Bolesti zad v šestinedělí, měla jste to některá?

maarika
3. črc 2012

Ahoj holky,chtěla jsem se zeptat,dneska jsem přesně měsíc po porodu.Vše proběhlo v pořádku,bez problému.Po porodu jsem krvácela cca 14 dní a pak 14 špinění,teď už jsem čistá,takže jsem ráda.Ale docela mě teď překvapilo,že mě začali bolet záda v kříži.Není to nijak obrovská bolest,ale je to dost nepříjemné.Je to tak nepříjemné,že ani nemůžu poznat,zda mě bolý záda,nebo podbříšek.Ale jsou to asi záda,pač stačí,když se protáhnu,nebo když si lehnu a natáhnu se a přejde to.Chtěla jsem se zeptat,zda to máte,nebo jste některá měla taky a co můžu udělat proto,aby to přešlo???

caricia1
3. črc 2012

@maarika Ahoj,podobné bolesti mám taky,nejsou tak silné aby se to nedalo vydržet ale bolí to.Známá zdravotnice mi řekla,že to je pravděpodobně tím,jak mi vyvolávali porod.ŽE to prostě víc bolí.Jsem taky měsíc po porodu,tak počkám už,za chvili půjdu na gyndu na KO. 🙂

vanule
3. črc 2012

@maarika mám něco podobného, porod před více jak měsícem (akutní císař) očistky asi týden, pak špinění ,úderem konce šestinedělí klid. Ale poslední týden mě docela bolí záda v kříži (hlavně večer po celém tom dnu, ale stačilo se natáhnout) před těhu to byla předzvěst mrchy a zřejmě v tom pokračuji i po porodu dnes špinění, nejpozději zítra je tu MS ☹ ☹

maarika
autor
3. črc 2012

@caricia1 aha,no,já porad vyvolávaný neměla,takže tě taky bolý záda až tam uplně dole????Mám strach totiž,aby mi něco nezůstalo v děloze...:( Ale nevím,jak bych to já mohla poznat,asi nijak,co??? :(

caricia1
3. črc 2012

@maarika pžřesně jak popisuješ,ale právě i břicho,nevím,myslela jsem jestli třeba neovuluju nebo tak něco,ale plně kojím tak nevím....Asi se to pozná až na UTZ..Nevím no 😒

vanule
3. črc 2012

@maarika
@caricia1 víte jak já byla ráda, že už jdu na KO po šestinedělí. Během 14dnů v nemocnici mi kontrolovali jizvu celkem 2x což mi příjde docela málo, po vytáhnutí stehů při sednutí na židli mi něco tam tak ruplo, bála jsem se jestli není něco špatně, ale dr to nějak nezajímalo 😠

maarika
autor
3. črc 2012

ježiš,já se fakt bojím.Jako mě břicho jako nebolý,ale jde o to,že když začnou bolet ty záda,tak nevím,zda to je od zad,nebo od podbříšku.Budu doufat,že to je od zad.... ☹

caricia1
3. črc 2012

@vanule co?Ty jo,to je děs!! Mě se taky uleví až půjdu na KO,příští týden se musim obj.Tak jsem ráda,ale moje gyndr nemá UTZ,tak jen doufám že mě někam pošle,že to nebude jen pohmatem 😒

veroussek
3. črc 2012

Holky klid, porod sám o sobě je dost velkej zásah do organismu, bude chvíli trvat, než se všechny svaly a kosti vrátí do původního stavu. Před porodem se dole v pánvi rozestupují kosti a svaly ochabují, aby miminko mohlo projít porodními cestami a teď se to zase vrací zpět. Jestli vás bolí i břicho, tak to se zavinuje děloha...

micmal
30. čer 2014

Ahoj, už je to stará diskuze, ale nikde jinde jsem podobný dotaz nenašla..jsem teď taky měsíc po porodu a začal mě v kříží bolet, ale není to přesně nic, co se nedá vydržet, ale je to trvalý celý den a občas mi píchne právě i do podbřišku či břicha jako takového...doteď to po porodu nebylo. Mám strach, abych něco nezanedbala, na ko jdu až za 14 dní. Jak to u vás všech dopadlo? Přešlo to časem? Díky jestli se najde nějaká odpověď...

micmal
1. srp 2014

Tak to samo přešlo nakonec 🙂

gepe
1. srp 2014

@micmal no vidis 🙂 me po porodu chvili bolely zada, pak chvili kolena. Stydka spona se pri blbym pohybu ozve doted obcas, ale vypada to, ze uz to bude ok. A to jsem rodila vloni v polovine srpna planovanou sekci.
Ono se telo jen musi samo sesbirat a srovnat z te zateze. Pokud to teda nejsou extrem neustavajici bolesti, to uz nemusi mit souvztaznost k porodu 🙂

micmal
2. srp 2014

ty jo stydka spona to je taky chuťovka, to mám taky....a ještě teda mám teď chřipku a když pšíkám, mám pocit, že jsem včera hrozně posilovala :D jak mě bolí všecky svalíky

maarika
autor
1. črc 2015

vše bylo OK 🙂 teď jsem opět měsíc po porodu a zase to bolí, tak se modlím, aby i na další kontole po šestineděli bylo vše v pořádku ....

filajka1
1. črc 2015

@maarika mela jsem to taky, dala jsem si to do souvislosti s tim, jak se pred porodem a porodem samotnym rozvolnovalo pojivo a pripravovaly por. cesty, tak ze to melo za nasledek i bolesti v zadech.. a pak to preslo, ale trvalo to tak 2 mesice,a to na bolesti zad nijak netrpim jindy..

luciashek
14. črc 2015

Ahojky, snad to tu nějak obnovím. Takže to je normální? Jsem dva a půl týdne po porodu a přijdu si jako zmlácená. Bolí mě šíleně v kříži, sem tam píchne v podbřišku a k večeru to bolí až do kolenou. Není to nějaká velká bolest, ale mám strach, aby to nebylo něco vážného, protože můj doktor má celý srpen dovolenou a nemá zástup (soukr.) a jsem objednaná na kontrolu až v polovině září. Takže nemám hysterčit? 🙂

mamka183
3. čer 2016

Zdravím, celou dobu od porodu (skoro 4 měsíce) mě každé ráno neskutečně bolí v kříži, že se musím pomalu rozhýbávat a modlím se, aby mi tam něco nekřuplo nebo se neskříplo. To bych pak ani nebyla schopná zvednout mimi z postýlky a normálně fungovat. PŘED PORODEM ŽÁDNÉ PROBLÉMY NEBYLY. A přes den taky bez problémů, i večer uléhám bez bolestí. Prostě jen to ráno je problém! znáte to taky??? a přejde to někdy? díky

luciashek
3. čer 2016

@mamka183 Znám to moc dobře, pak to přeslo, pak zase začalo, pak zase přešlo. Doktorka mi na to řekla jen, že mám cvičit...

dc2015
3. čer 2016

Nečetla jsem celou diskuzi. Já jsem po porodu na záda trpěla taky, pomohla masáž... Chodím cca jednou za 3 týdny a mám klid. Doporučuji vyzkoušet dobrou masérku/maséra.

kuliseks
3. čer 2016

Mě to taky takhle bolelo docela dlouho po porodu. Ale přičítala jsem to epidurálu.

meyryen
3. čer 2016

Po porodu jsem se nemohla ani otočit v posteli, pomohla elektroléčba, ale ani 16 mes. po porodu to není ok a nedělám si iluze, že ještě někdy bude....

verlis1
3. čer 2016

Holky, nechci vas strasit, ale ja budu koncem cervence 2 roky po porodu a zada me boli stale :/ Je to z toho noseni a neustalyho zvedani 😖

kristynahn
3. čer 2016

Holky je to oslabením břišních svalů v těhotenství. Mě to bolelo taky hrozně, připadala jsem si jako důchodce. Po skončení šestinedělí mě začalo dokonce bolet břicho jako by měla přijít ms, gynekoložka řekla, že to je od zad a měla pravdu. Je potřeba cvičit a posilovat svaly pánevního dna a hluboké břišní svlastvo (ne sedy-lehy a tento typ cviků) a bude líp. Já cvičím každý den a opravdu je to poznat+ krásně mizne ta hnusná povislá věc, co jsem měla po porodu na břiše 🙂

luciashek
3. čer 2016

@kristynahn A jaké cviky? Prosiiiim radu 🙂))

kristynahn
3. čer 2016

jé já jsem dostala od doktorky takový leták co mám cvičit, těžko se to popisuje, ale zkusím to nafotit a hodit sem fotky

luciashek
3. čer 2016

@kristynahn super, děkuju 🙂))

kristynahn
19. čer 2016

@luciashek Tak konečně jsem se k tomu dostala, ale nevím jaká bude kvalita

patecek
30. črc 2016

Zdravim ve spolek 😉 dnes jsem prijela z porodnice,neplanovana sekce a straslive me zacalo bolet v zadech,mezi lopatkama a ,,bucky,, vzala jsem paralen,ale nic moc :-\ a mel jste nekdo paleni jakoby uvnitr bricha?a jak dlouho to vsechno tak boli,myslim zakaslani,smrkani atd? Na bolest mam teda cipky,ale... poradite prosiiim?diky moc 😉

emmaricht
11. zář 2016
Uživatel emmaricht je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od emmaricht.

Jojo mela, snazimse cvicit a kdyz je nejhur tak pouziju pristoj co mame doma, ale prasky neberu!

smetttanov
13. říj 2016

Me pomohla vymena bot, poradila mi to kamaradka

carolisa
24. říj 2016

mě boleli záda jen v těhotenství.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru