Cviky po císařském řezu. Které je vhodné provozovat ihned?

iza
18. srp 2007

Ahoj holky,nemůžete mi některá poradit nějaké cviky,které je vhodné provozovat ihned po CR? V porodnici se mnou něco cvičila rehabilitační sestra,ale bylo to jen pár cviků a z toho si stejně už pamatuju jen 4 😅 😅

kasli
15. pro 2007

Sharii, já jsme také po SC a bylo mi řečeno že těžké věci zvedat tak do váhy miminka ale tak po 14 dnech už jsem za pomoci manžela snášela kočárek ze schodů dolů 😉
Jinak u mě to jizva bolela dost dlouho a ještě ted po šestineděli s ní mám problémi jelikož se mi podebrala, takže s jizvou stále bojuji.
Add cviky: mě rehabilit. sestra v nemocnici říkala, že začít cvičit tak po 2 měsících ale jen tak letmo a v žádném případě ne aerobic! Jenže ted jsem se na to samé ptala i mého gynekologa na KO v šestinedělí a ten mi řekl, že po 2 měsících můžu začít normálně cvičit a i ten aerobic, tak nevím co si ted vybrat 😅

aadula
6. led 2008

Ahojte 🙂 tiež som po cisárskom reze..dokonca po dvoch, prvý som mala pred 11 rokmi a teraz mám cez jazvu ďalší rez. Prvý krát to bolo v narkóze a teraz v lokálnej anestéze, bolo to podľa mňa omnoho lepšie. Je to fajn, že sa tu dajú písať tieto príspevky, pretože tiež som nevedela kedy môžem začať cvičiť, nepamätám si to už z pred tých rokov. Ledva čakám kedy môžem ísť prebars na korčule, ale ako čítam sú tu rôžne reakcie 🙂 Ale určite je dobre veľa sa hýbať nech nie sú zrasty, po prvom cisárskom som nemala, snažila som sa chodiť čo najviac. Určite časté prechádzky pomáhajú a myslím, že každá z vás uzná, že pri malom dieťati toho človek veľa nenaoddychuje, takže určite ten pohyb máme každá. Síce moja jazva je ešte dosť čerstvá, ale určite dosť reaguje na počasie..a ešte dlho bude. A váha? no z tej mám aj ja strach, dúfam že to zíde dole, ale stálo to za to ..

julova
6. led 2008

Ja mam 2,5 tyzdna po CR a na nohach som bola uz 5 hodin po zakroku 🙂...doporucujem vstat na nohy co najskor...nebolo to lahke a bezbolestne, co si budem nalhavat 😀..ale cim skor, tym lepsie 😉...a fakt ma to bolelo asi prve tri dni...potom uz som mala nasu princeznu pri sebe 24 hodin a ani som nemala cas mysliet na nejaku bolest, ci jazvu 🙂...ale fakt ze je to individualne...ale zenske to zvladnu..su na to nejak od prirody prisposobene 🙂...teraz mam len prirodzene cvicenie...okolo malej 🙂...von s kocikom este nechodime, kedze mrzne, ale aj na to sa tesim..a ci sa dokopem aj k nejakemu cviceniu, tot otazka 🤐 😀 ...teraz uz jazvu moc necitim...sem tam nejaku pnutie ci stipnutie...ale inak nic....v nemocnici sme na druhy den mali na izbe rehabilitacnu sestru, ktora nam ukazala nejake lahke cviky a odporucila tiez to, ako tu spominate, tak to nebudem opakovat 🙂

luucia
6. led 2008

Tak já sem taky po SC a na kontrole po šestinedělí mi gyndařka řekla, že začít cvičit můžu po 3 spíš po 4 měsících. Ted sem necelý 3 měsíce po a zítra se chystám do posilky, břicho ještě nechám v klidu, ale jinak procvičím všechno. Už se moooc těším až zas začnu cvičit 😵
Po SC sem vstávala až po 24 hodinách a bylo to teda těžký, auau 😝
Hned po příchodu z porodnice sem doma začla normálně fungovat a zvedala sem všechno 😉

mishelmishel
18. zář 2013

Já jsem teď tři měsíce po císaři, a vrchní část břicha vůbec necítím a dokonce je mi nepříjemný jakýkoliv dotek v okolí jizvy i když to nebolí, taky sháním cviky.. ale všechny kamarádky radí zatím necvičit, starání se o miminko zatím stačí a prý at děláte co děláte stejně se bříško začne měnit tak za rok, některé holky tvrdí že až za tři roky ☹ holt co se dá dělat.. daň za naše miminka

bhmova
2. únor 2016

Kluci mají 8 měsíců a jizva pořád tahá :( Ráda bych cvičila. Mám 6kg nahoru. A na strie taky pomáhá vepřové sádlo? Mám na jizvu z doktora Maxe mazání Dubová kůra. Stojí do 100kč.

bhmova
2. únor 2016

@zabza A jak u toho dýchat?

dzejdy
20. únor 2016

Co můžete do roka cvičit a co ne najdete třeba dobře popsané tady. https://www.girlsgonestrong.com/exercises-to-av...
Na youtube jsou to videa v kanále BabyWeightTV a FitnessBlender(Postnatal Workout or Post Abdominal Surgery Workout.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru