Čárka na břiše po porodu, za jak dlouho zmizela?

jenn9
6. črc 2013

Holky, maminky, měla bych jednu otázku. Za jak dlouho po porodu vám úplně zmizela ta hnědá čárka na břiše, která se udělá během těhotenství? Malá se narodila 7.3. a i 4 měsíce po porodu ji pořád mám..je už méně výrazná a tenčí, ale pořád tam je :( Všechna kila, co jsem nabrala, jsou už dávno pryč, břicho mám ploché jako před těhu, cvičím, takže i svaly se znovu daly do kupy, strie se mi naštěstí vyhnuly, takže ta čárka je už jediná vzpomínka na těhu, která mi zůstala..jsou na to nějaké mastičky, krémy, nebo tomu pomůže opalování..? Nebo se prostě musí jen počkat, až úplně sama od sebe vybledne? A nevíte, proč se ta čárka vlastně během těhotenství udělá?? ☹ Budu vděčná za jakoukoli radu 🙂 Děkuju!

chroustinka
6. črc 2013

postupne vymizi, myslim ze tak pul roku po prvnim porodu mi zmizela uplne. hlavne nevystavovat slunci, nebo aspon mazat hodne vysokym faktorem nebo tam zustane pigmentova skvrna.

blahova_andrea
6. črc 2013

mě úplně zmizela snad až po půl roce, za to ten vytahanej pupek mám dodnes 😀 ☹ jinak úplně všechny maminky tu čáru nemají, ale proč se dělá teda nevím, to jsem nezkoumala.

duracell79
6. črc 2013

Já ji ještě malinko pod pupíkem mám 1,5 roku po porodu a jsem za ni tedy ráda 🙂 Jinak se jí říká Linea Negra a způsobuje jí hormon estrogen...víc Ti nepovím, ale vím, že jsem i někde četla, proč se dělá...

salomee
6. črc 2013

Taky zatím mám-úplně slabou- 14m po porodu.

ange_de_la_morte
6. črc 2013

Tak já mám skoro 6 měsíců od porodu a čára tam furt je, ani nezačla blednout , nawíc to není ,,linea,, ale pěkný klikyhák takže wypadám jak debil ale naprosto neřeším a stejně nosím dwoudílné plawky 🙂

mafeska
7. črc 2013

myslim že půl roku po porodu mi zmizela. taky jsem to pořád sledovala že ne a ne zmizet 😀

dzejnab
8. črc 2013

mám 4 měsíce po porodu a taky stále nezmizela

bonavoxa
8. črc 2013

6 mesícu..a stále je patrná.

cristinn
23. črc 2013

Ahoj chtěla bych se zeptat jestli je možný aby se mi udělala pigmentová čára podpupíkem od něj až ke stydké kosti aniž bych byla těhotna předem Děkuji

eliska_z
31. črc 2013

@cristinn Také jsem tam tu tmavou čáru měla i před těhu. Během těhotenství hodně zesílila, ztmavla a objevila se i nad pupíkem. Doufám, že alespoň trochu časem vybledne. V nějširším místě má i přes půl cm...

ladie
31. črc 2013

Tak já ji mám (necelé dva roky po porodu) dodnes. Je hodně nevýrazná, ale je tam.

mara000
2. srp 2013

Já mám trošku jinou zkušenost...Mám hodně povolené břicho a bohužel i se striemi. Rodila jsem císařem a tak mi do dneška promašťuji jizvu čistým vepřovým sádlem a ta hnědá čára se mi nenápadně jakoby obrušuje mechanicky. Na peeling jsem odvahu neměla, ale když se naložím na delší dobu do vany, tak mám dojem lehounkého olupovaní jako když člověku mizí opálení....Jsem 3,5m od porodu a čárku mám tak poloviční...

xveronikaxx
5. lis 2013

Linea nigra (latinsky: „černá linie“) je svislá tmavá linie, která se objevuje na břiše těhotných žen zhruba ve třech čtvrtinách všech těhotenství. Nahnědlý pruh je obvykle zhruba centimetr široký a táhne se podél středové osy břicha od stydké oblasti po mečovitý výběžek hrudní kosti (processus xiphoideus), zjednodušeně přibližně po pupek.
Jedná se o druh hyperpigmentace, která je důsledkem estrogenem způsobené zvýšené produkce pigmentu melanin; jedná se o obdobný proces, při kterém dochází ke ztmavnutí prsních dvorců. Není však jasné, proč k tomuto procesu hyperpigmentace dochází uprostřed břicha.
Většinou se objevuje v průběhu druhého trimestru. Po porodu postupně mizí, v některých případech však nezmizí úplně. Vliv na jeho přítomnost po porodu má rovněž vystavení slunečního záření, díky němuž může být ještě více viditelná,či se po vymizení může opět objevit.
@jenn9

fly80
14. lis 2013

jé, já žádnou čáru nikde neměla. miminku je měsíc. 🙂

monyna_88
10. kvě 2016

Čekáme holčičku a já mám lineu negru dost srandovni, křivou a dokonce ji mam i kolem pupíku. Podivné ☺ udělala se mi brzo na začátku 2. trimestru tak uvidíme kdy zmizí ☺

ppejskova
10. kvě 2016

Jee jsem ráda že nejsem jediná kdo to řeší 😀 mám 2,5 měsíce od porodu a maličko bledne a ztrácí se mi od shora směrem dolů ale pořád je to docela dost vidět...

sarriku
10. kvě 2016

mám 18 měsíců po porodu a pod pupíkem ještě lehce je

ivatko0406
10. kvě 2016

Jsem 23 mesicu po porodu a porad ji mam i kdyz uz je videt jen kdyz se na jejo hledani zamerim - takze je uz nepatrna 🙂

pajuska252
10. kvě 2016

8 měsíců po porodu a slabounce jde stále vidět

lucykal
10. kvě 2016

mám jen od pupíku dolu a jsem 14m od porodu

bledulka84
10. kvě 2016

19 měsíců od porodu, pořád jde slabě vidět

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru