Co smím a co nesmím cvičit po porodu?

ivammt
9. dub 2014

Ahoj maminky, jsem osobní trenérka na mateřské se specializací na ženy. Šokujícím překvapením pro mě bylo, že v průběhu 5ti dnů po porod, ztrávené v porodnici u Apolináře, nikdo nepřišel a neřekl co bych měla cvičit. Díky bohu já to věděla, ale co ty ostatní maminky, které odcházejí s představou sedů lehů domů. Začala jsem na sobě makat, tak jak je mým zvykem, přesně podle mého zdravého kodexu – hlavně zdravě a správně! Po 4–5 měsících, jsem zdačala sláchávat, ty máš ale štěstí takle vypadat po porodu…To mě rozzlobilo! Jaký štěstí!? Já dřu!! A tak jsem vytvořila svůj blog iva-mmt.blog.cz. Kde jsem se pak mohla konečně vyjádřit ke správnému cvičení po porodu. Na to konto pak vznikla i moje facebooková stránka Iva Fiš-Personal trainer for women. Na článek Co smím a co NEsmím cvičit po porodu vzniklo ale celkem velké boom. Překvapilo mě, kolik maminek odchází domů nic netušíc o diastáze, o zákazu cviků na břicho a o důležitosti cvičení pánevního dna. Cítím zodpovědnost, za to že to vím a proto mám potřebu se o tom s vámi podělit, či podiskutovat. Budu moc ráda za reakce.
Kamarádka mi pak říkala, že v porodnici v Podolí chodí sestra každý den a péruje je pěkně na cviky PD. To je zatim jediná porodnice o které vím.

Jak jste na tom vy? Říkali vám co cvičit po porodu v porodnici?

kacikaci
15. dub 2014

@ivammt není to ono? ale je to tak nazváno ☹ tak nic, já budu hledat dál..dík za odpovědi

kacikaci
15. dub 2014

nezlobte se, že ještě píši, ale co tohle? http://kulturistika.ronnie.cz/c-10644-core-tren...

ivammt
autor
15. dub 2014

Popsané je to hezky, ale ty cviky nejsou ony. Vzpor je šíleně těžký, a na jedné noze? Takle cvičim vzpor já http://iva-mmt.blog.cz/1404/bosu-a-jak-na-nej Na správné držení a cvičení v tomto vzporu, nemám ještě ani já.
POdle mě to nenajdete :( Nejsou to tyto tradiční cviky. Jsou to spíše rehabilitační cviky v polohách které mám vyfocené v článku Co je to CORE.

romantika
15. dub 2014

v motole nic, ani jednou. a vzhledem k silenemu prvnímu porodu jsem sla domu s utrzenym panevnim dnem. Snad rok jsem porad hledala na netu co muzu a nemuzu. Ja jsem to mela teda hodne spatne, takze jsem mohla cvicit jen v leze dokud to nebylo trochu lepsi. Hodne mi pomohly cviky na inkontinenci, ikdyz jsem ji netrpěla, ale jedine pracovali s panevnim dnem. no a samozrejmne u nas nikde ani clanek na amerických webech je to všude. U nas je ta osveta proste porad sto let za opicema. Tak super ze se aspoň někdo snazi.

kacikaci
15. dub 2014

aha, tak děkuju, tak se to asi nikdy nedozvím, jak správně cvičit ☹

ivammt
autor
15. dub 2014

@romantika Děkuju. Máte popř.nějakou Vaší oblíbenou americkou webovku pro ty cviky na CORE a pánevní dno? Jsem ráda, že jste si takhle poradila a pomohlo to!

moulinkaa
17. dub 2014

Tuto diskuzi navrhujeme @ivammt přesměrovat do nové skupiny, kde by byla poradna pro cviceni po porodu, protože ve skupinách jsou pro poradny vhodnějsí podmínky.
Tema docasne uzamykam.
moulinkaa
Modrykonik team

moulinkaa
23. dub 2014

Ahoj všem!

Založili jsme pro vás novou skupinu "Poradna – Co smím a co nesmím cvičit po porodu?", kterou moderuje zakladatelka této diskuze @ivammt .
Další rady a pomoc najdete tedy už přímo ve skupině:
https://www.modrykonik.cz/group/6315/detail

Mějte se fajn!

moulinkaa
Modrykonik team

@marecekavendulka @frantiska85 @killi @lenicka07 @antoinet @petula_88 @sonik05 @caboonek @whiskey007 @pellullinka @spagatice @marketuska @kacikaci @romantika

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru