Bříško po porodu úplně bez strií. Je tu ještě někdo?

lilourich
13. lis 2006

Ahoj holky 🙂
Už jsem se setkala s názory dost lidí, že není možné mít po těhotenství, bříško úplně v pořádku - tedy bez strií 😒 Je tu některá maminka, která se poctivě mazala ( jako já 🙂 ) a opravdu nemá žádné strie? Já ho mám zatím v pohodě, ale prý to ještě přijde ☹ Navíc už teď mám bříško, jak leckterá v devátým 😒 - takže by mě zajímalo, jestli i tak velký bříško je možný udržet bez nich. Je na to ještě nějaký jiný fígl, než se často mazat? Může mít na ty strie nějaký vliv i porod? Třeba že by to bylo O.K. a při porodu popraskalo - dokonce jsem slyšela, že někdy popraská právě až když je mimčo venku ( ale tomu nevěřím, to mi přijde jako úplná krávovina 😀 )

vkrocova
13. lis 2006

Ja jsem se poctive mazala a mazala. A dva mesice pred porodem se strie objevily. Mrsky............. ☹

jojojo
13. lis 2006

ahoj, to je dobrej dotaz, taky by mě to zajímalo. Poctivě mažu, tak jsem zvědavá. Pište, pište... 😀

vkrocova
13. lis 2006

dva tydny pred porodem, omlouvam se

lilourich
autor
13. lis 2006

☹ no právě toho se bojím, že se objeví až na konci, a nebo až mi na ten můj obří pupek šáhne nějaká sestřička 😠

anavka
13. lis 2006

Ahoj holky, tak já jsem se poctivě mazala už i před otěhotněním a žádné strie nemám. Ale nevim jestli je to tím, že jsem se mazala 😒 Jinak Lilourich, to že se ti strie udělají po porodu, to je fakticky pravda, kamarádce takhle právě popraskalo břicho a prsa ☹

lilourich
autor
13. lis 2006

anavka, tak to ti teda děkuju 😒 já myslela, že to je fakt kravina ☹ a že vznikají z toho, jak se ta kůže napíná. No já se mažu od začátku a teď tak 4krát děnně, ale jak tak na to koukám, asi stejně neni nic zaručený ☹

ladunka
13. lis 2006

Ahojky, tak jsem to ještě pro jistotu byla zkontrolovat v zrcadle - strii nemám ani jednu. Bříško jsem mazala od začátku těhotenství, nejřív norkovou mastí, pak olivovým olejem a od třetího měsíce krémem Bonella - český výrobek, ne moc drahý.
Moje maminka také nikdy strie neměla, ale prý se ničím nemazala. Tak nevím, jestli to není více genetická záležitost.

myska
13. lis 2006

Holky, tak jak tady zmiňuje ladunka, tak strie jsou taky genetická záležitost a taky závisí na elasticitě kůže.
Já jsem mazala každej večer modrou Indulonou a strie nemám.

Jinak strie se můžou udělat pár dní před porodem, když vám klesne břicho a taky při porodu, třeba když vám po břichu "skáče" asistentka a snaží se miminku pomoct na svět. Mě po břichu skákali hodně, ale jak jsem už psala, strie nemám.

floowy
13. lis 2006

Ahojky všem, já jsem se taky mazala celé těhotenství a poslední měsíc mi jich naskočilo nepočítaně, takže do bikin to už asi nikdy nebude, ale co, hlavně že mám tu svou treperendu... 🙂

protea
13. lis 2006

Ahojky,
já někde četla že je to dané hlavně geneticky takže jestli tvoje mamča má strie po dětech tak s tím nic moc asi neuděláš☹

mracik
13. lis 2006

S tou genetikou to asi bude trochu pravda. Ja mám strie na tých istých miestach ako mamina - stehná, prsia, ale bruško to obišlo. Pamätám sa, aké "strašné" sny sa mi snívali mesiac pred druhým pôrodom, že mám strie po celom brušku, rýchlo som utekala pred zrkadlo aj o druhej v noci 😀 .
Inak moja švagriná po sňštyroch deťoch nemá ani jednu striu a má ploché bruško - a to necvičí a nemaže...

gedren
13. lis 2006

Ja bych taky rekla, ze je to dany dost geneticky a taky nahodne 🙂. Sama mam hodne strii na bocich a na kolenou, kdyz jsem jako mala hrozne rychle rostla, ale pri tehotenstvi se mi neudelala ani jedna, mam bricho jak mladice 🙂. Mazala jsem od 4. mesice vzdycky vecer, nejdriv asi mesic indulonou, pak kremem Elasti-Q, ten mi prijde suprovej, protoze fakt jsem citila, jak je to brisko vlacny celej den. Jedna tuba asi za 150,- nebo kolik mi vystacila na cely tehotenstvi a jeste zbylo. Nic jinyho nez bricho jsem nemazala, protoze mi nic jinyho nerostlo (ani prsa, ani zadek), nekdo mozna bude potrebovat mazat vetsi plochy 🙂.

lilourich
autor
13. lis 2006

No tak moje mamka, po mě strie neměla, až po bráškovi, ale ten byl taky prý velký pupík 😀 Nemá jich moc, ale sem tam jo. Jinak já se od začátku mažu tím Elasti Q 😉 tak jsem zvědavá. Po těle skoro strie nemám, jen asi dvě na jednom boku, a to z pubety, jinak vůbec nic. Ale stejně nevěřím, že mi nepopraská, až mi na něj někdo v porodnici hupsne ☹

zonja
13. lis 2006

ahojky, lilourich, prvně jsem se poctivě mazala dvakrát denně, co jsem zjistila, že jsem těhotná a neměla jsem bříško skoro vůbec potrhané, jen jednu strii od jizvy po laparoskopii u pupíku. teď to nějak nestíhám, teda ze začátku jsem se moc nemazala, teď se snažím alespoň večer a vidím, že tentokrát tam nějaké budou 😠 potvory.

zonja
13. lis 2006

moje maka má břicho tak potrhané, že by v životě nemohla vylézt ven jen s kratším trikem, natož v plavkách, ale přibrala se mnou 28 kilo, takže je to asi dané také tím. a jak jsem psala, neměla jsem skoro žádné,tak ta genetika asi také nebude uplně stoprocentní.
ale bacha a nezapomínat na prsa, po porodu se zvětší tak moc, že vás vlastní mužík nepozná 😀 takže tam ty strie asi budou dělat větší paseku...

januskaababoo
13. lis 2006

Ja strie mela snad uz od dvanacti, jak se zacaly rozsirovat ty boky, tak to slo...brisko v poho, jen na zadecku a bocich...tak uvidime, holky at je to jakkoliv, my bychom mely byt pysne na kazdou jizvicku...dyt to je kvuli tomu slunicku co nosime pod srdcem a nektere z nas uz ho maji vedle sebe...je to zazrak, ze muzeme byt maminkami...no jo no...moda si zada jinak. 🙂

gedren
13. lis 2006

zonjo, s tema prsama, to je jak u koho, jak uz tu nekde nekdo psal, kdo mel E, tak ma najednou Gecka, ale kdo mel jednicky (ja), tak ma pri kojeni stezi 1.5 🙂))

slim
13. lis 2006

ja mam taky strie. takze pocitam ze po diteti me to nemine stejne jako mou maminku. pry se taky rika, ze je to prevazne dedicne.
nejsem jeste tehulka, ale uz pres rok se obcas mazu kremem proti striim - Elasti Q. v lekarne stoji okolo 120,-kc mazu se jen vecer po sprse a vydrzi mi zhruba neco pres mesic.
v tehotenstvi se ale radeji budu mazat vicekrat denne. optimalni je pry 2x.
no ale stejne pocitam ze se mi i tak objevi. celulitida se mi vyhla, ale strie se me proste drzi 😀

bibinka
13. lis 2006

mne sa strie na brušku vôbec nevytvorili, a ani som sa príliš nemazala.Zo začiatku áno, no postupne som občas na to "zabudla".V deň pôrodu sa boli na moje bruško dívať medici, že vraj aké pekné a bez strií.Myslím, že je to aj geneticky a hodne závisí ako pripravíte pokožku v začiatku tehotenstva, aby bola v čase najväčšieho rastu pripravená. 🙂 .Netreba zabúdať na boky a prsia.Na každom boku mám po dve čiarky a na prsiach po tri 😀 😀 😀

bibinka
13. lis 2006

ešte som zabudla-mazala som sa "čím prišlo", krémy a mlieka rôznych značiek, ale asi najviac olivovým olejom-ten nemá chybu!

andrea73
14. lis 2006

Já strie mám pouze na bocích a to tím, že jsem byla hodně oplácaná, pak jsem rychle zhubla a tak to šlo pořád dokola. Po prvním těhu se mi ale neobjevila žádná nová a ani ted. Bříško mám úplně hladké bez jakékoli jizvičky. Mažu se krémem od Avonu Maximum Body Makeover na celulitidu a strie a jsem s ním maximálně spokojená.

peta.cz
14. lis 2006

Hlásím strie na zadku a na stehnech, ale není to nijak veliké...na bříšku a na prsou nic (zatím).Spíš mám na zadku víc celulitidy. Mažu se Bonelou na prsou, na pupku a zadku krémem pro těhulky od Dermacolu. Osobně si myslím, že ať se člověk maže nebo nemaže čímkoliv, tak strie jsou spíš genetickou záležitostí a moc se tím mazáním neovlivní...

lilourich
autor
14. lis 2006

No tak holky smůla je v tom, že včera jsem sem tohle téma dala a dneska si ty mršky objevila 😠 Malinko, ale jsou a to pod bradavkama, takže se dali špatně odhalit, vypadalo to jako přeležený či co, ale po bližším zoufalém zkoumání musím konstatovat, že to jsou určitě ony 😖 Bříško je zatím v poho a i všechno ostatní, ale to mi na klidu moc nepřidalo, protože si říkám, když tady, tak pak s tím musím počítat i minimálně na tom bříšku. A myslím si, že právě já budu ten případ, kterýmu to bříško popraská, až malej vyleze ven a nebo až mi spadnou prsa. Je to asi tak týden co mi manžel říká: hele nezmenšili se ti nějak prsa? No nevěnovala jsem tomu pozornost trošku jo, a ouha za týden si ty potvory objevím - tak je to jasný, kde mi to splaskne, tam je budu mít 😠 Jo a taky je pravda, že pupík mažu 4 krát denně, ale prsa jen jednou 😒 a to bude taky ono ☹ Ach jo 😢

rova
14. lis 2006

Já se nemazala skoro vůbec a na bříšku nemám jedinou strii (odnesl to trošku zadek a stehna, ale není to tak hrozný!) 😉

paula
14. lis 2006

Tak ja jsem spise odpudlivy pripad. Mazu se od 3.mesice olejem proti striim a masiruju, presto se me jich spousta udelala - na zadku, bocich a prsou. Pry cim mazete je celkem jedno, nejvice by mely pomahat "stipaci" masaze. Pokud se ale strie objevi, presto mazte a masirujte, mely by se pak po porodu lepe stahnout, tedy stat temer neviditelnymi.. ja se tim utesuju 😎 . Jinak na brisku strie nemam zadne, i kdyz je obrovske, ale je to asi tim, ze to nikdy nebyla moje "problemova zona".

paja
21. lis 2006

Ahoj holky,
já se poctivě mažu 2x denně od začátku těhu, tak jsem zvědavá...Každopádně máme v rodině nedostatek elasticity v kůži, takže moc nepočítám s tím, že by mi ty krémy nějak pomohly...Teď jsem ještě ke krémům zkusila přidat olivový olej - prý to hodně pomáhá, tak uvidíme 🙂

georgine
21. lis 2006

jo jo, já nemám na břísku žádne strie.. jenom to odnesly vnitřní strana stehen a záda.. i kdyz jsem se mazala tak to moc nepomohlo... 😠 ☹

kokorunka
21. lis 2006

no tak mna to pri prvom tehotenstve obišlo ale pri druhom ma to počkalo zo začiatku boli malé ale nejako sa zvačšili a zčervenali no to bolo hrozné brucho, ale tak čo už doležité je že su deti zdravé a to som sa mastila uplne rovnako

danielah
21. lis 2006

AHoj,
já mám asi 2 strie na bokách, mazala jsem, ale myslím že s mazáním to nesouvisí.
Někde jsem četla, že strie se vytváří úbytkem podkožního tuku, takže se to ovlivnit moc nedá ☹

lienkal
22. lis 2006

ahoj, já mazala a měsíc před porodem se strie objevily, nic moc krásný pohled, ale už jsem měla strie i trochu na bocích z doby, kdy jsem tlousla a hubla, moje máma nemá ani jednu jizvičku, ale můj manžel má na bicepsech, to když měl obrovské paže od posilování a pak se zmenšily 😉 , tak mi nemůže nic vyčítat.. 😀 Jsem zvědavá, zda se po druhém mimi strie zhorší či ne..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru