Cvičení po porodu

radun
23. kvě 2012

Našla jsem tu jen starou diskuzi z roku 2009, tak zkouším založit novou. Jak jste na tom se cvičením po porodu? Kdy jste začaly a jaké cviky jsou vhodné? Já dnes zkoušela začít s kalanetikou (trošičku), ale svalstvo ochablé, nic moc teda 🙂 Předpokládám, že není vhodné to přehánět při kojení, ale přeci jen něco málo by se dělat dalo, co myslíte?

sariel
28. kvě 2012

Škoda, že tu nikdo nepřispívá. Toto téma mě zajímá. Po porodu bych také chtěla cvičit. Mám v plánu právě tu kalanetiku, kterou zmiňuješ. A také mám knihu, která je o cvičení po porodu. Já asi začnu po šestinedělí, pokud mě Elinka nechá. 🙂 Nevím, jak je to ale s břichem?? Má se cvičit co nejdříve, nebo naopak čekat? (Pokud samozdřejmě nebudu po CS.) Nekde jsem četla, že by se měli cvičit šikmé břišní svaly, pokud je rozestup. A také, že když je rozestup břišních svalů a cvičí se nevhodné svaly, tak je riziko, že už nikdy nezmizí. 😖

(Napadá mě otázka - mohu rozestup břišních svalů poznat už v těhotenství? 😨 )

werunqa
26. srp 2012

Ahoj,
u nas ve meste je cviceni po porodu pro maminky-takze se na neho chystam 😉 🙂

werunqa
26. srp 2012

@sariel me rikala PA, ze brisni svaly nejdrive az 2 mesice po porodu..do te doby tak max Kegelovy cviky..

sariel
27. srp 2012

@werunqa Dva měsíce po porodu budu za týden. Ale uvidím, možná, že stejně vůbec nebude čas. Malá mě zaměstnává 24 hodin denně. 🙂

werunqa
27. srp 2012

@sariel
ja bych cas i mela-ale nedonutim se..jsem lenoch 😉

sariel
27. srp 2012

@werunqa Kdybych hodně chtěla, tak ten čas taky najdu. 😉 😀

werunqa
27. srp 2012

me mala pres den spinka nebo je v lehatku ci hraci dece a me potrebuje jen na jidlo......ale ja jsem desnej lenivec...snad skupinove cviceni me donuti 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru