Císařský řez. Měly jste hned mléko?

laura4
14. lis 2010

ahoj. chci se zeptat, zda nektera z vas musela na cisarsky rez. me to ceka za 14dni,malej se neotocil hlavickou dolu.
jak je to nasledne s kojenim, mely jste hned mleko? nebo musel byt malej par dni na sunaru atd..a po jake dobe slo kojeni v pohode?je to asi individualni.
jak je to v pripade,ze matka nema ze zacatku mleko. mam si vzit do porodnici i lahvicku+sunar. nebo jak to chodi, nemam zkusenosti.diky za odp.

romana29
14. lis 2010

pátý den u obou dětí, syn byl savec, dcera ne - takže nekojím.
Do porodnice si nic nenos, všechno mají. Nejprve budou krmit samy, pak to ukáží tobě.
Ale třeba paní na pokoji, také po císaři, už druhý den plně kojila bez příkrmů 😵

elviie
14. lis 2010

@laura4 U nás čtvrtý den, kojíme doteď 😉 V porodnici malé dávali UM než budu mít své, měli vlastní lahvičky i výživu. Držím palce!

lamarika
14. lis 2010

u syna se mi mliko "rozběhlo" třetí den. Do té doby dostával sem tam dokrm. Ten dávali buď z pidi kádinky a nebo pomocí stříkačky.
Teď u dcery se mi mliko "rozběhlo" hned druhý den, takže dokrm nebyl nutný.
Syna jsem kojila do 15 měsíců a pak jsem ho odstavila. Dceru snad budu taky tak 😉
Hodně štěstí 😉

el267
14. lis 2010

Ahoj, já porodila večer. Na Jip jsem ležela 36hod. Z toho mi malou přinesli 3x přiložit. Tam se mi nepodařilo kojit vůbec. Až při přeložení na normální pokoj, když jsem měla malou u sebe, se mi mlíko rozběhlo. Až jsem se nestačila divit, kolik ho mám 😉 Je teda fakt, že i zásluhou sestry, která mi tam pomohla a vysvětlila ,co a jak.
Nic si sebou nenoš, v porodnici mají vše, včetně odsávačky. Hodně štěstí
🙂 🙂

meleri
15. lis 2010

ahoj, jakmile mě dovezli na pokoj tak už tam na mě čekala odsávačka... 🙂 takže jsem porodila odpoledne a druhé ráno jsem odsávala, asi co 2 hodiny, zezačátku teklo to kolostrum, ale měla jsem ho poměrně dost, a poměrně rychle (myslím do dvou dnů) jsem měla už mléko.....oni i to kolostrum i to mlíko nosili hned malému a kojili ho tím, a co zbylo tak i namražovali. takže jsem byla fakt ráda že malý dostával to mlíko ode mě.

meleri
15. lis 2010

jo párkrát mu dali mlíko jiné maminky. 🙂

aaadus
15. lis 2010

Ahoj, malý se narodil v sobotu ráno, na JIP mi ho donesli 2x a to se nepřisál (malé bradavky). Na druhý den, kdy mě převezli na normální pokoj se díky kloboučkům přisál v pohodě a v pondělí už jsem měla nalitá prsa a kojím stále 😉

bu_bu
20. lis 2010

ahoj, u prvního jsem měla mlíčko asi 4 den, měl ale žloutenku, tak skoro pořád spinkal a tak ze začátku moc nepil, pak se to ale zlepšilo a odstavila jsem ho v roce a půl. Teď u druhého jsem měla mlíčko třetí den odpoledne a malý krásně pil. Jinak v porodnici je první dny krmí sami, nevím co přesně dávají. Do porodnice si nic nosit nemusíš. Hlavně se tím nestresuj, jak ti malého donesou snaž se přikládat co nejvíce, určitě to bude v pohodě 😉

weri1
17. pro 2010

já porodila císařským řezem večer na přiložení mi ho donesli ráno na JIPku. Mlíko jsem měla asi 3.den.Zatím kojím a doufám že ještě budu. Určitě si sebou nic nosit nemusíš, sestřičky mu dají když tak mateřinku.Jinak jsem si myslela, že se nenaučím kojit. 😀 Malej než se vždycky přisál to byla věčnost.

jitulindaj
27. led 2014

Tak ja jsem mela CR dopoledne, uz odpoledene jsme nekolikrat prikladali,maly se hned chytnul a sal jako dracek! Stejne tak i druhy den. Protoze se ale trochu napil plodovky,tak druhy den trochu blinkal a dostal jeden dokrm ze strikacky,potom zase jen ode me a 3.den po cisari jsem mela mliko(taakze jako po normalnim porodu)- tady musim ocenit praci detskych sester na Obilnaku v Brne,kde jsou hodne PRO kojeni a tak opravdu nosi a prikladaji a podporuji co nejdriv mimi u sebe v peci.porad se chodi ptat jestli to jde atd..

smisekivuska
27. led 2014

Mně přinesli malého na kojení po 2 hodinách po císaři a pak mi ho dva dny nosili v noci co 4 hodiny, přes den byl se mnou. Jen jednou ho dokrmovali a zatím je plně kojený 🙂 Takže hlavní je chtět kojit a ono to půjde 😉

jennyska
27. únor 2014

Ahoj @laura4 @smisekivuska @jitulindaj @weri1 @bu_bu @aaadus @meleri @el267 @lamarika @elviie @romana29 a ostatní maminky 🙂

do naší Wiki knihovničky Modrého koníka, kterou si tady všechny společně tvoříme, byl vložen nový článek na téma Kojení po císařském řezu https://www.modrykonik.cz/kojeni-po-cisarskem-r... .

Pokud si najdete chviličku a napíšete nám všem své zkušenosti s Kojením po císařském řezu, pomůžete další spoustě maminek, které si právě prochází stejným obdobím, obávají se o tvorbu mlíčka po CS atp.. Vaše rady, tipy a doporučení určitě ocení!
Své příběhy můžete psát přímo pod článek do okénka " Moje zkušenosti s ...".

Mockrát Vám děkuji, že pomáháte a přeji fajn den!
Jennyska

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

dajda28
7. bře 2014

Já měla se synem mlíko po císaři 5.den

duck09
7. bře 2014

Tak naše malá se narodila v pondělí navečer 16:30, v noci mě ji přinesli na JIP ukázat na 2 minuty a zkoušeli přiložit - vůbec neměla zájem a aby nerušila, tak mě jí do 2minut odnesli (přitom sjme tam byly jen 2 pacientky a ta druhá taky nespala). Druhý den mě jí donesli až odpoledne 14:30 a to jsem si jí musela vydupat (žádné přikládání mezitím neproběhlo a vlastně jsem byla poslední, kdo jí viděl - ostatní na fotkách :( Pak už jí tam nechali. Podotýkám, že jsem neměla žádné komplikace, ráno v 6 mě vyhnali z postele do sprchy a pak už jsem dopoledne normálně chodila po oddělení. Prsa se mě nalila ve čtvrtek navečer. Přes noc malá přibrala a v pátek jsme mašírovaly domů. Od toho úterka do pátka se na mě vždycky špatně dívali, že nic malá nevycucla a nic jsme nenavážili. No světě div se, že jsem druhý den nekojila, když mě malou dali 22hod po porodu, že 🙂

alyssa.anna
7. bře 2014

Já měla minimum mléka asi 3 dny po a už jsem se nerozkojila, přes všechny snahy jsem na mnoźstevní špičce za den dala dohromadymax 150ml. Malá se narodila o měsíc dříve, možná to bylo čátečně i tím, ale prostě "plné kojení" nám nebylo dopřáno

zazana81
7. bře 2014

Ano, já jsem posílala dceři mléko (kolostrum) ve zkumavce už z JIPky. Mezitím ji samozřejmě přikrmovali (lahvičku i mléko v porodnici dávali, resp. sestřičky to připravovaly a nosily v případě potřeby) Takže ničeho se nebát ! Přesto, že byla cca 1 den na lahvi (nemohli mi jí nosit na kojení), tak další den jsme začaly bez problémů kojit a kojily jsme rok a čtvrt.

elastiq
27. bře 2014

Je to hodně individuální, takže nemějte obavu 🙂 Některé maminky i při přirozeném porodu nemají hned mléko, hlavně nebýt ve stresu. Pijte cca týden před plánovaným CS čaj na kojení, seženete v lékárně nebo drogeriích a po porodu také. Hlavně pořád miminko přikládejte a ono se to rozjede 🙂

lucikpraha
27. bře 2014

3 den po porodu jsem tepre měla mléko a kojila jsem do roku a půl. Mléko tam měly a krmily sestřičky a pak i já stříkačkou a přikládala jsem i pořád aby se mi mléko rozjelo... U každé je to individuální... Držím palce...

pisisvori
27. bře 2014

plánovaný císař ve spinální anestezii...první přiložení 5hod po porodu, další asi 20hod po porodu....laktace zcela normálně.... začala 2 den po porodu , 3 den už normální kojení dcera začala přibírat..kojení do 6m plně (přibírala 250-35g týdně, do 12m s příkrmy a do 16 přes noc (odstavení kvůli dalšímu těhu...jinak by bylo ještě déle)

gepe
27. bře 2014

Planovany spinal, mala plne kojena uz od prvniho prisati na JIP v den porodu.

tarra27
27. bře 2014

ttřetí den s první a druhý den s druhou dcerou...pokud máš obavy, kup si do porodnice čaj na podporu kojení od lerosu....mě řekli, že mě nepustí domu, dokud nebudu kojit, večer jsme si udělala 4 sáčky i když se to nesmí a ráno jsem nevěděla, co s mlékem a nepoznala jsem se :D císaře se neboj, já jsem štastná za oba, sejný důvod jako ty u prvního, podruhé jsem chtěla a nemůžu si ho vynachválit...malá krásná jizva a doma jsme fungovala v pohodě...drž se a at vše dobře a hlavně v klidu dopadne...
@laura4 ted koukám, že otázka je z roku 2010...no nic třeba odpověd pomůže jiným... 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru