Bolesti v tříslech 2 měsíce po porodu. Máte zkušenost?

savev
4. led 2009

Ahoj,
předem se omlouvám, pokud tu už takové téma je, ale bohužel jsem nenašla.
Mám necelé 2 měsíce do porodu a začali mě hodně bolet třísla a stydká spona tak, že mi to vystřeluje až do noh. Chodit mi činí potíže, pouze se jen tak šourám a v noci se nemůžu otočit ze strany na stranu. Je to velice ne nepříjemné, ale bolestivé.
Můj doktor mi na to odpověděl svou obvyklou frázi a to: "To je v těhotenství normální."
Nemáte s tím některá zkušenosti? Nemáte nějakou radu jak se toho zbavit?
Díky moc.

campi
4. led 2009

savev: ja mam tuhle bolest trochu jinde (v miste, kde zacinaji vnitrni stehna v rozkroku), ale myslim, ze by to mohla byt priprava na porod - roztahuji se slachy, cele to povoluje. Ma tvoje mimco hlavicku hodne dole?

Myslim, ze na to nic nepomaha. Mne se to zhorsuje, kdyz hodne chodim, tak mam potom celou tu oblast namozenou, ale kdyz si na ty svaly zvenku zatlacim, tak citim, ze to neboli. Zacalo se to objevovat uz na zacatku 7. mesice.

savev
autor
4. led 2009

Campi díky za odpověď. Je to tak jak píšeš. Miminko je hodně dole a když chodím tak jsem pak zralá na čagan. Ty máš tu výhodu, že tě to za 3 týdny přejde. 🙂 Mě až za osm. ☹ tak díky

campi
4. led 2009

savev: neboj, taky ti to utece, nemuze to byt horsi nez bolest pri porodu 😉. Vcera jsme byli na hodinove prochajde, doma jsem se belhala jako starenka a manzel se ptal, jestli myslim, ze se po porodu zbavim té kachní chůze.. No, prostě miláček.

krijin
4. led 2009

mě na to pomáhá vana teplý vody, jak se to prohřeje, tak ta bolest poleví. Ale ve 32tt bych to asi neriskovala, aby z toho nebyl porod 😉

usounek25
4. led 2009

Ahoj, mám stejný problém jak píše campi. Když déle chodím, tak se také objeví tato bolest. Minulý týden jsme byli na trochu delší vycházce a pak jsme jeli ke kamošce na návštěvu. Nemohla jsem pomale chodit, připadala jsem si jako důchodkyně a nechápala co se děje. Asi se ale opravdu roztahují nějaké vazy a vůbec celkově pánev, aspoň si teda myslím, protože jinak nevím co by to mohlo být. Bohužel mi na to pomáhá jedině klid. Takže teď už na denní procházky nechodím, spíš jen obden a na kratší vzdálenost a to se stejně kolíbám jako kačenka 😀 Uff, už aby jsme to měli za sebou.

savev
autor
5. led 2009

Dobré ránko. Tak jsem si včera vlezla do sprchy a třísla jsem si sprchovala teplou vodou a ta hnusná bolest polevila a dnes ráno už cítím jen jakoby namožené. Tak to příště budu řešit asi tak. Bohužel to nemívám po chození ale z ničeho nic. A asi taky pomohlo, že se miminko posunulo trošku výš. Dalo si říct po dolmlouvání.
Díky za rady a snad to taky někomu pomůže.

campi
5. led 2009

"V důsledku zvětšování břicha a prsů dochází u těhotných k posunu těžiště těla směrem dopředu. K udržení rovnováhy musí proto těhotná žena zaklánět trup dozadu, přičemž dochází ke zvětšování prohnutí v oblasti bederní páteře (tzv. bederní lordózy). Následkem toho se dostavují typické bolesti páteře v bederní a křížové oblasti a také v kyčelních kloubech. Fyziologické uvolnění kloubů způsobuje tzv. "kačení chůzi těhotných". Mírná pohyblivost kostí stydkých, potřebná pro zdárný průběh porodu, může být příčinou nejisté chůze těhotných. Nejistota chůze může být zhoršena objemným bříškem, které brání těhotné kontrolovat zrakem terén, po kterém se pohybuje."

veruska007
6. led 2009

Ahojte,ja jsem ve 29.tt a vcera rano jsem utikala na tramvaj a od te doby me taky poradne boli stydka kost a jakoby za ni. Byla jsem z toho uplne vyplasena, skoro nemuzu chodit, vecer jsme sli z divadla a uplne se mi bolesti podlamovaly nohy... Tak to jsem rada, ze nejsem sama a ze je to normalni. I kdyz taky to jeste mohlo pockat. My jeste chteli zajet na ples! 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru