Co s poporodním břichem?

kamilka007
14. čer 2014

Jsem 2 týdny po přirozeném a celkem pohodovém porodu, ale spousta lidí se mě pořád ptá, kdyže už to čekám.. 🙂 V těhu jsem přibrala 23kg, v porodnici nechala 10kg a byla jsem načas smířená s nějakou nadváhou. Ale takový pupek jsem nečekala, jako bych tam měla ještě jedno mimčo. Čím to je a co s tím? Cvičit vysloveně břišáky se ještě bojím, pořád dost krvácím, ale ten pupajs je strašný, nemluvě o tom, že se do ničeho nevejdu a tahám pořád dokola dvoje těhu šaty. 🙂 Díky za radu.

eldrag
14. čer 2014

@kamilka007 to je normalní, cvičit se doporučuje až po skončení šestinedělí, kdy se svaly vrátí na svá původní místa, ale lze už ted cvičit dýchací cviky s lehem na břiše. těhotenské oblečení jsem nosila 4 měsíce po porodu a až tak 6 měsícu po porodu se břicho zlepšuje, ted i se cvičením snad bude změna 😎

josefka
14. čer 2014

Taky to resim .... Kazdopadne zatim muzes cvicit panevni dno a cviky na diastazu (rozestouple brisni svaly), pokud ji jeste mas. Klasicke brisaky, az kdyz se ti diastaza zatahne. Hlavne tomu dej cas. 9 mesicu jsi nosila miminko, telo se roztahovalo a prizpusobovalo, nech ho, at se vzpamatuje ....

sonik05
14. čer 2014

Je prilis brzo. V porodnici doporucovali si lehnout brichem na polstar a chili tak lezet. Pak posilovani panevniho dna a vylozene brisni svaly zacit az tak 3 mesice po porodu,aby se nerozestoupily.
Ja jsem zacla cvicit pred 3 tydny, denne tak 4 cviky x 10 po 3 seriich a v pase jsem zhubla 3 cm. Snad to tak pujde dal. Jde to opravdu pomalu. Po prvnim porodu to tedy bylo rychlejsi a to jsem necvicila 😉 holt kazdy rok je znat.

karolinafm
14. čer 2014

😖 holky vy mě strašíte, já věděla že bříško po porodu nezmizí hned, ale myslela jsem si, že do 14 dní bude pryč...

eldrag
14. čer 2014

@karolinafm říká se že doba těhotenství + pulka je čas, který tělo potřebuje aby se vzpamatovalo ... ale je to individuální. Také závidím těm hubeným maminám co měsíc po porodu vesele křepčí po výletech. mě trvalo měsíc než jsem začala chodit po nástřihu jako člověk, dva než jsem si začla připadat jako člověk :D

karolinafm
14. čer 2014

@eldrag já jsem vážně v šoku... v mojim okolí s váhou po porodu bojovala jen jedna kamarádka, jinak ostatní byly do dvou měsíců na své váze a pár jich je dokonce hubenějších než dřív a to nebyly žádné vychrtliny a přibraly dost...

jaydeep
14. čer 2014

Co ja bych dala za to, kdyby mi nejake kilo zustalo :( pred synem jsem mela 47, sla rodit s 63kg, za mesic to bylo dole :-/ s dcerkou z 65, a behem trech mes zas 47 :( byla bych stastna aspon za 53...

eldrag
14. čer 2014

@jaydeep
@karolinafm Dámy, já si myslím, že kdyby šlo ty kila předávat tak je nás 90 % maminek spokojenějších a veselejších 🙂

jaydeep
14. čer 2014

@eldrag tak s tim naprosto souhlasim! 🙂

selverin
14. čer 2014

já přibrala v těhu 28 kilo, 2 měsíce po porodu jsem shodila sama od sebe 20 kilo, s těmi 8 dodnes bojuji, ale to bříško jsem měla taky hrozně dlouho, snad celé 2 měsíce..teď už tam mám jen ten špek měkky, takže až jednou těch 8 shodím (a jakože fakt jednou jooo 😀 ) tak nebude ani ten špek....

majatob
14. čer 2014

já jsem nosila ven stahovací pás nebo kalhotky abych se cítila líp a břicho nebylo tak vidět 🙂 než se tělo vrátilo do jakžtakž původního stavu trvalo tak rok, s dalšíma dětma vždy ještě o kousek dýl, ale je fakt, že poprvé jsem byla taky hodně zaskočená, co mi to tam zůstalo, s tím jsem fakt nepočítala 🙂

kamilka007
autor
14. čer 2014

@karolinafm Ono mi nejde ani tak o vahu - je to jen 14 dni, takze nemam iluze, spis o proporce, specialne to bricho. Cejchu. Pupek. Omlouvam se, nemam ho rada. 🙂

elinkav90
14. čer 2014

@jaydeep Tak to jsem ráda, že je tu někdo takový... Mám 47 kg. Většina lidí mi tipuje tak 17 let... chtěla bych přibrat, ale nejde to ☹ Také mi dost lidí straší s těhotenstvím vzhledem k tomu jak jsem malá a tak..a takové ty vtípky, jakože kam se do mě to miminko vejde, když jsem tak hubeňounká a že budu mít hrozně velké břicho a tak.. vtipné mi to na rozdíl od nich nepřijde:( Měla jsi přirozené porody? A vůbec co těhotenství, jak to šlo, v pohodě? Budu ráda za nějakou zkušenost... 🙂

console
14. čer 2014

Já měla 49 kg, 167cm. Málem jsem rodila v 6.m, ale to bylo stresem. Rodila jsem poté přirozeně ve 36+5 a dcera měla 3450 g 😀. Postavu jsem měla téměř hned super a naprosto bez práce. Zato teď, při sedavé práci, mi roste špíček)))

renny13
14. čer 2014

@kamilka007 ahoj, mně poradila kamarátka po porodu nosit stahovací kalhotky.
Pod oblečením to není vidět a fakt to pomáhá 😉

renny13
14. čer 2014

@kamilka007 ahoj, mně poradila kamarádka po porodu nosit stahovací kalhotky.
Pod oblečením to není vidět a fakt to pomáhá 😉

jaydeep
14. čer 2014

Jenze ja se stydim svleknout aj do plavek, protoze toto uz neni hezke, prikladam fotku... vse ma sve pro a proti..

jaydeep
14. čer 2014

@elinkav90 ano mela jsrm prirozene porody syn 3750 a 51cm dcera 3460 a 50cm obe tehotenstvi bez problemu

scheetje
14. čer 2014

Co se kil tyce, hodne zalezi co je tuk a co voda. Ja pribrala 22kg, 10 jsem nechala v porodnici, dalsich 8 slo dolu dalsi tyden s odvodnenim. Bohuzel takovy vahovy sok odnesly moje bedra, ktera me suzuji do ted, 5 tydnu po porodu nemuzu ani chodit kocarkovat, jak boli ☹ Takz neni kam spechat, hubnete, ale pomalu.

jaydeep
14. čer 2014

@scheetje ja nehubla, to slo samo.. me tech par kil nahore sluselo.. bedra auuu auuu, brzke uzdraveni!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru