• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Co vám pomáhalo na hojení hráze po nástřihu?

15. května 2014 
Zdravím,chtěla jsem se zeptat,co vám nejvíc pomáhalo na hojení hráze po nástřihu,docela mám z toho strach,že se to nebude dobře hojit.četla jsem o nějaké masti INFADOLAN že je dobrá,nepoužíval někdo?díky
13. kvě 2014 v 18:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
co mi poradila porodní asistentka: první dny raději ničím nemazat, později homeopatickou mast Traumeel S. Já mám ale skvělé zkušenosti s Hemagelem, ten mi po nástřihu hodně pomohl, a zacelil to i když se mi rána rozjela, a šití rozpadávalo. Taky jsou dobrá homeopatika polykat, např. Arnica Montana 9CH. A příp. i sedací koupele v odvaru z dubové kůry.
13. kvě 2014 v 18:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ja mela mast z dubove kury a super :slight_smile: chladi a pak hreje :slight_smile:.
13. kvě 2014 v 19:12  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v lednu 2015  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky jsem všude četla skvělé recenze na gel z dubové kůry. A i už mi ho někdo doporučoval. :wink:
13. kvě 2014 v 19:15  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
v porodnici mi doporučili DICLOREUM 50 čípky - zavádí se do konečníku. Můžou se i při kojení. Fakt zabírají, super do 5min. bez bolesti.
13. kvě 2014 v 19:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rerycha já jsem hned po porodu natírala šití Hemagelem (kromě toho ještě sestry na šestinedělí používaly sprej Dermochlorophyl) a ještě jsem používala mycí gel od Herbalonu s kaštanem a hojilo se mi to pěkně.
Jinak ve Zlíně moc nenastřihávají, spíš to nechávají, pokud tkáň "praskne" sama...
13. kvě 2014 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Na začátku bych ničím zbytečně nemazala, max koupele v dubové kůře a co nejvíce větrat a sprchovat a bude to ok. :slight_smile:
13. kvě 2014 v 19:29  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
13. kvě 2014 v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mně pomohl nejvíc Hemagel
13. kvě 2014 ve 23:02  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@rerycha
já bych doporučila EPINO, pak nebude třeba řešit hojení po nástřihu :slight_smile:
13. kvě 2014 ve 23:38  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
Také jsem mazala gelem z dubové kůry a super.
13. kvě 2014 ve 23:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
za sebe doporučuju Hemagel :slight_smile: (a nejen na nástřih, ale i na jakékoliv řezné rány, šití, spáleniny, odřeniny) ... ale nejlepší je prevence - přirozený porod a možnost volby polohy kdykoliv během porodu
14. kvě 2014 v 00:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cicatridina sprej, Octenisept, betadine roztok na gazu placnout primo na to a s tim chodit aspon hodinu. Mne pomahalo chodit curat do bidetu a pri curani na pipku poustet vodu. :wink:
14. kvě 2014 ve 02:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dubova kura a studena sprcha :wink:
14. kvě 2014 v 07:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Super je Hemagel, rychle hojí a ulevuje od bolesti :wink: A z homeopatik - Arnica 6 nebo 9 CH a Staphysagria 6 nebo 9, jsou dobrý i po císaři :wink:
14. kvě 2014 v 07:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rerycha Já jsem teda u prvního porodu jen několikrát denně sprchovala, ničím nemazala a do 14 dnů od porodu jsem byla zahojená. U druhého to samé + arnica montana 15ch a taky za pár dní ok.
14. kvě 2014 v 07:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
já jsem používala Mithra gel, je super :slight_smile:
14. kvě 2014 v 08:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rerycha preco riesi nastrih ked este nebol, kupit si epino alebo aniball a nebude ani skrabanec, hmmm? :sunglasses:
14. kvě 2014 v 08:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Měla jsem gel z dubové kúry, nástřih malý, hojilo se to v pohodě. Druhý porod bez škrábnutí (už jsem věděla co a jak a taky s epinem jsem trénovala mnohem poctivěji), takže to jsem neřešila nic. Epino doporučuju jako prevenci každopádně. Možná bych bez něj i při prvním skončila hůř, fakt mi ten porod moc nešel.
14. kvě 2014 v 08:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@janiju
@daniela1983 a na ten epino mám vzít peníze kde? Vždyť je to hrozně drahý.
14. kvě 2014 v 15:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@rerycha
tu 1000 bych obětovala....
14. kvě 2014 v 19:31  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rerycha tie peniaze som nikdy nelutovala bola to najlepsia investicia pocas tehotenstva a pus peniaze za dulu. inak existuje aj aniball ktory je lacnejsi. a ked ani na aniball nemas tak ti uz len ostava ukecat doktora aby si mohla rodit v inej polohe ako klasicky a aby nestrihal. snad som pomohla

a da sa kupit aj epino z druhej ruky 1500kc nie je tak suma alebo este myslim menej za dokonca novy aniball
14. kvě 2014 ve 22:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mně hodně pomohly oplachy slabým roztokem hypermanganu po každém mytí + větrat. Hypermangan desinfikuje. Masti každý nesnáší.
15. kvě 2014 v 16:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek