Deprese v šestinedělí. Máte zkušenosti?

lenka2803
18. led 2011

mám 4týdenní mimí a o víkendu se to ve mne nějak hnulo - jsem bez energie, nálady, bez chuti k jídlu - neustále brečím. Máte s tím zkušenosti? je mi fakt mizerně

paolin
18. led 2011

ahojky! měla jsem u prvního. jen jsem nevěděla, že jsou to deprese, to jsem zjistila až po cca půl roce. malý hodně plakal, nespal, takže jsem to příčítala spíš totální vyčerpanosti. první dva měsíce jsem na tom byla tak, že kdyby si malého někdo vzal, bylo by mi to úúúúplně fuk. časem se to zlepšilo. zkus o tom mluvit s manželem, rodinou...doporučuje se i případná návštěva psychologa. drž se! ono to počasí depkám moc nepřidá 😒

lenka2803
autor
18. led 2011

moc díky - je to fakt šílený stav. Jít k psychologovi - fakt nevím ........... s manželem o tom mluvíme - co se se mnou děje - ale to, že máme zdravé děti - a jsme rodina v pohodě - teď mi je to nějak fuk

innes
18. led 2011

@lenka2803 Leni, určitě bych se nebála a vyhledala odborníka 😉 On má člověk tendence to podceňovat a říkat si, že to zvládne a pak může být zle 😔

lenka2803
autor
18. led 2011

asi máš pravdu, ale ani nevím jak ho sehnat. třeba to přejde...........

innes
18. led 2011

@lenka2803 třeba je to jen chvilkové, z vyčerpání,ale kdyby to nepřešlo, neváhala bych 😉 Určitě mají v porodnici, kde jsi rodila kontakt na psycholožku, nebo tvůj gynekolog, kdlině se můžeš obrátit i na obvoďáka, ev. na netu najdeš určitě někoho v okolí i s hodnocením 🙂

endie
18. led 2011

@lenka2803 čauky
já to měla taky , fakt je nejlepší zajít k dr. obvodákovi ten tě pošle k psychologovi a tam si pěkně popovídáš vybrečíš a pak se ti uleví. A dobré je taky se třeba vypovídat menželovi , prostě to dostat ze sebe ven 😉

dlabinecka
18. led 2011

@lenka2803 Taky znám, skončilo to tak po třech mesících. Bud si sežen spřízněnou duši nebo opravdu odborníka, není na co čekat!!!!! Zkus třeba asiociaci českých dul, tam Ti najdou odborníka v Tvém okolí.

lenka2803
autor
18. led 2011

holky moc díky - zkusím to nějak zvládnout. Manžel si asi vezme dovolenou, pokud ji odstane, a uvidí se. Hledala jsem na netu nějakého psych. a nic ........

dlabinecka
18. led 2011

@lenka2803 Prima, at si manžel vezme dovolenou a Ty si najdi nějakou zábavu - začni chodit cvičit, zalez do vany s knížkou - cokoliv 😉

lenka2803
autor
18. led 2011

snad to bude stačit - a nevíte někdo jak sehnat psych. v Praze ?

lidiab
19. led 2011

@lenka2803 Normalne na seznamu - http://www.firmy.cz/Prvni-pomoc-a-zdravotnictvi... 😉
Muzes zavolat do porodnice kde jsi rodila, tam zpravidla maji psychology zamerene na poporodni deprese. Take jsem to zazila, odeznelo to az po sestinedeli. Nejdriv jsem si myslela ze jsem nejaka vadna, pak jsem pochopila ze jde o poporodni splin.

losice
19. led 2011

ahoj Lenko, taky jsem si tim prosla a bylo to nejhorsi obdobi v mem zivote. Proto vim, ze je vazne nebezpecne to podcenovat. Sama se z toho budes dostavat mnohem dele a hur nez s odbornou pomoci. Ja jsem se nejdriv 2 mesice branila, myslela jsem si, ze to prece musi prejit samo od sebe. Nepreslo. Bez psycholozky bych to nezvladla. Hrozne se ti ulevi, ver mi. Tak nevahej! Myslim na tebe a drzim palce!!!

romana29
19. led 2011

Doufám, že tě to přejde samo, bez lékaře, pokud ne, tak tam určitě zajdi, není to žádná ostuda.
Já měla depku u prvního dítěte tak kolem toho 3-6. týdne, brečela jsem, když volala máti, že chce přijet na návštěvu, brečela jsem, když malej brečel a podobně 🙂 , ale přešlo to samo.

kubaka
19. led 2011

@lenka2803 psycholog je obvykle na každém obvodním středisku, zrovna tak jako psychiatr. Rozhodně obvoďák tě tutově někam pošle a napíše ti i doporučení - které teda není potřeba, ale je to lepší, když nejdeš jen tak z ulice. Mimoto můžeš kouknout do zlatých stránek, tam je celá kolonka psychiatrie - vyber si toho nejblíž. V Praze je psychologů mraky. Fakt není na co čekat, ono to možná přejde samo,. ale budeš se zbytečně trápit měsíce sama a není jistota, že se to spíš nezhorší. Po prvním jsem se z toho nějak vylízala sama, ale byl to děs (kdyby to řvoucí mimino umřelo, asi by mi to v tu chvíli bylo taky fuk). Po druhém už jsem rovnou šla pro antidepresiva a pak už byla jen pohoda a klid. 🙂 A kojila jsem taky - mimochodem.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru