Cvičení po porodu. Kdy začít?

pissskotka
9. lis 2011

Ahojky..nevěděla jsem kam mám zařadit tuhle otázku, tak jsem to hodila jsem....snad to nevadí..chtěla bych se zeptat kdy přesně jste začali zchazovat kila po porodu? Teda jestli vám nějaké zůstaly? V nemocnici nám říkali, že máme nějakej čas počkat, aby se nám nerozložila děložní stěna nebo tak něco 😀 prostě že nemáme hned posilovat maximálně zatahovat bříško a já už bych se sebou chtěla začít něo dělat, ne jen lehké cviky, ale hlavně posilování...myslíte že 3 měsíce po porodu už je to možné? děkuji 😉

dukie
10. lis 2011

@pissskotka Řekla bych, že pokud se na to cítíš, určitě pomalu začít můžeš. Nepřeháněla bych to, pozvolna přidávala... určitě je ale dobré se třeba poradit s gynekologem nebo i praktickým lékařem, případně s fyzioterapeutem (to je možná dokonce úplně nejlepší, má nejvíc zkušeností) stran možného rozestupu břišních svalů. Není výjimečné, že k tomu v těhotenství dojde... a předčasné posilování "vnějších svalů" břicha (třeba sklapovačkami), aniž bys měla v pořádku (v kondici) ty vnitřní (které se právě trénují tím vtahováním bříška, jako kdyby sis chtěla zapnout malé kalhoty), rozestpu zhoršuje. Stejně tak nemá smysl na bříško cvičit, pokud tyhle vnitřní nefungují správně, páč pak to všechno "taháme" zádama, čímž si akorát tak ubližujeme.

Prostě záleží na kondici, na vlastním pocitu... a v případě nejistoty bych se opravdu obrátila na odborníka. 🙂

ladybugie
10. lis 2011

Já začala cvičit hned po porodu 🙂 Rodila jsem ve středu ráno a ve čtvrtek už jsem si nechala poslat fyzioterapeutku a začala se mnou cvičit a postupně mi ukazovat cviky, které po porodu pomáhají. Určitě bych být tebou chvilku u těch lehčích cvičení vydržela, přeci jen má děloha za sebou dost těžkou práci a potřebuje trošku regenerovat. Moje dcera byla hodně náročné mimi, takže na nějaké cvičení nebyl čas a kila šla dolů sama. Šla jsem rodit +25kg a v dceřině půli roce jsem měla lepší postavu než před těhu 🙂
Zkus se poradit s nějakým odborníkem, řekne ti víc 🙂

jajapaja23
10. lis 2011

@pissskotka Taky mě tahle otázka napadla...zkoušela jsem cvičit jen z důvodu, že mě bolela záda, ale začalo mi téct mlíko, tak jsem přestala...teď je to ve fázi, že záda pořád bolela a chodím na rehabilitaci, nic náročného, ale je to potřeba!! Časem bych chtěla chodit třeba znovu na aerobik...samozřejmě bez většího skákání apod. 🙂 Uvidíme, co to se mnou udělá, asi je nejlepší to zkusit 😀

@ladybugie Tý jo, tak to je supr, že ti to někdo ukázal, to u mě asi nehrozí 😒

ladybugie
10. lis 2011

@jajapaja23 já ležela v super porodnici - Mělník a navíc jsem měla nadstandard, takže se mě chodily na všechno ptát a nabízely služby jak v hotelu. Já původně tu fyzioterapeutku nechtěla, ale když jí nabídly, tak proč se nepřiučit, že? Jiná věc byla, že s Any na nějaký jejich cviky fakt nebyl čas 😀

jajapaja23
10. lis 2011

@ladybugie Hmm, tak to je fakt super! Leda se můžu zkusit zeptat teď té mojí fyzioterapeutky tak mimo, co by se hodilo za cviky 😉 Zkusím to.

camelinka
10. lis 2011

Ja zacala ve 3 mesicich male zase chodit na aerobik a je to super 😵 😵 😵 , krasne si u toho zarelaxuju,protoze doma moc klidu nemam, sak to znate 😉 . Zalezi jak se citis, ja chodila na aerobik do 7 mesice tak mam telo zvykly, ale chce to zacit pozvolna 😉

jajapaja23
11. lis 2011

@camelinka Tak to máš dobrý, já musela v těhotenství přestat už ve 2. měsíci, zvedal se mi žaludek a pak jsem to už nezkusila, no... 😒 Ale pohybu jsem měla i tak dost, co jsem lítala okolo baráku až do 8. měsíce 😀

pissskotka
autor
13. lis 2011

Tak vám mockrát děkuji...no nevím jestli se na to cítím...bolí mě celej člověk a už se na sebe nemůžu dívat, tak nevím jestli už jsem připravená 🙂 předtím jsem nikdy cvičit ani posilivat nemusela, měla jsem dobrou postavu od přírody, ale teď mě docela překvapuje co dokáže jedno mimi s ženským tělem.....no ještě chvíli počkám..možná že nejprve začnu s plaváním a pak postupně budu přidávat.... 😉

fyziomami
Odpověď byla odstraněná
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru