyrazím s kočárkem nebo budu třeba vařit (prostě při delším chození nebo stání). Koupila jsem si míč a sedím na něm, abych té kyčli ulevila při sezení...... Ráno a večer beru jeden Ibumax 400 (měla jsem brát půlku, ale ta zabrala na 2 hodiny a pak bolest znova přišla).
Potkalo vás něco podobného po porodu? A za jak dlouho se to srovnalo? Já se včera večer nemohla ani zvednout z postele. Bojím se, že když večer vstávám k malýmu a z postýlky ho nesu na přebalovák, tak aby mi ta noha úplně "nevypnula" a já sebou nešvihla i s mimísem ☹ Jsem z toho na palici.

gucci
5. kvě 2008

ahoj Pavli, já po porodu tedy nejsem, ale byla jsem na laparce a hysterce a po té operaci mě taky bolí levá kyčel. Dr. mi řekla, že se to někdy stává, jak jsou ty nohy připoutané a že by to mělo časem odeznít, ale nestalo se. Od laparky je to už půl roku a mě ten bok bolí na dotek a při některých pohybech pořád 😒

pavlinka3
autor
5. kvě 2008

gucci no já rodila 10hodin....poslední hodinu jsem tlačila....hrabali se ve mě 2 doktoři a na břicho mi tlačily 2 sestřičky každá z jedný strany....takže nohy v dost blbé poloze jsem měla fakt dlouho a jak říkám, hodinové tlačení mi dalo zabrat - je pravda, že někdy ani nevím, že nějakou kyčel mám a někdy stačí sebemenší pohyb a bolí to jak prase ☹

karot
5. kvě 2008

Pavlinko,...................já měla taky dost náročný porod(18 hodin) a po něm jsem si asi měsíc nemohla pořádně sednout(seděla jsem jen na půlce zadnice a pořád jsem to střídala 😀 )a kyčle mě bolely do půl roka.
Teď už jsem fit. 🙂
Kdyby se to do půlroka nesrovnalo,začala bych to řešit s odborníkem(rehabilitace apd.).
Ty náplasti proti bolesti.............není to náhodou FlectorEP-Tissugel?......... 😕
Jestli ano,taky ty jsou super. 😵

janab78
5. kvě 2008

Mě po porodu taky bolely kyčle. PYrvních 14 dní ne, ale pak jak se to dávalo zpátky, tak jsem prostě nemohla vůbec chodit. Ted jsem mšsíců po porodu a většinou už je to dobrý.

pavlinka3
autor
5. kvě 2008

karot - je to ten FlectorEP-Tissugel jak píšeš.....nechám si ho napsat znovu 🙂 jinak já sedím normálně...mě to bolí při chůzi a když se třeba zvedám z postele z lehu nebo ze sedu ze židle ☹

janab78 - tak mě to nebolelo jen prvních pár dní v porodnici.....teda možná bolelo, ale to mě bolel celej spodek, tak jsem to nepoznala

snad to brzo přejde ☹

evikule
5. kvě 2008

Ahoj! Tak mě bolí kyčle pořád ☹ . Po prvním porodu jsem byla po dvou letech na nějakém speciálním vyšetření a řekli mi, že je to od porodu rozvolněné, že se to buď po dalším spraví nebo zhorší 😒 . A teď? Bolí to pořád 😖 Zvykla jsem si na tu bolest. Už jsem rezignovala na cokoliv, naučila jsem se s tím žít. Ale je to asi ošklivé, ale potěšilo mě, že to má i někdo jiný. Do teď jsem měla pocit, že jsem nějaká citlivka. Tak alespoň nejsem sama. Holky, třeba se to časem zpevní..... Já už čekám přes sedm let 😢

itka
5. kvě 2008

Ahoj maminy, vím o čem mluvíte. Bolest kyčlí stojí za to. Ta bolest vám začala až po porodu? To je divný? Mně už tři týdny před porodem. najednou jsem přestala chodit a do dvou hodin jsem přestala úplně hýbat nohama. Hodně mě to vyděsilo, bolest byla příšerná a navíc jsem netušila co to je. Tak jsem si zavolala sanitku a ta mě odvezla do porodky. Po příšerných prohlídkách, kdy já se nemohla hnout a sestřičky furt nechápaly, proč nechodím a kde mě to bolí...si mě v porodnici už nechali. Prej jde o symphyseolizu, kdy hormon rozpustí vazy a pánev se rozjede. já jsem měla rozestup skoro 2 centimetry. Většinou se to upraví stažením do takového speciálního pásu. jednže mně to nepomohlo. Podle dr mě prej pomůže jen porod. Za žádný svět mi nechtěli udělat císaře, prej by bylo dobré počkat a rodit spontáně. Když jsem si to představila, tak jsem skoro omdlívala. Já nejenže nechodila, já nehýbala ani prsty na nohou, jaká to byla nemoc. Tak jsem 5 dnů ležela nehybně v nemocnici a čekala....No šílené. Nikdo se mnou nic nedělal a jen jsem čekala. Kdyby mě manžel na vozíku nezavezl na chodbu a pak do sprchy, asi bych se zbláznila. Pátý den jsem pocítila bolesti břicha. Ty se stupňovaly , ale sestřičky i doktorka na noční tvrdily, že to nic není. Bolesti sílily a já tam celej večer a celou noc ležela na posteli a čekala...navíc jsem se nemohla ani pohnout, ani otočit na bok...tak si dovedete představit, jak jsem si mohla ulevit od bolesti. ráno jiná dr oznámila, že už rodím ,byla jsem otevřená na 4cm. Pak už to šlo rychle...zvládla jsem to. Po porodu boletit trvaly stále ale asi čtvrtý den jsem začínala pomalu chodit. Nejdřív to šlo jen pozpátku, do assi pěti týdnů od porodu jsem chodila i normálně popředu. To bylo radosti, když jsem poprvé vyšla s kočárkem na procházku.Ani teď,4 měsíce po porodu, to ale ještě není dobré. Bolesti mám pořád velké. Podle doktorů to časem odezní, nikdo mi není schopen pomoci. Prášky od bolesti kvůli kojení jíst nechci, tak trpím. Jestli máte některá podobné zkušenosti a znáte nějakou radu, budu moc ráda, když se podělíte.

petra2204
5. kvě 2008

Ahoj, taky mě bolí kyčle, pravá o hodně víc než levá a vůbec mě nenapadlo, že by to mohlo být po porodu a až vy jste na to přivedly. Před porodem mě strašně bolely třísla, prý to mohl být zábět žil, jak mi porodu řekla rehabilitační sestra v porodnici, Dva týdny před porodem jsem skoro nechodila bolestí 😝 . Po porodu to začalo s kyčlemi, někdy to až řeže.. odnaučila jsem si dávat nohu přes nohu když sedím nebo kojím v sedě, neležím na boku, nespím s malým v posteli, abych si mohla vyhovět v jaké poloze budu spát a je to lepší. Po nějakém delším pochoďáku s kočárkem to ale stejně bolí jako ďas. Léky neberu a těším se na to, až to přejde..Aspoň vím, že nejsem samam kdo má takové problémy.

janab78
6. kvě 2008

Já mám pocit, že na to pomůže jen čas. Nejdřív jsem se snažila cvičit, ale byla to blbost, protože pak jsem fakt už nechodila vůbec. Prostěš se ta pánev musí stáhnout. Když by se to neupravilo do 6 měsíců, tak bych asi volila ten stahovací pás. Jo a taky chodím plavat a mám pocit, že to na to není špatné. Jsem teď 5 měsíců po porodu a fakt supr. Běhám jak laňka 😉

pavlinka3
autor
6. kvě 2008

holky já fakt před porodem žádný problémy neměla - v 17letech jsem ale prodělala boreliózu, která se mi dostala do kloubů na nohou (kolena a kyčle hlavně - nebyla jsem schopná pomalu ani chodit), ale po přeléčení vše OK - když jsem rodila (10hodin), tak jsem nebyla schopná se na těch nohou udržet.....hlouby bolely jak prase a kolena se mi klepala a já to nemohla nijak ovládat....prostě jsem si myslela, že je to tou boreliózou a že to porod jenom zase rozdmýchal - no ale snad pomůže ten pás co mi udělali na protetice - jo a na bolest beru ráno a večer jeden Ibumax (nesmí se v těhu, ale o kojení tam není ani slovo, tak si ulevuju alespoň takhle) a to plně kojím

jo a ještě něco....některý dny je to relativně v pohodě a někdy se nemůžu vůbec hnout, aniž bych neučůrávala bolestí....vůbec nezáleží na tom, jestli mám nebo nemám nějakou zátěž, jestli víc chodím nebo stojím (mě to totiž v sedě vůbec nebolí) - prostě některý den je lepší a jindy bych tu kyčel vyhodila z okna 😠

pavlinka3
autor
6. kvě 2008

jo a taky pořád sedím a pohupuju se na tom velkém míči (jako v těhu), prej to na to taky pomáhá (říkala sestra na protetice) 🙂 jo a taky ještě 3x denně suché teplo (mám takovou elektrickou hřejivou dečku a je to fajn)

kéž už by to přestalo ☹ nechci čekat několik měsíců, než budu normálně chodit ☹

pavlinka3
autor
7. kvě 2008

tak hlásím, že včera jsem si jenom ráno vzala jeden Ibumax, 3x denně nahřívala kyčel, sedím převážně na míči, na procházku jsem si vzala stahovací pás.....a světe div se, občas mi přišlo, jakoby ta bolest byla úplně pryč....večer jsem si ani další Ibumax nevzala (riskla jsem to) a ono to v noci bylo v pohodě a teď ráno celkem taky - sice jsem si pro jistotu vzala ten Ibumax ještě, ale jestli to takhle půjde dál, tak snad budu brzo v pohodě 🙂

plostice
2. srp 2008

Holky Vy mě vyloženě děsíte. Kyčle mě v noci pobolívaly od začátku těhotenství. Doktor mi řekl, že by to mohlo být od páteře a že to po porodu odezní. Teď poslední tři týdny v noci kyčle bolí většinou obě a to tak šíleně, že třeba dneska, když jsem se v noci potřebovala dostat na druhý kraj válendy (mám klasickou devadesátku) jsem tím strávila 23 minut - týden přenáším, takže mám pupek jako hrom, je děsně těžkej a k tomu totálně nepohyblivá dolní polovina těla. Normálně bych se na to vybodla, ale měla jsem děsnou žízeň a nedosáhla na vodu 😀 Takže jsem se plazila ve stylu opřít paže o postel a s dost velkou bolestí se na nich pozvednout a posunout o nepatrný kousek. Jak říkám, lezla jsem takhle 23 minut - elektronickej budík nad postelí je sviňa věc 😀 Jestli se to má po porodu zhoršit, tak bude muset kojit manžel, protože já se nedohrabu k postýlce rychlejc, než vyřazenej závodní šnek a nerada bych, aby si mrňous hned první noc myslel, že jsem ho odstavila 😝

binki
3. srp 2008

aha, tak teď je mi to už jasnější, posledních 14 před a do 6tého měsíce mne šíleně bolela pravá kyčel, někdy jsem nemohla ujít ze záchodu do koupelny bolestí 😕

monik76
4. srp 2008

V těhu a po porodě mě taky šílené bolely kyčle, nemohla jsem fakt vůbec chodit, musela jsem se opírat o zeď jak mě to bolelo, no po čase to přešlo, ale byl to docela záhul. Problém byl se třeba jen přetočit v posteli na bok nebo vstát!

haninka
9. říj 2008

Ahoj holky,
to jsem ráda, že jsem tohle téma našla..ale děsíte mě s tím půlrokem. Asi 3 dny po porodu mě začaly bolet záda v bederní oblasti. Byla jsem i na opichu a nic..je to hrozná bolest, hlavně když vstátám, chodím.. na procházce s kočárem chodím jako šnek a jak to rozpohybuju je to ještě horší..ale nenapadlo mě, že by to mohla být kyčel. Doktor řikal, že po porodu jsou vazy jak žvejkačka a že se to prostě musí zpevnit..tak budu doufat, že u mě to tak dlouho trvat nebude ☹
A to jsem dneska v noci při kojení zjistila, že nezakloním hlavu.. 😠

haninka
9. říj 2008

na netu jsem našla, že ty náplasti FlectorEP-Tissugel se nesmí používat v době kojení.. ☹

asus
12. lis 2010

ahojik holky nildo koho taky boli kyče po porodu ?nemužu pomalu na tu nohu stoupnout 😕

mamkamarketa
12. lis 2010

me kycle bolely od 14tt. takovym stylem, ze kdyz jsem sedela nebo lezela a pak vstala musela jsem v prumeru 20 minut ,,lezet,, na zdi nez ty bolesti povoli. obvodacka me rekla,ze se to stava, kdyz kycle delaji misto panvi pro porod (pripada mi to jako blbost) ale bolesti trvaly. dostala jsem nejaky homeopatika po kterych jsem mela x oparu...takze jsem je prestala brat. kazdopadne bolesti prestali az 3 mesice po porodu ☹

asus
15. lis 2010

@mamkamarketa boože až takovou dobu ja sem po porodu pravě na jednu kyčel uplně mimo při chuzi to boli teda doufam že to odezni dřiv než za tři měsice ☹

andelka
16. lis 2010

@asus mě to odeznělo do 2 měsíců, byla jsem i na RTG, jestli tam nejsou nějaké patologické změny, protože jsem nemohla vůbec chodit, brečela jsem bolestí i když jsem musela na wc a měla jsem doma 14denní miminko 😒 léky od bolesti jsem nechtěla brát kvůli kojení. Ten první měsíc to bylo nejhorší, nemohla jsem vůbec chodit s malým na procházky, nahřívala jsem to třěšňovým polštářkem a mazala kdečím. Nakonec to nějak postupně odeznělo samo a v létě už jsem chodila s malým na dlouhé procházky 🙂 Pomohlo mi i cvičení, to mi ukázala doktorka praktická.

asus
16. lis 2010

@andelka diky moc taky cvičim trochu se to lepši ale jde to pomalu je to šilený fakt 😒

asus
16. lis 2010

@andelka jake cviky si dělala?

andelka
16. lis 2010

hlavně ten, že si lehneš na zem, skrčíš nohy, rukama si chytíš kolena, která jsou od sebe na šířku boků a jakoby se koulíš zprava doleva a naopak. Bolí to jak sviňa, ale mi to pomohlo už 2x, že se to v okolí kyčlí pomasíruje.

mitynka84
28. dub 2012

Ahoj, takže já jsem 20měsíců po porodu, nikdy předtím mě kyčle nebolely - ani v těhotenství a po porodu tak 3měsíce potom mě začaly tak strašně bolet, že jsem třeba šla s malou v náručí a najednou mi to vyskočilo a já stála a čekala až to přejde, protože jsem nemohla na nohu ani došlápnout, jak mě to tam řezalo a bála jsem se udělat krok, protože to bylo tak na svalení. Byla jsem na masážích, kde se mi to pokoušela dávat zpět, doma jsem si to měla nahazovat taky zpátky vždycky večer před spaním, aby se to tam mělo čas vrátit, spát na boku s velkým polštářem mezi nohama, žádný dávání nohy přes nohu, spíš nohy roztahovat "do praku" a hlavně co - cvičit a cvičit i na míči, protože jakmile máte uvolněné svalstvo okolo, tak to je špatné. Taky po vycházkách mě to strašně bralo nebo jen když jsem stála bokem ke kočárku a drncala malou aby usla, no a nejhorší je prý tahání dětí na jedné polovině těla v rukách, protože to se pak prý celá pánev vychyluje a to taky není dobrý, pokud nejste zpevněný. Jenže stejně mě to pořád bolí, nevím co, jsem zase těhotná, takže vůbec nevím, co mě čeká po dalším porodu. Taky jsem se dozvěděla, že když jsem byla malá, tak jsem měla problémy s kyčlema - takže nepodceňujte dávání širokého balení a nosení podušek a řemínků u miminek, pak to prý má v dospělosti i takovýhle následky. No tak snad to někdy přejde, ale když už mě to bolí 20měsíců a nic ☹

skebloun
23. srp 2013

Když jsem si po porodu přečetla tuhle diskuzi, bylo mi do breku...měla jsem taky nesnesitelné bolesti kyčle (resp. uvolněné vazivo, jak upřesnil ortoped), nemohla jsem na tu nohu skoro ai došlápnout, a když jsem tu viděla ty x-měsíční lhůty po kterých se to spravilo jiným ženským, tak jsem propadala dost beznaději. 😒 Proto bych ráda nalila trochu optimismu do žil těm co řeší něco podobného...mně se to spravilo opravdu tak max do tří týdnů a ani jsem nědělala nic spešl. 🙂 Myslím, že tomu trochu pomohla snaha o pohyb - chůze (s mírou), ne postávání a nošení prcka po bytě. To zkuste předelegovat na manžela, pokud bude mít dovču. Otoped mi pak poradil co nejvíc klidový režim, nahřívat polštářek s rýží v mikrovlnce a přikládat na oblast bederní. Lze kombinovat i se studenými obklady. To jsem nakonec nestihla ani vyzkoušet a začalo se samo lepšit. Jo a když jsem byla na vyšetření, tak doktor říkal, že těch, kterým se to rychle spraví je drtivá většina, takže hlavu vzhůru! Na internet holt lidi píšou jen ty nejšílenější věci co se jim staly a ti, které to už netrápí na to zapomenou a že je to v pohodě sem už nepíšou...takže z toho pak vznikají tyhle nervy drásající diskuze.. Přeju rychlé zotavování po porodu a radost z miminka! 🙂

zuzanajelinkova
26. zář 2013

Holky, nevíte náhodou, jak se jmenuje ten speciální stahovací pás? Můžu ho dostat na předpis? Manžel mi uvazuje pánev do prostěradla, ale to cca do hodiny povolí. Potřebuju něco, s čím bych mohla i spát. Mám 3 týdny do porodu a je mi jasný, že to bude bolet i po něm. Pěšky už nedojdu nikam ☹ Díky.

ivajaro
26. zář 2013

Tedy jak to tu čtu, tak jsem to v těhu měla ještě dobré ...
Mě ty kyčle dali zaprat až po porodu. Nyní budu skoro rok po porodu a stále se budím v noci bolsetma, zváště po nějaké tůře 😒

jennyska
5. únor 2014

Ahoj @pavlinka3 @ivajaro @zuzanajelinkova @skebloun @mitynka84 @andelka @asus @mamkamarketa @haninka @monik76 @plostice @janab78 @petra2204 @itka @evikule @karot @gucci a ostatní maminky, těhulky 🙂

Mohly byste se podělit o své zkušenosti s Bolestmi kyčlí do naší Wiki knihovničky Modrého Koníka, kterou si tady s maminkami společně tvoříme? 🙂

Tím, že svou zkušenost vložíte do https://www.modrykonik.cz/bolest-kycle/ pomůžete ostatním těhulkám, které to právě řeší a na MK hledají Vaše cenné rady, tipy, zkušenosti.
Co Vám pomohlo? Jaký měly bolesti průběh? Co jste na bolest vyzkoušely? atd.

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den! 🙂
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

johanka111
5. únor 2014

Já měla a mám to samé. Jsem 4 roky po druhém porodu a někdy prostě bolestí nskoro nechodím.☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru