Bříško po porodu úplně bez strií. Je tu ještě někdo?

lilourich
13. lis 2006

Ahoj holky 🙂
Už jsem se setkala s názory dost lidí, že není možné mít po těhotenství, bříško úplně v pořádku - tedy bez strií 😒 Je tu některá maminka, která se poctivě mazala ( jako já 🙂 ) a opravdu nemá žádné strie? Já ho mám zatím v pohodě, ale prý to ještě přijde ☹ Navíc už teď mám bříško, jak leckterá v devátým 😒 - takže by mě zajímalo, jestli i tak velký bříško je možný udržet bez nich. Je na to ještě nějaký jiný fígl, než se často mazat? Může mít na ty strie nějaký vliv i porod? Třeba že by to bylo O.K. a při porodu popraskalo - dokonce jsem slyšela, že někdy popraská právě až když je mimčo venku ( ale tomu nevěřím, to mi přijde jako úplná krávovina 😀 )

lazenka
19. únor 2007

Teda Kristi,ty seš takovej náš vzor 😀 každá ve skrytu duše touží odrodit jako ty a teď ještě koukám,že si přibrala 16kg-vždyť to už máš snad celý dole,ne?Kam si to dala?A ještě ses mazala málo a žádný strie.Ty si prostě dítě štěstěny,jinak to nevidím 😀

lazenka
19. únor 2007

Já mažu hned od úplného začátku.Bláznila jsem a kupovala nejdraší krémy od Clarins,Biothermu,Chanelu,pak Vichy a teď už na to prdím,páč mě to stálo už tolik peněz 😀 Mám nějakej obyč z lékárny Elastiq a Bonelu,nebo co a nevidím v tom žádnej rozdíl,jen že ty drahé krásně voněly.Myslím,že je to hodně o genetice.Zatím nemám jedinou jizvičku,mamka taky neměla,snad máme pružnou kůži.Určitě si ale myslím,že je dobrý být pořád mastná.Je jedno,jesti od Chanelu,nebo od olivovýho oleje,pak ale ta kůže nemá šanci být napnutá a popraskat,když je měkká a vláčná...

kristi
19. únor 2007

lazenko, zustaly mi bucky a prsa...brisko uz je skoro pryc a to mam furt jeste 7 kg navrch, ale ja predtim byla az moc hubena, takze tedka to vidim zhubnout na tech 50 a budu spokojena

lazenka
19. únor 2007

Boha,jaký bůčky a kde?Si tě prohlížím ze všech stran a nic nevidím!A kolikátky máš prsa?Jsem si běžela do Chibba koupit ty podprdy,jak si doporučovala,ale moje velikost tam teda nebyla.Největší maji snad 8OC a já užbych teď potřebovala D,co pak,až se mi to neleje.
To ti ta váha jde krááásně dolů.Já vážila na začátku 55kg a už mám 11kg nahoře,ale obávám se,že mě se to břicho tak krásně nezatáhne.Dřu ho roky v posilovně a stejně nic moc...
!

elly
23. únor 2007

Holky ja jsem cetla, ze strie se tvori podle toho co jis! Pry strava dela hodne. To je to a same, kdyz malo pijes a taky spatne jis, tak mas celulitydu. Nee, zeje to genetika nebo jestli mazes nebo ne. Takze nevim. 😕

sophii
23. únor 2007

chjo já je nechci i na bříšku !!!!!!!!!!! v pubertě jsem se za ty na bocích hrozně styděla a docela dlouho mi trvalo, než jsem se s tím smířila a srovnala.....a na bříšku - vždyť to je hrozně vidět!!!! néééé! Je to dáno geneticky, jak to má někdo v rodině, tak to můžete (ale nemusíte) mít taky. Já to mám po tetě. Máma nemá nic a to měla 4 děti a z toho jedny dvojčata! A nemazala se ničím.
No, ale asi je fakt, že když má člověk to voňavoučký mimi, tak je mu všechno jiný ukradený...

kilona
25. únor 2007

ahojte holky tak já jsem měla štěstí v prvním těhotenství žádné strie!a velmi malé bříško.Dodnes nikdo nevěří ,že jsem měla dítě,ale ted to teprve přijde,čekám druhé a už to tak růžově nevidím,takže šáhnu po nějakém krému a budu mazat a mazat..

mumik
3. bře 2007

Ahoj holky,ze začátku jsem si bříško nemazala. Začala jsem až se začalo zvětšovat. Mazala jsem si ho modrou indulonou a někdy i normálním tělovým mlékem.. Bříško mám bez strií,jen jedna malinká tam byla,ale ted nejde vůbec vidět. Udělala se mi tam,kde mám piersing. Samozřejmě jsem si ho v těhotenství vyndala,ale trošku mi to tam prasklo...

karotky
4. bře 2007

Já mám strie od 4.měsíce.Večer to sice namažeme,do rána se to ztratí,ale jakmile vstanu,je to to samé. 😒

siduska
4. bře 2007

ja mam take strie na bocich a na zadecku na brisku nemam, mazala jsem se taky dost casto a nic aj tak mi to propraskalo jo a mam i taky na nohach takze nevim, jestli se jeste oblecu do plavek

zanett
5. bře 2007

Ahoj,

necetla jsem celou diskuzi, takze nevim, zda to tu zaznelo; natirat se specialnimi kremy neni naskodu, ale je tez dulezite vyzivovat pokozku zevnitr, takze se pry doporucuje zvysit prisun vitaminu C a zinku (casto se prodavaji vit. doplnky, ktere specialne kombinuji zinek a Vit C). Vitamin C je dulezity pro tvorbu kolagenu (ktery je zodpovedny za elasticitu pokozky) a zinek za dokonale "spojeni" koznich bunek, ..kuze je pak "hutnejsi" a lepe elasticka...takze pokud se to nebije s tehotenstvim, vyplatilo by se vyzkouset... 😉

lottie
5. bře 2007

ahojte, už jsem myslela že nepříjdou a 3 týdny před porodem vylezly, ale na zádech 😲 😲
nedělám si srandu, 4 prasklinky nad zadkem, přitom bříško je v pohodě a mám ho spíš menší. asi se mi ta kůže natahuje nějak jinak..

houston
8. bře 2007

Já jsem mazala a mazala a mazala, používala jsem ElastiQ a bříško mám bez jediné strie 😉 Doopravdicky. A to už mám druhé mimi... Je to jak u koho, někdo může mazat od rána do večera a popraská a někdo nemaže a nepopraská.... Říkala mi to i kožařka 🙂

verunnecka
8. bře 2007

holky,já měla strie už před těhotenstvím ale během něj mi vyrašily hodně na bocích,nemazala jsem tak si za to můžu sama,ale vypadá to hrozně.

kilona
15. bře 2007

ahojte holččiny tak jsem si koupila ten elasti-q je fakt levnej tak uvidíme jestli pomůže budu se mazat každý den,zatím žádné strie nemám....

lumpi
15. bře 2007

Tak já nemazala nijak extrémně ani v jednom těhu...Jen normálka po spršce 😉
Mě to nebaví,takže jsem na to prděla..
Po prvním těhu jsem neměla jedinou prasklinku,přibrala jsem 20 kg a bříško se úplně zatáhlo...Teď jsem přibrala cca 14 kg,bříško se pomalu zatahuje a prasklinky mám po celém břiše 😒 Jojo...nevypadá to hezky,ale co nadělám...tělem se neživím,tak na to prdím dál...přece se neoběsím,hlavně,že jsme zdraví 😎
Už jsem se s tím smířila,na sebevědomí mi to nic neubralo,naopak,trošku jsem si to převrátila a mám tak vzpomínku na těhotenství pořád u sebe 😎
Takže holky,neblázněte,není to žádná tragédie,však v bikinách nebudeme trajdat do 40 😉
Ono řešit až moc vzhled není taky moc dobré,jsou důležitější věci...takže Vám přeju zdravé a spokojené mimča 🙂
A prďte na nějaké špíčky a prasklinky a podobně,starat se o sebe je dobré,ale řešit jen to je pěkná nuda 😎 😀

lumpi
15. bře 2007

Tím řešením jsem ovšem nemyslela,že by to tady tak některá dělala!Ať to někdo špatně nepochopí 😉
Tak jdu zalehnout,ať k těm striím nemám ještě vrásky a pytle pod očima 😀
Ikdyž ty taky časem příjdou,ale to je všechno příroda..no ne 😉 😎
Hlavně úsměv na tváři,ať nám zůstane 😀

kilona
16. bře 2007

lumpi no když se dá něčemu zabránit tak proč to nezkusit ,mám kámošku a ta má tak zničené břicho ,že z toho má deperese, nemůže si nikoho najít je s dětma sama a přitom je v obličeji jak panenka, pokud člověk není sám se sebou spokojený působí to na jeho psychiku a někteří se s tím prostě nesmíří,dneska je i taková móda např. bokovky,nemusíme být výstavní kousci,ale pečovat o svůj zevnějšek je normální a když pak máme sami ze sebe dobrý pocit cítí se okolí v naší blízkosti dobře...

lienka79
16. bře 2007

Tak podla mna to nie je ani o genetike, ani o natierani...Len o tom,ako rychlo sa pribera....
Napr. v nasej rodine su strie uplne bezna vec..starka, mama,sestra..a nebyt mojej diagnozy v tehu, ked som na diete..asi by to neobislo ani mna...Kedze som priberala tak normalne..1-2 kg za mesiac, myslim,ze je to tym....
Nejako specialne sa nekremujem, len po kupani beznym telovym mliekom a klop-klop zatial nic...
😖

lumpi
16. bře 2007

Kilono,
možná jsem se špatně vyjádřila,ale já jsem nechtěla odradit holky od toho,aby proti vzniku strií něco dělaly,ale aby,když se objeví,nepodléhaly smutku a zklamání...!!!!!!
Což se samozřejmě nabízí - nic na chlubení to není a já mu podlehla taky,ale člověk musí myslet na jiné věci a vzít to co nejpozitivněji...
Taky mi nebude nejlíp,až půjdu do plavek,ale co mám teda dělat??? Prostě mám dvě děti a tak mám strie,no... 😕
Upřímně,Tvůj příspěvek by mě dost rozladil před cca 4 měsíci,když jsem se se svým novým bříškem smiřovala.. 😢 Asi bych z něj byla kapku smutná ☹
A Tvou kamarádku upřímně lituji a asi by ji měl někdo hodně podpořit a vysvětlit,že bříško není to nejdůležitější 🙂 Myslím to dobře.
P.S. Já taky nosím bokovky,vlastně jen je,a holt nebudu nosit tričko pod prsa,ale vezmu si něco do pasu 😎
Taky mi už není 17,že 😉

kyri
1. kvě 2007

no, já slibovala, že dám vědět, jak jsem dopadla - tak mazala jsem přírodní kosmetikou, do 38tt pohodička, v půlce 39tt mi "spadlo břicho" a ta kůže to nerozdejchala, pak jsem ještě 2 týdny přenášela, takž se mi na břiše stihla udělat docela slušná fialová "batika" 😒 😠 😝

linn
4. kvě 2007

Ja mam podobnou zkusenost jako Kyri - taky jsem mazala poctive a po sestupu briska se mi udelaly strie nad pupkem a zvetsovaly se zavratnou rychlosti, malej se narodil o 10 dni driv, takze to nakonec neni tak hrozne. 😎

lilourich
autor
7. kvě 2007

Ahoj holky, tak jsem na tom nakonec stejně jako kyri a linn. Taky bříško dobrý až do devátýho, jak začal malej trošku sestupovat, a začalo mi hodně tvrdnout břicho, tak se mi jich pár okolo pupíku vyrojilo 😝 Četla jsem tu zase kousek, a je to docela sranda 😀 Já se mazala poctivě od začátku těhu, ať už Elasti-Q, a nebo olivoým olejem a podobně i víc jak 5 krát denně a stejně na konci těhu tam byly. Už i ta kůže mě normálně okolo pupku bolela, jak to bylo naplý. Taky jsem tu četla o vitamínech a nebo prudkým přibýrání, tak vitamíny jsem jedla, takže ty mi asi nechyběli 😎 a přibírala jsem taky celkem normálně 14 kg, není žádná hrůza. Moje mamka je sem tam má, takže se jednoznačně přikláním k tomu že to je nejvíc genetická záležitost. Znám ženský co se vůbec nemazali, mají několik dětí a strii ani jedinou. Taky je to určitě velikostí mimča a bříška, rodit např. ve 36tt jako kámoška, tak taky nemám žádnou. A že bych to neřešila a nebo mi to bylo jedno, tak to určitě neni. Postavou se taky neživím, ale že by to bylo něco pěknýho, to teda určitě ne. Neuděláme s tím nic, to souhlasím, taky jsem ráda, že je malej zdravej, ale brala bych pupík bez.

sysina
7. kvě 2007

Ahoj nastávající mamčulky,já jsem bříško poctivě mazala(Avent+Dermacol) a nemám ted po porodu ani strii...A to jsem rodila 4kg syna,takže břicho bylo obřích rozměrů.. 😀 Ale myslím,že to dost záleží na elastičnosti kůže.Držím palce za nepopraskaná bříška! 😉

marinka
7. kvě 2007

Je to fakt genetika, jestli měla vaše mamina strie, tak je velká pravděpodobnost, že vy je mít budete taky. Já mažu od začátku těhu a už mám několik strií na bocích a zadečku a to jsem zatím přibrala jen 2 kg. Čekám, že na bříšku se teda taky časem objeví..

susik77
9. kvě 2007

Ja jsem ted v 7.mesici, mazu se asi od 3.mesice nejdriv Enja od Dermacolu, ted jsem zacala Tehot. olejem od Welledy a zatim mam jenom strie na stehnach, ktere mam uz od puberty, na brichu chvalabohu ne, ani na prsou. Ale myslim si, ze je to asi hormonalne rizene a taky to zavisi asi od genetiky...

akcul
9. kvě 2007

Ahoj holčiny,
já jsem poctivě mazala od záčátku těhotenství (Elasti-Q a olej Antistri), ke konci už i 2x-3x denně a stejně ty potvůrky strie vylezly. ☹ Začaly se ukazovat asi ke konci 7. měsíce a měsíc před porodem, jak mi začalo sestupovat bříško, se mi vyrojily hodně v podbřišku a malinko na stehnech. Přibrala jsem za celé těhotenství asi 12 kg, což si myslím, že není tak strašný. Takže jak už tu holky psaly, je to dáno určitě genetikou a elastičností kůže, váha tam zase až takovou roli podle mě hrát nebude. 😒

andreasek82
1. srp 2009

ahojky, strii nemam jedinou, mazala jsem se panenskym olivovym olejem 😉 pribrala jsem devet kilo, sabinka vazila 3, 47 kg 🙂

martulikk
1. srp 2009

Ahoj holky, genetika má určitě vliv... Sama mám strie na nohou, ale z období, kdy jsem rychle vyrostla... Proto jsem si v těhotenství věnovala větší péči a stálo to za to! 🙂 Mazala jsem od začátku krémem Elasti-Q, když jsem nebyla moc líná, tak večer masáž olejíčkem od Hippu (Mama Sanft) a nejvíc asi tělovým mlékem od Nivey na velmi suchou pokožku (s mandlovým olejem - je taková tmavě modrá). Podle mě je jedno, jestli je to přímo krém na strie, hlavně, aby to bříško pořádně promastilo a ta Nivea byla fakt nejlepší 🙂

ygreen
1. srp 2009

já jsem klasický případ velkého nabrání, velkých strií - cpala jsem do sebe vitamíny, mazala se krémy od vichy a stejně mám obrovské strie. Břicho mi vyskočilo na 3x ve 12, 22, a kolem 30 týdne o hodně cm. A hodně jsem i nabírala váhu. Navíc kluk měl 4,500g a 55 cm, měla jsem břicho jako na trojčata. KAždopádně mě to zase tak netýýýrá. Strie vyblednou a jelikož se mi i rozestoupily svaly v břiše, tak po druhém dítěti jdu na abdominoplastiku, kde si nechám jak sešít svaly, tak udělat liposukci boků a modelaci břicha, kdy mi ufiknou klokaní kapsu. Všechno se dá nějak řešit.

Jo a moje máti má taky pěkný strie, takže genetika funguje.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru