• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Bydlím v PL, rodím v ČR. Jakou adresu dát při registraci?

29. května 2014 
Jsem ve 37.TT budu rodit asi v půly června,bydlím v Polsku ale teď jsem momentálně v České Republice v České Lípě,kvůli pojištění budu rodit tady v České Lípě,mám tu od sestry na měsíc půjčenej byt,a chtěla bych se zeptat,když budu muset dítě zaregistrovat do lékaře,tak jakou mám dát adresu,Hned v červenci bych chtěla jet zpět do Polska.Moc všem děkuji :slight_smile:
29. kvě 2014 v 10:06  •  2 děti - čeká miminko, termín má v říjnu 2016  • Odpověz  •  To se mi líbí
adresa dítěte je podle tvé trvalé adresy
29. kvě 2014 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
já bych asi byla upřímná a uváděla všechno celé jak to je. ono už může být i problém takto na rychlo shánět pediatra, který vás vezme. základem bude komunikace, takže na rovinu říct, jak to je a nahlásit obě adresy. hlavně tedy u nás je hodně směrodatná trvalá adresa. to, že se na měsíc člověk zdržuje někde jinde a udá přechodnou adresu je něco na víc.
29. kvě 2014 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já mám zkušenost takovou, že lékaře hlavně zajímá právě přechodné bydliště. Kde se s tím dítětem jsi. Aspoň my jsme to tak měli, jelikož trvalé bydliště mám pořád u rodičů, ale bydlím na druhé straně republiky. Nikoho pořádně nezajímalo trvalé bydliště, přestože ho vždycky hlásím. Ale to je situace, že v ČR bydlíme tak nebo tak. Nevím, jak to mají cizinci, takže v tomto případě bych doktorům vysvětlila, jak se věci mají.
29. kvě 2014 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja mam trvale v CR a prechodne na SK (kde se i zdrzujeme). Rodila jsem kvuli pojisteni v CR a zajimala je adresa, jakou mam v obcance, tzn adresa trvaleho - tedy v CR a tak to dostal i maly. Adresu jsme mu zmenili az potom na zaklade slovenskeho RL
29. kvě 2014 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
U doktora je nejlesi uvest trvale a fakticke bydliste. pojisteni musi byt hrazeno v miste kde zijes a kde pracujes.
29. kvě 2014 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek