Císařský řez a cvičení. Za jak dlouho posilovat břicho?

karenka
23. čer 2008

Ahoj holky,
chci se zeptat, za jak dlouho po císaři jste měli dovoleno posilovat břišní svaly? Nebo spíš kdy jste začaly cvičit ???

binki
23. čer 2008

začala jsem za 2,5 měsíce, a koukni do sekce porod, tam jsou minimálně dvě diskuze o cs

minda
23. čer 2008

Karenko, každý říká něco jiného, každopádně by se mělo dodržet šestinedělí. Někdo říká, že cvičit můžeme začít hned po šestinedělí a začít šikmými břišními svaly a později posilovat přímé, někdo radí počkat nějaký měsíc. Každopádně bys měla masírovat jizvu. Já zatím necvičím a to hlavně kvůli nedostatku času a to jsem si koupila gymnastický míč. Zeptej se své doktorky, až půjdeš na kontrolu po šestinedělí.

mata.mata
23. čer 2008

karenka, mesic po CR jsem začala tvrdě cvičit ☹ a vyhýbala jsem se primim brisnim svalum a pohoda 😎 ted 7 mes po porodu jsem vysmata 🙂 prime brisni jsem zacala asi pred mesicem...zkousela jsem i driv zlehka, ale nic moc pocity po cviceni, jako by mi nekdo jizvu tahnul do bricha...

kalo
23. čer 2008

Já začala taky asi 2-3 měsíce po porodu a jen šikmé (a to opravdu šetrně a pomaloučku). Přímé až asi 6 měsíc a to ještě opatrněji. Já moc nespěchala. Vím, jak je důležité, aby se břicho zahojilo. A jestli od něj chceme, aby vydrželo ještě další těhotenství, tak opravdu nechvátat...není důvod.... 😉

maminkasilvie
4. lis 2012

Ahojik chci se zeptat jsem 4tydny po cisařskem řezu zajak dlouho mužu začit cvičit??a jake cviky jsou proto dobre??prosím poradte nemám žadne zkušenosti je mi teprve 18let děkuji za radu zatím ahoj

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru