Bolestivá hráz po porodu. Znáte zaručený prostředek?

pomfrita
26. zář 2007

Ahoj holky, můžete mi, prosím, poradit? Jsem 5 dní po porodu a hráz mě bolí natolik, že se nemůžu ani posadit... ☹
Jestli máte zkušenost s nějakým zaručeným prostředkem na zahojení, poraďte...
Díky moc, Martina

kajule
26. zář 2007

Ahoj, tak já se taky nemohla ani posadit jenom s pomocí nafukovacího kruhu. Pomáhala mi akorát chladná sprcha a mastička Heparoid, kterou mi už v porodnici napsala doktorka.

pomfrita
autor
26. zář 2007

jojo, kruh i sprcha jsou dobrý...
a ta mast je na recept?
ještě otázečka:kdy se to zlepšilo a jak jsi na tom teď?
díky 😉

kajule
26. zář 2007

Pomfrita, trvalo to asi týden pak už jsem se mohla posadit a jakžtakž jsem i chodila, i když to ještě trochu bylo cítit. Nevím jestli je ta mastička na recept, mně ji dali v porodnici.
Teď už je to ale v pohodě a ta jizvička není skoro ani vidět. 😉

kajule
26. zář 2007

Neboj, to přejde. 😉 Já už jsem si taky myslela, že to bude do nekonečna. Jenže mě možná ani tolik nebolelo přímo to šití, ale spíš ta modřina, co se mi tam po něm udělala. 😝

pomfrita
autor
26. zář 2007

týden je skoro za mnou, tak jsem zvědavá... 🙂
a ještě mám jednu choulostivou otázečku: určitě jsi byla po šestinedělí na kontrole u svého gynekologa. Mohla bys mi napsat, jak to tam probíhalo? Co Ti všechno dělali? Já mám hrůzu z toho, že mě budou vnitřně vyšetřovat 😨 😨 😨 😨

kristi
26. zář 2007

obklad z dubove kury, to pry pomaha, mne ho davali v porodnici - dub. kuru nechas vylouhovat, nalejes na vlozku a prilozis

pomfrita
autor
26. zář 2007

jé, teprve teď jsem si přečetla o té modřině - to tě šili tak necitlivě? Já ani nevím, jestli tam mám modřinu, kolik štichů...prostě nic...bojím se tam podívat, natož šáhnout 😀

kajule
26. zář 2007

Pomfrito, nešili mě vůbec necitlivě. Já to vůbec necítila, ta modřina se mi tam objevila, jak mi začali praskat ty stehy.
Na kontrole po šestinedělí jsem samozřejmě byla. Vnitřně mě vyšetřil, to se musí, ale bylo to v pohodě, pže o hrázi už jsem ani nevěděla. 😉 Pak se mě ptal na mimi jesti je zdravé, jestli kojím a jesti chci napsat HA. A objednal mě na nějaký stěry kvůli rakovině děložního čípku, ale to se taky dělá běžně.

vitaka
26. zář 2007

pomfrito, buď ráda, že jsi rodila normálně...já rodila 20h...a nakonec císař, bylo to v květnu....a do teď mám bolavé břicho s 20cm jizvou....drž se, a opravdu buď vděčná za to, že vám to šlo "normálním způsobem" a žádné násilné zásahy... (i když v našem případě díky za to, jinak tu možná nejsem ani já, no a malý určitě).

hodně zdraví tobě i miminku.

petraluk
26. zář 2007

Ahoj taky pomáhají obklady z řepíku, to zas řekli v porodnici mě. 🙂 Pomfri neboj, já sem nastřihlá až po zadek a sedla jsem si až 12 dní po porodu. V pondělí jsem byla na gyndě po šestinedělí a dělali mě cytologii a musim přiznat, že když tam dala ty zrcadla tak to docela slušně bolelo, ale asi to není nic výjmečnýho, protože mě na to mudra předem upozornila, že se to může stát. 🙂

michaelac
26. zář 2007

ahoj, můžu doporučit Tamtum Rosa, je to určené na oplachy a je to fakt super. Poradili mi to v porodnici a po dvou dnech jsem byla v klidu. 10sáčků stojí něco kolem 200kč, ale stojí to za to.

karotky
27. zář 2007

Ahojky!
Mě se šití dost blbě hojilo už v porodnici a polejvali mi to tam tinktůrou.Pak mi doporučily Tamtum Rosa,ale nakonec jsem si koupila mast z dubové kůry a masíruju si to ještě teď,protože(sice je to už zahojené)to mám trochu zatvrdlé.Normálně jsem se posadila až po 2.měsících. 😀
Jinak jsem seděla jen na půlce zadnice. 😅

shatee
19. kvě 2022

@pomfrita 🌸 mě pomohly šicí bylinky a sprcha po každém vylučování

elesse
19. kvě 2022

Sprcha, vetrani a super bylo ledove chlazeni, uz v porodnici mi davali zamrazenou vodu v kondomu, pak jsem si mrazila chvilku i doma🙂 jen ten jeden sity steh me “tahnul” jeste rok po porodu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru