Dá se pracovat hned po šestinedělí?

janicka006
4. led 2010

Hezký večer,

mohla bych znát váš názor na to,zda se dá pracovat již hned po šestinedělí.....
Když je člověk třeba "kancelářská myška" a mohl by pracovat s notebokem doma.
Nebo je nová situace po příchodu dalšího člena do rodiny tak jiná,nová a náročná....že ten kdo to vyzkoušel,to vzdal......

Díky za názory 😉 😉

lenkabu
7. led 2010

Holky k těm příspěvkům že zakladatelka bude odcházet od dítěte..............ale ona psala že by pracovala z domova.

rimmel:nemám co dodat,to je přece směšné.

lenkabu
7. led 2010

Mně teda taky nedává smysl věnovat dítěti plně 3 roky a pak ho odložit do školky protože už musím a nedělá to ze mně tím pádem špatnou matku 😅 Není lepší začít trochu pracovat dřív a vytvořit si takové podmínky abych nemusela pak naplno do práce a mohla být s děckem hodně doma i po jeho nástupu do školky/školy?

sisi.v
7. led 2010

janicka006 - chce to velkou dávku odhodlání a pevné vůle, protože to bude na úkor tvého (už tak téměř neexistujícího) volného času.

ale jde to - mně se malá narodila na začátku posledního ročníku VŠ, první tři měsíce jsem tedy nebyla schopná dělat nic kromě péče o ni, ale pak už to šlo, byť nebyla moc spavé miminko - učila jsem se po večerech a když bylo potřeba pohlídal manžel nebo občas chůva. Ale bylo to náročné a občas jsem toho měla plný zuby.

Částečně pracovat jsem začala v roce a půl, když jsem se zbavila školy, dvakrát v týdnu a vůbec si nemyslím, že to je na úkor malé - naopak si to s ní daleko víc užívám, neřeším doma pitomosti a moc se na ní těším (a naopak). Ale pracovat přes den doma si moc představit neumím - to bych měla pocit, že jí zanedbávám, když jdu do kanceláře, tak jdu do kanceláře, když jsem doma, tak jsem s ní.

Nad názorem rimmel mi tentokrát zůstává rozum stát 😕, to by nemělo děti 70% ženských...protože většina mých kamarádek si od dětí velmi ráda občas odpočine a nepovažují se za krkavčí matky...

naprosto souhlasím s názorem lenkybu - já se chci malé věnovat pořád, ne 3 roky na 100% a pak školko, zachraň mě, jinak se zblázním 😉.

soanpe
7. led 2010

fakt si některé matky myslí, že když si půjde maminka přivydělat, tak je to špatně??? 😅
za ty peníze pak může jít s děckem plavat, cvičit, na hory... přijde mi to náhodou zodpovědné 😎 já sice zatím nemám akutní potřebu pracovat,ale chybí mi společnost.dost často se přistihnu, jak dementním 😝
je spoustu práce, co se dá vykonnávat z domova .
a jak psala lenkabu, být 3roky denně dítětem a pak ho ze dne na den vrazit do školky, tak děkuji, nemám zájem.
tohle si prožila ségra s prckem a nástup do školky byl poměrně dramatický a uplakaný na obou stranách.
fakt si nemyslí, že sedět denně dítěti za zadkem ze mě neudělá lepší matku. v určitém věku jsou děti i rády, že si oodechnou od matky a můžou řádit s babičkama nebo tátou

veronika.m
8. led 2010

Já jsem se vrátila do práce přesně 1měsíc po porodu. A šlo to!! S pomocí manžela který hlídal malou 2odpoledne v týdnu jsme to zvládli. Nepřipadám si vůbec špatně, naopak jsem psychicky absolutně šťastná (práce mě baví a naplňuje) a neřeším pak zbytečnosti. Přijdu z práce a věnuju se malé, neřeším úklid a zbytečnosti abych měla dokonalou domácnost. Jde všechno, jen musíš chtít a když máš vedle sebe nějakou oporu tak tím lépe ti to půjde. Doporučuju všem, rozhodně se nějak zaměstnat bez dětí a vypnout. O to to s nimi bude lepší... A taky co se týče finanční stránky tak to je bez diskuze. Je to super, můžete si dovolit víc věcí a vynahradíte to dětem plaváním, výlety atd.... 😉 😉

sicinka
8. led 2010

Ha mimo objevilo kocoura, tak mam trochu casu. Já si dovolim se malinko zeptat na prakticke veci jestli mohu maminek, ktere tim prosly. Rozhodla jsem se jit do prace az kdyz jsem videla ze je maly zatim v "poradku" s ohledem na vyvoj, nema projevy zadne alergie, ale vi ze jeste vsechno muze nastat. Je mozne pokud prerusim rodicovskou dovolenu u zametnavatele, na ni zase nastoupit? Vím ze je mozne napriklad zadat o dvou letou a pak ji prodlouzit, ale jak je to pokud zacnu pracovat? V případě že by se nám nejakým způsobem povedl druhý prcek drive nez planujeme, netusite jak je to s vysi materské, do kolika let ditete se pocita puvodni plat pred nastupem na materskou a od kdy mi budou brat podle aktualniho platu (ktery bude odpovidat zkracenemu uvazku)? Samozrejme si deti neporizuji kvuli penezum, jde mi jen o to s cim pocitat? A posledni pokud si ted snizim uvazek ma zamestnavatel, moznost me nutit prejit dejme tomu v tech trech letech na plny? Tam kde pracuji je zamestnani hodne o nasazeni, ne o casu stravenem v praci, ale vedeni se muze vymenit atd... Myslím tim zakonne, ne za mi budou stat na krku to muzou vzdycky 🙂 Podepisuji dodatek smlouvy a novy mzdovy vymer. Predem moc dekuji za rady a pokud by se tu chteli setkavat nejake pracujici maminky (po pozdnich vecerech) budu moc rada.

petula83
11. led 2010

Ahoj holky,nemate nektera zkusenost s kombinaci kojeni a umele mleko kdyz se chodi do prace???
Po pul roce budu muset vzit v praci cca 5 sluzeb v mesici,ale protoze ted plnne kojim,chtela bych pokracovat tak do roka,ovsem kdyz budu v praci nebude kojeni mozne ☹ Vim,ze se pak davaji prikrmy,ale bojim se,aby mu to v brise nedelalo rotiku-kojeni-um.mleko-prikrm....Diky za odpoved 🙂

ava
11. led 2010

petula - ja te nepotesim, nas maly UM nechce ani za nic, cas od casu mu ho zkousim dat, ale zatne rty a otoci se pryc...vim ale, ze spousta maminek nema dost MM, tak prikrmuji UM a zadny problem..

micha3
11. led 2010

Ahoj Sicinka,
Nevím jestli Ti to trošku pomůže:
My jsme to v práci udělali tak, že pracuju na dohodu o pracovní činnosti.
S tím druhým nevím, ale myslím že Ti to budou vypočítávat z posledního HPP, tak asi z toho výměru co Ti vypočítávali u Davídka🙂

petula83
11. led 2010

ava-no tak to by bylo vesele ☹ ale je to jeste za nejakou dobu,tak mu to treba vadit nebude...

janeyzelvicka
11. led 2010

Petula, no a co třeba ho v době, když budeš pryč, krmit odsátým mateřským mlíkem? Já od půl roku malé byla vždycky jednou týdně pryč - od rána do večera a malé se dávalo mlíčko, které jsem během týdne odsála.

petula83
11. led 2010

janeyzelvicka-To urcite zkusim,ale pracuji jako zdravotni sestra a nekdy se stezi najime,tak prave nevim jako to bude mozne☹

janeyzelvicka
11. led 2010

Trochu to nechápu, malý bude doma s někým, ne? No akorát problém by mohl být v odsávání přebytečného mlíčka během tvé služby, jestlis myslela tohle...

petula83
11. led 2010

jasne,bude doma s manzelem nebo maminkou,ale myslela jsem to presne jak pises,ze v praci nebude moc casu,ale budu to muset nejak vymyslet,aby mi nepraskly prsa 😀

shaula
11. led 2010

Taky bych radši doporučila odsávání, když budeš na směně jen cca 1x týdně, tak by neměl být velký problém za ten týden nastřádat dost MM... Případně naplánujte čas příkrmů tak, aby se během tvé nepřítomnosti kojit nemusel (pokud to tedy půjde). Jinak pokud bude UM snášet, tak by podle mě problém se stravitelností být neměl. Druhá věc ovšem je, jestli ti o opravdu bude pít, mám stejnou zkušenost jako Ava, naši UM nechtějí ani vidět, a přitom byli první 3 měsíce dokrmovaní, takže by jim to vadit nemělo. A vidíš, vadí...

hupcza
11. led 2010

tak já se přidám do diskuse
v žádném případě bych nešla od dítěte do práce - pozor tím neříkám,že to je něco zlého obecně - ale mi osobně by to nedělalo dobře

to ale neznamená,že nepracuju ..naštěstí se živím takovou prací,která mi umožňuje pracovat z domova a na případné schůzky brát prcka
toto samo může někdo odsoudit - ale část schůzek je v týmu lidí "stejně postižených",část jsou dnes už prakticky přátelé(takže s pochopením) a část jsou cizí lidé (ovšem učitelé,prasovníci v domech dětí ...takže opět lidi,kteří s dětmi až takový problém nemají)
navíc je ondra hodné děcko,které jednání neruší
pokud potřebuju udělat složitější věci (rozpočty apod.) řeším po večerech,když chrupká

další výhodou mé práce je to,že její množství a velkou část termínů si řeším sama
tou klasického zaměstnavatele nejde a možná bych z toho měla obavy -cokdyž bude prcek marod,porostou zubky...

v žádném případě to nedělám na jeho úkor -chodíme 2x týdně plavat,jednou cvičit,přes den si hrajeme, zpíváme,tančíme...prostě blbneme,protože i já jsem dost vyblbnutá na všech frontách

anicka164
11. led 2010

Petulo, ja občas musím do školy a protože mlíko prostě neodsaju, tak dáváme Mikulášovi UM. Bez problémů. Ale je fakt, že dokrmujeme večer jednou dávkou UM, takže s jeho chutí to není problém. Pije z lahve a s návratem k prsu nemá problém. Jediný, čeho bych se bála je, aby se ti neztratilo mlíko během směny. Přece jenom je to asi na delší dobu než ta moje škola. Když ti půjde odsávání, tak by to byla určitá cesta...
Držím palce!

hupcza
11. led 2010

sin:(předpokládám,že když máš bydliště praha, jedeš i podle české legislativy a slovensky jen píšeš 🙂
takže -musíš si na začátku rodičáku stanovit dobu 2-3-4-to pak nemůžeš svévolně měnit (to jsi ale přeci už musela udělat)
můžeš si přivydělat kolik libo ..omezen je jen pobyt ve školce pokud pobíráš rodičák
addruhý prcek - pokud ti poběží původní rodičák,berese to z platu před md (koliklet jefuk -záleží na volbě režimu 2-3-4)
pokud už budešpo rd, pak se to bude brát z nového platu a nebo budeš nezaměstnaná,pak nemáš možnost volby a jedeš základní režim

petula83
11. led 2010

holky,díky za odpovědi,budu se snazit to co nejlip zvladnout 🙂

rimmel
11. led 2010

dnes sa ludia snazia zvladnut tolko veci naraz! skoda....len ich to posuva naspat.

janeyzelvicka
11. led 2010

rimmel, neřekla bych, že to, že se snažím zvládnout víc věcí, mě posouvá zpět, já bych to spíš hodnotila že dopředu 😅 😅 😅 ale tak každý máme na problematiku jiný názor, protože ji dobře známe 😎

rimmel
11. led 2010

ja hovorim o dusevnom rozvoji 🙂

hupcza
11. led 2010

rim: aha ..to jsem nevěděla ....alespoň budu vědět,z čeho jsem zblbla 😀
ne vážně-můžeš to nějak vysvětlit - to že člověk kloubí všechny své životní rolez něj činí duševní trosku? není to spíše naopak?

rimmel
11. led 2010

hupcza to som nenapisala ale to tu asi nikto nepochopi nevadi 😀

janeyzelvicka
11. led 2010

rimmel to je mi jasné, že o duševním rozvoji 😀 taky jsem to nepochopila. Už jsem asi posunutá zpět, můžeš nám to tedy vysvětlit?

rimmel
11. led 2010

no ze ja som celkovo vseobecne hovorila ze v dnesnej dobre sa vsetci niekam nahlia, tolko toho chcu stihnut, tolko toho chcu naraz dosiahnut ze zabudaju sa zastavit, vnimat svet trosku inak nez ako ho vnimame v realite..ludia maju coraz menej casu na meditaciu, dlhe rozhovory, radsej si kuknu telku...atd atd atd

dnesny svet je plny stresu lebo si toho na seba davame privela i ked si myslime ze to neniprivela a ze to zvladame. 😉
tak nejak som to myslela. 🙂

hupcza
11. led 2010

rimel:tak si představ třeba,že děláš něco pro druhé lidi s bandou stejně smýšlejících lidí,že se tím bavíte a zároveň to vydělává peníze ... nikamseneženeš,jalikožděláš jen tolik, abys nemělašpatnýpocit,žeochuzuješ svou rodinu....
kdo si vytváří stres? kdo na sebe klade moc? jak vlastně můžeš soudit,co je "privela" - to je totiž velmi individuální, že ...
to že někdo vidí sám sebe v roli ženy,matky,milenky,partnerky, alei pracující je naprosto v pořádku
a pokud se tak vidí je velmi důležité,aby všechny tyhle role mohl naplnit -poku nemůže,pak totiž dochází ke stresu 😉
stres taky vzniká,když se ten člověk ocitá v roli,ve ktré být nechce a někdoho tlačí (nebo něco-třeba nutnost uživit se)

rimmel
11. led 2010

hupcza preco to co som pisala beres osobne? ja som napisala ze to hovorim vseobecne.

a ako mozem sudit ze je to privela..? to neni iba moj nazor, ved sa obhliadni okolo seba, nasa generacia a dalsie generacie po nej, to bude este horsie 😀

ja kebyze mozem vratim sa o 500 rokov spat 😀 😀 😀

janeyzelvicka
11. led 2010

Rimmel, v zásadě s tebou teda souhlasím, jestlis to myslela takhle - ale to bys mohla jako varování psát do každého tématu, nejen tady k pracujícím mamkám. A že lidé na sebe mají míň času, nepovídají si, radši čučí na telku: i v dnešní době máme možnost volby. Já si momentálně můžu vybrat, jestli si s manželem budu povídat, nebo si pustíme televizi..
Ale nemám pocit, že by to nějak příliš sedělo do tohoto tématu - já si troufám tvrdit, že kdo chce mít čas na rodinu a přátele, tak si ho udělá 🙂

hupcza
11. led 2010

rimel:neberu si to osobně ..pouze mluvím z vlastní zkušenosti,jelikož z cizí jaksi nemůžu,že ...aprotože ty paušalizuješ,chci ti ukázat,že jou případy o kterých to neplatí
neboj,není to obhajoba- za svým konáním si stojím a nepotřebuji potvrzení správnosti od nějaké cizí baby z koně 😉

možný bys chtěla,abys měla 10dětí,přičemž půlka z nich by se nedožila dospělého věku ...já si třeba ponechám plán tří s tím,že pro ně existují léky pro případ nemoci (a to i přesto,že léčím hlavně bylinkama a olejíčkama)
ponechám si luxus prát plíny v pračce -protože než bych je vymáchala,raději si s dětmi budu hrát ....
prostě mi 21 století vyhovuje,protože se v něm dokážu zastavit ....a mám kolem sebe lidi,kteří to umí (ikdyž i ty druhé) .... není to vše tak černé jako píšeš - jakési to uděláš,takové to máš

btw. dle fotek jsem si nevšimla,že byste nějak tíhli k tradičním věcem a metodám 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru