Břicho po císařském řezu. Máte zkušenost?

meluzina
4. bře 2012

ahoj holky, chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s břichem po císařském řezu ?? Zítra to bude 14 dní co jsem císařem porodila a stále mám bříško ... po normálním porodu spadne cca do 10 dnů .. nemáte tušení jak je to u císaře, případně nějaké rady jak tomu pomoct ? děkuji

llluckaaa
4. bře 2012

Mně přijde, že mi břicho zůstalo i rok po sekci. Není moc veliké, ale je tam 😒

crca
4. bře 2012

@meluzina Nechci tě děsit 😀 Jsem 3 roky sice po dvojkách,ale jsem jak v 5.měsíci 😀 O převysu ani nemluvím 😅 ,ale mám kamarádku co má taky dvojky a je jak lunt 😀 Napsali mě i rehabilitaci,začala jsem hned po 6ti nedělí,jenže se přiznám,cvičení bylo utrpení,a cvičit večer na to už jsem byla zase k.o.Trvalo mě 5 měsíců než jsem chodila bez bolestí 😒 takže asi kdybych cvičila tak to nebude takové,ale prostě se to nedalo 😒

kalo
4. bře 2012

@meluzina záleží na tom, kolik si měla (máš) na břiše tuku a jak si měla bříško posílené před otěhotněním....Když bylo silné a nezůstalo tam moc tuku, dá se pak snadno lehce docvičit...V opačném případě je to pěkná dřína (viz.srovnávám moje první a druhé těhotenství 🙂 )

kathy.skal
4. bře 2012

@meluzina Ahojky, tak mě trvalo tak sedm měsíců než se srovnalo. Ale je to trošku něco jiného, jsem po dvojčatech a ti obříci mi udělali pěknou neplechu s břišním svalstvem 😒

mery83
4. bře 2012

Ahoj jsem něco přes rok po druhém císaři a břicho mám trochu vytáhané.Ale chtělo by to cvičit.Jinak nic necítím už normálně chodím do práce.Taky jsem přibrala asi 10kg a 20 už mám dole.

michaela_2
4. bře 2012

ahoj, já jsem po císaři dva měsíce a bříško nemám žádné - je tedy pravda, že není tak pevné jako před těhotenstvím, je měkké, ale na pohled nebo z boku tam už nic není. A to jsem žádné cviky nedělala. Musím ale říct, že já jsem měla v těhotenství hodně malé bříško - týden před porodem mi jeden človíček tipoval sedmý měsíc, měla jsem málo plodovky takže to možná bylo i tím............to, že bude mít při narození malá 3,40kg mi žádný doktor ani podle ultrazvuku netipoval 🙂 🙂

Každopádně jedna známá měla po císaři bříško docela hodně a někdo jí radil hodně ležet na břiše i při spaní a tak, že se rychleji zatáhne.....

robin154
4. bře 2012

myslím, že to každej má jinak. Já jsem poměrně brzo neměla žádný břicho, ale taky nemám žádný prsa 🙂)

luucia
4. bře 2012

Myslím, že je to individuální 😉 Po první dceři jsem šla z porodnice úplně bez bříška a po druhé dcerce malinko bylo, ale spíš takový klepavej špek 😉 Začla jsem docela brzy cvičit a už je úplně plochý a pevný 😵 ale mě se nikdy tuk na břiše neukládal..spíš na bocích a madlech lásky 😠 😅

lenulab
4. bře 2012

Mně teda taky přijde, že mám dost veliké břicho i 16 měsíců po sekci 😒 "Nafouklá" jsem byla celé šestinedělí, pak to trochu splasklo.. A to co tam zůstalo se mi nelíbí, na cvičení moc nejsem.. ☹ Ale už jsem se smířila..

meluzina
autor
4. bře 2012

Holky mockrát děkuji za info ... tak to jsem zvědavá ... zatím cvičit nesmím ... to je taky na prd ... ale pořídila jsem si takovej ten stahovací pás po operacích tak snad to taky pomůže ...

apollo11
4. bře 2012

@meluzina Já třeba měla břicho brzo plochý jako dřív - bez cvičení, ale je fakt, že jsem dost štíhlá sama o sobě a i těhu bříško bylo malý. Určitě nemusí být po císaři převis 😉 (Zase mám ale vystouplou keloidní jizvu 😝 )

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru