Diastáza po porodu - rozestup břišních svalů, poradíte?

sarinka
21. lis 2012

Vaše zkušenosti, rady..co s tím ☹

majatob
21. lis 2012

ja mam rozestup, prej nijak strasnej, ale mam. Obvodak mi napsal rehabilitace, tak ted chodim, ale cviceni budu mit prvni az v patek, takźe nejaky cviky nebo tak neporadim.. ale co jsem tak pochopila, tak jak se jednou ty vazy vytahnou, uz se to neda vratit (jedine chirurgicky), da se jen posilit ty svaly kolem a tim to "drzet" 😝

sarinka
autor
21. lis 2012

@majatob tak dej info, jaký cviky, prosím. Kuju 😵 😵 😵

blanka.k
26. lis 2012

@majatob Ahoj, můžu se zeptat, jak jsi dopadla na rehabilitacích? Já jsem měla podezření, že mám asi "pěkný" rozeptup, o víkendu jsem tu měla kamarádku fyzioterapeutku, tak jsem ji poprosila, ať na mě koukne, no ruka jí zajela pěkně mezi moje svaly, prý je fakt velký. 😅 Ukázala mi i cvik od Mojžíšové, ale i tak, chci si nechat napsat ty rehabky, abych byla pod dozorem, že cvičím dobře. Rok po CS mě začala bolet jizva (teď jsem 2.5roku po) a nějak mi začala červenat, tak ať i tohle ještě nějak nezkazím 😅 A taky jsem se dočetla tak různě na netu, že jediné pořádné řešení je jít "pod kudlu" , tak uvidíme. Obvodní bude mít radost, že mě po 3 letech zase uvidí 😀

majatob
26. lis 2012

@sarinka
@blanka.k ahoj, tak ja prej ten rozestup nemam nijak strasnej, ze spis potrebuju celkove zpevnit bricho a zada a tohle nejak extra resit nebudem, ze velkej rozestup fakt jedine chirurgicky, ale ten nemam. Takze mam par cviku bricho-zada, muzu je sem napsat jestli chcete, ale nevim, jestli vam to pomuze, primo na tohle nejsou 😅 ale jinak teda rehabky mazec, ze zacatku to byla pohodicka, bublinkova koupel, uzasnej relax...ted co mi odblokovala zada a zacala jsem cvicit vecer nemuzu bolesti usnout 😅 jo jo, budu muset vydrzet potom i bez dohledu a neco se sebou delat, doted jsem o nekterych svalech ani netusila, ze je mam a to nic extra namahavyho necvicim 😀

blanka.k
26. lis 2012

@majatob wau, tak už jen kvůli koupeli ty rehabky chci....já právě taky bojuju s břichem a zádama, tak mi ta kámoška (normálně vystuodvaná na lék.fakultě, bohužel právě doma s miminekm,nepracuje teď) důrazně zakázala posilovat klasicky břicho. Tak uvidíme 😀

majatob
26. lis 2012

@blanka.k jj, ja mam doporuceny plavani (hlavne znak), jogu a pilates a mam se vyhybat nejakymu drastickymu posilovani bricha.. Jeste jsem dostala bederni pas, kterej mam nosit pri vetsi zatezi (kdyz vim, ze budu nosit dyl deti, zvedat tezky veci apod.). Chodim na ty koupele, cviceni v bazenu, parafin, cviceni v telocvicne a elektrolecbu, samo o sobe vsechno moc prijemny, jen jak je toho vic v jeden den, tak pak umiram a to chodim obden 🙂

jancip
26. lis 2012

Já budu mít možná hloupou otázku. Jak jste poznaly, že máte rozestup svalů?

sarinka
autor
2. pro 2012

@blanka.k
@majatob holky, prosím písněte ty cviky, díky 😵

mamkasedvema
Autor odpověď smazal
Zobraz
mamkasedvema
Odpověď byla odstraněná
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru