Bříško po porodu úplně bez strií. Je tu ještě někdo?

lilourich
13. lis 2006

Ahoj holky 🙂
Už jsem se setkala s názory dost lidí, že není možné mít po těhotenství, bříško úplně v pořádku - tedy bez strií 😒 Je tu některá maminka, která se poctivě mazala ( jako já 🙂 ) a opravdu nemá žádné strie? Já ho mám zatím v pohodě, ale prý to ještě přijde ☹ Navíc už teď mám bříško, jak leckterá v devátým 😒 - takže by mě zajímalo, jestli i tak velký bříško je možný udržet bez nich. Je na to ještě nějaký jiný fígl, než se často mazat? Může mít na ty strie nějaký vliv i porod? Třeba že by to bylo O.K. a při porodu popraskalo - dokonce jsem slyšela, že někdy popraská právě až když je mimčo venku ( ale tomu nevěřím, to mi přijde jako úplná krávovina 😀 )

brunetka26
22. lis 2006

Ahoj holky..čekáme druhé dítě a moje bříško není na pohled moc hezké,ale myslím,že je to víceméně dědičné..I přesto,že jsem se mazala,popraskalo mi..Teď čekáme druhé,ale zase se mi to nějak obvzlášť nezhoršilo...a jinde nejsem popraskaná.. 😉

dracek
22. lis 2006

Ahoj holky,
já jsem si koupila od Weledy olej na strie, už si ani nepamatuju, kdy jsem začala s mazáním, ale myslím, že později až jak bříško pomaličku začlo růst. Je pravda, že jsem někdy i zapomínala a mazala jsem většinou jednou denně. Jsem pár dní po porodu a nemám jedinou jizvičku 😀 Myslím, že je hodně dáno i dědičně na elasticitě kůže, na velikosti bříška atd... anebo mi ten olejíček vážně pomohl, takže holky mažte, mažte, tím nic nepokazíte 😉

jojojo
22. lis 2006

Mažu mažu a jsem zvědavá, jak bříško pak bude vypadat. Naše mamka má břicho dost popraskaný, tak to doufám nezdědím ☹

osibisa
29. lis 2006

Ahojte. Já se mažu pravidelně a poctivě, koupu se v oleji olivovým a stejně je mám 😠

brunetka26
29. lis 2006

jojojo..osibisa:asi se pro ti těm strijím nedá nic dělat..je to především dědičné,,,mazat nebo nemazat..u prvního dítěte jsem se mazala a popraskalo mi..teď při druhém to samé...ale bývá to i často tím..jak roste bříško..

skraut
1. pro 2006

Ahoj já jsem se mazala od začátku těhotenství 2x denně (ráno a večer) a žádné strie nemám, používala jsem Elasti-Q 🙂

rketka
30. pro 2006

Ja jsem mazala od zacatku tehotenstvi a dva tydny pred porodem se mi objevily droboucke bile mrsky na brise, nejhorsi bylo, ze jsem mela pocit, ze se mi to kazdym dnem zhorsuje, uplne me palila kuze,tak jsem se pak chodila mazat snad kazde dve hodiny. Pritom jsem pribrala 11 kg, coz je v norme, ale je fakt, ze jsem mela bricho veliký, malá mela 4,3 kg a 55 cm, takze peknej macek. Nicmene ted pul roku po porodu jsou videt jen pokud se podivam opravdu z blízka.

kristi
30. pro 2006

zatim se jeste drzim a zadny strie nemam, i kdyz se ani moc nemazu, jen obcas...olejickem nebo Elastiquem, tak snad to vydrzi..

zrzecka
5. led 2007

tak ja taky mazala,a nemam zadnou 🙂 pribrala jsem 9kg a zase tak velky bricho to asi nebylo..ale mam treba na zadku strie,jeste z puberty 😉 kdyz jsem desne rychle zhubla..tak jsem se modlila abych nemela na brichu..Ty na zadku skoro nejsou videt,byly jen kdyz jsem pribrala..

leniik1
6. led 2007

Zdravím 🙂Taky jsem si řekla, že se v těhu budu poctivě mazat(bříško) a nějak jsem to doteď flákala, ale zatím se žádná mrška neobjevila a jen si přeji aby to tak zůstalo.No a zatím jsem k Vánocům dostala zpevňující krém garnier a ten elasti q, ten garnier je příjemnej dobře se vstřebá nemám ráda mastné krémy i když co se týká toho bříška, všeobecně platí, že se musí hlavně hydratovat a nemít suchou pokožku prý je fajn i dětský olejíček. 🙂 Ale někdy člověk může dělat zázraky, ale když má tenkou kůži a je to dané i geneticky nic s tím nesvede stejně.

karulka
6. led 2007

Ahojky taky mažu elastiq a zatím pohoda, moje mamka byla docela popraskaná a tak se bojím, ale fakt to asi neovlivním ☹ Ten z avonu na strie tak dobrej.

kajule
6. led 2007

Zdareček, no tak já to mazání zatím tak nějak spíš flákám. 😎 Ale musím zaklepat, že zatím se mi žádný mršky neobjevily, tak snad to tak půjde dál. 🙂

lilourich
autor
6. led 2007

No tak holky už se mi malinko objevily i nad pupíkem, a to se mažu poctivě asi tak pětkrát denně tím Elasti Q. Dokud bylo to bříško jakž tak menší tak to šlo, ale nad tím pupíkem to začalo až začátkem devátýho. Pupík se mi už skoro úplně vyrovnal s kůží a ta je tam už tak naplá, že už to prostě nezvádá. Malej je navíc už o týden a půl větší a mám i hodně plodový vody. Ani se nedívím že mi to začalo, i když málo, protože takový pupek co jsem já měla v sedmým, tak měla moje mamka, když šla rodit 😠 Takže ač jsem byla celý těhotenství poctivá, doteď jsem vypotřebovala 6 tub Elasti Q, tak jsem se jim bohužel nevyhla. V rodině to máme s elasticitou spíš dobrý, ale pokud je fakt velký pupek, tak asi nepompže nic, než jsem otěhotněla, tak jsem neměla na těle ani jedinou. Tak teď jen doufám, že už se to nějak moc nezhorší, a hlavně že se neobjeví, až malej vyleze ven, a nebo až mi na břicho bude skákat sestra.

kyri
17. únor 2007

ahoj, tak to mi vyrazilo dech, že to může naskákat i po porodu, já měla pocit, že když to dítě vyleze, a nemám ani jizvičku, tak jsem za vodou. zatím teda jsem v poho, i přesto, že jsem vždycky měla suchou kůži - a pupek mám pořádnej🙂.

mažu babylove-mama nebo weledou 2x denně a ok. hlavně si myslim, že je dobrý nepoužívat nic, v čem jsou ropné podukty, hlavně vazelína, PEG-deriváty apod. to tu kůži dost rozhodí, protože jsou to anorganické sloučeniny a ty kůže nevstřebá, spíš se pod nima dusí.
myslím, že i čistý mandlový olej pomůže dost...
(no, dám vědět, jak jsem dopadla - až splasknu😉)

girl.misel
17. únor 2007

ahoj mě se strie udělaly až kolem 34tt a to každý den mažu.sou velký a hodně fialový.když to viděla mamča tak se toho zhrozila.zatim mi pořád přibívají,tak doufám že do porodu nebudu mít pupek samou strii.myslela sem že to bude v pohodě že žádné mít nebudu a ouha. 😒

mady
17. únor 2007

Holky nestrašte já doteď nemám žádnou a modlím se ať se ani neobjeví 😀 neboť už mám popraskaný z puberty prsa, stehna, boky, lýtka a břicho a zadek ne 😀 tak snad to vydrží 😉

slonik
18. únor 2007

to já se zpočátku mazala sádlem 🙂, ale přestalo mě to bavit, a začala se mazat vším možným - dětský olej, Enja balzám.... ve 30 tt se mi udělaly pěkně fialový ošklivý potvory na stehnech a na zadečku, ve 34 i dole na břiše, ale tam nejsou tak vidět (nejsou tak tmavý a široký). Tak jsem se vrátila k tomu sádlu a zdá se mi, že po týdnu začli docela blednout a je to lepší. Uvidíme, no co, miss už stejně být nemůžu 😵

marinka
18. únor 2007

Holky, a kde se dá ten Elasti - Q dá koupit? V lékárně nebo drogérce? A kolik stojí? Myslíte, že má cenu začít mazat už teď (zítra začínám 8 tt), když bříško ještě neroste?

janinac
18. únor 2007

Marinko, stojí asi 125,- Kč. Určitě se můžeš mazat pořád...nejlepší je prevence. Jak se ti strie udělá, tak se jí už nikdy nezbavíš. Já ho kupovala v lékárně v drogérii jsem ho neviděla.

marinka
18. únor 2007

Jani, děkuju moc za odpověď! Určitě si ho hned zítra koupím a začnu s mazáním 🙂

kocurek
18. únor 2007

Ahoj maminky a tehulky, uz to mam jen za par, ale musim zaklepat, zadne strie se u me neobjevily, aspon doposud. Domnivam se, ze je to dano geneticky a taky rustem bricha. Zda roste pomalu postupne nebo najednou. Taky jsem si kladla tuto otazku, zda mazat ci nemazat a cim a nakonec jsme se rozhodla (po porade s gynekologem) pro uplne obycejnou NIVEU-krem, kterym se mazu denne cca od zacatku tehotenstvi. Je pravda, ze kuze je vlacnejsi a jak rikam, zatim, zadne strije nejsou, snad to i tak do konce tehu vydrzi.... 😉

andira
18. únor 2007

Ahoj holciny, ja se mazu organickym bio olejickem proti striim od Karl Hadek, droboulinke, skoro neviditelne strie jsem mela uz po 1. mimi a ted jak to mazu mam pocit, ze nove se nedelaji a ty stare se jeste zmensily a to jsem uz dokonce pribrala 5kg
Jinak, co se tyka toho veproveho sadla, je to tuk, ktery je naprosto nejbliz svym slozenim k lidskemu tuku, takze bych verila, ze to funguje 😉 ! Ale ja si ho dam radeji na chleba 😅

marce
19. únor 2007

Ahoj holky, ja jsem se mazala kremy proti striim - pokazde neco jineho podle toho co v dane lekarne meli. No a ani jedna se neudelala. Je-li to dano geneticky to nevim, protoze mamce se udelaly na zadku a ja nastesti nic.

yvuschka
19. únor 2007

ahojky.určitě doporučuji mazat, ale speciálním krémem, nebo olejíčkem.při prvním dítku jsem si mazala bříško nějakým obyčejným denním krémem a mám kolem pupíku nadosmrti památku.
teď jsem si pořídila olejíček od firmy Weleda(ca.300kč) v lékárně. kamarádka ho používala, je po porodu a bříško má hlaďoučké.navíc ten olejíček moc hezky voní.tak snad mi žádné další jizvičky nepřibudou.

numi
19. únor 2007

holky myslíte,že má vliv na výskyt strie i to když používáme před těhu různá tělová mléka a krémy(nemyslím přímo na strie)?Podle mě ano,pokožka je víc elastická.Co si myslíte,vy? 😉

semi
19. únor 2007

ahojky,mám dvě děti a nemam ani prasklinku,jen na prsou,těm jsem moc nedala,mazala jsem si bříško denně olejíčkem.obyčejným,krouživejma pohybama,někdy i víckrát,jak mi to přišlo pod ruku.Vykašlala bych se na drahý krémy,myslím,že je to hodně i dědičné.Přeji co nejméně mršek strii

hancaa
19. únor 2007

Podle mě promazávání může trochu pomoct, ale genetika je genetika. Moje máma a ségra mají kůži jemnou a sušší, břicho, zadek i prsa samou striji a v těhotenstvích přibraly jen 7-9kg. Kamarádka se taky bála, mazala a masírovala, opravdu poctivě a spec. krémy (Vichy, Welleda...) a strije se jí udělaly. Já jsem hodně po tátovi, pleť i kůže mastnější, mazala jsem se nepravidelně, jen když jsem měla pocit sušší kůže, používala jsem obyč. tělový mlíka, co bylo zrovna po ruce, po dvou dětech nemám nic a to jsem měla nahoře 14kg, prsa jak balóny... Asi nemá cenu se tím moc trápit, pro dobrý pocit mazat, aby, když se ty mrchy přecejen objeví, si člověk moh říct, že proti tomu aspoň něco dělal a kdyby nemazal, že by to dopadlo třeba hůř... 🙂

hanah_2002
19. únor 2007

Ahoj, já poctivě mazala. Přibrala jsem 16 kg a břicho jsem měla opravdu obrovské.Pár strií se mi udělalo na bocích (přesně tak to má i moje ségra). V den porodu jsem měla bříško krásně hladké. No a když jsem se po porodu koukla na bricho, tak jsem se nestačila divit.Je samá strie.Takže se člověk může mazat vším možným a nakonec ty potvůrky strie stejně mít bude.

lucias1
19. únor 2007

Ahojky....tak já taky přidávám do klubu.....Taky jsem poctivě mazala a vlastně ještě stále mažu a myslím si,že je opravdu jedno jak drahý krém se používá...je ti určitě o té genetice....
Je to tak 14 dní...so se mi ze dne na den udělali strie...mršky jedny...a jak říkám...mažu poctivě ☹
Prostě nám nezbývá nic jiného...než trochu tý krásy,pro ty naše miláčky objetovat 😔 😔

kristi
19. únor 2007

ja moc nemazala a nemam ani jednu...pribrala jsem 16 kg

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru