Bolestivý sex po porodu, poddá se to samo?

agne
2. led 2014

Ahoj, mám dotaz. Po půl roce od porodu se mi vrací chuť na sex. Manžel je a byl trpělivý, netlačí na mě. Vzrušuje mě, hladí mě. V ničem takovým problém není. (Jenom nemůžu sledovat chůvičku 😀 ). No, jenže mě to prostě bolí, i když na to jdeme pomalu a něžně... I přes lubrikační gel... Už si připadám pomalu jako kdybychom byli spolubydlící... Jak z toho ven... 😅 Podá se to samo nebo může být někde problém. Porod už jsem strávila a připadám si žensky a atraktivně... (Jo, až na to, že v teplácích, na sebe čas skoro nemám, ale která máma to nezná...). Na kontrole po šestinedělí jsem byla v pořádku.... Nevím koho se mám zeptat jestli je to normální a chce to zkoušet... Je to hodně choulostivý a intimní, tak se ptám takhle... Díky za rady, zkušenosti, tipy... 😎

betelgeuzz
2. led 2014

mě sex bolel, dokud jsem kojila. Při prvním porodu jsem byla trochu šitá, nejdřív jsem si myslela, že mě bolí jizva, ale pak už to bylo dlouho. Od známé vím, že ji sex bolel, i když obě děti rodila císařem. Po odstavení to odeznělo. To samé se opakovalo po druhém porodu, když jsem šitá nebyla.

gwennie
2. led 2014

Ahoj, mám podobnou zkušenost jako kolegyně výše... Během kojení je sliznice hodně suchá a méně pružná, proto to někdy působí jako bolest. Každopádně rada, co mi hodně pomohla - zkus překonat prvních pár minut nepříjemných pocitů, jakmile se to trochu "rozhýbe", bolest se dost eliminuje, a ke konci aktu už je minimální. A taky si vyber polohu, kterou máš nejradši. Hodně lubrikantu to chce. Zkus si předtím pustit nějaký lechtivý film, ať se navnadíš už předem, zní to jako blbost pro puberťáky, ale v téhle situaci celkem pomáhá

granda
2. led 2014

ahoj, taky jsem měla stejný problém, ale chce to čas... srovnání těla se počítá na stejnou dobu jako těhotenství,,, tak to chce čas...nic jiného..

terinda
2. led 2014

Pomohl alkohol 😉

lucavka
2. led 2014

Ahojky holky, Já mám podezření jestli tohle bolení není z nějakého nedostatku hormonů nebo tak. Protože poprvé jsem rodila císařem a milování mě bolelo do té doby, než sem dostala zpátky svojí původní antikoncepci... Uvidím jaké to bude v létě po druhém porodu...

agne
autor
2. led 2014

Aha, to mě nenapadlo, že to může být kojením ☹ . Kojím o sto šest a kojit ještě docela dlouho chci 😵 . Já si myslela jak si po šestinedělí začnu užívat, protože během těhu jsme jaksi pauzovali, ale realita je jaksi jiná... Ne jak z telenovely. Ale za to zlatíčko to stojí... : 😝 . (HA neberu už několik let). Chci už prostě muži i sobě dopřát... Zasloužíme si to po tom všem 😉 A užít si to...

lucavka
2. led 2014

Je to tak, člověk to holt pro ty zlatíčka musí vydržet. Holt to chce asi počkat až se hormony dají do normálu...

kasparci
2. led 2014

Taky to znam:( po prvnim to byl des 8 mesicu a uplne dobry (nebo snad lepsi nez pred tehu,jak tu vetsina pise) to nebylo ani po cca15 mesicich(pak jsem uz byla tehu a zacalo se to zase horsit). Ted jsem po porodu 6,5mesice. Je to trochu lepsi nez po prvnim porodu,ale.....furt doufam,ze bude lip

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru