Bolestivý sex po porodu. Chtěla bych znát vaše názory

veruss7
31. črc 2011

Mohla bych znát Vaše názory na sex po porodu?Mám od porodu skoro 3 měsíce a pořád to ukrutně při styku bolí.Byl nástřih hráze.Bojím se, že už to nikdy nepůjde jako dřív 🙂

usounek25
31. črc 2011

ahoj, no my měli podobný problém, sice ty bolesti nebyly nijak ukrutné a jen při některých polohách, ale prostě to bylo nepříjemné. Když jsem se na to ptala svého dr., tak mi řekl, že je možné že mě při porodu více sešili a že to teď při styku ,,táhne". Já teda neměla nástřih hráze, ale jak se malý dral ven, tak mě trošku potrhal, takže jsem pár stehů měla. Bylo mě doporučeno, že kdyby to zlobilo více nebo mě to prostě vadilo, tak se to dá malou operací upravit, prostě tě asi znovu nastřihnou v těch místech, kde to táhne a už to tak nezašijí nebo jak to mám laicky vysvětlit 🙂 . Ale nevím jestli je to i tvůj případ? Byla jsi na kontrole u svého dr.?

petrakm
31. črc 2011

@veruss7
Ahoj zažila jsem obdobu u svého 1..byla jsem hodne nastrizena,dr mne sil snad hodinu!!strašná bolest pri styku mne donutila znovu na gyn a dr mi řekl,ze mi vyvěra ven sliznice,nějak se to nezhojilo ,tak jsem šla na reoperaci kolem toho 3.mes..a pak uz v poho🙂)Mas tam nejaky problém s hojenim,muj dr mi řekl,ze to nema uz vůbec po takové době byt neprijemne natoz bolestive

mirisek81
1. srp 2011

Také jsem měla podobný problém. Při porodu u mne nestihli udělat nástřih hráze a bohužel došlo k protržení. Vcelku velkému. Po více jak 3 měsících jsem byla na gyndě s tím, že cítím velkou bolest při styku. Gynekolog mne prohlédl a pouze konstatoval, že mne velmi krásně sešili a doporučuje mi s manželem více sexu.Doslova řekl, že by jsme to měli rozjezdit. S odstupem času můžu říct že se to období horko těžko dalo překousnout ale ted jsem maximálně spokojená. Vše se vrátilo do normálu. Kdyby udělali při šití horší práci, třeba bych už potom neměla ze sexu vůbec nic. Držím palce, ať to není nic závažnějšího.

anieanne
1. srp 2011

Taky jsem to měla, pár měsíců po porodu byl začátek sexu, než s to dole zvyklo, byl krutej. A i teď, skoro rok po porodu, to dole čas od času trochu zabolí, ale s prvními měsíci se to nedá srovnávat...

dendasek
1. srp 2011

Ahojky holky... rodila jsem cisarem a taky me to boli pri sexu..ne jizva, ale nekde uvnitr..je to normalni? 😕

alamo
1. srp 2011

Ahoj, mela jsem podobny problem, po nastrihu a sesiti mi prislo, ze jsem desne uzka - ze uz se tam nikdy nic nevejde. Sex byl prvnich par mesicu krusny - kazdy centimetr, o ktery to slo vic dovnitr, byl sileny uspech. A citila jsem jizvu. Kdyby bylo jenom na me, tak se sexu do smrti vzdam, ale kvuli manzelovi jsem se to snazila vyresit a zasla za gynekologem. Rekl mi, ze to mam krasne zahojene a fyziologicky zadny problem neni a ze je to mozna psychicky stres. Pry si mam dat sklenicku vina, dobre se naladit a zkouset a zkouset. No mel pravdu - jakmile mi rekl, ze tam zadny problem neni, tak jsem se vic uvolnila. Jo a jeste se to hodne zlepsilo po uplnem ukonceni kojeni - asi hormonalni zmena, pak uz byla i chut.

dana3262
1. srp 2011

Me to bylo neprijemne (trochu bolelo) az do asi 11.m po porodu. Pak ale v pohode.

reruna
1. srp 2011

@dendasek mě to taky bolelo po císaři uvnitř, dr. říkal, že je to normální, během těhu se mění poměry v malé pánvi, takže to chce čas, až se to zase dá do pořádku, po obou porodech to u mě trvalo asi 5 měsíců, to je asi hodně individuální. negativně taky působí kojení - není chu´t a sliznice jsou suché, navíc únava a spol. dejte tomu čas...

dendasek
1. srp 2011

@reruna: dekuju za uklidneni, uz jsem se chystaka prave k Dr. protoze se mi to ani trosku nelibi..prijde mi jako bych byla pokazde panna.. 😅 ale snas to bude jak ty rikas...kojim..tak to tomu asi taky neprida.

biibaa
1. srp 2011

Ahoj, mě teda nenastřihli, ale trochu jsem se trhla a při sexu tu jizvu cítím, ale není to nic tragickýho... A jak píše mirisek81- rozjezdit- ona ta jizva časem změkne a nebude to tak nepříjemný. V podstatě když to bude "mimo provoz" tak se to lepšit nebude... Chce to ze začátku překonat a event.i používat lubrikant...

jop
1. srp 2011

ahoj, já jsem byla nastřižená jen trochu, přesto mě sex po porodu bolel, první 3 měsíce dost v některých polohách, pak se to zlepšovalo a úplné "vyléčení" přišlo po roce "tréninku" 😉

veruss7
autor
1. srp 2011

@usounek25 Ahoj,děkuju za odpověd.U MUDr. jsem byla 7 t po porodu, prý bolí vnitřní šití.Tak me asi bude fakt čekat ta malá operace ☹ .Hodně to totiž bolí v jednom místě, a tak vždycky skončíme hned na začátku.Fakt to nejde.

luckamb
1. srp 2011

@veruss7 NEboj, mě to trvalo 10 měsíců, než se to srovnalo úplně do normálu. do té doby jen s lubrigačním gelem a to šlo.

veruss7
autor
1. srp 2011

Díky za uklidnění,budem prostě zkoušet a zkoušet.Ale takové jako před porodem to asi nikdy nebude 🙂
Neexistuje nějaká mast či olej na tu vnitřní jizvu,aby to aspon o trochu mín tahlo?

jop
1. srp 2011

@veruss7 není důvod, aby to nebylo jak před porodem! Já jsem 19 měsíců po porodu a i když to první měsíce bylo hodně nepříjemné, tak se to srovnalo. Neboj.

veruska007
1. srp 2011

Tak mě hodně bolela jizva v místě nástřihu prvních 5 měsíců, pomohlo, když na to šel manžel pomalu, vyčkal v poloze, jak to začalo bolet... ono to pak zase přestalo a mohl pokračovat 😉. Po půl roce už to bylo v pohodě. Akorát teda když mám tanga, tak mě to bolí doteď 😖 . Hm, už se těším na sex po dalším porodu... 😝 .

Jinak kámošky, co rodily císařem, měly taky problém se sexem - je to nedostatečným zvhlčením vevnitř kvůli hormonálním změnám při kojení. Pomůže lubrikační gel 😉

malaletajicimyska
7. srp 2012

Ahoj damy,
musim se pridat k dotazu ac zde pisete, ze je treba to rozjezdit mam vsak maly problem neni jak. Jsem ctyri mesice po porodu, chut by byla a to velka, vlhka jsem vic nez moc ale nejde to z deseti pokusu se do mne partner dostal pouze dvakrat a neslo o posledni pokusy cili nejde o zlepseni a kdyz uz se dostal tak jsem pote krvacela....ne nijak moc ale i tak mi to spis rika, ze to v poradku neni, ac mi gynekolozka po sestinedeli rikala, ze jsem krasne zhojena. Psychicke po porodu mi prijde ze je to nesmysl mela jsem krasny porod a nejhorsi na nem bylo nasledne siti nastrihu. 😒 Uz jsem z toho unavena clovek se chce milovat ze temer leze po strope a nic z toho nakonec neni....myslite, ze by pomohla ta reoperace? A nevite jak je to potom s pristim tehotenstvim a porodem?

malaletajicimyska
7. srp 2012

Pro doplneni mne zacatek sexu vzdy s pritelem trochu bolel ma veliky penis a ja jsem hodne uzka, jeste jsme se smali jak to po porodu bude lepsi, ze me maly trochu vytaha a uz to nebude pokazde jako poprve. Ale popravde rvat ho tam pres slzy ani jeden nechceme ☹

jennyska
14. říj 2013

Ahoj Maminky 🙂

Mohu Vás oslovit v souvislosti s tématem, které zde probíráte a naší Wiki knihovničkou Modrého koníka, kam si vedle základních informací o daném tématu píšeme se všema maminkama i zkušenosti s ním? 🙂 Když jsou tyto zkušenosti ve Wiki Modrého koníka, je to daleko přehlednější než fórum, protože se dá vše rychle a přehledně dohledat...

Jde o to napsat svou vlastní zkušenost se sexem po porodu zde: https://www.modrykonik.cz/sex-po-porodu , kterou tak určitě pomůžete ostatním maminkám, které mají dotazy hlavně ohledně zkušeností apod. Zabere to minutku a pomůže drtivé většině žen...

Děkuji Vám a přeji krásný den! 🙂
Janča

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru