Budete si brát do porodnice pro mimi svoje oblečení?

iv45
22. srp 2013

V mém okolí jsou dva tábory maminek jedny neberou, druhé berou tak nevím, u prvního jsme přivezli až v den odjezdu oblečení pro mimi na cestu domů s autosedačkou tak nevím ☹

baris
22. srp 2013

@iv45 já patřím do tábora, co jsem svoje oblečení pro holky do porodnice brala.

V porodnici mi sice dali erární košilky a dupačky, ale ... Jedny dupačky na celou dobu a tak 2 košilky na den - více oblečení tam neměli (porodnice byla narvaná k prasknutí). Obě holky měly od narození slabý reflux - blily jak aminy. Takže já jsem je hned od narození tak 15x den převlíkala. A pokud jsem nechtěla, aby byly v tom mokrém, poblitém, tak jsem tam měla svoje oblečení. Manžel chodil každý den s kabelou čistého oblečení a druhou kabelu - plnou poblitých oblečení si odnášel 😀

Já říkám, raději mít toho sebou víc, než aby mi pochybělo. Auto to do porodnice uveze a pak to buď nepoužiješ nebo bude manžel nosit další čisté oblečení pro miminko.

Jo a u nás jsme museli mit vlastní plínky, vlhčené ubrousky ...

terinda
22. srp 2013

Záleží na porodnici. U nás byl dostatek erárního oblečení, tak jsem pro dceru vzala jen zavinovačku a oblečení na odchod.
Byla jsem ráda, že nešpiním vlastní 😉

cibetkaa
22. srp 2013

Já jsem měla vlastní oblečení až na cestu domů, ale pokud bude druhé mimčo, určitě si pár kousků oblečení vezmu s sebou už při cestě do porodnice. To, že miminko ublinkává nebo mu proteče plínka, není nic neobvyklého a pokud je potřeba převléci několikrát za den, tak některé sestry se netváří zrovna nadšeně. Než abych třeba potřetí za den prosila o čisté oblečení, tak raději sáhnu do svých zásob 🙂 Sice vím, že to jde i bez vlastního oblečení, ale podruhé budu klidnější, když budu vědět, že ho mám s sebou a nejsem závislá jen na tom jejich.

editah222
23. srp 2013

Já jsem měla všechno svoje a nic jsem nevyužila 😀 Děti byly nemocné a neustále nahaté maximálně v nemocniční "sirotčí" košilce. Navíc je pravda, že děti si často ublinknou nebo se počůrají a věci by musel z porodnice nestále někdo odnášet a nosit čisté. Já měla svoje jen lákové pleny (ne na přebalování) a i ty jsem potřebovala minimálně 2-3 čisté denně.
Hlavně jsem měla oblečení pro sebe, nejen noční košile, ale i leginy a trička. Nechtěla jsem tam chodit 14dní v noční košilce 😉

cacenka_d
23. srp 2013

@iv45 Fakt je, že když hodně převlíkáte apod. využijete to, ale musíte dát velkého bacha třeba o vizitu apod. Na Mělníku ty děti pak klidně přebalují, převlíkají a pak se jim to může pomotat vaše jde do prádla a mají zase erár.

evcounek
23. srp 2013

u nás v nemocnici nikdo prosit o oblečení nemusel. jelikož byl před sesternou stoleček s oblečením, plenkami (látkové), podložky na přebalování. Je pravda, že jsem vždy v oblečení hrabala abych vybrala co nejmenší jelikož Luky měl 48cm a to mu byla velká i 56 😀
Na druhé mimi to bude asi podobné. Pokud bude nedostatek oblečení manža nebo babičky donesou 😀

zuz.ik
23. srp 2013

Mám v plánu si na druhé mimi vzít vlastní oblečení, ne že by nebyl erár, ale jak už tu zaznělo, nechci pořád prosit o čisté. Měla jsem hodně blinkací miminko a i když jsem měla plínky všude kolem krku, aby nebyl mokrý, tak to stejně někudy proteklo.

jancip
23. srp 2013

@iv45 Oblečení jsem nebrala. V nemocnici jsme ho dostali dost a každý den jsme si mohly ušpiněné věci vyměnit za čisté. A k mému překvapení to oblečení bylo i celkem pěkné. A zavinovačka v nemocnici byla velmi praktická, přesně takovou jsme si pak chtěla pořídit i dom, protože ty moje tak pěkně nedržely.

andelka
23. srp 2013

Měla jsem pár svého oblečení a pár "hadříků" na blinkání..jinak bych musela být u sester pro čisté 4x denně.Zavinka byla jejich. Svoje jsem měla a musela mít plínky a vlhčené ubrousky a věci pro sebe (kromě košile, ale ty jsem měla taky svoje, cítila jsem se lépe než v jejich)

betelgeuzz
23. srp 2013

Asi záleží na porodnici. Já si do porodnice nebrala nic, oblečení tam bylo dost, zavinovačka byla taky, jednou byl problém s látkovými plenkami, když nedovezli z prádelny. Svoje oblečení měly holky až na cestu z porodnice.

sheima
23. srp 2013

Neberu...rodila jsem dvakrát a brala jsem vždy až na odchod z porodnice....vždy na dětském dali vše čisté když jsem požádala

blahova_andrea
23. srp 2013

Já na malého neměla sebou nic a jsem ráda. Oblečení mi sestřičky měnili jak často a kolik jsem potřebovala a jelikož měl hodně moučnivku, tak bylo vše pořád celé fialové a to moc prát nejde, tak jsem byla ráda, že nešpiním věci kamarádce, protože na první tři měsíce jsem měla skoro vše půjčené. Já teda byla ráda, že na mě po příchodu z porodnice nečeká koupelna plná prádla a mohu se v klid s miminkem zabydlet a ne jít hned prát 😀

anina32
23. srp 2013

Chce to poptat se jak to chodí konkrétní porodnici. U nás oblečení normálně dávali, a to byl malej hodně blinkací, převlíkala jsem i 5-6 denně a někdy to odnesla i zavinovačka, ale vždycky jsem vyfasovala hromádku prádelka a když došlo, šla jsem si pro další, bez problémů. Jednorázové pleny jsme vyfasovali 20kusů + když byl malej u sester, nejdřív byl v inkubátoru a i pak si ho často odváželi na různá vyšetření a odběry, tak přebalovaly ze svého. Ale protože jsme byli v nemocnici týden tak pak na další dny musel manžel plíny přivézt. A vlhčený ubrousky jsem musela mít svoje, teda nemusela, vyfasovali jsme žínku a perlan, ale nechtěla jsem ho při každém čůrání strkat pod vodu.

mafeska
23. srp 2013

@iv45 vzala jsem si na mimi úplně vše včetně kosmetiky a vlhčených ubrousků. hned po narození ji navlékli do porodnického oblečení, do zavinovačky na tkaničky a druhý den ráno jsem převlékala do svého a do své zavinovačky. Nepřipadala jsem si divně proto jsem přece oblečky nakupovala a o soupravičce do porodnice ani nemluvě. Nedostala jsem v porodnici vůbec nic, jen 3 jednorázové plenky a žinky.

katka_mel
23. srp 2013

Tak já jsem měla jen svoje plenky a vlhčené ubrousky pro malou a pro sebe svého vše. Ani mi nedoporučovali, abych dávala dítku svoje oblečení, protože někdy byla u nich a když se jim poblinkala nebo ji koupali, tak ji převlékli. A asi by mohli lehce zapomenout, že to oblečení není majetkem nemocnice. 🙂 Takže upozornili zrovna a my jeli ve svém až z porodnice. Rodila jsem ve Valašském Meziříčí.

elastiq
28. srp 2013

Oblečení pro mimi jsme v porodnici dostaly, některé kousky sice byly starší, ale některé nové a snažili se už i barevně rozlišit holčičky do růžova, chlapečky do modra /alespoň kabátek/ v kombinaci s bílou, vlhčené ubrousky a jednorázové plenky jsem si musela koupit sama, to jsme dostaly jen nějaké vzorečky a své oblečení pro mimi přivezl manžel až před odjezdem domů

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru