Dva porody císařským řezem. Jak velká je druhá jizva?

pitruskaskarolinkou
27. zář 2011

Ahoj maminky, zajímalo by mě, jak vedou porodníci druhou jizvu na děloze při císařském řezu. Máte ji přesně na chlup tam, co tu první nebo je vedena schválně výš/níž než původní z toho důvodu, aby na první nebyla vyvíjena taková zátěž? A jak se Vám Vaše jizva po dvou CŘ jeví, je hodně viditelná na rozdíl po prvním CŘ nebo je to stejné ?
Děkuji moc za Vaše odpovědi 🙂

ivasad.
27. zář 2011

Řez ti udělají přesně v místě toho prvního. Na pohled většinou nejde poznat, kolikrát žena císařský řez měla 😉

mirunda
27. zář 2011

ahojky, udělali mi to ve stejném místě a myslím, že viditelná bude stejně, aspoň mi nepřijde, že by byla nějaká velká změna, ale mám zatím jen měsíc po druhé sekci.. 🙂

rani
27. zář 2011

som po dvoch sekciach a jazva sa mi javi taka, ako bola. po druhom cisarskom sa ale horsie hojila a dokonca sa mi zapalila.

luciana43
27. zář 2011

Ahoj, řez mi udělali přesně v té první - nechala jsem si dát spinál, tak pan doktor povídal, že na to má víc času než při celkové narkoze, že si dá záležet 🙂 Jizva je vidět, ale je to čím dál lepší, s první ji moc srovnávat nemohu, otěhotněla sem 10 m po první sekci, takže ta neměla ani moc času se zahojit...

luucia
27. zář 2011

Mě dr říkal, že se první jizva při císaři vyřízne a pak se udělá nová 😉 mám jí ve stejném místě a o moc hezčí 😵

cattinka
27. zář 2011

Ahoj, první císař v roce 2004 (porodnice Brno-Bohunice), jizvička mi zbyla pěkná, skoro neviditelná. A v roce 2010 (porodnice Ivančice) při dalším císaři, mi ji udělali přesně na stejném místě. Teď po téměř 11 měsících po sekci je jizvička světle růžová a bez problémů.

janazzz
7. bře 2014

Jedné známé udělali v Praze v Podolí druhého císaře kousek nad první jizvou. Nevíte, z jakého důvodu se tohle dělá? Myslela jsem, že druhá jizva je vždycky v místě jizvy první.

gletnulka
7. bře 2014

Dělali mi ji ve stejném místě, nicméně jim to na konci nějak ujelo a mám ji teda křivou a delší..Ale hojila se o 100% líp a vůbec ta rekonvalescence byla úplně o něčem jiném 🙂

ivarei
7. bře 2014

Vyrizli mi puvodni jizvu a tahle se hoji lip a i lip vypada. Je kratsi, nez po prvni sekci. Jen tam mam takovou vlnku na prechodu puvodni/nove jizvy.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru