Bříško po porodu úplně bez strií. Je tu ještě někdo?

lilourich
13. lis 2006

Ahoj holky 🙂
Už jsem se setkala s názory dost lidí, že není možné mít po těhotenství, bříško úplně v pořádku - tedy bez strií 😒 Je tu některá maminka, která se poctivě mazala ( jako já 🙂 ) a opravdu nemá žádné strie? Já ho mám zatím v pohodě, ale prý to ještě přijde ☹ Navíc už teď mám bříško, jak leckterá v devátým 😒 - takže by mě zajímalo, jestli i tak velký bříško je možný udržet bez nich. Je na to ještě nějaký jiný fígl, než se často mazat? Může mít na ty strie nějaký vliv i porod? Třeba že by to bylo O.K. a při porodu popraskalo - dokonce jsem slyšela, že někdy popraská právě až když je mimčo venku ( ale tomu nevěřím, to mi přijde jako úplná krávovina 😀 )

milky
5. srp 2009

Ahojky, souhlasim, ze je to asi z velke miry dane geneticky. Ja jsem se behem obou tehotenstvi o svuj "bruch" nijak specialne nestarala - vecer po koupani jsem si ho mazala beznym telovym mlekem, stejne jako pred otehotnenim - a zadne strie se mi neudelaly. Pri obou tehotelstvi jsem pribrala kolem 11kg a kluci byli v normalu - 3,2kg a 3,8kg.

meleri
5. srp 2009

ahoj strií sem se strašně bála ale nemám..zato pořádnou jizvu po císaři!
ale je to podle mě o tom jak moc člověk přibere. já moc nepřibrala..teď jak kojím tak vážím víc... 😖

andykov
5. srp 2009

Moje mamka nemá a já taky ani jednu, přibrala jsem 22kg, ale břicho skoro žádné, taky se tam nic moc velkýho neschovávalo 😀

madlina
5. srp 2009

Hezký večer,nebo spíš už noc.
Byla jsem to překontrolovat a patřím k těm šťastnějším co strie nemají.V těhu jsem přibrala 14kg. a poctivě jsem mazala.Nebo jsem se aspoň snažila.

salinka
6. srp 2009

Ahoj, tak já přibrala patnác kilo, mazala jsem dvakrát za den od začátku poctivě a bříško vydrželo do devátého měsíce. Pak se ukázaly prasklinky na bokách a do porodu popraskalo bříško teda fest 😝 😔 Je to hnusný ale co nadělám no...

xzaje01
6. srp 2009

Ja mazala jen bricho a prsa, pribrala jsem 20 kg a strie jsem mela "jen" na bocich a vnitrnich stehnech. Jo a prsa mi popraskala uplne na zacatku, tam to bylo marne. Ono to ale casem vybledne, pokud nemate nekdo hodne tmavou plet. 😉

evulka25
11. srp 2009

Ahoj, já mazala od začátku a jsem bez jediné strije

jmisa
11. srp 2009

Já mazala halabala, přibrala jsem 19kg a nemám ani jednu strii.

evulebobule
11. srp 2009

já nemazala ničím a jsem bez strií.Přibrala jsem 12 kg.

andreasek82
11. srp 2009

uz jsem to tu psala, ale pisu jeste jednou.. mazala jsem se olivovym olejem, jsem bez jedine strie na brise.. pribrala jsem 9 kg 😉 ale prsa mam popraskana.. 😒 nu coz 😀

cernovlaska
11. srp 2009

já jsem mazala po každým koupání,přibrala jsem 29kg 🙄 a nemám ani jednu strii 😅 aspoň,že tak,ufffff 😀

marsulinka
12. srp 2009

Ahoj holky, já mažu poctivě několikrát denně a masíruju se a stejně se mi tenhle týden objevily první strie těsně nad pupíkem............ 😠 není to tak hrozný, ale asi to bude daný i geneticky, jsem dost hubená a mám jen to velký břicho a ač přes usilovný mazání............strie už trochu mám

romankav
12. srp 2009

Nemazala jsem ničím a strie na břiše nemám.

nadad
16. srp 2009

Já poctivě mazala olejíčkem od Welledy a strii nemám ani jednu, akorát jsem byla pořád mastná 😉

dida_tn
16. srp 2009

Ahojte, no ja som mazala poctivo a aj tak sa mi cca mesiac pred pôrodom objavili dole na podbrušku. A až neskôr som si objavila na vnútorných stenách, mám pocit, akoby sa mi objavili až pri pôrode, je to možné?
A moja mamča na brušku nič a vtedy sa skoro nemazalo, ale prsia je popraskali dosť - ale to až po pôrode.

mili84
16. srp 2009

ahoj holky, mazala jsem celé těhu, od půky 2x denně, ke konci snad 5x...a břicho mám totálně rozpraskané, i boky..takže mazání bylo uplně k ničemu 😖

pajka888
16. srp 2009

Tak já mazala snad od 2.měsíce, bříško mám bez strií, v těhu jsem přibrala 23 kg.
Říkala mě PA, že je to snad dané geneticky.

kacka.va
17. srp 2009

já mazala jednou denně, někdy vůbec, přibrala jsem v těhu 20 kg a na břiše nemám ani jednu strii, mě popraskaly ze strany stehna. Taky si myslím, že to není jen o mazání.

marci65
17. srp 2009

Ahoj, nikdy jsem bříško nemazala, mám jen jednu nepatrnou strii nad pupíkem.

lenalena
18. srp 2009

Ahoj holky, ja mazala 2-3x denne cele tehu a bricho mam popraskane uplne cele ☹ takze o mazani to bohuzel opravdu neni 😖

jezevec
18. srp 2009

ahojky, ja mazala kazdy vecer od uplneho zacatku tehu nejdrive bonelou a pak kremem z DM, byl to takovy muj ritual a strie ani jedna, moje mamina taky nemela zadne strie, myslim taky ze to bude z vetsi casti dedicne nez o mazani..

mircka
18. srp 2009

Ahojky, já si mazala od začátku těhotenství břicho, prsa, boky a zadek. Nevím co je to strie. Má matka taky neměla nic. Přikláním k názoru, že vliv má i dědičnost. Švagrová se mazala taky a strie má všude.

soanpe
18. srp 2009

he, tak moje máma strie má, moje ségra taky a já, co jsem se díky šíleným otokům vyšplhala pomalu na 100kg,což bylo asi 25kg navrch 😲 😕 😅 nemám jedinou strii a jestli jsem se namazala tak 20-30x za celý těhu. a to jen mastí míchanou v lékarně ze sluneč.oleje a glycerinu
po císaři mám jen tenolinkou linku
je to daný elasticitou kůže

hancas
20. srp 2009

já mazala od začátku tšhu každý den elastinem Q a strii má m plné bříško,kožní mi řekla že s tím se nedá nic dělat že je to elasticitou kůže a dědičné ☹ manželovi to nevadí a já jsem ráda že mám zdravé děti a na ostatní kašlu at si každej myslí co chce

jadviga
20. srp 2009

mazala jsem obyčejným krémem z DM "tak aby se neřeklo", přibrala jsem 20 kg a nemám ani jednu strii. 😵 😵

arwenka
20. srp 2009

Holky, ahoj.
Pri prvnim synovi jsem pribrala 18 kg, byla jsem jako sud - ale na celem tele , nemazala jsem se vubec a nemela jsem jediny naznak strie.
Ted jsem ve 38.tt s dvojcaty a jeste pred 14-ti dny jsem nemela vubec nic, pak mi bricho porupalo najednou. Nahore mam jen 13 kg a vsechno v brise.l

klematis
14. zář 2009

Já jsem mazala od 4. měsíce Elasti-Q a neměla jsem jedinou strii

mala_viki
14. zář 2009

já u první přibrala 22 kg a břicho, zadek, stehna i prsa mi popraskali týden před porodem a to jsem poctivě mazala. ☹
Teď mažu poctivě taky, ale zatím ani náznak nějakých nových strií... ještě pořád má kůže vůli a to už to mám za pár... tak snad se už nic neobjeví... mám jen 14 kg navíc

terry2
19. zář 2009

Před těhu i během jsem se mazala pouze po vykoupání normálním tělovým mlékem,přibrala jsem 12 kg a strie nemám vubec žádné 🙂

marmar1
19. zář 2009

Tak já jsem se mazala celkem poctivě a nikde nic,ale je fakt že jsem moc nepřibrala a pupek mi taky moc nenarostl 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru