Byla u vás po porodu nehlášená kontrola ze sociálky?

levandule_vanilkova
12. črc 2011

Ahoj maminky. Chci se zaptat jestli u vás byla po porodu nějaká nehlášená kontrola ze sociálky nebo nevím odkud. Moje tchýně je totiž magor a pořád mě straší, že k nám někdo příjde a že nemáme dozařízený byt a kdesi cosi. Aby jste rozuměli - před týdnem jsme se přestěhovali do nového bytu. Jediné co máme komplet zařízeno je ložnice kde už mám připravenou postýlku, přebalovák a všechny věci, které miminku nesmí chybět. Zbytek bytu zařizujeme postupně dle finančních možností, ale i tak je tu čisto a nevidím větší problém. Tchýně je takový ten typ ženský, co ví všechno nejlíp a jinou než její pravdu nepřijímá. 😠 Prosím poraďte jak to chodí, ať jí můžu s klidem poslat do háje..

vilibalda
11. srp 2011

@levandule_vanilkova Můžu Ti říct, že my se právě taky stěhovali. Do porodnice jsem jela ze starého bytu a s miminkem do nového. Zařízená byla koupelna, kuchyň a ložnice 🙂 Místo obyváku a dalšího pokoje hromady krabic a věcí... nábytek budeme teprve kupovat... Dr. se přišla podívat na malou a nic na to neříkala 😀 Věřím, že i u vás to bylo bez nepříjemné kontroly 😉

marecek4
11. srp 2011

tak u nás sociálka nebyla-jsem víceméně samoživitelka a velkýma dětma žiju u přítele a kvůli malému rozhodně nepřišla,jen po přestěhování byla zkontrolovat jak velký děti bydlí-počítala chudák postele a nemohla se dopočítat,měli jsme palandu a k tomu jednu sklápěcí do skříně,a to bylo vše,a předtím - některé lozí i od skříní - v původním bydlišti nechtěla jít ani dovnitř

levandule_vanilkova
autor
11. srp 2011

@jijitka My to máme taky tak nějak...ložnice a kuchyň už jsou zařízené a obývák ještě ne...pořizujeme věci podle finančních možností...nechtěla jsem zbytečně pospíchat a kupovat věci jako gauč nebo telku z bazaru, prostě až bude na nový a na to co se nám líbí tak se to koupí.....jinak moje babi vždycky říká že "lidé jsou různé - blbé a pitomé" ...takže asi tak nějak 😀

levandule_vanilkova
autor
11. srp 2011

@vilibalda
@marecek4 U nás nebyla ani doktorka - žijeme s přítelem v Ostravě a tady domácnosti prý neobchází žádný lékař. Jen za mnou byla ta ženská v porodnici, vysvětlovala mi že je to kvůli tomu, že jsem svobodná a mám trvalé bydliště ve středních Čechách (rodila jsem v Ostravě a s přítelem tu na čas bydlíme) tak jestli vím kde se tady vyřizují příspěvky a jestli mám už doktorku. Taky se mě ptala, kdo mi bude s miminkem pomáhat, jestli přítel vydělává, zda mám výbavičku ... no ale jestli za tou návštěvou bylo něco víc to fakt netuším 😕

marecek4
11. srp 2011

@levandule_vanilkova u nás neproběhlo nic ani v porodce-ale pravda je,že malý je už jako čtvrtý v pořadí,tak mě brali spíš jako zasloužilou matku 🙂,já třeba ani nečekala až mi přijdou malého koupat a dělala jsem si po svým,o kojení a ostatních věcech ani nemluvím,ale to jsem takto řešila už při těch ostatních,jen s Honzíkem jsem čekala jak se o něj starat-jaksi mi chyběla zkušenost s klukama,všude kolem doma jsme měli jen holky,tak jsem měla strach,abych mu nějak neublížila 🙂

anonyms
25. říj 2011

Ahoj zodpovědné maminky. Mám "problém" se sousedama. Myslíte si, že je normální nechávat cca 2,5 letou holčičku s miminkem v noci samotné? To je u našich sousedů na denním pořádku...Zrovna v sobotu když jsme se vraceli z návštěvy, už před domem jsme slyšeli strašný pláč a naříkaní...Hned jsme věděli, odkud vítr vane..naše sousedka nechává své děti v noci samotné, zatímco si jde vyzvednou chlapa do hospody atp. Malá tak strašně plakala, mlátila do dvěří - o půlnoci. O půl jedné se milá maminka s opilým "otcem" vratili a ještě mezi zdvěřmi zahlásili "Ježííši". Pokud jsou s nimi doma, tak tam probíhají do ranních hodin hádky, rozbíjí se nábytek, očas padne i nějaká rána a tomu všemu je svědkěm jejich dcerka, která u toho pláče. Z bytu se line "vůně" popelníku... Kam se obrátit na sociálku?? Tohle není normální...ted nejde o naši nespavast, ale jde o ty nebohé malé děti, se kterými se to potáhne celý život..Díky moc za každou radu.

elvira
25. říj 2011

Nevím, ale v případě, že bych slyšela v noci pláč a prokazatelně nebyl nikdo dospělý doma, zavolala bych na policii. Tuhle jsem četla, že někde proběhlo něco podobného a začala to řešit policie, která kontaktovala potřebné úřady ohledně péče o děti.
Pokud jde o dlouhodobou záležitost - což podle popisu ano - napsala bych dotaz třeba na dítě v nouzi, nebo Naše dítě - těch nadací je spousta a ti by tě měli nasměrovat, případně se tím budou zabývat přímo.
Podobnou "péči" nechápu - tohle se stalo nedaleko našeho bydliště: http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/1615... 😢

veruska007
25. říj 2011

@anonyms Orgán sociálně právní ochrany dětí - dříve se to jmenovalo oddělení péče o dítě. Je to na každém obecním úřadu obce s rozšířenou působností (dříve okresní úřady). I anonymní oznámení může udělat kdokoli, sociální pracovnice by pak měly navštívit rodinu a poptat se u sousedů a zjistit pravý stav věcí. Napiš, odkud jsi, zkusím Ti sehnat kontakt, jestli chceš.

mamkamarketa
25. říj 2011

@anonyms pokud by odesli a nechali deti samotne,okamzite bych volala policajty 😠

marketa97
26. říj 2011

@anonyms Pokud se tak děje, nahlašte to na policii, ta má vždy kontakt na sociální pracovníky v tom daném městě nebo oblasti a může je zavolat v jakoukoli denní i noční dobu, jelikož pracovníci OSPOD slouží tzv. pohotovosti.

evuna
8. lis 2011

@levandule_vanilkova tak ji řekni prostě a jasně a v klidu,že už jsi tam byla sama.....zeptat se jestli je normální,aby vás tchýně tak deptala 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

evuna
8. lis 2011

@anonyms v tomhle případě je jasná policie,ale nejdřív sociálka.......

shemain
10. srp 2014

Máte některá zkušenosti co všechno takováhle prima návštěva kontroluje? Jsme čerstvě přestěhovaní do domu v rekonstrukci - tzn.zatím kompletní jen ložnice a koupelna, na kuchyni se začne pracovat cca za měsíc a chodby až holt na ně přijde řada... Vzhledem k tomu že jsme tu kvůli tomu co máme za psy spoustě sousedům trnem v oku, tak si nedělám iluze, že by na nás nějakej ten prima tip nepřišel na sociálku...

jancip
10. srp 2014

@shemain "Sociálka" nechodí jen tak, to by vás musel někdo udat, že se nestaráte o děti nebo by muselo být odněkud nějaké vážné podezření (od lékaře, ze školky). Pokud žádné dítě nemáte, "sociálka" ani nemá důvod k vám chodit. (Myslím tím "sociálku", co má na starost děti).

benjik
10. srp 2014

@shemain já ti půjčím našeho pitbulla,pak bude od sousedů pokoj. 😀 Bud v klidu,reko není důvod k návštěvě sociálky.My se stěhovali před narozením syna a když jsem hlásila změnu adresy u dětské,tak je zajímalo jestli je tu voda a jak v zimě budeme topit. A socku víceméně asi bude zajímat čistota a je stli mají děti kde spát a co jíst.

shemain
10. srp 2014

@benjik ne díky, aktuálně mám sedm vlastních 😀 samozřejmě myslím kontrolu ze sociálky až se nám naše UFO vylíhne 😉

benjik
10. srp 2014

@shemain tak to se k vám neodváží ani berňák 😀 😀 😀 😀

isochova
17. lis 2016

Holky, na zaklade jakeho zakona ci predpisu chodi doktor ci kdo na kontrolu ditete k vam domu? Nesnasim, kdyz mi chodi po baraku cizi nezvani lidi. Termin mam sice za dlouho, ale uz ted jsem vytocena, ze mi nekdo bude smejdit po baraku a vrtat se mi ve vecech

betelgeuzz
17. lis 2016

@isochova proč by ti měl někdo chodit do baráku? žádná kontrola nechodí. Leda by tě někdo udal. u nás byla doktorka na první návštěvu, ale to je proto, abych nemusela hned po příchodu z porodnice do ambulance. Kdybych ji doma nechtěla, odmítnu. žádný předpis na to není.

lajla
17. lis 2016

@isochova o tom jsem neslyšela že by někdo jen tak chodil... jedině pokud se domluvíte s pediatrem na termínu, někteří domů chodi na první návštěvu...jinak nikdy nikdo. A smejdit nebude , jen koukne na mimco, odmítnout můžete.a pak socialka na udání.. ale není duvod!

betelgeuzz
17. lis 2016

@lajla ony kdysi opravdu chodily kontroly, ale někdy v době, kdy jsme se narodily my 🙂 TAkže občas babičky můžou šířit takovou informaci.

angel456
17. lis 2016

Já myslím, že když měla Tvoje tchýně miminečko, chodila domů doktorka a koukala na miminko a třeba i na prostředí, jak rodina žije jestli tenkrát neměli vše ddovybavené a ta paní je prudila, tak ti chce předat svoji obavu, neví, že je to už (třeba) 35 let zpátky... Zkus se jí zeptat, jak to bylo když se narodil tvůj manžel, třeba jí pochopíš líp... 🙂

angel456
17. lis 2016

Naše paní doktorka taky chodí na 1. návštěvu domů, ale nemusí... já když jsem přijela z orodnice, tak to tu vypadalo jako po boji (manžel a 3 děti samy doma), hned 1. týden doma holky dotáhly ze školy vši, manžel nebyl celý 1. týden doma, (rodila jsem o něco dříve) já doma sama rozsekaná, nevyspalá, totál zmatená a bez jakýhokoliv systému se čtyřmi dětmi... Myslím, že by mi vzali i můj rodný list, kdyby kdokoliv přišel neohlášený... 😀 A sociálka při rozvodu... i při udání, chodí ohlášená... 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru