Drobné zdrav. nepříjemnosti po porodu. Trápí vás také?

raculka
4. zář 2006

Ahoj maminy.
Chci se zeptat,jak dlouho po porodu vás trápily nějaké nepříjemnosti?
Já už mám po 6ti nedělí,ale pořád to nějak není ono 😢
Kontrola po šestinedělí byla poměrně bolestivá a mám pocit,že se mi tím
to hojení zase trošku vrátilo o krok zpátky.
Taky se chci zeptat,jestli někoho trápí povolené svěrače močáku?
Já to měla na konci těhot,ale pořád mám pocit,že když zakašlu,tak to
není tak jako dřív.DR říkal,že se to upraví časem a cvičením.
Máte někdo zkušenosti nebo rady,co by ještě pomohlo?

hanah_2002
12. únor 2007

Děkuju za rady, ten gel z dubové kůry používám, ale nic moc.
Ijetko jak píšeš, já si myslela, že porod pro mě byl to nejtěžší, ale to jsem netušila, co mě čeká na záchodě za muka.Trochu se bojím, že ty tekutiny půjdou do mlíka. Teď se mi dělá mlíka akorát.Ale je pravda, že piju pouze tak 1,5l.
Zkusím tu vlažnou vodu. 😉

jaul
12. únor 2007

Ja bych o nich mohla psat romany a to jsem jeste nerodila 😒 Objevily se mi tak kolem 21 let-proste boulicka na zadku, ktera bolela. Sla jsem hned k MUDr. Napsala mi Detlalex(tablety), ale myslim, ze hojeni by bylo stejny i bez nich. Je to jako s rymou, 7dni nebo tyden.. Za ten tyden se boulicka zase stahla a vstrebala. Hemeroidy boli strasne, clovek nekdy sotva sune nohy! Byla jsem na vysetreni primo i u chirurga, rikal, ze tam nic zvlastniho nevidi. To jsem ale nemela akutni problem.
Kazdymu asi zas pomuze neco jinyho, tady je par rad: Po vyhreznuti zatnout zuby a vsemozne se snazit to zatlacit zpatky, jak to jen jde, i v prubehu dne! Radil mi primo doktor! Snazit se to vtahnout sveracem zpatky. Ja na tom drzela treba 10 min. prst! Prikladat tudene obklady (klidne z mrazaku) primo na dirku! Ono se to tak nejak malinko umrtvi. Dubova kura-u me zadny zazrak, mela jsem jen jednou gel! Masticka FAKTU-tu mam docela rada, je i na odreniny v oblasti konecniku a myslim, ze docela pomaha, aspon se to promasti a neodira tak o sebe. Kapky HEMOVAL-myslim, ze jsou prirodni, je to prevence, uzivala jsem je a myslim, ze nejaky ucinky tam jsou. Zdrava strava - hodne vlakniny, zeleniny, ovoce cerstvyho i susenyho, kompoty (svestky).. Dodrzovat hygienu, po kazdym kaki poradne ocistit. Ja pouzivam vlhceny ubrousky. A vyhovet nuceni na stolici.
Vydrzte holky, je to strasny, sama vzdycky propadam panice a brecim, ale ono se to dodrzovanim urcitych zasad aspon malinko srovna a jinak nezbyva, nez lecit. Ma s tim problem spoustu lidi, 70-80% populace a dokonce i deti.
Objevuje se to jak v tehu, tak behem a po porodu, ovlivnit to asi nelze! Drzte se, ja se na tlaceni diky tomu moc netesim.. 😅

ijetka
12. únor 2007

hanah
snad ti to pomůže, ale mě ta vlažná voda nepomohla ☹
Když jsem byla těhu, tak jsem chodila krásně, byla jsem moc ráda protože kamarádka trpěla, ani jsem netušila že se to po porodu obrátí 😒

hanah_2002
12. únor 2007

Jaul děkuju za supr čtení.Ty hemeroidy jsou teda potvůrky 😠.

Ijetka já byla taky během těhu v pohodě, ale pak se to nějak zvrtlo 😖.Už se těším, až ráno budu bojovat sama se sebou, jestli tu vodu vypít nebo ne. ☹

eni
12. únor 2007

Ahoj,i já jsem si při porodu vytlačila hemeroidy. Po porodu jsem 12 dní.Sestřička v porodnici mi poradila čípky a mastičku Dobexil -H,kojení nevadí. A musím říct že každý den je znát, vše se navrací k normálu. Myslím že to stojí za to vyzkoušet.

lusinta
25. únor 2007

ahojky...Na zácpu taky pomáhá lněný semínko a otruby...Nebo vláknina psyllium...každopádně všechno z toho pomáhá,ale každýmu něco jiného..takže to chce vyzkoušet...Doporučuju zajít do zdravé výživy a tam ti poradí..je to jedna z nejčastějších otázek...
Každopádně jsem se touto diskuzí docela vyděsila🙂 To aby se člověk nebál porodu,protože to je teprve začátek🙂ale spíš toho všeho pak..hojení šití,chození na wc, sex,do toho bolavý a popraskaný bradavky ze špatnýho kojení🙂🙂 snad ne...pak vám dám vědět, za chvilku🙂

alenahabibi
26. únor 2007

Neboj lusinta, pár měsíců a vše se srovná. Já mohla skoro dva měsíce po porodu jenom ležet. Byla jsem zešitá zvenku i zevnitř. No a na záchod šla jen po čípku. Ale už je to v pohodě. S hemeroidy zatím problémy nemám, tak doufám, že to ještě nepříjde.

dagina
8. led 2008

Ahojky, jsem ráda že jsem vyhledala tuto diskusi. Přesto, že jsem ještě nerodila, ani těhotná nebyla, mám též větší problém s hemeroidy. Již několik let jsem z počátku pozorovala občas na papíře slabě červenou krev. Tomu jsem moc pozornosti nevěnovala. Až asi před rokem jsem si všimla u konečníku vyhřezlé bulky u konečníku, byla jsem z toho docela přepadlá 😲 . Doktora jsem vyhledala až po té, co mi jednou z konečníku odkapávala krev. Na zastavení mi předepsali Faktu čípky + mast, byla jsem na endoskopii, tam naštěstí nic nenašli, pouze drobné žilky, asi 5-10 cm hluboko, ale to prý mohlo být z podráždění.

Chtěla jsem se zeptat, ta vyhřezlá bulka uži nikdy nezmizí úplně??? Já mám takový dojem, že ji mám soustavně,nikdy není zalezlá úplně, jen občas krvácí. Myslím, že k dr. nemá cenu znovu chodit, stejně by mi předepsal čípky(ty si můžu sama koupit) a dál nic. Nebo je ještě nějaká jiná efektivní léčba kromě operace, na kterou je myslím v mém případě ještě brzy? Když už teď mám takové problémy, tak to nechci vidět po porodu 😠 .
Díky moc za všechny rady.

liaa
13. led 2008

Ahoj!!Holky po porodu poraďte!!!! 😨

Před 2 dny se mi po porodu udělaly hemoroidy.Ani to nebolí takové ty drobné bouličky co občas vylezou ven-ale tentokráte(po 3-tím porodu)je to hnusná šílená bolest hlavně i jako uvnitř konečníku.Mám mastičku-ale zatím je to čím dál horší.Už nemůžu ani sedět ani pořádně chodit.Jsem otrávená,trpím nechutenstvím.Z té bolesti se mi i zvedá žaludek.
Poraďte co můžu ještě vyzkoušet,či co vám pomohlo.A pokud bych s tím šla k Dr.tak to se chodí za gynekologem??,
Díky moc

majkeela
13. led 2008

Ahoj holky, k těm hemoroidům. Mě bohužel toto potkalo asi 3 týdny po porodu. Hlavní diagnozu mám trhlinu v konečníku a MUDr. mi řekl, že to je kombinované i hemeroidy. Od té doby to zkouším více či méně úspěšně léčit. Factu čípky a mast mi vůbec nepomáhaly. Stejně tak mi nepomáhal gel z dubové kúry. Velmi mi pomohla homeopatická mast AVENOC. Velká výhoda je, že se může i při kojení. Není drahá - stála asi 62Kč a mají ji skoro v každé větší lékárně. Velmi důležité je u hemoroidů, aby stolice byla řídká a aby jste chodily na stolici každý den. Jakmile stolice zatuhne, je to velký problém vytlačit, bolí to, zatuhlá stolice poškrábe stěny konečníku a celý proces hojení musí začít znovu. Tzn. každý den jíst něco, co vás projímá. Mě osobně sušené švestky. Od Mudr. mám na řídkou stolici Lactulosa biomedica. Je to takový sladký sirup. Potom beru ještě Detralex - ale ten nevím, jestli je bez předpisu. Předepisuje se to v akutních stavech hemoroidů - bere se 6 tablet 3 dny, pak 4 tablety 3 dny a pak po 2. Je to výtažek z kaštanovníku a taky se může u kojení. Je ale dost drahý. Tak ať se vám to brzy spraví🙂

karotky
13. led 2008

Ahojky!
Tak mě se po porodu špatně hojilo šití a měla jsem hnuto s kostrčí.To se naštěstí po šestinedělí začalo lepšit,ale při sexu no nebylo ono. 😖 To,že mě bolelo šití nebyl ten největší problém.Měla jsem pocit,že tam mám nějakou blokádu.Při kontrole po šestinedělí mi mudr řekl,že jsem v pořádku,až na nějaké zmeny na čípku.Kvůli tomu jsem tam musela ještě za 4 měsíce a to dopadlo celkem uspokojivě(na operační zákrok jsem naštěstí nemusela).Akorát mi řekl,že mám vyhřezlou dělohu a je to lepší než minule. 😅
Asi půl roku po porodu jsem se dostala do formy a teď už si nemůžu vůbec na nic stěžovat.Možná jen.........na nedostatek sexu. 😀 (3 roky jsme se snažili o miminko,tak má manžel odpočinek 😀 )
V dubnu jdu na další kontrolu,tak doufám,že to bude OK.
Ale fakt jsem to viděla černě a vůbec nečekala v půlroce takovou rapidní změnu k lepšímu. 🙂

liaa
13. led 2008

Majkeela díky za rady!A mám s tím prvně jít se poradit na GYNEKOL.???

teddy
20. led 2008

Ahojky, taky jsem ráda, že jsem našla tuto diskusi. Já mám taky už nějaký ten rok problémy s hemeroidy... Na zácpu jsem trpěla snad odmalička a mohla jsem se stavět na hlavu a nic nepomáhalo. Pak jsem objevila, že mi pomáhají jablka, ale teď v těhotenství mi taky moc nepomáhají. A rozhodně mi nepomáhají k pravidelné stolici, jsem ráda, když chodím "po kouskách" 2x do týdne. (omlouvám se za popis) Je to fakt hrůza, taky jsem si vytlačila konečník a nějak jsem to neřešila, protože mě to bolelo jen po velké stolici a to do druhého dne přešlo. U doktora jsem s tím byla, až když mě vyděsilo krvácení (v míse to vypadalo dost hrozivě) Už jsem si představovala, bůhví, co mám za nemoc. Doktor mě tenkrát ujistil, že jsou to vnitřní hemeroidy a že se jich prý nikdy úplně nezbavím. Prý můžu jen trochu pomoct tím, že si zpevním nějakým cvičením stěny konečníku. Tak jsem si řekla, že to občas přetrpím a tu bulku u konečníku jsem taky začala ignorovat. Ale teď v těhotenství se mi to ještě zhoršilo a vytlačila jsem si další část konečníku. Už je to dost nepříjemné a nevím co s tím, a hlavně mám strach, co se stane ještě po porodu, to si snad vytlačím celé střevo???

Co mě v této diskusi ale překvapilo bylo to, co mi nikdo nikdy neřekl, že si tu bulku mám zatlačit zpátky... 😕 Ani gynekolog mi nic k tomu neřekl, ač tu první bulku nemohl přehlédnout... Tu druhou uvidí za 14dní, kdy mi prý bude dělat výtěr dělohy, bo co... takže se ho na to už zeptám... Takže si to asi zkusím sama zatlačit a uvidíme, mám z toho opravdu strach a není hlavně lehké o tom mluvit...

Děkuji všem za rady a snad se z toho všechny dostaneme...

oslik23
20. led 2008

Uffffffff holky moc zdravím!! Ani si neumíte představit, jak jsem ráda, že jsem na tohle téma tady narazila a hlavně že nejsem jediná!! Nikdy jsem hemeroidy netrpěla a to mám po dvou porodech..S manželem bychom chtěli ještě jednoho prcka a já se posledního čtvrt roku trápím asi s tímhle problémem..protože nevím, co to přesně je, jestli hemeroidy - nebo něco horšího,rozhodla jsem se nechat pořádně vyšetřit. Zítra jdu tedy na chirurgii a uvidíme, co mi pan doktor poví...Ale podle toho, co jak zde hemeroidy popisujete, budou to asi zřejmě ony ale jistota je jistota..

Držím nám všem palce a pravidelné, bezbolesté stolici třikrát zdar! 😉

Ps: opravdu dokud si to člověk nemá na vlastní kůži, neví o čem ti druzí mluví ☹

vivian
20. led 2008

dagina: u mě se to objevilo ke konci těhotenství, ta bulka, jak popisuješ... Nikdy předtím jsem s tím problémy neměla, ale v těhotenství holt dostanou ty žíly zabrat, jak je v pánvi zvýšený tlak. Teď mám necelé 3 měsíce po porodu a ta bulka se o dost zmenšila, jakoby zatáhla, no ale je tam pořád... a pochybuju, že někdy úplně zmizí. Krvácení mám taky. Ale dělat se s tím nic moc nedá než dbát na čistotu a něčím to mazat, a taky dbát na to, abys neměla zácpu... 😒 Když to dělá velké problémy, tak se to řeší chirurgicky, ale na malé hemoroidy žádná léčba není... 😒

Jinak mě taky trápila ta inkontinence, ty svěrače, jak psaly holky na začátku diskuse, to mě po porodu šíleně vyděsilo, když jsem nedoběhla na záchod... ale to se časem opravdu upraví, do značné míry se to spraví samo, já tomu cvičení taky moc nedám, ale postupně se to upravuje, jak se ty svaly dávají zase dokupy...

oslik23
21. led 2008

Ahoj holky, tak jsem dnes byla v proktologické ambulanci. Měla jsem celkem nahnáno, ale naštěstí je to "jen" menší hemeroid ufffffff . No jo..si za to můžu taky sama...Málo piju, vlákninu moc nejím...Takže jedno s druhým.. Dostala jsem Detralex a pan doktorm mne chce ještě jednou vidět těsně před tím, než jej doberu.. Takže jsem se dnes pěkně kála...Koupila jsem si otruby, ovesné vločky a smíchala je s jogurtem a zajedla to musli tyčinkou a to vše zapila půl litrem vody 😀

Holky, kdo máte strach z vyšetření - nebojte, nic to není..Sice tedy jste v tak trošku nedůstojné poloze ( na čtyřech) ale nebolí to. Je to celkem rychlé vyšetření 😉 Rozhodně to neodkládejte jako já 😒

garbage
28. led 2008

Ahoj holky, tak já jsem na tom úplně stejně jako vivian. Ještě jsem tedy neporodila ale ten začátek je naprosto stejnej. Přitom chodím na záchod každý den, někdy i 2x-3x. Koupila jsem si gel z dubové kůry a týden mažu ale zatím nic. Budu zkoušet tu ledovou sprchu a zatlačování, i když si to vůbec nedokážu představit. 😀

jitdan
24. čer 2008

holky, jsem hrozně ráda, že toto téma tady je.........Já mám před porodem a mám také vylezlý konečník. Ať dělám co dělám, tak vždy ten kousek vyleze a trčí ven....... 😠 !!!!
Má Dr.(gynekolog) dělá vždy asi že to nevidí-přitom to určitě vidět je...!
Jsem si ale jistá, že teď při porodu a po porodu to uvidí všichni. Dost se za to stydím a říkám si jestli mi k tomu něco řeknou??? ☹ Případně nevynadají, že jsem měla s tím jít třeba k Dr. atd..... Ale díky těmto stránkám vím, že nejsem jediný případ a tak pro ně také snad nebudu. Vím, že po porodu můj "zadek" bude vypadat ještě hůř 😝
Měla jste některá vyhřezlý konečník a dělali vám klystýr??? Už teď mám obavy z reakce.....

binki
27. čer 2008

ahoj, vylezlý konečník ne, měla jsem velký hemeroid a používala jsem Factum, pomohlo to
klystýr mi nedělali, nenabídli a ani to nebylo potřeba, byla jsem strachy úplně prázdná 😀

kudrlenkaa
7. črc 2008

Ahoj holky,

já jsem skoro 9 měs. po porodu a teď mi začala inkontitence, docela mě to překvapilo, neni to nějak hrozný, ale nepříjemný ☹ nemáte s tim některá prosím zkušenost ☹

andreasek82
31. črc 2009

ahoj holky - dotazek..
muzu po porodu na hojeni hraze pouzivat sedave koupele s nakapanym tea tree olejem?

palanie
20. únor 2010

Ahoj, měla jsem stejný problém a pomohla mi Bioaktivní vláknina. Brala jsem pře každým jídlem 2tbl - hodně zapila vodou a musím říct, cca po 2 dnech úleva velká. Navíc vláknina pomáhá i při hubnutí - zasytí žaludek a člověk toho zaprvé nesní tolki a zadruhé nemá tak brzy po jídle hlad 🙂

pajinam
10. srp 2011

Ahojky, mám jít na gyndu po šestinedělí na kontrolu.když jdu na velkou tak mě to bolí, trochu krvácím a pak to tak trochu bolí někdy víc. nikdy jsem s hemeroidy problémy neměla až teď.asi cca měsíc, ale nebylo to akutní až asi posledních 14 dnů. gynekolog to při vyšetření pozná a nebo mu to mám říct? mám u konečníku jakoby nějaký výrůstek,a taky kolem nateklé, to je ono? až dnes jsem si koupila v lékarně Mastu mast a Mastu čípky, tak uvidím co to udělá. svědění už necítím, zatím. jinak mám objednané Faktu mast a Faktu čípky, v lékarně mi na to řekla paní, že prý to štipe a pálí, tak mi doporučila tu Mastu mast a Mastu čípky. nevím co s tím, nevíte co opravdu pomáhá? děkuji.

aduskak
16. bře 2012

Ahojky,jsem v 9 měsíci těhotenství a mám hemeroidy ale ne vnitřní. Mám strach jestli to nemá nějaký vliv na těhotenství, a co na to pomáhá, nevíte prosím někdo?Děkuji Ada

lussi
16. bře 2012

@aduskak ahojik, měla jsem stejný problém, nezabíraly mi masti (Faktu, Preparation H) takže mi v poradně napsali Detralex, po tom se to alespoń nezhoršovalo. Problémy bohužel zůstaly doteď, ale už to není nic proti tomu před tím. Nemohla jsem ani sedět, jak to bylo velký😀

aduskak
16. bře 2012

Do poradny jdu v uterý tak si to nechám hnedle předepsat ale je to fakt nepříjemné. Měla jsem strach aby to nemělo vliv na mímo. Moc moc děkuji 😉

iluss
16. bře 2012

@aduskak Zkus mast z dubové kůry (normálně prodejná v lékárnách). Měla jsem takové problémy po prvním porodu a zabrala celkem rychle.

aduskak
16. bře 2012

@iluss A muže se používat v těhotenství? moc moc děkuji za radu

lussi
16. bře 2012

@aduskak neboj, miminku to neublíží, spíš je to opruz pro Tebe. Já je měla velký jak třešně a to 4 vedle sebe, fakt mazec.
a dubovou kůru jak píše iluss jsem zkoušela taky, nezabrala☹(((

iluss
16. bře 2012

@aduskak právě že ano, může se používat v těhotenství i potom při kojení. Faktu mast by se právě v těhotenství nebo při kojení používat neměla. Mastička z dubové kůry je přírodní. Doporučila mi to gynekoložka i v lékárně 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru