Čím ošetřovat jizvu po porodu? Co bylo nejlepší?

janaboris
4. dub 2008

Maminky čím jste ošetřovali jizvu po porodu?Jednak jizvu po císařském řezu a jednak jizvu po nastřižení nebo natržení hráze?Co bylo nejlepší?

noangel
4. dub 2008

na jizvu po cisari sem slysela ze je dobrej sipkovej olej a jizvu po nastrihu omyvam intimgelem z dubove kury a sem tam maznu bepanthenem - a 2 tydny po porodu uz i klidne kychnu coz bylo zezacatku peklo 🙂

mobina
4. dub 2008

Já jizvu po císaři promazávala olivovým olejem a teď modrou indulonou. V porodce doporučovali i vepř. sádlo....nesolené 😀

petule.h
4. dub 2008

já jí nemazala ničím, ale moje známá měsíčkovou mastí....jo to sádlo jsem slyšela taky.

pebi
4. dub 2008

jizvu po šití jsem mazala řepíkovou mastí, na bolavý konečník mi hodně pomohl gel z dubové kůry

kristi
4. dub 2008

obklad z dubove kury 😉

irisp
4. dub 2008

ja sem ji tak tez nemastila necim 😒 bylo mne receno ze mam co najcastej umyvat mydlem 😒 😕

dvojka
4. dub 2008

dobrý večer-mě v porodnici neřekli nic...Až asi po měsíci se mě kamarádka zeptala jestli si to masíruju,jsem jí řekla že né...Tak jsem začla mazat sádlem 🙂

sonjas
4. dub 2008

Mě v porodnici i porod. asistentka doporučili dermo-chlorophyl je to buď sprej nebo gel. Ten sprej je výbornej má i dezinfekční účinky. Koupí se normálně v lékárně. A ještě jsem používala arnika gel od weledy. Taky výbornej

janaboris
autor
4. dub 2008

Holky děkuji moc!!! 🙂

lu777
4. dub 2008

nejlepší je spešl gel na hojení jizev, Contractubex 😉 stojí asi dvě stovky, já ho vmasírovávám asi měsíc a fakt je to rozdíl

mausi
6. dub 2008

S cisarem zkusenost nemam, ale na to druhe je dobra arnika. Ja jsem mela tinkturu, ktera se myslim redila vodou. To urcite presne reknou v lekarne. Arnika ma vyborne hojive ucinky. 😉

karot
6. dub 2008

Mast z Dubové kůry 😉

theresa
9. čer 2008

Holky, prosím mohli by jste napsat konkrétní názvy výrobků? Čím je nejlepší ošetřovat šití ještě v porodnici?

krista
9. čer 2008

Já jsem nástřih akorát několikrát denně omývala ledovou vodou 😉 ale dle slov mého gyn. jsem se zahojila hodně dobře, kdyby se to nehojilo tak jsem chtěla zkusit taky tu dubovou kůru 🙂

kalo
9. čer 2008

Ono je docela jedno čím ji mažete...hlavní je masírovat ji, aby byla měkká a by nepřirostla. V nemocnici mi doporučovali sádlo (což jsem doma samozřejmě neměla), tak jsem masírovala olivovým olejem, vazelínou...co jsem měla po ruce. Ale i když jsem masírovala poctivě, moc pěknou ji nemám. Chodila jsem pak po 7 měsících i na laser, mazala mastí na jizvy Contratubex...a nic...Je pořád hnusná...uprostřed mírně vystouplá a růžová. Ale teď po roce už s tím nic nenadělám...Tak mazat, děvčata, mazat 😀 😀

adriana1
9. čer 2008

Já jsem ne mazala ničím a jizvu mám hezkou. Tet už je to v pohodě ale na začátku ten nástřich byl peklo. Ledovala sem a myla sem se studenou vodou nic jiného sem nesnesla

atreides
10. čer 2008

měla jsem nástřih a mazala gelem z dubové kůry 🙂

kachnik
11. čer 2008

Taky jsem mazala gelem z dubové kůry a hodně mi pomohla, je super a levná... takže doporučuji 😉

kalo
11. čer 2008

Pardon 🙂 Nepřesně jsem si přečetla název tématu...já myslela, že řeč je o jizvách po porodu císařem...Tak to byl můj příspěvek trochu mimo mísu 😀

micanek
12. čer 2008

Holky ... taky mažu gelem s dubové kůry a je super ... musí teda bejt v ledničce. Stála myslím 48,-kč.

hankaajirik
4. črc 2008

Ahojky, v porodnici mi sestřička doporučila na masírování a hojení hráze gel MITHRA, který je z bylinek a je krásně cítit po levandulkách.Tady na tom gelu,který stále ještě mám, jsou internerové stránky www.nobilis.cz. Stále kolem 130 Kč.Byla jsem s ním moc spokojená.

janula2008
4. črc 2008

Tak jizvu po císaři jsem nejdřív mazala měsíčkovou mastičkou, ale zjistila jsem, že nejlíp se mi hojí, když ji nemažu vůbec 😉 .Je to divný, ale mám jen tenunkou červenou čárku, která myslím časem vybledne a nebude tam nic.

toni78
5. črc 2008

Mě po prvním císaři nejde jizva vůbec vidět,moc pěkně mě zašili 😉 ničím jsem ji nemazala jen po koupání pořádně vysušila.

ivulinda
8. črc 2008

Já ji mám zatím jemně červenou,a sem tam ji namažu...Nejdřív jsem ji mazala taky měsíčkovou mastí,ale ted ji namažu i s břichem...jinak to neřeším

michaela1984
9. črc 2008

Do ted jsem nemazala ničím a to jsem dva měsíce po císaři, jizva je pěkná tenounká ale doktormi doporučil i contracttubex gel na jizvy

yasmin07
9. črc 2008

Já používám taky contractubex, ale nějak zapomínám mazat 🙂

poup
14. črc 2008

Já měla nastřiženou hráz a mazala jsem hned od prvního dne dubovou kúrou. Jednak pomáha, aby se rána nezanítila a jednak se jizva krásně a bez problémů hojila. A samozřejmostí je fakt hodně časté měnění vložek (v porodce jsem spotřebovala tak cca 6balíků 🙂 ) a důkladná hygiena....(po kojení bylo sprchování nejčastější činností v porodnici)...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru