Cvičení po císařském řezu. Kdy mohu začít?

klara.t
6. únor 2010

Ráda bych si zpevnila břicho a vlastně celé tělo po porodu, ale rodila jsem císařem. Všude se píše o cvičení po normálním porodu, ale já nevím, kdy mohu začít cvičit po CŘ a jaké cviky. Nevíte někdo o tom něco?

meleri
9. únor 2010

zuzi

tlačit s cévkou au au auauauauau a proč ? to dělají všem?

Fender

závidím ti tvoji vůli mě se fakt nechce! jenom ten bazén, a kolo, ale ted je zima tak šlo kolo do háje..

jinak s těmi nervy to je fakt blbé..no tak by mě zajímalo jaké to je mít dva císaře na jednou to musí pak bolet až do přechodu..no doufám že už podruhé fakt neeee.

fender
9. únor 2010

jojo, s tím souhlasím, na břicho je cř určitě horší. na druhou stranu, být rozstřižená až k zadku a měsíc si nesednout asi taky není nic extra 😔 😅

meleri, druhý cř se bere většinou přes tu starou jizvu, ne? 😕 aspoň myslím.... no, taky doufám, že se tomu napodruhé vyhnu. nebo když už, tak bych brala BUĎ kontrakce NEBO cř, ale mít zase oboje najednou, to už bych fakt nemusela 😝 😝 😝 😀

klara.t
autor
9. únor 2010

Tak já jsem skoro 6 týdnů po císaři a nic mě nebolí. Mě to bolelo děsně v porodnici. Malou mi dali až 5tý den. Ale od té doby OK. Doma mě to snad nikdy nezabolelo a jizvu mám tenoučkou. Jen mě předevčírem na jedné straně trochu zapálila. Citlivost břicha mám dobrou, takže u mě je to naštěstí bez komplikací. Výhodu prý mají ženy štíhlejší, protože pokud je tam vrstva tuku, tak jizva může hnisat. Já nemusela mít ani ten dren v jizvě.

No ted k tomu cvičení, kvůli kterému jsem toto téma založila. Vypadá to, že tedy už nějaké cviky cvičit můžu. Jaké tedy cvičíte na posílení toho pánevního dna a na ty šikmé svaly. To pánevní dno lze posílit takovým tím podsazováním pánve vleže na zádech ne? A co ty šikmé svaly?

zuzi.bat
9. únor 2010

meleri
bohužel jsem v tomhle opět špatnou výjimkou a nedělá se to všem 😉 vycévkovali mě, protože si mysleli, že mám plný močák a proto nemůžu malého vytlačit 😎 močák jsem měla dobrý akurát můj synáček vážil 4710g a to byl ten důvod proč nešel vytlačit 😀 😀 😀

klara.t
to podsazováni pánve dělám už od 2.dne po cř, ale zázraky to s břichem nedělá.

Jinak jizva mě občas tak škubne, ale to asi proto, že mi padají strupy....ale trochu to špiní kalhotky 😕 no doufám, že to tak má být a břiško mám zvláštně citlivé...jakoby na dotek necitlivé, ale bolest cítim 😅
V porodce jsem si malého taky vydupala a po 2 dnech jsem jim ho už nevrátila 😎 a na 5. den jsme jeli domů.

fender
máš pravdu s tím šitím...kamoška rodila před 3 týdnama a porod si opravdu užila ☹ má 25 stehů až k prdelce a to má štěstí, že její holčička měla "pouhých" 2800g!!! Nevím jak by vypadala kdyby měla víc, ale sedí normálně už po týdnu 😕 😕

fender
9. únor 2010

taky jsem neměla žádný drén 😕

na šikné břišní budou podle mě dobré klasické "šikmé" hmity - tj pravý loket k levému koleni a opačně. pánevní dno se musí posilovat hlavně po normálním porodu, u nás to až tak neva, když prťata beztak lezla ven jinudy 😅 😝 😀

meleri 😨 4,7 😨 😅

meleri
9. únor 2010

Fender,

jejda no tak to musí pak bolet teda dvakrát...já doufám že už mě to nepotká..
no jak tak uvažuju nad tím co píšeš tak budem nejenže s jizvou až naprdel ale i s jizvou na břichu..no nádhera...ale děti jsou děti prostě to za to stojí.

Klaro

s tím ti neporadím to fakt nevím! já umím jen ty sklapovačky či jak se tomu říká..

ok tak já sem štíhlá ale dren jsem měla a teda taky balada když ho vytahovali.....

Zuzi,

chudáku to sis užila teda! to byl pěkný macík! ale ne, chudák miminko určitě to byl taky pěkný šok.

sicinka
9. únor 2010

Tak já jen vypíšu co mi doporučoovali a co mi prislo k necemu 🙂 Položit ruce na jizvu a hluboký nádech do břicha - dochází k oddělení těch vrstev, co jsou sešité. Leh na zádech nohu skrčenou zvednout do praveho uhlu a zatlacit proti ni rukou. TO podsazovani se da delat i v sede na mici a treba u toho uspavat mimco - sedim popojedu dopredu podsadim panev a s podsazenou se vratim. Siikme brsisni svaly muzete ze zacatku na velkem mici nohy mirne roznozit a ruka proti kolenu a opakovat male kmihy. To s tema nohama v leze bych pridala pak. Teoreticky by mi to slo. Jinak bolesti jsem nemela zedne velke ani v porodnici, ale hned skoncenim sestinedeli jsem zkusila celou kalanetiku na bricho a bolelo to pekne a tahlo se. Štíhlá nejsem (ale cvicila jsem vzdy hodne) dren jsem nemela, jizvu mam ukazkovou. Ale to brisko je fakt necitlive to mi vadi nejvic. Jo a jak jim maly nešel ven (byl o tri tydny drive) tak mi udelali ukazkove stryje zespoda bricha a ty nemizí a nehojí se vubec. Ale co se dá dělat 🙂

zuzi.bat
11. únor 2010

Scinka
mockrát děkuji za cviky!! Hned jak bude chvilka čas tak je vyzkouším 😎 😎

Chtěla jsem se na to cvičení zeptat svého gynekologa (všude říkají, že se má po císaři vydržet 6 nedělí a pak až se dobře hojí jizva ti to má dovolit lékář), ale jsem k němu objednaná až na 2.3 😀 😀 😀 a 6 nedělí mi končí v pondělí. Takže asi vyzkouším ty cviky co napsala Scinka.
Jinak spinning a poporodní cvičení vedené porodní asistentkou snad můžu i bez svolení 😅 😝

meleri
Šok to byl velký, ale byla to trošku chyb doktorů...Já měla celé těhu neskutečně velké břicho a ultrazvuky od začátku větší tak o 14dní, ale termín jsem měla správny (jinak jsem rodila přesnš na termín) a ve 36.tt mi můj gynekolog řekl, že není velké dítě, ale já mám velké břicho 😀 😀 chtělo se mi ho na té koze kopnout...no každopádně jsem doktory prosila o Hamiltona, aby šel ven o trochu dřív, že je velký a nikdo nic. A v den porodu jim ultrazvuk ukázal váhu 4000-4300g 😉 trošku se sekli..no tak mysleli, že to půjde a na jejich velké překvapení to nešlo. Stejně nechápu.....Bylo to vidět, že bude velký 😖

xenca
4. kvě 2011

@meleri
Ahoj, chtela bych se zeptat, od kdy muzu po cisari zacit chodit plavat??? Diky moc 🙂

lotysek
25. kvě 2011

@xenca Ahojky, tak mě rehabilitační sestra plavání doporučila po šestinedělí, pokud tě nic netrápí. Vyrazila jsem hned po té a bylo to skvělé. Na záda super.

dagina
25. kvě 2011

Ahojky, jsem rodila druhé dítě císařem, přesto, že jsem po něm byla neuvěřitelně fit, nejsem schopná dodnes ničeho jak mě dva holky dávají zabrat. Pravda, břicho mám pořád jak těhule 😖 . Ale zaujala mě odpověď od
@sicinka , nádechem do břicha k podpoře oddělení sešitých vrstev..., to jsem netušila, k tomu bych se určitě donutila..., nevíte, zda to má ještě cenu půl roku po císaři??????

ankava
27. kvě 2011

@dagina určitě to má cenu, začít má cenu vždycky 🙂
já rodila taky císařem, byla jsem hned fit a začala jsem Kegelovy cviky a některé z Mojžíšové cvičit hned po porodu a po šestinedělí jsem začala posilovat šikmé břišní svaly a pak už celé břicho.
Cvičím obden asi deset minut a je to znát. Těch deset minut si najdu vždycky, i když jsem úplně grogy.
Myslím, že je jedno, jak dlouho po porodu se začne, důležité je začít a vydržet.
Tak hodně štěstí, ať to zvládneš 🙂

kriiiska
22. čer 2011

uf tak koukam že jsme na tom všechny stejně ja sem ted 6týdnů po porodu jizva nic moc podle doktora ukázková břicho nic moc no sem kritik normálně mam 56kg ted se vždycky vyděsim když mi na váze skočí 61 občas půl kg meně nebo více ale při kojení je to prý normál a cvičit vyskouším co tu píšete ale musím šlapat 3 patra do schodů napřed s malou do sklepa vytáhnout kočár i sní pak uklidit nájezd na schody nevim proč ale i když je mezi tím mezera že by se dalo projít sousedům to vadí pak zase ty schody nahoru čapnout našeho slepeho jezevčíka a snest ho dolu po tomhle tak 10min odpočívam na lavičce než se někam vypravím tak jestli ještě nějakej tělocvik k tomu tak budu jak srnka teda samo po poradě s neurologem mam po špatnej lumbálce chronickej vas bederní a 3 obratle bloknutý nevratně o operaci sem ani neuvažovala ale na to se dalo jen chodit a plavat

nasekuratko
22. čer 2011

Ahoj holky, mrknete na tyto stranky. Musite se tam zaregistrovat,aby jste videli videa v cele delce,ale je to zdarma a najde se tam hromada cviku, vcetne primo mirenych cviku na obdobi po porodu a sestinedeli.

http://www.fithall.cz/rest/cviceni/kategorie/27...

Ja sice po porodu jeste nemam, ale cvicim podle toho cviceni pro tehotne. 😉

jezurinek
29. lis 2011

Zdravím. Jak pečujete o jizvu po císařském řezu?

misicka455
9. kvě 2012

Holky mám po šestinedělí porod CR , myslíte že bych u ž mohla pomalu začít jezdit na orbitreku třeba začít 5 min a pomalu zvyšovat ? K dr. jdu až přiští týden , ale chtěla bych začít dělat něco už teď.

miranda77
9. kvě 2012

@misicka455 já myslím, že pokud se na to cítíš a nebudeš zatěžovat břišní svaly a nějak to nepřeženeš s fyzickou námahou, tak by lehké cvičení vadit nemělo ...

apfele
12. bře 2014

ahoj, za 14 dní mi končí šestinedělí a chtěla bych začít pomalu cvičit nohy, ruce, zadek. Myslíte si, že např. dřepy, výpady nohou nebo posilování rukou činkami můžu dělat? Jizva mě nebolí.

elastiq
27. bře 2014

Zkuste cvičit hned jak to bude možné a pro Vás nebolestivé, ale nic nepřehánět. Nejlepší je cvičit stejné cviky jako v těhotenství

https://www.youtube.com/watch?v=sbxt1Is-RZg

najedete tam i cviky na bříško a pánev ;)

neu.sona
21. kvě 2014

holky, a kdybych mohla začít lehce běhat? prosím o radu. děkuji.

petran1
10. říj 2014

Ahojte holky...Já jsem taky po císařu a vidím že každá holka to má s tím cvičením jiné...Já sama taky nevím kdy můžu začít cvičit a ještě když jsem měla aj po porodu komplikace...Za prvé se mi nechce srovnat děloha a za druhé jsem krátce po porodu zkončila na pohotovosti s vysokýma horečkama a s infekcí.Tak bych se vás zároveň chtěla zeptat jestli nevíte kde se dá žalovat porodnice?? Jelikož ta infekce byla jejich vina...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru