Copak dát miminku na cestu z porodnice v červenci?

ivcaaa
8. kvě 2012

Zrovna hledam na e-shopech, copak koupim Krastufkovi na cestu z porodnice. Termín mám na začátku července 🙂 V čem povezete miminko vy? Pochlubte se fotkama nebo odkazama 🙂

pajav
9. kvě 2012

@ivcaaa ahoj,mám termín o den později, záleží,jaké bude počasí..ale co jsem se tak dočetla, pokud bude pěkně, tak stačí čepička, body s dl.rukávem (nebo s krátkým když bude veliké vedro), dupačky se zapínáním na ramínkách a kdyby bylo chladněji tak mikinku. A asi vezmu dvě varianty, jak vel. 50 tak vel. 56 🙂

lenka5731
9. kvě 2012

přiznám se, že to u druhého nějak neprožívám.. (a vlastně jsem to moc neprožívala ani u prvního)
termín mám podobně jako ty.
dostane úplně obyčejné bodýčko vel. 56 (sada z CA 5 kusů za 100), takže nic extra reprezentativního, tepláčky z KIKU (taky nové) a čepičku po prvním dítěti. Pokud bude chladněji, tak k tomu dostane mikinku vel. 56 a zakrýt plínou nebo dekou. 😝 Nic ve velikosti 50 nepořizuju.

Viděla jsem v HM hezký komplet, za 400, ale to nejsem ochotná dát za něco, co čeho se mimino vleze pár týdnů, a to kdo ví jestli... Ty peníze si raději "přidám" na další potřebnou drahou plenku 😀

camelinka
9. kvě 2012

ja to taky moc neprozivala, stejne ji bylo vsechno velky 😀 ,volila bych hlavne neco pohodlnyho, uplne me vytaci susinci narvani v riflich,ale to je muj nazor 😉

romcovaklarka
9. kvě 2012

@ivcaaa Malej měl bílé bodýčko, bleděmodré polodupky, modrou mikynku s kapuckou a ještě byl v jarní zavince od Emitexu, takže to stejně nebylo vidět 😀 😀 😀 Měl to aspoň všechno nové, případné druhátko to bude mít holt po něm 🙂

Jo a všechno jsem měli min. ve velikosti 56, nic menšího jsem nekupovala.

jarkalada
9. kvě 2012

my taky neměli nic extra jen na cestu z porodnice. Beztak se jede většinou hned přímo domů. A tam je člověk rád, že je rád, že 😀 Vybalí se věci, mezi tím chaosem krmí, přebaluje a následně i převlíká mimi 😀
Takže jen na to, abych ukázala mimi na chodbě sestřičkám a maximálně někomu z případných přihlížejících sousedů doma, bych opravdu "reprezentativní" oblečky nekupovala 😎

slundo
9. kvě 2012

Pokud nebude bláznit počasí a budou normální letní teploty, postačí dlouhé body , dupajdy, slabá mikča , čepička, klidně i tenké bavlněné rukavičky a mít raději připravenou i dečku na přehození. Jinak si taky myslím, že je zbytečné kupovat něco extra na cestu z porodnice. Z těch malých velikostí ty děti hned vyrostou. Taky jsem to před porodem řešila, přebírala jsem oblečky a vybírala v čem si toho drobečka přivezem domů. Ale realita je pak jiná- čekali jsme dlouho na propouštěcí papíry, malej už byl hladovej, brečel, na pokoj už jsme nemohli. A v tu chvíli jsem opravdu myslela jen na to, abysme už byli v klidu doma a bylo mi jedno co má na sobě. Cesta autem trvala 10 minut a doma jsem ho stejně hned převlíkla 🙂 Ale je to na každé mamince a pokud někdo chce svýho drobečka nastrojit, je to pěkné. Obzvlášť pokud vás doma čekají babičky a dědečkové 🙂

ivcaaa
autor
9. kvě 2012

Dekuji holky za nazory 🙂 ja mam prave plno oblecku pro malyho z bazarku nebo pujceny, tak bych chtela neco noveho do porodky 🙂 kdyz jsem vezla Naty z porodnice, tak taky mela krasnou soupravicku a tak bych to chtela i u maleho 🙂 jeste ma kupon z DM na slevu do C&A na 50 %, tak treba poridim nejaky komplet tam a za dobrou cenu 🙂
Prave jsem hodne premyslela, co vsechno by mel mit na sobe... Asi dostane body (kratky nebo dlouhy rukav) + teplacky, lehouckou cepicku a kdyz bude potreba tak mikinku a deku 😉

jancip
9. kvě 2012

Já jsem měla nachystanou soupravičku v č. 50 (první věc, co jsem v akci koupila, a ještě jsem moc nevěděla, že se takové číslo moc neunosí. Pak nám řekli 4 týdny před porodem, že malej má odhad už na 3,5 kg, takže jsem ještě přibalila i velikost 56 a 62 s očekáváním, že budeme mít velké miminko. Nakonec jsme odjížděli s drobným miminkem, kdy i 50tka byla volnější, takže i tu jsme nakonec unosili. Jinak nevím, jak letní děti, ale zimní děti v porodnici strašně plakali, když byli naholo. Takže i v teple bych asi brala vše dlouhé.

ivcaaa
autor
9. kvě 2012

A urcite budu porizovat 56, tu jsem mela i na Naty 🙂 bylo ji to troChu vetsi a to mela 3680g, ale aspon ji to chvili vydrzelo 🙂

ivcaaa
autor
9. kvě 2012
handm
9. kvě 2012

@ivcaaa Ahoj,měla prcka v půli září a měl body s krátkým, na tom kabátek/mikču lehčí, tepláčky, ponožtičky, čepku a byl přikrytý dekou. S Sebou jsem měla i "letnější" variantu, ale jim je stejně furt zima, těmhle drobečkům. Nakonec bylo cca 17 stupnů myslim...a měla jsem velikost 56, malej měl 53 cm, když se narodil, takže těch pár 50, co jsem měla půjčené, jsem nevyužila😉🙂 I když do některých se vešel pohodlně, záleží vždy na výrobci😉🙂
Teď zřejmě čekáme holčičku - přelom srpen/září, takže taky pořídím něco nového 🙂 Já sice nejsem moc na růžové atd barvy, ale něco pěkného holčičího jí určitě pořídím. Počítám s podobnou výbavou - body kr/dl uvidíme, mikču/kabátek, tepláčky - tentokrát pokud možno s ťapkama nebo dupačky a deku + plínku s sebou.🙂
Víc toho kupovat nebudu, čekám na akce😉 Jinak unosí všechno po bráškovi 🙂

handm
9. kvě 2012

@ivcaaa http://www.c-and-a.com/de/de/shop/product.html#...
já třeba něco takového, ale trošku méně růžové😉😀😀

miky
9. kvě 2012

malá se narodila 3. července. Byla velká vedra, oblékli jsme jí tričko s dlouhým rukávem a dupačky + čepičku (ta na fotce není) a ještě jsme jí přikrili dečkou https://www.modrykonik.cz/fotoblog/miky/album/b...

ivcaaa
autor
9. kvě 2012

Jj, to je krasny 🙂 malej toho moc po Naty nezdedil, mela fakt hodne vylozene holciciho obleceni 😉

handm
9. kvě 2012

@ivcaaa U nás máme taky hodně modrého (mám na ni úchylku - i pro sebe), ale je fakt, že holka v modré - tyrkysové např nevypadá asi tak divně, jako kluk v růžové😉😀 Ale je fakt, že na noc měl malej taky několik pyžamek třeba s růžovým potiskem atd, prostě co bylo v akci jsem kupovala hodně často, a na doma je mi jedno, v čem spí😉🙂

ja.na81
9. kvě 2012

Honzik je v pulce srpna, bylo celkem teplo, mel bodycko s kratkym, takove rozepinaci "tricko" s dlouhym a k tomu dupacky, slabou bavlnenou cepicku.

veruska007
9. kvě 2012

Holky, jen chci poradit, vezmete radsi vic kousku ruzne velikosti. Prvorozeny chlapecek byl droboucky, i kdyz meril 48 cm, tak vlezl do velikosti Early baby (pro deti do 2,2 kg). V obleceni vel. 50 ho nebylo videt. U druheho chlapecka jsem pak mela s sebou troje oblecky, nejvetsi vel. 50 ... a chudak, jel domu jen v bodycku a plince, protoze mi nevlezl do dupacek ani overalku 😀

xovicka
9. kvě 2012

S velikostí 50 jsem asi výjimka, ale já ji využila hodně. Předem jsem samozřejmě nic takového nachystaného neměla, v obchodě jsem manželovi říkala, že to jsou oblečky pro nedonošené dítka. Do porodnice jsem měla připravenou krásnou bílou soupravičku dupačky, kabátek a čepku velikosti 56 a jelikož se narodil v zimě tak i chlupatou kombinézu velikosti 62. Prcek se narodil a měl 2,8 kg, při propouštění ještě o kilo méně. Když mi to oblečení manžel do porodnice přinesl... No vlezly by se do něj i dvě miminka a hlavně... zapnout ho v té obrovské teplé kombinéze do autosedačky byl nadlidský výkon, dítko dvakrát koplo a mělo obě nohy v jedné nohavici. Po příjezdu domů jsem na něj oblekla takovou tu zavazovací košilku ještě po mě, zabalila ho do zavinovačky a urychleně poslala manžela koupit nějakou padesátku. Nosili jsme ji asi měsíc. Do porodnice v červenci bych teď nejspíš zabalila nějaký pěkný overálek (pro malinké miminko se mi tento kus oděvu osvědčil nejvíce), čepičku a případně deku na přikrytí.

veruska007
9. kvě 2012

@xovicka 😀 Malýmu nebyla ani ta čepička 😀

xovicka
9. kvě 2012

Jo ještě podotýkám, že není 56 jako 56, každý výrobce má ty velikosti trochu jiné, třeba bodýčka 56 z intersparu mu byly od začátku akorát, jsou trochu menší, ale třeba naopak chlupatka HaM velikosti 62, ta byla obrovská, do ní dorostl pomalu až po půl roce, když už ji nepotřeboval.

mafeska
13. říj 2012

@ivcaaa z porodnice jsme jely 11.7. a přesně pro tento účel jsem koupila tuhle krásnou soupravičku http://www.naseslunicko.cz/1495,komplet-3-dilny...

jally
7. pro 2012

My jeli v srpnu, a maličká měla tričko s dl.rukávem, mikinku, dupačky, na nich 3/4 kalhoty, botky a čepičku 🙂 Nějak jsem to nehrotila 😉

agne
24. kvě 2013

Ahoj holky, mám soupravičku do porodnice - kabátek na druky a kalhoty (bez zapínání) do gumy v pase a čepičku a k tomuto kompletu dokoupenou košilku s dl. rukávkem. Zajímá mě jestli ještě něco dávat pod ty kalhotky nebo už se dává rovnou plínka, protože dupačky v soupravičce nebyli anebo pod košilku ještě bodýčko, ale to už je na začátek léta asi moc... Dík za radu 😀

mafeska
24. kvě 2013

@agne uvidíš podle počasí, my jely v červenci v tomto, viz fotka výše, body s dlouhým, dupačky a čepička toť vše.
J8 bych moc nenavlékala zvlášt v červenci.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru