Bolesti po porodu v okolí pochvy. Mám "vnitřní modřinu"?

dukie
9. pro 2011

Zdravím všechny maminky 🙂 ...

Od porodu mě strašlivě bolí okolí pochvy - jako kdyby pod velkými stydkými pysky směrem dovnitř... a i směrem ke konečníku. Přijde mi, jakobych tam měla nějaké otlaky nebo tak něco. Po porodu jsem "tam dole" měla modřinu, ale ta už zmizela. Je možné, že by to bylo způsobeno nějakou "vnitřní modřinou" nebo tak něco? Jak se malej tlačil ven?

Paradoxně to nejvíc bolí když stojím nebo když si sednu na záchod. Když si sednu normálně na židli, postel nebo rukou na toto místo zvenku zatlačím, bolest v tu chvíli poleví. Napadlo mě i to, jestli to není povoleným svalstvem pánevního dna, že jako bolí, když nese tlak těla... pravidelně na pánevní dno cvičím, ale nemám pocit, že by to na tohle mělo vliv.

Znáte to některá? Čím je to způsobeno? Dá se s tím něco dělat nebo to odezní prostě samo? ... pak se ptám, za jak dlouho se můžu těšit? 😀

camelinka
9. pro 2011

Zdravím 🙂 , jste velice brzo po porodu, tak neni divu ze mate nejake boleni. Me kuprikladu boli jeste ted cela panev a asi mesic po porodu me dole bolelo uuuplne vsechno,chce to trpelivost, bude cimdal lepsi 😉

coxa
9. pro 2011

Myslím, že takhle kraťounce po porodu může bolet cokoliv, hodně nebo málo, pravidelně nebo ne. Asi to šestinedělí není jen tak pro nic za nic. 😉

pelenka
9. pro 2011

V tom čase, který vy máte od porodu, já jsem teprve vyfukovala kruh, do té doby jsem i na něm usedala se slzama v očích, takže bych to vůůbec neřešila zatím🙂

vlci_mak
30. srp 2013

Ahojky, sice už to pro Tebe dávno není aktuální, ale já měla teď úplně přesně stejný problém... Při porodu se mi udělal hematom, bolelo to jak čert, obrovská boule. Už v porodnici se trochu vstřebal, ale po návratu domů jsem myslela, že se zblázním, jak mě začal bolet celý spodek - přesně jak popisuješ. Nejhorší to bylo večer, po celém dni, kdy jsem musela sedět, chodit a stát, při ležení to trochu polevilo, ráno dobrý, ale při námaze na nohách znovu brutus. Přešlo to cca po třech týdnech, naštěstí! 😀

alejiro2013
17. bře 2014

Ahojky, chtěla by jsem se zeptat a požádat o radu. Jsem 3 měsíce po porodu, porod jsem měla přirozený bez komplikací. Asi tak po 6nedělí jsem začala mít bolest pochvy ale spíš takovou jako kdyby mě tam někdo nakopnul nebo kdyby jsem jí měla namoženou. Ale přes den když sedím nebo něco dělá tak je to v pohodě nic necítím ale jakmile si jdu lehnou tak taky dobrý ale po pár hodinách co spím mě to vzbudí nesnesitelnou bolestí, musím si sednout nebo vstát a chodit, nekdy to po chvilce přejde ale někdy zase ne. Už nevím co s tím mám dělatbudí mě to každej večer několikrát, tak pokud máte někdo zkušenosti prosím o radu. Děkuji 😒 😒 😒 😒 😖

miskarda
4. kvě 2017

@dukie
Dobrý den, mám stejné potíže jako popisujete vy. Můžu se zeptat jak a případně za jak dlouho se váš problém vyřešil? Děkuju moc!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru