Cviky po císařském řezu. Které je vhodné provozovat ihned?

iza
18. srp 2007

Ahoj holky,nemůžete mi některá poradit nějaké cviky,které je vhodné provozovat ihned po CR? V porodnici se mnou něco cvičila rehabilitační sestra,ale bylo to jen pár cviků a z toho si stejně už pamatuju jen 4 😅 😅

sarajka
18. srp 2007

Ahoj, ja teda po cisari vubec sportovat nemohla, me to doktor nedoporucoval, prilisne namahani neni dobre. Radsi se na to jeste zeptej doktora, protoze kamaradka zacala cvicit brzo a jizva se ji rozjela. Me to teda jeste dost dlouho bolelo, takze jsem ani na cviceni nemela pomysleni. A jestli existujou nejake specialni cviky to nevim. Ja zacala az ted po roce zase behat.

lussy
18. srp 2007

ahojky zuzi, taky jsem se po tom zacala pidit...mam strasne povolenou tu dolni cast briska...to pry ale po CR byva, brisko se pry zavinuje hur nez po normalnim porodu...tak snad nekdo poradi... 😉

sarajka
18. srp 2007

Ja jsem teda v celem tehotenstvi pribrala 8 kg, ty uz jsem nemela, kdyz jsem odchazela z porodnice, takze mi tolik bricho neviselo. Spis jsem mela nad tou jizvou takovou oteklou bouli a asi pul roku jsem necitila vubec brisni svaly, ty jsou zpretrhane. Ale casem se to upravilo, jenom to proste trva delsi dobu. Jeste ted mam ale jizvu mrtvou, vubec to misto necitim. Co ale muzu doporucit, i kdyz to zni smesne, mazte tu jizvu veprovym sadle a uvidite, jake to dela divy. Jizva se vam rychleji zahoji a hlavne dost zmizi.

musko
18. srp 2007

sarajka a lussy - ešte určite nezaťažovať!
Ste ako po klasickej brušnej operácii, takže sa šetrite! Už len to, že sa staráte o miminká je dosť! Minim. mesiac až dve by som na to brucho nejaké extra cviky nedoporučovala, ak tak po šestinedělí.... 😉

musko
18. srp 2007

Ešte som zabudla - na brucho a vobec - je super Pilates metóda. Na SK je kniha Lady pilates s programom na 12 týž, cvičila a písala denník maminka 3 mes miminka - takže kojila a nemohla držať dietu - za tých 12 týž. z konf. veľk. 42 je na 26-38 😉
Pilates cvičím - aktívne - a len doporučujem.

sarajka
18. srp 2007

Musko pilates je fakt vyborny, taky jsem ho cvicila. Ja jsem taky pro nezatezovat. Zacala jsem az ted po roce od cisare behat. Fakt se to nevyplati. Kazdy ma samozrejme s cisarem jine zkusenosti. U me to nebyla zrovna prochazka ruzovym sadem a pri druhem tehotenstvi budu delat vse pro normalni porod. Ted jsem mela KP a rovnou me poslali na cisare.

sarajka
18. srp 2007

musko mohla bys sem prosim dat blizsi odkaz na ten pilates na SK? Nejak se mi to nepodarilo najit. Dekuju moc.

lussy
18. srp 2007

ja jsem taky pribrala 8 kg, ale to brisko je proste povolene 😒 nejsem zadna modelka, nepotrebuju mit do mesice ploche bricho, ani ho mit nikdy nebudu, jen jsem si rikala, jak by se dalo aspon tem zbytkum brisnich svalu nejak pomoct se vzpamatovat...ja jsem po CR OK od prvniho dne, tak me to pokousi, ale asi mate holky pravdu, nema cenu to nejak prehanet, ted, ani ne 2 tydny po porodu...Pilates je super, to je asi nejvhodnejsi varianta...
diky holky 😉

musko
19. srp 2007

lussy, ja som tiež CR znášala - na moje prekvapenie - dobre, trochu to bolelo, to je fakt, ale žiadna dráma....Asi aj hormóny robia svoje 😉 . Tým svalom sa pomocť dá, najprv len zľahka - skor to panvové dno a potom až bruš. svaly. Ale treba vydržať. 😉

musko
19. srp 2007

Tak píšem ten link na pilates v SK - www.rehamoon.sk, je to Pilates medical - a mal by tam byť aj kontakt na objednanie tej knihy - ak ju budete chcieť.

iza
autor
19. srp 2007

ahoj holky, tak jak jsem psala asi nějaké cviky povolené jsou(viz mé cvičení v porodnici s rehabil sestrou,jinak by jí ke mě nepouštěli -docházela za všema po CR) 😉 ..taky nemluvím o nějakém brutál sporotování,ale právě o těch spec cvikách po CR....tak pokud nějaká o něčem víte,prosím sem s tím 😉
JInak já mám jizvu zahojenou, nebolí a ani není moc vidět....samo ho nechci namáhat..taky mám nad ní nějaké zatvrdlé bulky..a to prý poleví až tak po půl roce...
Já si pamatuju třeba jeden cvik....pokrčená kolena a přetáčení nohou na pravou stranu-hlava na levou a naopak....přetočenína pravo nádech,přetočení nalevo výdech...

sarajka
19. srp 2007

Izo, ted jak to rikas, tak si taky vzpominam, ze za mnou chodila nekolikrat rehabil. sestra, ze mam prijit na cviceni, ale nejak jsem to nestihala, uz nevzpominam proc. Jo asi protoze byla nejaka prednaska s detskym doktorem zrovna v te dobe, pak maleho prohlizeli a nejak se to krylo.

hedvika
19. srp 2007

Za námi v porodnici taky chodila rehabilitační sestra, ale docela to flákala, takže si pamatuju jen, že se od 10. dne po porodu mají cvičit cviky na šikmé břišní svaly.

janazuza
19. srp 2007

Som uplne prekvapené, že sa tu spomína rehabilitačná sestra po cisárskom. 😕 😕 Ja som po cisarskom mala zakazane cvičiť až po 3 dnoch nam lekár kázal bicyklovať nohami na posteli , ale žiadna sestra ani rehabilitácie- nič také 😖 🙄

kalo
19. srp 2007

Tak holky já taky neznám ani jeden cvik na zpevnění břiš.svalů, co by se mohl dělat..V nemocnici mi nic neřekli. Jen jak masírovat jizvu, aby kůže nepřirostla. V nemocnici mi ukázali jen takové všeobecné protahovací cviky pro celé tělo, ale na zpevnění břicha nic...
A žádné konkrétní cviky jsem nenašla ani na internetu..

bibinka
20. srp 2007

iza- tu som mala niečo odložené -mrkni na to. ja to tiež budem za chvíľu potrebovať, hoci neviem, či budem rodiť cisárskym(prvý bol cr.)
http://www.pronatal.sk/priprava.htm#%A0Cvi%E8en....

eva265
20. srp 2007

Nam dali v porodnici seznam nekolika cviku vhodnych po normalnim porodu i po cisari. Na bricho tam jsou 3 cviky:
1) leh na zadech, nohy pokrcene, ruce predpazime a zvedame je sikmo do strany. Zpocatku staci zvednout hlavu a odlepit lopatky, casem se posadime do strany uplne, ale neni to nutne.
2)leh na zadech, nohy pokrcene, ruce slozene pod hlavou. Zvedame se sikmo, pravy loket k levemu koleni a opacne.
3) leh na zadech, nohy pokrcene, ruce podel tela. Skrcime prave koleno k brichu a levou ruku dame za leve kolene a opacne.
Cviceni je vhodne od 6.-8. dne po CR.Cviky na prime brisni svaly se smi nejdrive 3 mesice po porodu.

Pak nam take rikali, ze je vyborne si na bricho lehat (polozit polstar a na nej si lehnout, aby byl pod brichem).
Ja jsem CR taky velice dobre snasela a leky na bolest jsem prestala brat hned druhy den, ale na cviceni na bricho jsem si troufla asi az po 10-ti dnech. Ty prvni dny pro me bylo nejvetsi cviceni nosit mimco a porad k nemu vstavat z vysoke nemocnicni postele.

kalo
28. srp 2007

Nevíte náhodou někdo, jak dlouho po císaři je možné chodit na aerobic?

zabza
28. srp 2007

Ahoj, zkusenosti zadne nemam, ale co jsem slysela, tak 3 mesice po cisari by se cvicit nemelo (krome posilovani svalu panevniho dna). A kdyz zacit posilovat bricho, tak pouze sikme brisni svaly. Prime brisni svaly uplne vynechat. Pokud by se sikme brisni svaly zanedbaly, mohlo by pak dojit k "vybouleni" bricha a uz se to pak nespravi.

Hodne jednoduchy cvik na sikmy brisni svaly, co znam, je ze si lehnete na zada, upazite, pokrcite nohy, chodila stoji na zemi a pouze pokladate kolena na jednu stranu a na druhou a takhle parkrat opakovat. Myslim, ze tim bych pripadne zacala, nez bych presla k dalsim posilovacim cvikum na sikmy svaly. U tech mi totiz prijde, ze se velmi snadno zapoji i svaly primy, aniz by si to clovek uvedomil.

zabza
28. srp 2007

Jo a taky by se jizva mela 100 dni mazat obycejnym sadlem, aby se dobre zahojila a byla co nejmensi.

iza
autor
28. srp 2007

zabzo tak přesěn tenhle cvik s náma dělala rehab sestra už na JIPce 😉

yanikovamamina
28. srp 2007

Ahojte, mne tiez povedali zopar cvikov a tie som poctivo cvicila, stale trosku viacej.
Zasada je, ze brusne svalstvo by nemalo boliet.Ak nieco boli, tak ten sval nie je este ok a zanho robia pracu ostatne, co sa potom vraj tazko oduca a trva to este dlhsie. Mne sestricka povedala, ze mam pocitat s tym, ze pol roka budem mat brusko a tak to aj bolo. presne po pol roku som mala svoju vahu.

iza
autor
29. srp 2007

yani tak šup sem s těma cvikama 😉 🙂

yanikovamamina
29. srp 2007

uz si vsetky nepamatam, ale
1. Iba lezat na chrbte a velmi zhlboka dychat
2. klacat stvornozky a pomaly dvihat najskor jednu potom druhu ruku.
3. klacat na kolenach a striedavo prednozit, az je koleno v pravom uhle a chodidlo rovno na zemi.

Musim pohladat ten papier. Postupne sa robi viacej, hlavne aby nic nebolelo.
Zda sa mi, ze tam bl aj macaci chrbat.

emjee
30. lis 2007

martinka28 • 43tt • Dnes v 10:33
Ahojky,
chtěla jsem se zeptat, jestli některá nevíte jaké cviky a kdy se můžou cvičit po císaři.. Včera mi akorát skončilo šestinedělí a ráda bych to bříško vrátila do původního stavu, ale bojím se, abych ho zbytečně nenamáhala, poradíte mi?

hnedovlaska
10. pro 2007

Ahojte,ja som po pôrode cvičila pod dohľadom rehabilitačnej sestry a veľmi mi to pomohlo,predsa len majú skúsenosti a na internete som našla stránku na rehabilitačné cvičenie http://cviceniepretehotne.freehostia.com/

majaaita
11. pro 2007

Doktorka mi doporučila klid po dobu třech měsíců - stačí prý procházky, zvedání mimča apod. 🙂 Po třech měsících plavání, protahovací cviky (celého těla), pilates nebo jogu. Po šesti měsících aerobní cvičení, jízda na kole.

Dodržela jsem a břicho docela ok, jizva bolí, ale špatně se mi hojí ta vnitřní, tak to je kvůli tomu.

sharii
12. pro 2007

Ahoj, mě by zajímalo jak je to se zátěží po císaři, je možné normálně fungovat, tj. nosit mimino, nákupy, zvedat kočárek atd.? Mě reálně hrozí císař a vůbec si neumím představit jak to pak budu zvládat po návratu z porodnice, bydlíme ve 4.patře bez výtahu, takže mě čeká nošení kočárku, mimi jsem taky plánovala nosit v šátku + postarat se o celou domácnost, nosit nákupy atd. nebudu mít nikoho kdo by mi pomáhal...

moncicik
12. pro 2007

sharii: jsem po císaři a abych pravdu řekla , jizva bolela první 3 tádny a pak už ne...a normálně vše nosím kočárek, nákupy, miminko už mi váží skoro přes 7 kilo a už jizvu necitím vůbec.Opravdu mě bolela jen v nemocnici.
ale asi záleží na prahu tvé bolesti, každá to máme jinak
chtěla jsem začít cvičit ale nejak nestihám 😀 tak nevím jak dám tu cejchu dolů.

binki
15. pro 2007

sharii, potvrzuju, co pise moncicik. Vstala jsem rano po zakroku v noci, dosla jsem si pro maleho, abych podporila rozvoj laktace a pak jsem chodila a chodila a vzala si maleho na pokoj, kde jsem k nemu porad vstavala. Pustili nas paty den domu a manzel za dva dny odletel kvuli praci. Behem tech dvou dnu jsme vyrizovali dokumenty a sporeni a ad. Nakupy ze zacatku jsem delala tak, ze jsem nakojila a dala maleho babicce a pak cvalala zase zpet. Ted uz jezdime s kocarkem. Je to posilovna, taham ho do schodu. Babyvak bohuzel zatim orval. Ver mi, je to otazka osobni sily. Jizva bolela tak dva tydny a ted jen obcas.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru