Bříško po porodu úplně bez strií. Je tu ještě někdo?

lilourich
13. lis 2006

Ahoj holky 🙂
Už jsem se setkala s názory dost lidí, že není možné mít po těhotenství, bříško úplně v pořádku - tedy bez strií 😒 Je tu některá maminka, která se poctivě mazala ( jako já 🙂 ) a opravdu nemá žádné strie? Já ho mám zatím v pohodě, ale prý to ještě přijde ☹ Navíc už teď mám bříško, jak leckterá v devátým 😒 - takže by mě zajímalo, jestli i tak velký bříško je možný udržet bez nich. Je na to ještě nějaký jiný fígl, než se často mazat? Může mít na ty strie nějaký vliv i porod? Třeba že by to bylo O.K. a při porodu popraskalo - dokonce jsem slyšela, že někdy popraská právě až když je mimčo venku ( ale tomu nevěřím, to mi přijde jako úplná krávovina 😀 )

baruna
20. zář 2009

Mazala jsem poctivě několikrát denně při obou těhu. Při prvním strie žádné, teď v druhém těhu už břicho popraskané mám 😖

spimira
20. zář 2009

Mažu poctivě každý den břicho, prsa, zadek, stehna zatím mi nic nepopraskalo a doufám, že už se nic neobjeví.

beras
29. zář 2009

😀 Já jsem těhule podruhé a na bříšku ani jinde nemám ani prasklinku. 😉Nemazala jsem ničím extra.Měla jsem krém z Dm babylove a ted mám olejíček a ještě se s ním budu mazat po porodu,protože jsem to sem tam flákala a je tam toho ještě dost. 😀 Jo a nabrala jsem 16 kg.

swatka
29. zář 2009

Ahoj tak ja mam dvě děti u první dcerky jsem se mazala poctivě kde čím a strie se objevily-ovšem jen na prsou ale hlavně je to kvůli tomu že se mi prsa zvědčili o 4 čísla 😒 jinak nemam strie nikde a u druhé dcerky jsem měla věčí strach v těhu jsem přibrala 36 kilo ale strie nejsou žádné a ani když jsem tet zhodila 32(ještě porad mam 4 navíc) tak strie žadne jen ty co mam s prvního na těch prsách.ono je to opravdu o genech elastičnosti kůže atd..a to mazání je více meně něco navíc-které ale taky pomáhá.

beras
30. zář 2009

Jo ,určitě to je o genech,protože moje mamka nemá taky ani jednu. 😉

wacinka
30. zář 2009

ahoj já taky nemám ani jednu. Máme to taky v genech, ale i tak jsem mazala Eucerinem olejem proti striím

marzim
30. zář 2009

Ahojky, já mazala krémem s DM drogerie Babylove a nemám ani jednu. A nemazala jsem poctivě každý den, občas jsem zapomněla. 🙂

katrin111
30. zář 2009

ahoj u prvni tehu jsem mela silene popraskane bricho poctive jsem se mazala ale od 7.mesice to zacalo strasne praskat nyni u druheho tehu jeste nemam cerstve strie pouze ty stare a doufam ze to tak i zustane.........ted se nemazu vubec

cernovlaska
30. zář 2009

Ahojky,já jsem mazala po každém koupání a taky olejíčkem z DM Babylove a nemám ani strii a to jsem přibrala "krásných" 29kg 😅 a určitě je to i o genech,i když moje mamina už po třetím miminku měla trošku strie kolem pupíku ☹ tak uvidíme,jak budu vypadat,až budu po druhým prckovi 😵

pospecka
1. říj 2009

Ahoj, přibrala jsem 11kg, mazala jsem kadej večer po koupání "vším co se doma našlo" (obyč.krémy a tělový mlíka) a neudělala se mi ani jedna, ale řekla bych, že je to v genech a mazání vliv nemá.

veronyk
1. říj 2009

Já bříško mazala jen občas, tak 1x týdně občas 2x. Miminko se narodí každým dnem a strie nemám žádné (snad už se neobjeví). Tak myslím, že strie hodně ovlivňují geny.

misule8
26. lis 2017

Mazala jsem opravdu poctive hned od zjišťení těhotenstvì (cca.9tt) krémem elastiq-q a uz jsem se radovala,že se mi vyhly a nekdy kolem 36tydne jsem zacala pozorovat, ze se nejspis zacinaji delat strie, pak uz byly neprehlednutelny, ale bylo jich jen par na bocich. Nejvic se jich objevilo po porodu a postupne snad pribyvaly nebo silily, ale nakonec jich je dost a dokonce i na prsou. Takze ano, ani po porodu neni vyhrano. Bohuzel

sarkoc
26. lis 2017

Nemazala jsem ani jednou a že jsem rodila by na mě asi těžko uz pár dni po porodu někdo poznal...měsíc po porodu úplně ploché bříško a hlavně pevné, bez cvičení atd...asi je to trochu dané i, nemyslím, ze mazání to může extra ovlivnit...ale každý ma neco, ka zas nikdy nezpevnim zadek a stehna a to beham a tankují x krát tydne teď už ☺

sarkoc
26. lis 2017

tancuji tam mělo být

skarma007
20. črc 2022

@lilourich mě v těhotenství narostlo obrovský břicho, lidi si mysleli, že čekám trojčata a neměla jsem vůbec žádné strie na břichu, mazala jsem se, ale kde se mi udělaly obrovské strie tak na zadku a stehnech, opravdu hodně, mám to celé popraskané, ale to až v 9. měsíci a po porodu, dle mě je to hormonama, už ve 12 letech se mi udělaly strie na zadku...Budu doufat, že opět po pár letech zmizí...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru