Drobné zdrav. nepříjemnosti po porodu. Trápí vás také?

raculka
4. zář 2006

Ahoj maminy.
Chci se zeptat,jak dlouho po porodu vás trápily nějaké nepříjemnosti?
Já už mám po 6ti nedělí,ale pořád to nějak není ono 😢
Kontrola po šestinedělí byla poměrně bolestivá a mám pocit,že se mi tím
to hojení zase trošku vrátilo o krok zpátky.
Taky se chci zeptat,jestli někoho trápí povolené svěrače močáku?
Já to měla na konci těhot,ale pořád mám pocit,že když zakašlu,tak to
není tak jako dřív.DR říkal,že se to upraví časem a cvičením.
Máte někdo zkušenosti nebo rady,co by ještě pomohlo?

mracik
4. zář 2006

Ahoj raculka ja som po prvom dieťatku tiež mala dosť problémov

- krvácala som asi tri mesiace, potom mi zistili reziduá, ale našťastie po injekcii sa to spravilo, aj bolesti pri milovaní som mala asi pol roka po pôrode

- zvierače - to tiež bolo hrozné, ale cvičením sa to naozaj upraví, aj keď na švihadle už skákať moc nemôžem 🙂, ak chceš poradím nejaké osvedčené cviky

- asi pol roka po pôrode mi vypadali asi dve tretiny vlasov, potom všek dorástli, vyzerala som úchvatne, 1/3 vlasov som mala dlhú a zbytok mi dorastal, takže som mala na hlave ježka

- prsia - ach jaj, počas tehotenstva som pribrala asi 25 kíl a potom som ich za tri mesiace zhodila, takže si to vieš predstaviť, ale aj to sa po čase upravilo, teraz sú celkom k svetu 😀

Keď som čakala druhé, bála som sa, že sa to bude všetko opakovať, ale chvalabohu ma všetky tieto problémy už obišli

georgine
4. zář 2006

no všechno to chce vážně svůj čas. myslela jsem si, že to je moje posledni hodinka.. Mepreji nikomu takové nepříjemnosti, ale každá sranda neco stoji. Mimo hojení me nejvic trapilo, to že jsm si nemohla zajit na velkou, a to fakticky po dobu 14ti dnů.a na malou jen do sprchy. Potom to slo pomaličku k normálu, vlasy mi vypadala tak stejne jako píše mracik, na hlave mi nezustalo pomalu nic.. A prsa ani nemluvě. Dnes má ten náš zázrak 1,2 roku a postavička se dává celkem k sobe. Neboj to se v šechno časem upravi, ted to chce vydržet.. ☹ 😉

raculka
autor
4. zář 2006

díky za povzbuzení holky 🙂
já měla porod naštěstí bez problémů a hojení šlo taky docela rychle
spíše mně trápí ten močák 😒
nějaké cviky mám,ale já jsem hrozná a doma se prostě nedonutím cvičit 😠
a nějakou další radu na to nemáte,co by ještě zabralo?
jak dopadnou moje vnady jsem taky zvědavá,mám velká prsa,tak snad z nich
nebudou velký věšáky 😅
na velkou jsem šla ze začátku dobře,ale pak doma jsem jednou měla pocit,jak když mi tam něco ruplo a od té doby je to občas bolestivé,ale pomalu se to lepší
no druhé mimčo zatím takhle brzy neplánuju,ale snad se mi to díky němu zase vrátí jednou do normálu-jak píše mracik 😀

helen78
7. zář 2006

Raculko - to budou asi hemoroidy, po porodu hodně běžné, znám z vl. zkušenosti, ale už je to lepší - mám 5 měsíců po porodu.
Vlasy - tak ty mi padají pořád a dost, naštěstí mám hrozně moc vlasů, takže mi to ani neva, akorát vlasy jsou holt všude
Močák - tak to mám naštěstí v pořádku, mám pocit, že jsou na to snad nějaké Kegelovy cviky, jako že při močení zadržuješ na chvíli moč
Nástřih a hojení - tak to už je v pohodě, akorát mě bolela kostrč, nemohla jsem sedět např. na zemi na tvrdém, ale už je to dobré.
Břicho - ač jsem dost hubená a z nabraných 17 kg mám dole 18, tak břicho je pořád vytahané a ty strie, no mňamka 😝 . Chtělo by to cvičit, ale jsem radši na netu 😅
Prsa - v pohodě, stále plně kojím a už má obvod stejný jak před těhu
A jedno pozitivum - před těhu jsem mělě hodně problémy s akné a v těhu a teď se to dost zlepšilo, tak jsem zvědavá, jak dlouho mi to vydrží, ťuk ťuk ťuk

raculka
autor
7. zář 2006

helen78-no dle DR ty hemeroidy nejsou u mně nijak viditelný, ale mám mastičku
a je to už o dost lepší
zkusím si ty kegelovy cviky najít na netu, díky 😉

kacabacka
8. zář 2006

a ty hemeroidy vznikají v těhotenství nebo až při porodu? zmizí pak úplně?

mracik
8. zář 2006

Helen, čo sa týka problémov s akné, aj mne sa stratili, až kým neprišla prvá menštruácia... ☹

helen78
8. zář 2006

Kacabacka - jak komu, mně začaly problémy až po porodu, ale změnou stravy se to dost upavilo. V mém okolí to po porodu postihlo 80 procent kámošek.
Mracik - nééé, já nechcííííííí ☹

raculka
autor
11. zář 2006

helen78- a na ty hemeroidy pomohlo ti něco?
Já mám teď nějakou mastičku,tak uvidíme,jestli zabere.
Nějak mám teď zase bolesti,pálení,řezání atd . ☹
Prý docela pomáhá koupel v dobové kůře-nemáš zkušenosti??

kacabacka-hemeroidy často vznikají už v těhot 😠

kacabacka
11. zář 2006

raculka: ale díky zácpě ne? pomáhá na to třeba activia? zkoušela jste to některá? Nebo ovoce a zelenina - slupky...

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
raculka
autor
11. zář 2006

kacabacka-zácpa se určitě na tom také dost podílí, já už v těhot chodila
hůř na wc, i když jsem se snažila jíst všechno možný 😠

mobina
11. zář 2006

Podle mě je to hlavně o trávení a životním stylu, ale je pravda, že někdo k tomu může mít sklony, i když dodržuje všechny zásady. Hemeroid je vlastně uvolněné střevo, které vyleze ven. Může se tak stát dlouhým vyedáváním na záchodě, ale i sedavým zaměstnáním, kdy máte třeba spocený zadeček 😅 Můj tatínek na to doporučuje ledovou sprchu. Prostě je šokem vrátit zpět po každé stolici. Zadeček neotírat, ale hned vběhnout do sprchy.
Po porodu bych asi stejně doporučila navštívit odborníka, aby to okontroloval. Můj manžel s hemíky skončil dokonce v nemocnici s vážnou anémií, ale měl hlavně ty vnitřní. Rozhodně doporučuji nepodceňovat a nestydět se jít s tím k lékaři.

raculka
autor
11. zář 2006

gedren- taky díky moc za rady a tvůj popis byl naprosto ok 😉
Když jsem byla na prohlídce,tak jsem to říkala dr,ale prý tam nic moc nevidí,
takže dle něj to prý bude brzy v pořádku,ale mně se to teď nějak zhoršilo ☹
Trošku jsem měla problémy i v těhot,ale porodem se to dost zhoršilo.Já jsem
tlačila tak moc pěkně(chválili mě 😀 ), až jsem si místo červ žilek v očích způsobila jiné komplikace,tak nevím,co je horší 😅
Ale částečně mám podobně jako tvoje mamka psych blok dojít si jinde,takže
to určitě má taky vliv.No je to začarovaný kruh.
Vyzkouším ty datle atd,jak radíš. Jinak se ale snažím jíst pestře a zácpou
nijak často netrpím.
No držím palce,ať si hezky užíváš těhotenství a probíhá to bez problémů.
Já na těhot vzpomínám moc ráda, klidně bych to s bříškem vydržela déle,
akorát ty vedra už nebyly nic moc.
Jak to zvládáš ty ??

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
blacklucka
12. zář 2006

raculka: ahojky, já mám úplně stejný problém, jak jsem tlačila, vylezly mi hemeroidy, teď jsem 15dnů po porodu a vůbec se to nelepší, vždycky když jdu na velkou, nebo když se sprchuju a sedím u toho na bobku, tak mám pocit, že mi vypadnou vnitřnosti.Nevím jestli mám s tím jít k doktorovi. 😖

haninkal
13. zář 2006

Teda to jsou veci..a jak se ma spravne tlacit, aby nevylezli?? 😒

vilca
13. zář 2006

A to se ty hemeroidy objeví při porodu, jen když k nim má člověk sklony už předtím, nebo se můžou objevit jen při a po porodu? Já jsem nikdy takové problémy neměla, stolici mám velice pravidelnou, tak nevím, jestli mě to může potkat taky nebo ne...?

ladenka
13. zář 2006

No, já je mám, a ještě jsem nerodila. Takže se mám po porodu na co těšit. ☹
Jinak Vilco, já myslím, že tě to potká asi taky, protože nejspíš budeš tlačit tak moc až prostě to střevo vyhřezne. Při porodu se to stává prý opravdu hodně často.

vilca
13. zář 2006

to jsi mě teda moc neuklidnila... ☹ No, doufám, že budu světlá výjimka 😅

ladenka
13. zář 2006

Držím ti pěsti abys byla výjimka. 🙂 Ale mě to začalo při jedné neprůchodnější stolici, jak jsem tak vehementně tlačila. Tak se jen prostě bojím, že při porodu je to tlačení větší. ☹

blacklucka
13. zář 2006

já je před porodem neměla

raculka
autor
13. zář 2006

vilca- neboj, nemusíš mít žádné problémy
Moje kamarádky si na tohle nestěžují,tak třeba budeš patřit k těm šťastným 😉

raculka
autor
13. zář 2006

Ladenka-takhle přesně se mi to zhoršilo po porodu-ze začátku to bylo naprosto bez problémů-už druhý den po porodu jsem šla bez bolestí na záchod.A pak až za pár dnů doma se to začalo zhoršovat a pak po jednom větším tlačení se to objevilo a od té doby mám problémy.
Máte taky některá i krvácení??
Dnes jsem si koupila tu pochvalovanou DUBOVOU KURU,tak jsem na to zvědavá.

raculka
autor
13. zář 2006

blacklucka-taky netuším,kdy se má jít k DR
Ten můj říkal,že to je naprosto běžné a i v porodnici to říkali 😒

ladenka
14. zář 2006

Hemeroidy jsou prý druh křečových žil (takže kdo má k nim sklony, nebo je má v rodině, sedavé zaměstnání atd.). Tak mi to vysvětloval DR. Když jsem se odhodlala k němu jít. Připadala jsem si hrozně. Mám je prý jen v počátečním stadiu, takže operace laserem je i zbytečná (navíc šíleně drahá), napsal mi na to Detralex, a ten opravdu pomohl. Zhruba třičtvrtě roku, jsem po tom měla pokoj, pak se to na nějakou dobu vrátilo, nechala jsem si od obvoďáka napsat čípky Factu a zase mám pokoj. Jinak se snažím chodit často na velkou, aby nebyl na konečník tlak, ale "dieta" jak si to představuje DR, to pro mě není. Jen je dobré jíst něco co udělá řidší stolici - jogurt atd. Aby nedocházelo k takovému odírání v konečníku. Teď už mám delší dobu klid.

hanah_2002
12. únor 2007

Ahoj holky,prosím poradíte mi?
Mám 7 týdnů po porodu a mám velké problémy chodit na velkou.Trápí mě zácpa.Když konečně jdu, tak hodně krvácím.S hemer. jsem problémy před porodem neměla.Jinak k té zácpě-vím, že je to to nejhorší,ale já mám asi už nějaký blok.Hrozně si přeju jít na WC a když konečně po třech dnech jdu, tak se modlím ať už je to za mnou, nebo ať radši nejdu vůbec.Doktor mi na to pouze řekl, že to chce čas 😒.
Nevíte jak dlouho trvá, než se to dá všechno do pořádku?
A co zaručeně pomůže na zácpu-jím Activiu, sušený švestky,koupila jsem si minerální projímadlo, jím ovoce, zeleninu, vlákninu, ale nic z toho mi vůbec nepomáhá.Jediné co mi pomůže jsou čípky, ale ty se zase nemůžou používat dlouhodobě.
Děkuju za každou radu. Jsem už zoufalá a pomalu začínám propadat panice.

mobina
12. únor 2007

Hani zkus gel z dubové kůry a nebo koupele z dubové kůry. To je na hemeroidy prý dobré. Jinak k té stravě bych přidala ještě alespoň 3-4 litry tekutin denně. Určitě to bude brzy v pohodě.

dashak
12. únor 2007

Hanah, dej si každé ráno hned jak vstaneš sklenici vlažné, nebo spíš teplejší vody a taky není špatný čaj na žaludek a střeva - myslím, že to dělá Teekanne. Jinak na zácpu jsou dobré i kompoty. Taky hoooodně tekutin 😉

ijetka
12. únor 2007

Ahojky
no já měla tyhle problémy do 3měsíců Kubíka, tak vím o čem mluvíš 😠
Říkala jsem, že bych raději rodila, než to na záchodě!!!!!!!!!!!!!!!

Mě gynekoložka napsala projímadlo Laktuloza nebo tak nějak....brala jsem ho 1x týdně. A to byla úleva 😀 napíše ti ho i obvoďák.

To co píšeš jsem taky jedla a žádnej úspěch...i když jsem hodně pila přecházelo mi to do mlíka....fakt horor

Poradím ti jen to projímadlo a chce to čas!
Já teď chodím úplně normálně, tak se užívání projímadla neboj...ale neber ho každý den 😅

Moc držím palečky pa

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru