Co donést mamince po porodu do nemocnice?

matvej21
28. kvě 2014

Poradite, čím Vám udělala návštěva radost, když jste leželi po porodu na odd. Šestinedělí?

mysonek
28. kvě 2014

Banány, jablka, sušenky, něco k pití (neperlivá voda, jablečný džus...)

frantiska85
28. kvě 2014

Radost mi udělalo pořádné kafe a dort z nemocniční kavárny. Jinak mě honila mlsná na pizzu, ale tu neměli.

pppxx
28. kvě 2014

Piti, neco k jidlu a ke cteni

zickemartina
28. kvě 2014

spunty do usi, byla jsem po cisari a syna nemela u sebe a kvuli kriku jinych deti a vrzani dveri se spat nedalo. ale jinak urcite neco sladkeho na nervy

partyzanka91
29. kvě 2014

Mě banány, jogurty a vlhlčené ubrousky má zásoba docházela rychleji než jsem počítala 🙂

helcenka
29. kvě 2014

Hořká čokoláda a řízek 😀 .

mysicka_lb
4. čer 2014

Mě dost mrzelo, že mi nosili jen jídlo a pití a ještě to vše patřičně okomentovali, jako že musím hodně pít/ jíst vitamíny, abych měla mléko. Připadala jsem si pak jako mlékárna a ne jako žena, která zvládla porod. Za krabice hroznového vína a jahod, kterých bylo jak pro regiment vojáků, nebylo je kde skladovat a bylo to to poslední, na co jsem měla chuť, bych vraždila - vše to skončilo v koši. Když už jídlo, tak čokoláda a bonbony - prostě něco na nervy a pro mě, ne pro tvorbu mléka. Vůbec bych nepohrdla ani flašulí něčeho alkoholického - ne že bych ji tam hodlala vychlemtat, ale potěšilo by mě to právě z toho důvodu, že mi tím dárce říká "zvládla jsi něco velkého a je potřeba to oslavit" a ne "musíš X a nesmíš Y, abys měla mléko". Pak by mi radost udělaly i nejídelní věci - třeba kytka, prstýnek, časopis. Opět něco pro mě jako člověka, ale nikdo mi nic takového nedal. No a nějaká drobnost pro miminko, pochopitelně.

anetka1701
4. čer 2014

Mně potěšila čokoška, něco krásnýho pro miminko a kafe od Starbucks (nakofeinový) :oD Od tý doby nosím do porodnice Lamaze chrastítko a když to jde, tak i to kafe :o) A tu obrovskou Milku :oD :oD :oD

olusenka
4. čer 2014

po prvním porodu dobré pití, jinak nic, po druhém porodu hlavně něco k jídlu, i čokoláda a tak, měla jsem ty první dny po porodu vlčí hlad a jejich jídlo mi nestačilo . 🙂 Jo, vlastně po prvním porodu asi špunty do uší. A odvar z makovice... 😀 nemohla jsem spát, i když jsem byla šíleně ospalá. Nešlo usnout.

elielizabeth
4. čer 2014

Radostí jsem málem umačkala manžela, když mi po 3 denním nevyspání a nervech (ne kvůli našeho syna ale) donesl v termohrnku čtvrt litru silného kafíčko s mlékem. A prý dělaného s láskou 🙂 Od té chvíle měl každý den vstup na pokoj povolen jen s další dávkou kofeinu 😀

antarres
4. čer 2014

já měla chuť na šunku a na řízek, domácí rajčátka a okurky. Naštěstí jsme si nemohla ztěžovat na nemocniční stravu. Kromě rýžového nákypu bylo vše moc dobré a buhatě mi to stačilo, rozhodně jsem netrpěla hlady 🙂))

klaire22
4. čer 2014

dortík z oblíbené cukrárny 🙂

ivuska22
4. čer 2014

Velkou Milkou podle mne clovek urcite neurazi 🙂) Me vsichni nosili porad banany a hrozny, ze jsem to musela rozdavat, pac jtoho bylo fakt moc a to se neda schovat na pak, tak skoncil nejakej ten banan i v kosi. Za to cokoska, ta se pak da vzit i domu a nezkazi se 🙂

kammka
4. čer 2014

časopis, čokoládu, kytku.. ale mně by bývylo nejvíc potěšilo,kdyby mi donesli nějaký hotový jídlo, měla jsem strašnej hlad, třeba taková pizza!! to by bylo něco!!! když jsem řekla chlapovi, ať mi donese něco k jídlu, cokoli, k tomu jabka a rohlíky, tak dones ty jabka a rohlíky, špatně jsem to podala a pořádně se nadlábla až doma a to jsem si to ale musela sama uvařit 😀 a to v porodnici nevařili špatně.. jen toho bylo pro mně málo, no 😀
takže nejlepší je zvednout telefon a zeptat se..

taniik
4. čer 2014

Čokoládu, neperlivou vodu, já teda po obou porodech ujížděla na bebe (dobré ráno) sušenkách

pellullinka
5. čer 2014

Ja sem po druhem porodu tak 2dny nemela vubec na nic chut,musela sem se do jidla nutit. Svagrova mi uvarila krupicovou kasi,to bylo skvely,je moc hodna 🙂
jinak cokolady a sladkosti me moc nebraly a to jsem na sladke hodne,ale s radosti sem je predavala starsimu synovi 🙂 ten to ocenil.
Me se navsteva vetsinou ptala jestli neco nechci,tak vodu sem uvitala,snazila sem se dost pit. Mela sem na pokoji lednici,takze i jogurt nebo treba mandarinkovy kompot byl fajn. Jinak časopis urcite potesi a musim rict,ze me by potesilo i papirove prani k narozeni miminka,ty uz se skoro nedavaji a pritom pamatka to je krasna. Mam od mamky par prani co dostali k memu narozeni a je hezke si to prohlednout 🙂

aguaverde
5. čer 2014

😀 já už v těhu přikázala donést chlebíček!!!! a mamka mi ho donesla...celý tác :D 😀 😀 jinak jídlo ne já nejedla ani jejich jídlo a strkala sem to muži co za mnou byl každý den 😅 já nejvíc ocenila ty návštěvy no 🙂 že sem si měla s kým pokecat a pochlubit se 😀

elllenka
5. čer 2014

Mě návštěva nepotěšila ničím, tahali jídlo ( jak tu už bylo zmíněné- banány, hrozny, jahody) a musíš to sníst, ... já na to neměla vůbec chuť :( také jsem dostala oříšky v čokoládě. No všechno jsem dala manželovi. Jinak ani návštěvy u nás doma nic kromě jídla nedovezli, A tak by mě potěšilo něco na miminko - třeba bodýčko, nebo cokoliv trvanlivějšího, na památku, například: poukaz na vyvolání fotek případně focení, sádrová sada na odlití nožíčky, ručičky, ... papírové přání k narození miminka, ...)

eldrag
5. čer 2014

mě donesli přírodní kuř. stejky (řízky) mnam, jinak i kvetinu a nejakou čokoladu to jsem ale po partnerovi poslala domu... jo a gumičky do vlasu :D hodí se do dnes 🙂

ada22
5. čer 2014

Ja dostala od mamy zápisníček a hezkou tužku na psaní deníčku pro miminko. Asi bych donesla něco pro miminko. A pak ji zavolala jestli ji na něco nehoní mlsná. Každý je jiný 🙂 Já měla hromadu čokolád, ale radši mám to ovoce.

ninive211
5. čer 2014

Já teda ještě nerodím, ale určtě si poručím nějakou hořkou čokoládu na nervy! A možná ty bebečka, dodají energii a mně strašně chutnají. No a potom by mě potěšil nějaký ten časopis na čtení a nějaká drobnost pro miminko, třeba chrastítko, já jsem se rozhodla, že z hraček na ten začátek nebudeme kupovat skoro nic, malá se má narodit v říjnu, první měsíc dva ty miminka stejně hračky vůbec nevnímají (tak nějaké jedno dvě chrastítka na upoutání pozornosti budou stačit) a potom budou Vánoce, tak jakoby většinu věcí může dostat na ty Vánoce, apoň bude pod stromečkem opravdu hodně dárků 🙂 Ale když se mě někdo bude ptát, co donést jako dárek miminki, tak nějakou tou hračkou určitě nepohrdnu.

samasa
5. čer 2014

mne nejvíc potešili kytky a sadrový odlitek pro miminko .......a toaletní papír 😀 jelikož jsem na nej zapomela 😀

argo1
5. čer 2014

čokoládu!! 😀 Nebo cokoliv. co má opravdu ráda k jídlu! 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru