Bříško po porodu úplně bez strií. Je tu ještě někdo?

lilourich
13. lis 2006

Ahoj holky 🙂
Už jsem se setkala s názory dost lidí, že není možné mít po těhotenství, bříško úplně v pořádku - tedy bez strií 😒 Je tu některá maminka, která se poctivě mazala ( jako já 🙂 ) a opravdu nemá žádné strie? Já ho mám zatím v pohodě, ale prý to ještě přijde ☹ Navíc už teď mám bříško, jak leckterá v devátým 😒 - takže by mě zajímalo, jestli i tak velký bříško je možný udržet bez nich. Je na to ještě nějaký jiný fígl, než se často mazat? Může mít na ty strie nějaký vliv i porod? Třeba že by to bylo O.K. a při porodu popraskalo - dokonce jsem slyšela, že někdy popraská právě až když je mimčo venku ( ale tomu nevěřím, to mi přijde jako úplná krávovina 😀 )

boobinka
1. srp 2009

ja jsem mela pekny brisko bez sebemensi strie, po porodu mi hoodne popraskalo az jsem se divila jak-to.
Mazala jsem tak nejak poctive 🙂 ale boky, prsa a stehna mi popraskaly uz ke konci tehu.

smardik
1. srp 2009

tak já bez strii jsem, v prvním těhotenství jsem mazala ale zas ne každý den a ted u druhého zatím nemažu ale jsem teprve na začátku

janula2008
1. srp 2009

Tak já patřím mezi ty šťastné,co teda mají břicho stejný jak před porodem,mazala jsem od začátku těhu elastiq asi 3-4x denně 😉 ale teda stejně mám hnusnou jizvu po císaři,takže asi každej má něco 😒 ale hlavní je zdravý dítě, nač si z toho dělat moc hlavu 😎

janula2008
1. srp 2009

Jo a je fakt,jak píše ygreen, že genetika asi funguje,mamka má po dvou dětech břicho hezčí snad jak já,ani jedna strie, hezky plochý 😠 😀

niki2
1. srp 2009

Tak moje mamka ma bricho bez strii po jednom diteti, ja bez strii po dvou detech. Vahovy prirustek jsem mela 19kg a 21kg. Mazala jsem jen kdyz jsem si vzpomnela 😉

konja
2. srp 2009

Já mazala a prd z toho 😒 V obouch těhu jsem na břiše poprdala, ale až ke konci. Je ale fakt, že jsem měla obrovskej pupek, váhově jsem nepřibrala moc, v obouch těhu okolo 10kg, ale vše mě šlo právě do toho pupku 😒 Moje mamka nemá po jednom dítěti ani jizvičku, ale ona měla prý celé těhu pupek malinkej. Takže u nás teda genetika nefunguje 🙄 😢

petja
2. srp 2009

během ani po těhu žádné strie.Používala jsem olej babylove z dm drogerie,zda to mělo vliv?Těžko říct

mifka82
2. srp 2009

Ahoj 🙂 ,celé těhotenství i po porodu jsem měla bříško bez strií, mazala jsem krémem pro těhulky od dermacolu. Místo toho mi ale popraskaly hýždě, které jsem nemazala 😝 . Přibrala jsem 16kg.

hanybany
2. srp 2009

Od začátku těhu do konce jsem mazala Elastin Q a olejem babylove z dm a prd.....mám je jak vyšitý 😒 Pod velkým bříškem nebyly vidět, za to teď 😒 no co už že? 😀

sayast
2. srp 2009

tak ja bricho mazala tak 1x za mesic indulonou a nemam jedinou strii,za to mi popraskali hyzde a lytka 😒 . pribrala jsem 25 kg

asanaa
2. srp 2009

Tak po dvou dětech mám akorát pár pidi strií na boku,nejsou ani vidět.Na bříšku vůbec nic a mazala jsem opravdu velice málo 😅 při prvním těhu jsem nabrala 15kg,při druhém necelých 13kg

kristi
2. srp 2009

ja nemam na brisku nic, nemazala jsem se skoro vubec, asi tak 3x mozna a to jen vazelinou....

je to stejne genama

janulla84
2. srp 2009

Tak mela taky uspesne tehu bez strii ale mazala jsem jako dabel asi tak 3x-4x denne obyc.hydratacnim kremem a v tehu pribrala 11kg 😠

sarusinek
2. srp 2009

Taky mi zůstalo bříško bez strií a to jsem téměř nemazala, jen občas 😉 Myslím, že záleží, jakou má kdo elasticitu kůže 🙂

apfele
2. srp 2009

já se pravidelně nemazala a bříško mám bez strií, ale myslím si, že je to tím, že před těhu jsem hodně cvičila a bříško jsem měla prostě vytrénované.

romule
2. srp 2009

Ahoj, já nemám na bříšku žádnou strii. Mazala jsem se velice sporadicky olejíčkem od Weledy. Když jsem byla v pubertě, tak jsem celkem dost přibrala během krátké doby a strije se mi tenkrát udělaly na bocích a stehnech, ale dneska už nejsou skoro patrné.

kaleilah
3. srp 2009

já mazala jen bříško a na boky zapomínala a na zadek taky, na bříšku ani jedna strie, ale na bokách mega fuj žížaly ☹ , přibrala jsem v prvním těhu dost -23kg a oupek jsem měla pořádnej a to jsem byla dost ubená před těhu a bříško fakt v klidu...ted se nemažu vůbec tak uvidim jak dopadnu 😉

hupcza
3. srp 2009

taky nemám ani jednu strii - mazala jsem celkem pravidelně -hlavně proto, že mě to docela táhlo, když jsem nenamazala ...takže já mám za to, že mi to mazání pomohlo ... kdybych nemázl, muselo by to prasknout na 100%
ale taky se přikláním k tomu, že pokud k tomu má člověk vyloženě sklony, nepomůže mu ani svěcená ... no a to stačí poptat se u mámy, babči ..

misicka85
4. srp 2009

já nemazala vůbec ničim a na bříšku nemám strii ani jednu, jenom asi 2 malinké na bocích. V těhu jsem moc nepřibrala (jenom 9kg) a bříško jsem neměla moc veké tak asi proto 😀 Uvidíme jak to bude jednou u druhého mimča 😝

lanka
4. srp 2009

Poctivě jsem mazala, nemám ani jednu...
Ségra rovněž poctivě mazala a má jich spousty.....
Co dodat? Asi že to stejně bude závěrečné překvapení pro každého jak dopadne 😅

radkar
4. srp 2009

Já mazala obyč tělovým mlékem-už ani nevim značku, ale nebylo to specielně proti striím. A nemám ani jednu. Přibrala jsem 13 kg. Myslím, že hodně záleží na elasticitě kůže, je to prostě dané. Kdo má mít strie, může mazat do aleluja a stejně se mu udělají.

sluninka
4. srp 2009

já mazala až od II.trimestru mlíkem Garniere, přibrala jsem 21kg a mám jen 2trhlinky na bocích 😉

schwarzovka
4. srp 2009

nemazala a do termínu jsem neměla ani trhlinku...bohužel malej nechtěl ven ještě týden, tak jich pár mám.. 😠 a přibrala jsem 20kg 🙂

pikusa
4. srp 2009

Tak já mazala denně,přibrala jsem skoro 16kg a strie žádné............

ojo
4. srp 2009

já mazala 2x denně, po obědě Weledou a večer Elastin Q, přibrala jsem 15kg, strie žádné 😎

andara
4. srp 2009

Ja mazala taky skoro denne, pribrala cca 14kg a strie se mi udelaly tyde pred porodem, jak mi kleslo brisko.

brisalek
5. srp 2009

Ahoj ja jsem mazala 2x denne vetsinou(parkrat jen jednou , ale spis vyjimecne) Pouzivala jsem prevazne ElastiQ a pak obcas olej co mi dala kamaradka. Pribrala jsem asi 17kg(pri 180cm vysky) a mala mela 4000g, ale brisko si myslim, ze jsem tak obrovske nemela a hlavne jsem mela pocit, ze mi roste pomalicku, zadne velke skoky. Jsem 3 tydny po porodu a zatim zadne strie ani na brise ani na prsou ani jinde...ale take si myslim, ze je to hodne o typu kuze a genetice.

ava
5. srp 2009

mazala jsem, někdy zapomněla, přibrala 16 kg, břicho jsem měla jako Vlk, poté, co snědl babičku i s Karkulkou, strie žádné.
První pol.těhu - olivovým olejem, olejíčkem od Salusu, dále Vichy - spec.preparátem na masírovaní namáhaných patrií. Ale též veřím, že je to genetika - máma přibrala víc než já v obouc těhotenstvích a je bez strií

shaula
5. srp 2009

Ava - určitě to bude i genetika, mazala jsem každý den, strií plno ☹ Už v lékárně při kupování krému mi lékárnice řekla, že pokud k tomu mám sklony, tak budu mít strie, i kdybych se mazala čímkolli.

leonik
5. srp 2009

Ahojky, já jsem mazala od začátku těhotenství, 3 krát denně, poctivě. U první jsem přibrala 15 kg, do sedmého měsíce jsem neměla jedinou strii, no a pak mně popraskalo břicho kolem pupku, podbřišek a trochu boky 😒 Taky si myslím, že je to dědičné.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru