Byla u vás po porodu nehlášená kontrola ze sociálky?

levandule_vanilkova
12. črc 2011

Ahoj maminky. Chci se zaptat jestli u vás byla po porodu nějaká nehlášená kontrola ze sociálky nebo nevím odkud. Moje tchýně je totiž magor a pořád mě straší, že k nám někdo příjde a že nemáme dozařízený byt a kdesi cosi. Aby jste rozuměli - před týdnem jsme se přestěhovali do nového bytu. Jediné co máme komplet zařízeno je ložnice kde už mám připravenou postýlku, přebalovák a všechny věci, které miminku nesmí chybět. Zbytek bytu zařizujeme postupně dle finančních možností, ale i tak je tu čisto a nevidím větší problém. Tchýně je takový ten typ ženský, co ví všechno nejlíp a jinou než její pravdu nepřijímá. 😠 Prosím poraďte jak to chodí, ať jí můžu s klidem poslat do háje..

ivanavorlickova
12. črc 2011

Buď v klidu, sociálka by ti mohla přijít ve dvou případech: 1) pokud by se řešil nějaký soud o svěření dítěte do péče (např. při rozvodu nebo rozchodu rodičů dítěte), tam je stanoven opatrovník (většinou právě soc. právní odbor MěÚ) a sociálka musí přijít zkontrolovat, v jakém prostředí bude dítě žít po svěření do péče tomu či tomu z rodičů,
2) na udání - pokud někdo nahlásí na sociálce, že se o dítě nestaráte, je hladové, špinavé, zanedbávané atd..., pak si to sociálka přijde prošetřit.
Ale nedozařízený byt není ani bod 1), ani 2) 🙂 takže kliiiiid 🙂

peroli
12. črc 2011

Co já vím tak kdysi chodívala sociálka jen na svobodný matky samoživitelky plus na ty, co psala @ivanavorlickova 😉

petrusew
12. črc 2011

@levandule_vanilkova Tak tohle mě docela rozesmálo. Ne, nechodí žádná nehlášená kontrola. K vám domů přijde pouze dětský lékař, a to až po domluvě. Tohle je opravdu blbost. A i kdyby, tak je nikdy nezajímá, jak máte zařízený či nezařízený byt, ale jestli je tam čisto a teplo. Jestli dítě dostává najíst a kde spí. Vysloveně chtějí vidět věci dětí, ale tohle v případech, kdy je v rodině nějaký problém. dostanou upozornění třeba od dětského lékaře, že něco není v pořádku a tak. Vás se tohle rozhodně týkat nebude. Takže buď v klidu a užívej si těšení na miminko!

kaleilah
12. črc 2011

@ivanavorlickova a jak to je v případě rozvodu, nevíš? mě právnička říkala, že se soc. ohlásí, my totiž stejně pořád nejsme doma 😀

m.o.u.s.e
12. črc 2011

My žijeme na vesnici a u nás ještě doktor chodí postaru na první prohlídku mimča i se sestrou do domu, takže vzevrubný dojem si asi udělají ( ale nikdo nezkoumal vybavenost a jestli máš záchod na chodbě 😀 ), ale spíš kontrolujou mimino. Ve městě, kor v Ostravě půjdeš s miminem na první prohlídku spíš ty k doktorce,žádné automatické sociální kontroly nečekej..leda by tě někdo udal..to by asi sociální odbor nedával, vzhledem k tomu kolik se narodí dětí v tak velkém městě, podle mně se soustředí spíš na vytipované problémové rodiny . Podle popisu mimčo bude mít zázemí,výbavičku, tak tchyni zchlad, že tyhle komunistické metódy ( o těch návštěvách jsem vážně četla v jedné starší knížce o péči o dítě) už se dnes nepoužívají 😉

klarka1
12. črc 2011

tak tady se zase tchýně povedla 😝 😀
neboj žádnou kontrolu nečekej
@ivanavorlickova má stoprocentně pravdu 😉
my jsme z vesnice a k dětské doktorce jezdíme, u nás doma nebyla všechno je na domluvě 😉
přeju příjemný (pokud možno) porod a miminko zdravé a spokojené a na tchýni hoď bobek 😀

ivanavorlickova
12. črc 2011

@kaleilah
Já když jsem se rozváděla a řešilo se svěření Páji do péče, tak mi přišel od soudu papír, že se opatrovníkem Páji pro dobu do rozvodu ustanovuje magistrát našeho města. Pak mi přišlo ze soc. odboru města předvolání, ať se dostavím, tam mě sociální pracovnice vyslechla podle nějakýho dotazníku a podle žádosti o svěření do péče (už si to nepamatuju úplně do detailů, jsou to čtyři roky 🙂) a pak navrhovala termíny, kdy se ke mě domů přijde podívat, jak Pája žije. Právě proto,aby mě zastihla doma, chodila jsem už do práce 🙂.
A doma se podívala, kde Pája spí, kde má uložený věci a jak mám doma čisto 🙂 To bylo všechno 🙂
Ještě teda musím říct, že soc. pracovnice byla úplně v pohodě, asi je to jiný u rozvodu a jiný na udání pro zanedbávání péče 🙂

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
morturi
12. črc 2011

Tchýně je blázen, ne? 😀 Můžeš ji s úplným klidem poslat kamsi, mluví úplné nesmysli. Odpověď máš hned v první reakci od ivanyvorlickove, jinak tě můžu ujistit, že už ani ke svobodným maminkám sociálka automaticky nechodí, praxe, kdy RL bez jména otce byl z matriky okamžitě odesílán na odd. péče o dítě je dávno minulostí.
Takže ve vašem případě bych se bála snad jediného - že tu sociálku na vás pošle tchyně sama, když je taká pošahaná 😉
Buď v klidu a těš se na mimičo, přeju hezký porod.

benjik
12. črc 2011

Sociálka chodla před x-lety,dnes už ne. Max. Ti příjde po propuštění z porodky domů dětská sestra,zkontrolovat mimčo,co se týče zdrav.stavu,ale to záleží jak se domluvíte. Většina mamin,jde na první poradnu k doktorce.

martaska78
12. črc 2011

Buď úplně v klidu, po porodu u nás byla jen paní doktorka, aby malou příjmula do péče, ale k některým musíš přijít ty. Hlavně pokud není prostředí zdravotně závadné, tak by ti nic neřekla. Sociálka by přišla, myslím, jen na udání. 😉

biibaa
12. črc 2011

Pošli tchyni do háje, domů na návštěvu přijde leda dětský lékař na první prohlídku po propuštění z porodnice a to po domluvě anebo můžeš ty k němu do ordinace.Sociálka prověřuje konkrétní případy, určitě nekontroluje rodiny plošně. Koukám, že tchyně jsou všude nějaký "chytrý" 😀

lojzina
12. črc 2011

@levandule_vanilkova klidne ji tam posli,zadny kontroly ze socialky NECHODI.Jen detska dr nebo sestra,popta se te jestli neco nepotrebujes,ty si priprav dopredu dotazy a co te zajima,ona mrkne na mimco a za 15 min plus minus odkraci. 😉

lojzina
12. črc 2011

@levandule_vanilkova Ja jen z porodky,nez nas pustili,volala sve dets.dr.,kdy budeme doma ,a podle toho jsme se doml.,kdy nas navstivi...ale to asi vis.Preju at ti vse dobre dopadne 😵

samik2008
12. črc 2011

Ach jo,zase další chytrá tchyně 😠 ,která se plete do věcí o kterých ví prd a které jí můžou být ukradené.Neboj se ničeho,je to tak jak píšou holky.Nestěhovali jste se náhodou od ní pryč???Možná to nemůže překousnout tak vykládá takový kraviny 😕

sylvka
12. črc 2011

@levandule_vanilkova u nás byla po porodu dětská sestra.to víš,já vyplašená,hned jsem se jala jí ukazovat wc,koupelnu,šuplíky v kuchyni 😉 řekla mi,že jí to nezajímá,dala si kafe a běžela.jo a tehdy jsme přistavovali místnost,nebyl tam ani koberec,jen kývla a šla.takže neboj,to bude o.k.

levandule_vanilkova
autor
12. črc 2011

@ivanavorlickova @peroli @petrusew @m.o.u.s.e @klarka1 @morturi @benjik @martaska78 @biibaa @lojzina
@samik2008 @sylvka Holky všem moc děkuji za podporu, informace a uklidnění. Už jsem vážně těm tchýniným řečem začala snad i věřit jak je hustí do mě nebo do přítele. Ten se jí taky snaží usměrnit jak to jen jde - bohužel marně. No vysvětlete někomu, kdo má prostě svou pravdu, sice podloženou bůhví čím, že to tak není. I když s ní nebydlíme docela nám poslední dobou zasahuje do života. 😖 A to s tou sociálkou není jediná její "perlička" onehdy mi řekla, že když piju ráno slabý kafe (konkrétně rozpustný půl na půl s mlíkem) tak naše miminko bude nemocné a že bude mít nějakou srdeční vadu či co. Když sem jí pak vpálila do obličeje, že jsem se na to výslovně ptala doktora a ten v tom neviděl problém tak stále dokola mlela to svoje 😠 No to je fuk...každopádně vám všem ještě jednou děkuji...

babulinkab
12. črc 2011

k nám přišel na 1. návštěvu jen pan doktor, no taky jsme neměli dodělaný schody, zábradlí atd... a co tak na to asi měl říct? 😀 😀

weri1
12. črc 2011

ale doktorka nechodí kontrolovat domácnost ale mimi, moje doktorka třeba domů nechodí na první kontrolu, šla jsem normálně do ordinace....a sociálka? to by na vás někdo tu sociálku musel zavolat 😉

lojzina
12. črc 2011

to je prdel,co ty tchyne nevymysli 😅

benjik
13. črc 2011

@levandule_vanilkova jo rodinka:-/ nám jak ta moje,tak manželova akorát udělala ze života peklo a když se to zklidní na jedný straně,začne to zas na té druhé. Jinak já kafe pila i 2* denně,nescafe bez mlíka a dítě bylo nemocný poprvé až ted ve dvou letech a to měla střevní chřipku,jako půlka města.

petrusew
13. črc 2011

@levandule_vanilkova nemocný by mohlo být jen k vůli ní, protože tě neustále stresuje. Manžel mi tady navrhuje tchýni někam odstranit 😀

marketa97
30. črc 2011

@levandule_vanilkova holky ti radí dobře, já jsem sociální pracovnice přímo z péče o dítě a můžu ti zaručit, že sociálka k tobě po narození dítěte stoprocentně nepřijde. Nestíháme své vlastní případy, kdy je náš dozor a pomoc potřeba, natož chodit jen tak ke každé mamince co se jí narodí prcek. Jedině, jak tady už někdo psal, že by na vás sociálku poslala tvoje praštěná tchýně.
Jinak po těch rozvodech atd. jak se tu někdo ptal, tak nevím jak v jiných městech, ale u nás v Litvínově se sociálka nikdy před návštěvou neohlašuje, pouze v případě, že rodina není zastižena, zanechává se na místě pozvánka, aby se rodiče (matka) dostavili na úřad, kde se celá záležitost projedná. To však samozřejmě pouze v případech, kde není kontrola přímo v rodině nezbytná. Znám ale zkušenosti některých rodin z jiných měst, kde to chodí jinak a není to správný postup.

micinka112
10. srp 2011

Chci se zeptat co mam dělat když přítelova byvala žena po nas utočí a socialka stim nic neděla?

jijitka
10. srp 2011

@micinka112 jak by měla sociálka řešit útoky bývalky? Jestli vás někdo nějakým způsobem napadá, je to případ pro policii..

Ještě přidám k původnímu tématu. Já nejsem za partnera provdaná, tedy jsem považovaná za svobodnou matku a sociální pracovnice za mnou přišla ještě v porodnici. Když mi to oznámili, byla jsem taky skoro vyděšená, co se bude dít, sestra mě uklidnila, že naprosto nic, je to běžná rutina. Přišla příjemná paní a jen si do formuláře odškrtala, že se partner stará, přispívá finančně, mám výbavičku a vše potřebné pro malého atd... Pak domů přišla doktorka se sestrou a nezajímalo je nic jiného kromě mimča. Můj chlap zrovna stál u plotny a vařil 😀

@levandule_vanilkova tchyni ber se velkým nadhledem a mysli si o prd.... Znám tchyni, která své těhotné snaše zakázala jít do ZOO, kdyby se tam prý podívala na opici, tak se jí narodí chlupaté dítě 😀 (ta tchyně je babička mého přítele)

levandule_vanilkova
autor
10. srp 2011

@jijitka za mnou taky byla socialni pracovnice v porodce...uplne jsem se vydesila o co jde. Ale taky to byla takova mila pani. Taky se me ptala na vybavicku a jestli pritel vydelava a tak.
😀 ja jsem se zase podle tchyne nesmela podivat na nic osklivyho a chlupatyho, jinak bych mela osklivy miminko 😀

jijitka
10. srp 2011

@levandule_vanilkova no vidíš, to pak má člověk někdy pocit, že žije ve středověku 😀 Prosím tě, kolik je tvojí tchyni let?

levandule_vanilkova
autor
10. srp 2011

@jijitka Ted ji bylo 49... Ale myslim, ze o veku to neni, moji babicce je o dost vic a prijde mi teda celkem normalni a neco takovyho by ji ani nenapadlo ..

mircka
11. srp 2011

Já tedy taky nejsem vdaná a ani v nemocnici a ani doma nikdo ze sociálky za mnou nebyl. U prvního došla paní doktorka druhý den poté, co jsme přijeli z porodnice domů. Zajímal ji jen malý.
U druhého (jsme se přestěhovali, takže změna lékaře) v den příjezdu z porodnice došla sestřička od dětské lékařky (volala jsem ji ohledně kojení a pak jsme si domluvily schůzku). Akorát jsme zároveň předělávali koupelnu. Navíc jsem před porodem byla dva týdny v nemocnci, takže to doma podle toho vypadalo. 😀 Sestřička absolutně nic neřešila. 😀 A během šestinedělí došla ještě sestřička od gynekoložky se optat, zda je vše v pořádku a zda není problém.
Takže na tchýni se vyprdni a buď v klidu. 😀

jijitka
11. srp 2011

@levandule_vanilkova Věk opravdu roli nehraje, zajímalo mě to jen proto, že mě do 40 zas tak moc nechybí a někdy prostě nechápu jak někdo jen o "pár" let starší uvažuje tak rozdílně.
Mimochodem, na našem baráku by se tvoje tchyně taky vyřádila. Máme taky základní věci (zařízenou kuchyň, koupelnu a ložnici). Další věci - jako např. nábytek do obýváku.. - nepořizuju zatím záměrně, aby se malý neměl o co bouchat. A třeba kytky jsem z bytu taky na čas vystěhovala. Takže jednu dobu to byl spíš holobyt 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru